IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Инвестиране в индекси

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Ето - специално за Лобосов, Рафалов, Етихадов и т.н. - нарисувах графика. По някои позиции ме бият кат` тако`а, по други аз ги бия кат` тако`а.
    1. Подредени са наглед хаотически, но всъщност: нехаотически, но по тегло в портфейлът. Ясно се вижда, че най-могъща доходност - по най-могъщата позиция, а най-ного бой ям във втората позиция по малкост.
    2. Включени са само позиции, които държа и сега, БЕЗ продадени и БЕЗ купени последният месец. Там нещата са тъй: продадени - Apple, BASF, Pearson на малки печалби, Disney на малка загуба. Частично излязох от Allianz наскоро, реализирайки сосна капиталова доходност от 34%. През последният месец - нагувичени - BHP, AXA, BNP, Imperial Brand. Ям по-сериозен бой по първата и по последната с по около 8%, от другите две съм назад горе-долу само с таксата. Тоест от невключените, разгледани като отделна група, съм на малък плюс.

    3. В изчисленията СА включени всички такси, комисиони и т.н. за посредникът, НЕ СА включени никакви дивиденти, нито вече получените, камо ли тези, които реално ще получа, дори и сега да си продам акциите.

    Ами - сори - Лобосов, Рафалов и Етихадов. Направих всичко възможно да ви зарадвам и да се набутам на минус, отчитайки всички разходи и неотчитайки реалният доход (виж т. 3), ама пак не можах да ви ощастливя, за което се извинявам.

    https://imgur.com/a/gjojfuj
    Last edited by Императорът; 31.08.2018, 18:24. Причина: Забравих да ви ги турна (колченцата).
    Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

    Коментар


    • Първоначално изпратено от KrumSto Разгледай мнение
      Здравейте!

      От скоро започнах да инвестирам в акции, използвайки платформата на interactive brockers. Бих искал част от портфолиото ми да инвестирам в индекси като S&P 500, NASDAQ и други. Четох, че в Америка това се прави основно чрез ETF-и. Но от средата на годината америакнските ETF-и не са достъпни за европейските инвеститори.

      Та въпросът ми е - как мога да инвестирам в горепосочените индекси? Трябва ли да търся европейски ETFs, Mutual index funds или други?

      Поздрави,
      Крум
      Ако основната цел е да търгуваш ETF-и отваряш сметка в TD Ameritrade и решаваш проблема.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от lobos Разгледай мнение

        Накрая колегата Рафал излезе прав - думи ,думи и зад тях Нищо
        Живей си в своя измислен свят и си пий хаповете .
        Ти живееш в измислен свят - породен от дребнава злобица, вместо от Голям взрив. Казах ти, че съм изчислил наскоро и доходността САМО на външните си пазари - и резултатите от това изчисление - твърдо на плюс, БЕЗ да се отчитат дивидентите. Казах ти как точно да провериш лично дали съм на плюс или на минус - и ако ти си прав - да ме опозориш и изобличиш с факти, което не е трудно - защото надали има човек с по-публичен портфейл от моят туканка - защото редовно давам отчет за промените в него - тоест зад моите думи стоят данни, които редовно туканка публикувам - а не "нищо" - както твърдиш. Вместо това продължаваш да хвърляш някакви голословни обвинения. Просто олекваш и се излагаш. Твоя си работа - както ти казах: живей със заблудата, че съм на минус, щом това те прави мъничко по-щастлив. Кой съм аз, че да ти преча да се чувстваш мънинко по-добре?


        Не се заяждам - просто не мога да проумея мотивът ти така яростно да се опитваш дори не да докажеш, но да си самовнушиш, че съм на минус. Яростно - сякаш не просто ти ще спечелиш нещо от туй, но сякаш едва ли не животът ти зависи от туй.
        Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение

          Не знам колко пъти вече ти повторих, че съм СМЕТНАЛ доходността и за целият портфейл и ОТДЕЛНО за външният подпортфейл, ти повтаряш едно и също, защото ти се ИСКА да съм на загуба - по необясними причини.

          Сигурен съм, че дори да пусна тука разпечатка от платформата си - ще кажеш, че съм я подправил на фотошоп.

          Ти си този - който - въртели - само и само зорлем да ми натрапиш някаква несъществуваща "загуба". Но както ти казах - вярвай си, че съм на каквато искаш "загуба", щом това те прави щастлив.

          Впрочем ще ти дам жокер - в темата: "Моят портфейл е следният, а вашият?" аз редовно публикувам своето разпределение. Ако искаш - тръгни от миналата Коледа - когато съм си пуснал годишният форумен отчет - и върви назад във времето - за да видиш движението на външният ми портфейл... там ще видиш дали съм на минус (както - видно е - ного ти се ще) или съм на плюс. Вървейки назад - можеш да се ориентираш горе-долу кога какво съм пазарувал... а цените на отделните компании за съответният период също можеш да намериш.

          Хайде - забавлявай се - ама пръво се изяж едно Аналгинченце - защото ще се убедиш, че съм си твърдо напред - и може да те заболи тимберичката от огорчение.
          Накрая колегата Рафал излезе прав - думи ,думи и зад тях Нищо
          Живей си в своя измислен свят и си пий хаповете .

          Коментар


          • Първоначално изпратено от lobos Разгледай мнение

            Абе импов кЪв инвеститор си щом не може си сметнеш доходността или не ти изнася . За всичко друго може ни надуваш главите ама кат трябва да видим резултати и почват въртелите
            Не знам колко пъти вече ти повторих, че съм СМЕТНАЛ доходността и за целият портфейл и ОТДЕЛНО за външният подпортфейл, ти повтаряш едно и също, защото ти се ИСКА да съм на загуба - по необясними причини.

            Сигурен съм, че дори да пусна тука разпечатка от платформата си - ще кажеш, че съм я подправил на фотошоп.

            Ти си този - който - въртели - само и само зорлем да ми натрапиш някаква несъществуваща "загуба". Но както ти казах - вярвай си, че съм на каквато искаш "загуба", щом това те прави щастлив.

            Впрочем ще ти дам жокер - в темата: "Моят портфейл е следният, а вашият?" аз редовно публикувам своето разпределение. Ако искаш - тръгни от миналата Коледа - когато съм си пуснал годишният форумен отчет - и върви назад във времето - за да видиш движението на външният ми портфейл... там ще видиш дали съм на минус (както - видно е - ного ти се ще) или съм на плюс. Вървейки назад - можеш да се ориентираш горе-долу кога какво съм пазарувал... а цените на отделните компании за съответният период също можеш да намериш.

            Хайде - забавлявай се - ама пръво се изяж едно Аналгинченце - защото ще се убедиш, че съм си твърдо напред - и може да те заболи тимберичката от огорчение.
            Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение

              Ха-ха-ха - и от какво ти е ясно, бе? Просто не знам откъде извира тая жалка злобица и неориентирани - и лишени от логика напъни да ме изкарате на "загуба" - ти и Етихадов преди тебе. Ясно му било - ха-ха-ха - нито ми знаеш портфейлът, нито си ми следил сделките.
              Преди има-няма месец - в една от другите теми - пак някой ме провокира да изчислявам точно чуждите си компании. БЕЗ дивидентите и БЕЗ най-силната си компания: Allianz - пак бях на плюс - а с нея - плюсът ми вече ставаше доста "чувствителен"... защото именно от водещата си компания имам най-голяма капиталова доходност: около 28-30%.

              Впрочем - ако искате, вярвайте, че съм и на 78% загуба - ако това за вас е въпрос на душевно равновесие - по някакъв извратен начин. АЗ по никакъв начин не бих се почувствал по-добре, ако някой друг тук е на загуба.
              Абе импов кЪв инвеститор си щом не може си сметнеш доходността или не ти изнася . За всичко друго може ни надуваш главите ама кат трябва да видим резултати и почват въртелите

              Коментар


              • Първоначално изпратено от lobos Разгледай мнение
                Импов само ти си мислиш така ,че си на положителна доходност ,поне недей дава съвети колко си добър инвеститор
                Цял ден може да смяташ колко е дивидента от различна компания а не може да сметнеш с колко пари инвестирал и ква доходност си постигнал ,не не нужно да ми отговаряш за мен е ясно ,че си на отрицателна -хубав ден
                Ха-ха-ха - и от какво ти е ясно, бе? Просто не знам откъде извира тая жалка злобица и неориентирани - и лишени от логика напъни да ме изкарате на "загуба" - ти и Етихадов преди тебе. Ясно му било - ха-ха-ха - нито ми знаеш портфейлът, нито си ми следил сделките.
                Преди има-няма месец - в една от другите теми - пак някой ме провокира да изчислявам точно чуждите си компании. БЕЗ дивидентите и БЕЗ най-силната си компания: Allianz - пак бях на плюс - а с нея - плюсът ми вече ставаше доста "чувствителен"... защото именно от водещата си компания имам най-голяма капиталова доходност: около 28-30%.

                Впрочем - ако искате, вярвайте, че съм и на 78% загуба - ако това за вас е въпрос на душевно равновесие - по някакъв извратен начин. АЗ по никакъв начин не бих се почувствал по-добре, ако някой друг тук е на загуба.
                Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение

                  Ти въобще четеш ли ме - или само си пишеш? И по-долу ти казах, че съм на добър общ плюс и извън БФБ - и то без да броя дивидентите !!!
                  Импов само ти си мислиш така ,че си на положителна доходност ,поне недей дава съвети колко си добър инвеститор
                  Цял ден може да смяташ колко е дивидента от различна компания а не може да сметнеш с колко пари инвестирал и ква доходност си постигнал ,не не нужно да ми отговаряш за мен е ясно ,че си на отрицателна -хубав ден

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Kiro Разгледай мнение
                    Импов, в такива могъщи компании имаш акции, а все не вярват..
                    Импе, думи, думи, а зад тях - НИЩО съществено.
                    Успех ти желая на всички видове борси

                    Коментар


                    • Импов, в такива могъщи компании имаш акции, а все не вярват..

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от lobos Разгледай мнение
                        Импов колко си на загуба извън БФБ? Май по добре пробвай с маймуните!
                        Само хвалбите са ти големи а доходността отрицателна!
                        За мен Софикс не е индекс!
                        Ти въобще четеш ли ме - или само си пишеш? И по-долу ти казах, че съм на добър общ плюс и извън БФБ - и то без да броя дивидентите !!!
                        Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                        Коментар


                        • Импов колко си на загуба извън БФБ? Май по добре пробвай с маймуните!
                          Само хвалбите са ти големи а доходността отрицателна!
                          За мен Софикс не е индекс!
                          Last edited by lobos; 30.08.2018, 23:57.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от lobos Разгледай мнение

                            Е не , верно се правиш на тъп
                            Хубаво бе - Лобосов - прочети назад. Сравнявал съм със Софикс (индекс на борсата, на която основно съм инвестирал) и със СП500 - индекс на най-могъщо растящата борса на света. Правил съм достатъчно сметки - приблизителни, защото няма как да възстановя историята назад заради миграцията към нова версия на платформата. Но помня горе-долу колко ми бе портфейлът 10-а година - и капиталовият ръст е между 100 и 110%. Значи - Софикс го бия кат` тако`а без дивидентите... защото за тоя период дивидентите като цяло съм си ги теглил. СП предполагам че го бия с дивидентите - да кажем, че е на кантар - 50:50 - при това - на кантар с него от ного по-кекава борса.
                            С кой друг индекс да сравнявам, за да ти направя кеф - с тоя на чилийската борса ли - или на мозамбиковската?

                            Графика да ти рисувам - трябва да се мъча да си припомня сума ти данни за 8 години назад - което няма как да стане с нужната точност.
                            Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение

                              Графика: на какво - съпоставено с какво?
                              Е не , верно се правиш на тъп

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от lobos Разгледай мнение

                                Абе човек дай графика да видим ,кво толкова го увърташ ,зорлен се правиш на луд
                                Графика: на какво - съпоставено с какво?
                                Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                                Коментар

                                Working...
                                X