IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Балонът във всичко

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от kubrat Разгледай мнение

    Принципно и аз съм фен на нещо подобно- с периодично ребалансиранe, защото поне TLT има изявена регресия към средните си нива, но сега ситуацията е с няколко наум все пак..
    И аз така мисля. TLT бих го продал и ня тахно място 1 year treasuries докато доходоносността на дългите дюрации не се покачи със стотина базови пункта поне.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Misho ILIEV Разгледай мнение

      Майтапа настрана, но Vanguard преди няколко месеца точно това казваха - дръжте си класически разпределни порфейли и не се оптивайте да се правите на много хитри.

      Пип и ЕД са фенове на тази теза.
      Принципно и аз съм фен на нещо подобно- с периодично ребалансиранe, защото поне TLT има изявена регресия към средните си нива, но сега ситуацията е с няколко наум все пак..

      Коментар


      • Не, окуражавам мечката да не действа избирателно, щото все пак "балонът е във всичко"

        Коментар


        • Първоначално изпратено от kubrat Разгледай мнение
          И двете, и двете
          Майтапа настрана, но Vanguard преди няколко месеца точно това казваха - дръжте си класически разпределни порфейли и не се оптивайте да се правите на много хитри.

          Пип и ЕД са фенове на тази теза.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от kubrat Разгледай мнение
            И двете, и двете
            Вземаш ме за мезе нещо

            Коментар


            • И двете, и двете

              Коментар


              • Робърт Шилер (който по принцип си пада леко мечи, заради CAPE) казва дръжте акциите, не облигациите.

                Nobel Prize-winning economist Robert Shiller isn't getting spooked by rising interest rates or fresh stock market records, at least not yet.

                He's telling investors to stick with stocks and stay away from bonds as the Federal Reserve steps harder on the accelerator.

                "Treasury bonds are not a good investment right now," Shiller said Wednesday on CNBC's "Trading Nation." He emphasized that a big risk could be a decline in the prices of 10-year Treasury notes.
                http://www.cnbc.com/2017/06/15/rober...treasurys.html

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Black and white cat-foot Разгледай мнение
                  Currency and the Collapse of the Roman Empire

                  Ако се замислим и направим асоциация със САЩ ще открием много съвпадения.Разликата е че при САЩ процесите са сгъстени-столетията са станали десетилетия.Образно казано 1971 година-годината на фактическия фалит на долара-е премния момент отговаряш на края на периода на Траян.За мен в основата си процесите са подобни.Издръжката на 700 военни бази по света съчетана с низ от воини бързо съсипа Американската Империя...........

                  Коментар


                  • Така или иначе деградацията на системата започва отвътре, това към което се е запътил запада.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Black and white cat-foot Разгледай мнение
                      има връзка
                      Има връзка, но това е само симптом, причините (поне според мен) ти ги казах. А инфлация винаги е имало - Нютин, по спомени, беше станал сър, щото точно определелил количеството злато и сребро в монетите, докато бил шефче на Монетния двор Инфлацията на злато и сребро се случило защото не еимало достатъчно, а не са могли да го печатат Обратното става с Испания в 16 век - прекалено много злато и сребро, и системата отново крашва...
                      Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                      Коментар


                      • има връзка
                        destroy racism, be like a panda – he’s black, he’s white, he’s asian and he’s chubby

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Hermes73 Разгледай мнение

                          Рим се срива заради обезценяването на денария започнало след император Траян.А денария се обезценявал заради огромните разходи по поддръжка на огромната бюрокрация и армия.Един милион човека живеещи в Рим-по това време по нашите земи е имало около 300к-чакали всеки ден за безплатна храна.Издържането на тези три съсловия съсипало икономиката и оттам и армията.Съпоставянето на зрялата Римска Империя със САЩ и Западна Европа е логично и изхода от ситуацията ще е подобен.............Все пак да трябва да се има предвид че процеса се е проточил повече от две столетия...............
                          Currency and the Collapse of the Roman Empire

                          destroy racism, be like a panda – he’s black, he’s white, he’s asian and he’s chubby

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от 4ervenasgan Разгледай мнение
                            У гулема грешка си за Римската Империя.
                            Упадъкът и започва точно, когато спират завоеванията и съответно новите попълнения на роби....или маймуни, дека им викаш ти.
                            Икономиката на древен Рим е изцяло зависима от роботната сила на робите....войската доста по-малко.
                            Сега ти да откриваш разликата между днешен ЕС/САЩ и древен Рим?
                            Па що да съм у грешка? Избери си точка, след която да говорим за упадък, за да видиш, че не е точно така, както го казваш Рим е ял бой и преди - и от Картаген на Ханибал, и партите, и от германските племена, и от готите, т.е. реално Рим не расте откъм Траян нататък, ама пада чак в края на 5-ти век (480 година по памет). А причината с робите е ясна, но точно тя е проблемът (тя е проблем иначе, факт), роби могат да ти носят и диваците сами - и славяните са се продавали сами в робство, и германи, и всякакви маймунджулаци от Африка, стига да има кой да плати цената. Проблемът е бил че всички поданици на империята изведнъж стават римски граждани и оттам насетне си ебава майката тотално западът. Виж Изтокът оцелява още 1000 години, като не само оцелява, но и доста време е в експанзия.

                            Зад симптомите има доста по-дълбоки неща - светът е устроен така, че трябва да има бачкери (китайци, роби) и потребяващи (американци, европейци, римляни). Бачкерите живеят с мисълта, че и те могат да станат потребяващи. Когато обаче им покажеш на бачкерите, че потребяващите не са някакви богоизбрани, а същоте калъфи като тях, само дето са родени на правилното място, създаваш голям проблем. А когато пък допуснеш бачкерите безпрепятствено да станат потребяващи - те тогвава вече системата крашва. особено когато е съчетана и с лицемерната загриженост на потребяващи относно горките бачкери...

                            надявам се да съм ясен, макар че не звуча особено политически коректно
                            Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                            Коментар


                            • Dudes, който е взел СиП през 1941 и го е държал 20 години не е сбъркал

                              Коментар


                              • Оо щом очакваш обезценка на долара и фалит на пиндостан, това е друга работа....обречени са.

                                Коментар

                                Working...
                                X