IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Съвет за дългосрочна пасивна инвестиция

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • ...а проф. Р.Улф за инвеститора казва "...that's a man, who does NOTHING! " Икономист човекът, това преподава...

    Коментар


    • Първоначално изпратено от representjah

      Няма как това е неизбежната част от упражнението. Не се ли потопиш изцяло, няма как да станеш най-добрият в областта си. Времето което трябва да отделиш на подобно занимание е огромно. При мен лично е било от порядъка 16-18 часа дневно, през първите 5 години. 3-4 почивни дни през годината (на такива казвах дни в които не съм пускал компютъра). Няма пряк път за съжаление, поне аз не съм го научил и използвал.
      Преставаш да се срещаш с хората, на мен не ми се налагаше да си събличам дори пижамата. Цената която се заплаща е огромна - изкъртено здраве, провалени отношения с хората около тебе. Докато не осъзнаеш, че играта няма край в един момент. Парите са просто няколко единици и нули, а ти винаги ще искаш още и още....
      Ама аз винаги съм си бил такъв, щом на игра на телефона мога да прекарвам 3-4 дни постоянно.....
      Че какво правиш толкова време, книги на компа ли четеш толкова часове

      Коментар


      • Първоначално изпратено от ED Разгледай мнение

        Човека скин си е имал, с прилични резултати при това. Просто е показателно колко трудна е играта (особено за value investorsl). Основното правило е да не губиш повече от 10-15% иначе си аут. При спад от 30+ % играта приключва, ако управляваш пари на външни инвеститори.
        Първоначално изпратено от Vatman Разгледай мнение

        Точно това е верния пойнт... света и нета е пълен с разтегачи на парфюмирани локуми ... и 99.9% от информацията е безсмислена, цинизъм или просто шум...
        а отговора е простичък библейски - на делата, а не на думите да се обръща внимание... skin in the game...
        Няма значение дали самият той е Уорън Бъфет. Човекът добре е напипал качествата, които са необходими за брилянтно представяне на пазара. Човек трябва да ги има всичките едновременно и това прави нещата почти невъзможни.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Vatman Разгледай мнение

          Точно това е верния пойнт... света и нета е пълен с разтегачи на парфюмирани локуми ... и 99.9% от информацията е безсмислена, цинизъм или просто шум...
          а отговора е простичък библейски - на делата, а не на думите да се обръща внимание... skin in the game...
          Човека скин си е имал, с прилични резултати при това. Просто е показателно колко трудна е играта (особено за value investorsl). Основното правило е да не губиш повече от 10-15% иначе си аут. При спад от 30+ % играта приключва, ако управляваш пари на външни инвеститори.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Misho ILIEV Разгледай мнение

            То по-добре да не си, защото склонноста към вманиачаване не е хубаво нещо.
            Оо, определено имаше такъв период преди години. Жената по него време я бяха обзели едни съмнения дали не си чатя скришом с някоя либовница.
            Важното е че вече е преодолян, история.

            Все таки се налага да поотделям някой друг час за по активно търгуваните залози макар да са в рамките на 13-14% - главно моментум стратегиите и някои контрарни.
            Пък и през деня се налага сегиз тогиз да се наглежда това де е на бфб, все пак е над 20% и са акции.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Misho ILIEV Разгледай мнение

              Мисля, че е по-подходящ период. Според мене в "голямата картина" ние сме някъде в средата на 1950-те в момента.
              Ми не знам, всичко е относително, ма Рей Д все пак каза наскоро че настоящето по му прилича на това от преди 90г.
              И на мен повече ми се струва относно бонд ийлдс че идните 30г по скоро биха приличали на 1927-57 (когато си седят в тесен рейндж горе долу на едни нива без особени промени), отколкото на 1957-87 периода.
              Няма кой знае какви драйвъри за сериозна инфлация, а и тоталната задлъжнялост е сходна с онзи по далечния период.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от ED Разгледай мнение

                ...
                BTW същия убавец затваря кепенците след спиха 2008ма година.
                Точно това е верния пойнт... света и нета е пълен с разтегачи на парфюмирани локуми ... и 99.9% от информацията е безсмислена, цинизъм или просто шум...
                а отговора е простичък библейски - на делата, а не на думите да се обръща внимание... skin in the game...
                Location: Terminal Island
                Institution: FBI Correctional Facility
                Jurisdiction: Unknown

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Misho ILIEV Разгледай мнение

                  Това е насочено към стокпикърите и бъдещите Уорън Бъфетовци. Не бих казал, че е приложимо за fl00d.

                  Приемам го като предупреждение към мене
                  Не е насочено конкретно към някой. Но дава интересна перспектива за това колко е труден този бизнес. Да се правят 20-25 годишно за дълъг период е почти невъзможно.
                  BTW същия убавец затваря кепенците след спиха 2008ма година.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение
                    За времето прекарано пред монитора да не говорим.



                    The second character trait of a great investor is that he is obsessive about playing the game and wanting to win. These people don't just enjoy investing; they live it. They wakeup in the morning and the first thing they think about, while they’re still half asleep, is astock they have been researching, or one of the stocks they are thinking about selling, or what the greatest risk to their portfolio is and how they’re going to neutralize that risk.They often have a hard time with personal relationships because, though they may trulyenjoy other people, they don’t always give them much time. Their head is always in the clouds, dreaming about stocks. Unfortunately, you can’t learn to be obsessive about something. You either are, or you aren’t. And if you aren’t, you can’t be the next BruceBerkowitz.
                    То по-добре да не си, защото склонноста към вманиачаване не е хубаво нещо.
                    Last edited by Misho ILIEV; 22.10.2017, 22:28.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от ED Разгледай мнение
                      Сори за тези които не говорят английски, но това си заслужава да се прочете.
                      Реч пред Харвард MBA студенти - КАКВО Е НЕОБХОДИМО ЗА ДА СТАНЕТЕ ДОБЪР ИНВЕСТИТОР.
                      Това е насочено към стокпикърите и бъдещите Уорън Бъфетовци. Не бих казал, че е приложимо за fl00d.

                      Приемам го като предупреждение към мене

                      Коментар


                      • По една случайност сега се представят десетина нови ЕТФ в съседната тема. А вие да не сте тръгнали вече по пътя на Тошиба ? Корифеят по фондовете ще ви предлага почти дузина славянски такива. Васи-праси си е научил урока и вече няма да залага на "всю котлету". При това кафенето изчакват с одобрението, за да не се изпързалят по пистата надолу по новата шанца.

                        Коментар


                        • A в какви етф ще се насочиш за следващите 30 г

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от fl00d

                            Благодаря, добавям книгата в списъка за четене.
                            http://www.riosmauricio.com/wp-conte...e-Long-Run.pdf

                            Коментар


                            • Сори за тези които не говорят английски, но това си заслужава да се прочете.
                              Реч пред Харвард MBA студенти - КАКВО Е НЕОБХОДИМО ЗА ДА СТАНЕТЕ ДОБЪР ИНВЕСТИТОР.
                              Last edited by ED; 22.10.2017, 20:38.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от dddd Разгледай мнение
                                Pipbel, тествай стратегията си за период 1950-1980. Ще ми е интересно какво ще се получи.
                                Мисля, че е по-подходящ период. Според мене в "голямата картина" ние сме някъде в средата на 1950-те в момента.

                                Коментар

                                Working...
                                X