IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Банкова сметка в Щатите

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от nradev Разгледай мнение

    при договор за разлика в щатите според мен се дължи, защото е казано в закона "на регулиран пазар" тоест на съответната борса, а договора за разлика е друго нещо
    ADR не е договор за разлика

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Наивник Разгледай мнение

      Ако търгуваш европейски акции на европейски борси. Ако търгуваш АДР върху европейски акции в щатите въпросът е по-сложен.

      От тук нататък, мисля че от значение за човека е не само гражданството му, а и дали има щатски такс номер. А щом има УС банкова сметка може и да има такъв. Ако живее повече от 180 дни в щатите също има значение. Знам ли.... Много Ако.

      https://www.irs.gov/pub/irs-pdf/fw8ben.pdf

      Това е документът, с който се декларира чуждоземско гражданство през брокера.
      при договор за разлика в щатите според мен се дължи, защото е казано в закона "на регулиран пазар" тоест на съответната борса, а договора за разлика е друго нещо

      Коментар


      • Първоначално изпратено от michaelis12 Разгледай мнение

        ако живееш там, там ше си плащаш данъците нищо, че си с български паспорт, данъците се плащат по местожителство не по гражданство ..... на 2 места не можеш да плащаш данъци, ако платиш в САЩ като се прибираш в България им представяш декларация и това е, ако пък живееш в България с тоя формуляр FW8BEN където е постнал колегата долу го пращаш на IB и нема те занимават от САЩ ....
        Не живея там. Просто си бях "стидентски бригадир" и реших да си оставя банковата сметка отворена.

        Коментар


        • https://www.irs.gov/pub/irs-pdf/iw8ben.pdf тука има разясненея по въпроса
          “The best time to plant a tree was 20 years ago. The second best time is now.”

          Коментар


          • Първоначално изпратено от michaelis12 Разгледай мнение

            ако живееш там, там ше си плащаш данъците нищо, че си с български паспорт, данъците се плащат по местожителство не по гражданство ..... на 2 места не можеш да плащаш данъци, ако платиш в САЩ като се прибираш в България им представяш декларация и това е, ако пък живееш в България с тоя формуляр FW8BEN където е постнал колегата долу го пращаш на IB и нема те занимават от САЩ ....
            казва се "местно лице". местно лице си там дето си бил повече от 183 дни в годината

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Boyko911 Разгледай мнение
              Здравейте,
              ситуация е следната. Решил съм да си отворя акаунт в Interactive Brokers, но банкова сметка ми е базирана в PNC Bank ( Щатите). Нямам американско граждантсво. Попитах IB как ще плащам данъци, но те отказаха да ми дадат информация с предтекста, че IB не съветват когато става въпрос за данъци. Та, притеснението ми е, че може да ме пляснат с искане да плащам данъци на 2 места, БГ и САЩ. Моля за малко помощ.... как ще се плащат данъци в моята ситуация.
              И на базата на вашият опит, коя платформа бихте предпочели - тази на IB или thinkorswim на TDameritrade.
              Всяко мнение ще бъде оценено. Благодаря
              ако живееш там, там ше си плащаш данъците нищо, че си с български паспорт, данъците се плащат по местожителство не по гражданство ..... на 2 места не можеш да плащаш данъци, ако платиш в САЩ като се прибираш в България им представяш декларация и това е, ако пък живееш в България с тоя формуляр FW8BEN където е постнал колегата долу го пращаш на IB и нема те занимават от САЩ ....
              Last edited by michaelis12; 14.10.2017, 14:43.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от nradev Разгледай мнение
                и още нещо да кажа че пропуснах. ако търгуваш европейски акции данък не се дължи
                Ако търгуваш европейски акции на европейски борси. Ако търгуваш АДР върху европейски акции в щатите въпросът е по-сложен.

                От тук нататък, мисля че от значение за човека е не само гражданството му, а и дали има щатски такс номер. А щом има УС банкова сметка може и да има такъв. Ако живее повече от 180 дни в щатите също има значение. Знам ли.... Много Ако.

                https://www.irs.gov/pub/irs-pdf/fw8ben.pdf

                Това е документът, с който се декларира чуждоземско гражданство през брокера.

                Коментар


                • и още нещо да кажа че пропуснах. ако търгуваш европейски акции данък не се дължи

                  Коментар


                  • Огромно БЛАГОДАРЯ.
                    Поздрави

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Boyko911 Разгледай мнение
                      Здравейте,
                      ситуация е следната. Решил съм да си отворя акаунт в Interactive Brokers, но банкова сметка ми е базирана в PNC Bank ( Щатите). Нямам американско граждантсво. Попитах IB как ще плащам данъци, но те отказаха да ми дадат информация с предтекста, че IB не съветват когато става въпрос за данъци. Та, притеснението ми е, че може да ме пляснат с искане да плащам данъци на 2 места, БГ и САЩ. Моля за малко помощ.... как ще се плащат данъци в моята ситуация.
                      И на базата на вашият опит, коя платформа бихте предпочели - тази на IB или thinkorswim на TDameritrade.
                      Всяко мнение ще бъде оценено. Благодаря
                      имаме СИДО . тоест избираш къде да платиш. в БГ ставката е по-ниска така че ясно

                      Коментар


                      • За да отвориш сметка при тях попълваш онлайн документи . Мисля че един от въпросите беше къде ще плащаш данъци . Там пишеш къде ще плащаш и мисля че с това нещата приключват .

                        Коментар


                        • Банкова сметка в Щатите

                          Здравейте,
                          ситуация е следната. Решил съм да си отворя акаунт в Interactive Brokers, но банкова сметка ми е базирана в PNC Bank ( Щатите). Нямам американско граждантсво. Попитах IB как ще плащам данъци, но те отказаха да ми дадат информация с предтекста, че IB не съветват когато става въпрос за данъци. Та, притеснението ми е, че може да ме пляснат с искане да плащам данъци на 2 места, БГ и САЩ. Моля за малко помощ.... как ще се плащат данъци в моята ситуация.
                          И на базата на вашият опит, коя платформа бихте предпочели - тази на IB или thinkorswim на TDameritrade.
                          Всяко мнение ще бъде оценено. Благодаря
                          Last edited by Andi11; 13.10.2017, 15:50.
                        Working...
                        X