IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Съвет за дългосрочна пасивна инвестиция

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от ED Разгледай мнение

    Интересна гледна точка!
    Това е в светлината на възстановяващата се икономика и разтящи доходи. Картината в Европа едва ли е по-различна (може би само здравеопазването е по-добро от САЩ).
    Благодаря за интересното четиво ED!
    Що ли не се публикуват такива диференцирани статистики в милата ни Родина?
    Не се заяждам никога и с никой, но... истината винаги боли.
    ~ Enfant Sanssouci de Monde ~

    Коментар


    • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение

      http://www.marketwatch.com/story/tru...teid=rss&rss=1

      Aко го изберат тоя на мястото на баба ти това след това може да дойде и по бързо отколкото очакваме....
      Интересна гледна точка!
      Това е в светлината на възстановяващата се икономика и разтящи доходи. Картината в Европа едва ли е по-различна (може би само здравеопазването е по-добро от САЩ).

      Коментар


      • Първоначално изпратено от ED Разгледай мнение

        След това обаче ще стане интересно ...
        http://www.marketwatch.com/story/tru...teid=rss&rss=1

        Aко го изберат тоя на мястото на баба ти това след това може да дойде и по бързо отколкото очакваме....

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Misho ILIEV Разгледай мнение

          Аз също, но не чак толкова дълбока, примерно -30%. За сега няма изгледи, да почне сега. Но след една година може да сме на прага на рецесията.

          До тогова СиП може да е на 2800-2900 и да се сурне през 2019-2020 на 1900-2000.
          То ти и от мен по-дълбока я видя, Михалис. Макар че, като се замислиш, ми се чинеше не толкова еднократно, колкото като тренд, по 20-30% годишно, м/у 2 и 3 години поред. Математици тутакси биха успокоили нервните, като им рекат, че тотално, няма да са чак 90%, разбира се... ;-)
          Last edited by Pyramid; 25.10.2017, 19:18.

          Коментар


          • "Ликвидността" май не отива в акциите. Vanguard наблюдават слаб прилив до отлив от акциите в последните месеци. Инвеститорите алокират в облигации.

            https://advisors.vanguard.com/VGApp/...dometerOctober

            Коментар


            • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение

              ...
              Дори смятам ( грешно или не) че сме едва в началния период на irrational exuberance, особено ако такс плана и някои други стимули минат неокастрени. Е, и някои други ако-та....
              С наливане на толкова ликвидност от ЦБ не е изключено да си прав и това да се окаже най-дългия бичи пазар, изпреварвайки 91-2000г. След това обаче ще стане интересно – с толкова проблеми в системата - рекордни дългове на голяма част от правителствата, демографска криза в развития свят, липса на полезни ходове от ЦБ (няма накъде да свалят лихвата за да стимулират). Само вижте какво правят BOJ и SNB

              Остава да се извади жокера с базовия доход пък да видим докъде ще го докарат пазара.
              Click image for larger version

Name:	CB.png
Views:	1
Size:	716 Bytes
ID:	3255604

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Misho ILIEV Разгледай мнение

                Т.е. Пип, ти предвиждаш абсолютния край на акциите. В миналото е имало такива идеи, но са се оказвали грешни. Но човек никога не знае.

                А и облигациите не ги виждам точно как ще успеят да се представят като миналите декади.
                Нищо не предвиждам, цитирам статистика.
                Ако това те тревожи не съм апокалиптик за акциите. Дори смятам ( грешно или не) че сме едва в началния период на irrational exuberance, особено ако такс плана и някои други стимули минат неокастрени. Е, и някои други ако-та...

                Всъщност под 40 нямах предвид единствено облигации, по скоро 60/20/20 с вкл. злато.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение

                  ...а аз очаквам дълбока корекция до 5 год. Ей така, нещо отвътре ми нашепва.
                  Аз също, но не чак толкова дълбока, примерно -30%. За сега няма изгледи, да почне сега. Но след една година може да сме на прага на рецесията.

                  До тогова СиП може да е на 2800-2900 и да се сурне през 2019-2020 на 1900-2000.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение

                    Възможно е, не е изключено едно повторение на 2000-2010 декадата когато байхолдовците в акции инкасират - 1.5% средногодишно барабар с дивидентите, а 60/40 отбелязва + 4.5%.
                    Дори и на мишо в такъв случай надали ще му се виждат малко 4%....
                    Т.е. Пип, ти предвиждаш абсолютния край на акциите. В миналото е имало такива идеи, но са се оказвали грешни. Но човек никога не знае.

                    А и облигациите не ги виждам точно как ще успеят да се представят като миналите декади.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от ED Разгледай мнение

                      Бъфет индикатора сочи че по-скоро ще е отрицателна доходността през следващите 10 години (-1.6 с включени дивиденти). Божа работа
                      https://www.gurufocus.com/stock-market-valuations.php
                      Възможно е, не е изключено едно повторение на 2000-2010 декадата когато байхолдовците в акции инкасират - 1.5% средногодишно барабар с дивидентите, а 60/40 отбелязва + 4.5%.
                      Дори и на мишо в такъв случай надали ще му се виждат малко 4%....

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Misho ILIEV Разгледай мнение

                        На мене 4% хич не ми се нрави, но какво да се прави, щом Лари казва има голяма вероятност да е прав. Дано през десетте години след това (2027-2037) да наваксаме поне малко със средна възвръщаемост над 8%.

                        Но и аз смятам, че акциите ще се представят по-добре от облигациите за периода 2017-2027.
                        ...а аз очаквам дълбока корекция до 5 год. Ей така, нещо отвътре ми нашепва.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Misho ILIEV Разгледай мнение

                          На мене 4% хич не ми се нрави, но какво да се прави, щом Лари казва има голяма вероятност да е прав. Дано през десетте години след това (2027-2037) да наваксаме поне малко със средна възвръщаемост над 8%.

                          Но и аз смятам, че акциите ще се представят по-добре от облигациите за периода 2017-2027.
                          Бъфет индикатора сочи че по-скоро ще е отрицателна доходността през следващите 10 години (-1.6 с включени дивиденти). Божа работа
                          https://www.gurufocus.com/stock-market-valuations.php

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Misho ILIEV Разгледай мнение

                            ==== щом Лари казва има голяма вероятност да е прав. ,,,.
                            Точно на такива като този Лари Бартопулос не трябва да се обръща никакво внимание. Това е заблудата на вратовръзката ... нещо се приема задостоверно само защото някой си хотшот го е казал... а и такива сайтове като reuters, cnbc са измислени само да създават мощен шум в главите на простолюдието...
                            Location: Terminal Island
                            Institution: FBI Correctional Facility
                            Jurisdiction: Unknown

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Minka Разгледай мнение

                              Според мен 4% са си повече от добре, особено за балансирана инвестиция. В случаите когато пазара е на минус 10-15%, ако си на минус два до пет процента, значи си герой.
                              За 4-5% дори не ми се мисли.
                              На мене 4% хич не ми се нрави, но какво да се прави, щом Лари казва има голяма вероятност да е прав. Дано през десетте години след това (2027-2037) да наваксаме поне малко със средна възвръщаемост над 8%.

                              Но и аз смятам, че акциите ще се представят по-добре от облигациите за периода 2017-2027.
                              Last edited by Misho ILIEV; 25.10.2017, 00:15.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от representjah

                                Съжалявам, но не мога да го направя. Нека ти обясня причините, те са чисто финансови.
                                Вариант 1. Представи си, че попадна на тази ситуация примерно, те са изключително ценни, защото пейаута е голям за сметка на залога, говорим за събития от порядъка на 1/100 и едно на хиляда. За всяка една единици ще ми изплатят 100 или 1000. Но те са редки, и едва ли ще ги видиш в десет мача. По скоро между 50-80-100-500, завсии от много неща. Те са кратки и съществуват за кратко - може би 2-3 секунди понякога. Чисто физически не мога в реално време да ти ги покажа, предпочитам да ги експлоатирам, дадох в предишно мнение конретен пример, ако искаш намери го и го прочети, беше като по учебник, всичко пордължи около 10 секунди.

                                Вариант 2. Има още нещо, ясно е, че не разбираш изобщо как работят букмейкърите и спортните залагания. Да приемем, че открия дадена цена че е сгрешена, нямам никакъв интерес да я споделям, по-скоро бих я експлоатирал докато самият букмейкър се усети и си я коригира сам. Но ако аз обява публично, всичките маймуни ще се качат на клона и отсрещната страна много бързо ще се усети, че нещо не е наред. Например на някакъв смотан израелски мач 20 човека искат да заложат по 100 единици. Правил съм го, видял съм резултата, прощавал съм се с не малки суми пари.
                                Ето ти пример, представи си (мисловен експеримент) че откриеш чейнджбюро в което продават евро за 1.90 лева за евро. Но дават да се купят до 10 000 евро на един път. На бюрото червените лампички ще светнат едва когато се изтъргуват 100 000 евро. Какво правиш - ходиш 10 пъти и си купуваш по 10К евро всеки път, или отиваш веднъж и започваш викаш на улицата - ей хора тук има евтини еврА?
                                За съжаление такава е работата, вълча, всеки си е сам за себе си, но лично аз нямам проблем да ти споделя какво НЕ РАБОТИ. Какво работи - нямам никакъв финансов интерес да го правя.

                                Измъкваш се по тъча. Много го правят като теб уж специалисти уж капацитети ама само на приказки. Ми ок дай на полувремето след като си извлекал максимума от събититето и букито е свалило коефа и вече няма валю в него. На лайв големите залози оказват по-малко влияние. не мисля,че някой би ти играл срещите поне първите 5 защото както казвам на всички вие сте никои и човек трябва да е малумен за да играе на сляпо. И тия 1/100 и 1000 нз от каде си го измисли пък това...това да не ти е борсата. Никаде няма коефициенти от 1000 освен ако събитието не е към края и отбора не губи с 3-0. Според мен си поредният К_В_В и той като теб плямпа подобни високопарни слова. И аз съм ловил 91 коеф,50, 29 на единични срещи но това е късмет, а не някакво познание
                                Last edited by prectical; 24.10.2017, 19:39.

                                Коментар

                                Working...
                                X