IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Добра Платформа и/или добър БГ ИП за инвестиция в акции (дългосрочна)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Аз съм много доволна от ББГ Симекс България. Вече 1 година работя с тях и не е имало некоректност от тяхна страна.Препоръчвам ги !

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Garcilаso Разгледай мнение
      Мнение, ако решиш да използваш IB - още в заглавието си писал, че целта е дългосрочна инвестиция. От това, аз си вадя заключението, че няма да търгуваш често. Ако директно ползваш IB, имаш минимален праг от 10 долара/евро комисионни всеки месец. Ако не ги достигнеш - автоматично ще ти ги удържат.

      Ако минеш през Карол - от една страна ще имаш по-високи такси за сделки, но основно на европейските борси. За САЩ, където си писал, че ти е основния фокус, разлика няма много голяма. От друга страна, отпада този минимален праг.
      Да, много добър съвет и така е - не планирам да търгувам често с поне 85% от от активите. Видях това изискване на IB по-рано и са си солидни 120$ годишно, ако не разнообразя портфолиото с поне 10% за краткосорочен трейдинг (където в крайна сметка пак ще плащам поне $10 в комисионни всеки месец).

      Ще погледна и условията на Карол отново, но според мен е риск с ИП, ако не са задължителни.
      Last edited by ReInvest; 03.08.2017, 07:56.

      Коментар


      • Мнение, ако решиш да използваш IB - още в заглавието си писал, че целта е дългосрочна инвестиция. От това, аз си вадя заключението, че няма да търгуваш често. Ако директно ползваш IB, имаш минимален праг от 10 долара/евро комисионни всеки месец. Ако не ги достигнеш - автоматично ще ти ги удържат.

        Ако минеш през Карол - от една страна ще имаш по-високи такси за сделки, но основно на европейските борси. За САЩ, където си писал, че ти е основния фокус, разлика няма много голяма. От друга страна, отпада този минимален праг.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от LChristoff Разгледай мнение

          На лични съобщения
          Може и на мен да пуснеш едно ПМ - до известна степен съм запознат с robo-advisors, но не и от БГ гледна точка.

          Отговорите ми на повечето постове са вече в темата. Съобщенията ми се забавиха около час-два след изпращането им, докато се появят.

          Първоначално изпратено от obafeme Разгледай мнение

          моя пост, не бе към теб, но така и така да ти кажа, че не е задължително да ползваш посредник. Може и директно, просто трябва да станеш член на борсата, на която искаш да търгуваш
          Да, благодаря за пояснението.

          Надявам се някой от колегите да даде съвет през какъв процес са минали без интродюсър с Interactive, за да регистрират акаунт и да направят първата си инвестиция успешно, за да взема решение дали пак да им се обадя, да опитам директната онлайн регистрация с тях, или да търся друга платформа за инвестиции в компании на NASDAQ.
          Last edited by ReInvest; 02.08.2017, 17:59.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от ReInvest Разгледай мнение

            OK. Не съм и пробвал все още. Видях, че имат съосновател от БГ.



            Зелен, червен - няма значение. Не планирам да използвам посредник, ако това не е задължително. Точно това и питам в ОП на темата, на 2 места, защото получих друга информация от Interactive днес.



            Благодаря, колега! Изчетох ги, но не ми е ясно защо днес ми казаха по тел. от съпорта на Interactive, че трябвало сделките да минават през БГ ИП, а в последната тема колегите коментират, че може и без тях. Не намерих и информация за Robin/M1.
            моя пост, не бе към теб, но така и така да ти кажа, че не е задължително да ползваш посредник. Може и директно, просто трябва да станеш член на борсата, на която искаш да търгуваш

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Innocent Разгледай мнение

              Здравей, колега! Може ли повече информация по темата. Благодаря предварително
              На лични съобщения

              Коментар


              • Първоначално изпратено от LChristoff Разгледай мнение

                ReInvest - Ако наистина искаш да ИНВЕСТИРАШ, не да търгуваш И ДЪлГОСРОЧНО - не ти трябва ИП, а Robo Adviser - достъпен от България.
                Здравей, колега! Може ли повече информация по темата. Благодаря предварително

                Коментар


                • Първоначално изпратено от ceneto Разгледай мнение
                  в робин худа с бг паспорт няма да може да си откриеш сметка
                  OK. Не съм и пробвал все още. Видях, че имат съосновател от БГ.

                  Първоначално изпратено от obafeme Разгледай мнение

                  личи си, че си зелен. Ако си загубиш парите, няма да ти е виновен посредника, а сам ще си си виновен, без значение кой е посредника.
                  Зелен, червен - няма значение. Не планирам да използвам посредник, ако това не е задължително. Точно това и питам в ОП на темата, на 2 места, защото получих друга информация от Interactive днес.

                  Първоначално изпратено от Innocent Разгледай мнение
                  Здравей, колега! Темата вече е обсъждана във форума ... http://forum.investor.bg/forum/%D1%8...D0%B8-ib/page2

                  Избор на инвестиционен посредник: http://forum.investor.bg/forum/%D1%8...B8%D0%BA/page3

                  Interactive Brokers - директно или през интродюсър: http://forum.investor.bg/forum/%D1%8...A%D1%80/page10
                  Благодаря, колега! Изчетох ги, но не ми е ясно защо днес ми казаха по тел. от съпорта на Interactive, че трябвало сделките да минават през БГ ИП, а в последната тема колегите коментират, че може и без тях. Не намерих и информация за Robin/M1.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Дядо Коледа Разгледай мнение

                    Зелен, червен или син няма значение, бях ти казал да продължаваш да риташ топката и да смениш икономическия форум с футболния.
                    Каквито ни футболистите , такъв ни и футбола.
                    мерси за съвета. приятно изкарване довечера със седемте джуджета, белобради дъртако

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от obafeme Разгледай мнение

                      личи си, че си зелен. Ако си загубиш парите, няма да ти е виновен посредника, а сам ще си си виновен, без значение кой е посредника.
                      Зелен, червен или син няма значение, бях ти казал да продължаваш да риташ топката и да смениш икономическия форум с футболния.
                      Каквито ни футболистите , такъв ни и футбола.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от ReInvest Разгледай мнение
                        Обмислям първата си инвестиция в чуждестранни акции (дългосрочна).

                        Изгледах и изчетох доста информация за възможните платформи и инвестиционни посредници.

                        Платформи

                        Интересно изглеждат Robin Hood (без такси за акции), ?
                        ReInvest - Ако наистина искаш да ИНВЕСТИРАШ, не да търгуваш И ДЪлГОСРОЧНО - не ти трябва ИП, а Robo Adviser - достъпен от България.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Дядо Коледа Разгледай мнение

                          Ако искаш да си изгубиш безвъзвратно парите и четирите посочени ИП стават.
                          личи си, че си зелен. Ако си загубиш парите, няма да ти е виновен посредника, а сам ще си си виновен, без значение кой е посредника.

                          Коментар


                          • в робин худа с бг паспорт няма да може да си откриеш сметка
                            “The best time to plant a tree was 20 years ago. The second best time is now.”

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Дядо Коледа Разгледай мнение

                              Ако искаш да си изгубиш безвъзвратно парите и четирите посочени ИП стават.
                              ОК. Един от въпросите ми в темата е въобще трябват ли ми ИП, за да инвестирам в чужите пазари?

                              Първоначално изпратено от alphaomega Разгледай мнение

                              За какви суми говорим?

                              И какво значи чуждестранни акции? За коя държава става въпрос?

                              По принцип най доброто цялостно решение е https://www.interactivebrokers.com
                              Над 10-30K Не се изразих правилно, прав си. Имам предвид акции на чуждестранни фирми, търгувани предимно на NASDAQ.

                              Може ли да се работи без Karoll с Interactive? Днес се чух с UK съпорта им - продължаваха да ми повтарят, че за закупуването на акциите трябвало да мине през БГ ИП, което ми изглежда абсолютно излишно...

                              Коментар


                              • Здравей, колега! Темата вече е обсъждана във форума ... http://forum.investor.bg/forum/%D1%8...D0%B8-ib/page2

                                Избор на инвестиционен посредник: http://forum.investor.bg/forum/%D1%8...B8%D0%BA/page3

                                Interactive Brokers - директно или през интродюсър: http://forum.investor.bg/forum/%D1%8...A%D1%80/page10

                                Last edited by Innocent; 02.08.2017, 14:11.

                                Коментар

                                Working...
                                X