IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Помощ при деклариране на дивиденти в ГДД

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение

    И как ще удостовериш доход без документ?

    Никога не съм пращал ГДД без документи, на нас затова и ни ги издават тия документи и не мисля, че това, което пишеш е възможно.

    Значи според тебе подавам ГДД, декларирам доходи, а данъци не плащам? Абе ти защо въобще пишеш в тоя форум, само за да тролиш, да спамиш и да се излагаш ли? Само едни глупости от тебе.
    ставаш смешен. ка деларираш а данъци не дължиш. само да да те светна че съм работил в НАП над 3 години. видел съм хиляди декларации и нито една от застрахователен агент

    Коментар


    • Първоначално изпратено от nradev Разгледай мнение

      не се потрвърждава нищо с документ. аз ако давам под наем без документ пак съм длъжен да декларирам и да внеса данък. никой нема да откаже да ми приеме декларациата защото нема документи.документи са нужни само да докажеш ако имаш авансово удържани данъци
      И как ще удостовериш доход без документ?

      Никога не съм пращал ГДД без документи, на нас затова и ни ги издават тия документи и не мисля, че това, което пишеш е възможно.

      Значи според тебе подавам ГДД, декларирам доходи, а данъци не плащам? Абе ти защо въобще пишеш в тоя форум, само за да тролиш, да спамиш и да се излагаш ли? Само едни глупости от тебе.

      И не консултирам никого: само разсъждавам, хем логическата - ама то за тебе разните му там акции и т.н. са точно толкова тъмна Индия, колкото и за чиновническите сулювци. Определят ги само по държави - щото в Германия всичкото акциЙ струват 18 евро, в Америка всичкото акциЙ струват 34 доларчета, в Япония всичкото акциЙ струват 2698 йени и т.н.

      Ти поне висиш туканка, можеше да прихванеш нещо, вместо да спамиш.
      Last edited by Императорът; 27.04.2017, 20:57. Причина: Спамър: у-у-у-у-у-у-у-у !!!!
      Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
        Попълнил съм достатъчно ГДД, за да ги познавам - и виртуално - и: на хартия. За 2 дни помогнах на трима колеги да си ги. В случая ти си тоя, дето спамиш - аз просто обясних на момъкът, че всяко нещо, което декларира, трябва да е подкрепено със съответен документ, какъвто не казва да има. Аз поне имам нещо от посредникът, а той? Това му е необходимо.
        Плюя администрацията, защото аз - като данъкоплатец съм от хората, които плащат заплатите на тая администрация, за да може тя свободно да твори малоумия. Искат данни, които не са им нужни, включително за доходи, от които нямат право да искат нищо - и дори тия данни са като поискани от някой крив селянин на нивата край Долно Уйно.
        Брой акции... КАКВИ бе? На Ford или на Alphabet? Няма значение - за кретеноидите БРОЙКАТА е важна, щото мислят, че акциите са си акции и струват еднакво. И дивидент... ми те може да не дават, бе? Разбира се - те като съпоставят едното с другото - ще решат, че аз с 2 акции на Ford съм по-богат от Владимир с 1000 акции на Berkshire Hataway клас А (пожелавам му ги и на теб също), щото аз съм взел 90 цента дивидент, а той - 0. На колко пари съм купил акциите... а колко струват сега не е ли по-важно? Ми аз може акциите на Чичо Уорън да си ги имам от 25 години...

        Оплювал съм - че аз ако им бях шефче на тия, щях да ги изпоизволня бе...
        ти досега "консултираше" хората как да "инвестират" в продукти дет проадаваш. а сега почна и данъчни консултации, защото видиш ли бил попълнил ГДД няколко пъти. смях голям. и стига с тия изявления че си плашал заплатите на чиновниците,всички знаем че ти данъци и осигуровки не плащаш, като и цялата ваша гилдия

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
          А ти не всявай паника. Написах си мнението, което не е съвет, нито внушение към определени действия. Съжалявам, ако е прозвучало така, ще го коригирам.

          Има и друго условие - в ГДД - че сумата на облагаемият доход, трябва да бъде положително число или 0... не и отрицателно число. При мен - резултатът от сделките за 16-а извън ЕС е отрицателно число, макар и съвсем незначително - просто разкарах няколко акции, които ги бях взел в началото - наивно и за пърчене. При дивидентите важи клаузата за избягване на двойно данъчно облагане, тоест - както написах.

          Приложение 8 (правилно си се ориентирал) не е пред мен в момента, но обяснявам как е от правна гледна точка. Ако в декларацията са написани някакви недомислици, това не променя правото.


          И още нещо - не можеш да декларираш даден доход самоинициативната и на добра воля: той трябва да бъде удостоверен с документ. Ти - драги Владимир - имаш ли документ за притежаваните акции? А за снесеният дивидент?

          Липсата на такъв действа (просто разсъждавам, не е съвет) - и в двете посоки - ти можеш - само за пърчене, да напишеш, че имаш 235 438 акции на Ябълчичката - и какво? Те как ще проверят? Освен може би през посредникът ти - ама те не го знаят кой е. Ако пък НЕ напишеш - как ще разберат? Нали нямаш документ на хартия какво държиш?

          Да не говорим, че липсва начин да упоменеш какви са тия акции, на коя компания, колко е пазарната им цена към момента? Значи - декларацията е измислена от невеж идиот.

          Също тоже и за документът - ти имаш ли документ, с колко дивиденти си се нагувичил? Ами че компанията, която държиш, може да НЕ раздава дивидент? Откъде тъпаците в НАП ще разберат и как ще го докажат?

          Това е: всяко нещо, което декларираш, се потвърждава с документ - ти имаш си ли?
          не се потрвърждава нищо с документ. аз ако давам под наем без документ пак съм длъжен да декларирам и да внеса данък. никой нема да откаже да ми приеме декларациата защото нема документи.документи са нужни само да докажеш ако имаш авансово удържани данъци

          Коментар


          • Първоначално изпратено от безимeн Разгледай мнение
            доколкото разбирам - хората, които имат нет - нямат проблем да си изтеглят, не само Приложение 8..., НО това дали е валидно и за императорите - вече се съмнявам..., т.е. - за да е пред теб едно Приложение 8 - трябва САМО ДА СИ ГО ИЗТЕГЛИШ - и етоооо: то е "пред теб"! Толкова е елементарно, нали? За това си писахме с императора в другата тема ПРЕДИ МЕСЕЦ, но до това време той самият не знаеше за него...

            и какво стана сега? аз съм се ориентирал правилно - казва т.нар. император, който до преди време не знаеше и още пръска акъл, че като си платиш налога - няма смисъл да го декларираш??? Прочети си писанията, императора - от тук и от другата тема. Защо, ако знаеш за Приложение 8 - днес уведомяваш питащия /и всички тук за втори път/, че си получил еди кво си от посредника си /и това ти било достатъчно/? На кой от 6-те въпроса му отговаряш, освен да плюеш по данъчната администрация?

            какво общо имат твоите "анализи" за данъчната администрация с неговите въпроси? Да ти припомням ли отново /от другата тема/ какви са наказанията за НЕПОПЪЛНЕНА декларация?

            МОЛЯ, не се опитвай да правиш свой прочит на законите и да "съветваш" хората как да хлътнат в данъчните бакии. Ако не можеш да помогнеш, недей да вредиш, а и не пречи - тук искам да чета конструктивните мнения, а не твоите фантазии.

            с извинения за спама...
            глобата е от 10 до 500.а Импето нема да го глобат защото с неговите дивиденти от 5 лева е маловажен случай

            Коментар


            • Попълнил съм достатъчно ГДД, за да ги познавам - и виртуално - и: на хартия. За 2 дни помогнах на трима колеги да си ги. В случая ти си тоя, дето спамиш - аз просто обясних на момъкът, че всяко нещо, което декларира, трябва да е подкрепено със съответен документ, какъвто не казва да има. Аз поне имам нещо от посредникът, а той? Това му е необходимо.
              Плюя администрацията, защото аз - като данъкоплатец съм от хората, които плащат заплатите на тая администрация, за да може тя свободно да твори малоумия. Искат данни, които не са им нужни, включително за доходи, от които нямат право да искат нищо - и дори тия данни са като поискани от някой крив селянин на нивата край Долно Уйно.
              Брой акции... КАКВИ бе? На Ford или на Alphabet? Няма значение - за кретеноидите БРОЙКАТА е важна, щото мислят, че акциите са си акции и струват еднакво. И дивидент... ми те може да не дават, бе? Разбира се - те като съпоставят едното с другото - ще решат, че аз с 2 акции на Ford съм по-богат от Владимир с 1000 акции на Berkshire Hataway клас А (пожелавам му ги и на теб също), щото аз съм взел 90 цента дивидент, а той - 0. На колко пари съм купил акциите... а колко струват сега не е ли по-важно? Ми аз може акциите на Чичо Уорън да си ги имам от 25 години...

              Оплювал съм - че аз ако им бях шефче на тия, щях да ги изпоизволня бе...
              Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

              Коментар


              • Препоръчвам електронната с бар код. Лично аз съм доволен. Смята си сама доста от нещата. Прави и проверки на някои важни калкулации.

                Коментар


                • доколкото разбирам - хората, които имат нет - нямат проблем да си изтеглят, не само Приложение 8..., НО това дали е валидно и за императорите - вече се съмнявам..., т.е. - за да е пред теб едно Приложение 8 - трябва САМО ДА СИ ГО ИЗТЕГЛИШ - и етоооо: то е "пред теб"! Толкова е елементарно, нали? За това си писахме с императора в другата тема ПРЕДИ МЕСЕЦ, но до това време той самият не знаеше за него...

                  и какво стана сега? аз съм се ориентирал правилно - казва т.нар. император, който до преди време не знаеше и още пръска акъл, че като си платиш налога - няма смисъл да го декларираш??? Прочети си писанията, императора - от тук и от другата тема. Защо, ако знаеш за Приложение 8 - днес уведомяваш питащия /и всички тук за втори път/, че си получил еди кво си от посредника си /и това ти било достатъчно/? На кой от 6-те въпроса му отговаряш, освен да плюеш по данъчната администрация?

                  какво общо имат твоите "анализи" за данъчната администрация с неговите въпроси? Да ти припомням ли отново /от другата тема/ какви са наказанията за НЕПОПЪЛНЕНА декларация?

                  МОЛЯ, не се опитвай да правиш свой прочит на законите и да "съветваш" хората как да хлътнат в данъчните бакии. Ако не можеш да помогнеш, недей да вредиш, а и не пречи - тук искам да чета конструктивните мнения, а не твоите фантазии.

                  с извинения за спама...

                  Коментар


                  • А ти не всявай паника. Написах си мнението, което не е съвет, нито внушение към определени действия. Съжалявам, ако е прозвучало така, ще го коригирам.

                    Има и друго условие - в ГДД - че сумата на облагаемият доход, трябва да бъде положително число или 0... не и отрицателно число. При мен - резултатът от сделките за 16-а извън ЕС е отрицателно число, макар и съвсем незначително - просто разкарах няколко акции, които ги бях взел в началото - наивно и за пърчене. При дивидентите важи клаузата за избягване на двойно данъчно облагане, тоест - както написах.

                    Приложение 8 (правилно си се ориентирал) не е пред мен в момента, но обяснявам как е от правна гледна точка. Ако в декларацията са написани някакви недомислици, това не променя правото.


                    И още нещо - не можеш да декларираш даден доход самоинициативната и на добра воля: той трябва да бъде удостоверен с документ. Ти - драги Владимир - имаш ли документ за притежаваните акции? А за снесеният дивидент?

                    Липсата на такъв действа (просто разсъждавам, не е съвет) - и в двете посоки - ти можеш - само за пърчене, да напишеш, че имаш 235 438 акции на Ябълчичката - и какво? Те как ще проверят? Освен може би през посредникът ти - ама те не го знаят кой е. Ако пък НЕ напишеш - как ще разберат? Нали нямаш документ на хартия какво държиш?

                    Да не говорим, че липсва начин да упоменеш какви са тия акции, на коя компания, колко е пазарната им цена към момента? Значи - декларацията е измислена от невеж идиот.

                    Също тоже и за документът - ти имаш ли документ, с колко дивиденти си се нагувичил? Ами че компанията, която държиш, може да НЕ раздава дивидент? Откъде тъпаците в НАП ще разберат и как ще го докажат?

                    Това е: всяко нещо, което декларираш, се потвърждава с документ - ти имаш си ли?
                    Last edited by Императорът; 27.04.2017, 14:56. Причина: Бльъхъ-бльъхъ.
                    Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                    Коментар


                    • императора - МОЛЯ, не се вклинвай да окепазяваш хубавата и КОНКРЕТНА тема!

                      дали пък не помниш, че тия въпроси се дискутираха в подобна тема САМО ПРЕДИ МЕСЕЦ?

                      МОЛЯ, не внушавай на хората, че трябва да тълкуват казусите произволно - точно като теб!

                      Ще ти отговоря по същество /въпреки, че ти се отговори вече на друго място!/: това, че не дължиш данъци по едно перо - НЕ ТЕ ОСВОБОЖДАВА ОТ ОТГОВОРНОСТТА ДА ДЕКЛАРИРАШ определени СВОИ ДОХОДИ.

                      Намери оная тема, която за пореден път се оказва, че не си разбрал и не се опитвай да генерираш нови нарушители като себе си, защото това не променя по никакъв начин наказанието ВИ и глобата, която произтича от неспазването на закона /на групата нарушители/, ако - недай Боже - попаднеш под обзора на данъчните...

                      И, императора - МОЛЯ, НЕ РАЗВОДНЯВАЙ вървящата до сега като по часовник тема със СВОИТЕ ФАНТАЗИИ на тема - колко много зная и мога да опонирам... Толкова елементарни неща ти убягват, а не е трудно да бъдат разбрани.

                      п.п. Между другото - твоите мижави обеми, които не желаеш да декларираш - не са равностойни на други обеми, за които ти говорят други хора тук - не се опитвай да пишеш нов СВОЙ прочит на законите. Това ще бъдат закони в едни други времена /фантастичните, нереални времена, в които живеят императорите, когато те станат 5 милиарда императори и се "състезават" за ЕДИН поданик/.

                      п.п.п. И прави разлика между "платил съм данъци" и "необходимост от деклариране на НЯКОИ от тях". Съвсем различна е ситуацията, когато пък се включат и доходи, които ти не си и сънувал.

                      Чети, бе човек. Не е трудно /още ли не си намерил Приложение 8? - по памет/

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от VladimirS Разгледай мнение

                        Чл. 75. Когато в данъчна спогодба или в друг международен договор, ратифициран от Република България, обнародван и влязъл в сила, се съдържат разпоредби, различни от разпоредбите на този закон, прилагат се разпоредбите на съответната данъчна спогодба или договор.

                        Ако разчитам Чл. 75 правилно в него се споменава, че СДДО-то се прилага с приоритет над разпоредбите в ЗДДФЛ, когато то е в сила прието от Р. България. Следователно Чл 76 описва случаите извън Чл 75, където няма СДДО.


                        @mancev. 2$ недеклариран доход си се води недеклариран доход без значение колко е.
                        Да, но има и друго - НЕ си длъжен да декларираш доход, върху който вече си очесан с данък. По тая логика всички, работещи на трудов договор, трябва да пишат данъчни декларации, макар вече да са очесани.
                        На мен посредникът ми издаде документ, с подписи, печати и т.н. - че не дължа данъци.

                        Има и трето - защо мислиш, че НАП могат да те спипат?

                        ПОСТЪТ МИ Е САМО МНЕНИЕ, А НЕ СЪВЕТ ЗА КОНКРЕТНИ ДЕЙСТВИЯ !!!!!
                        Last edited by Императорът; 27.04.2017, 14:44. Причина: САМО МНЕНИЕ.
                        Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от jori Разгледай мнение

                          И аз така съм го разбирал до момента, но това е Данъчният кредит да се определя за всяка акция поотделно а чл.76 казва "за всяка държава и за всеки вид доход поотделно".
                          сега разбрах идеята ти, ама за тази двусмисленост в текста на закона, може би трябва някои юрист да се изкаже
                          “The best time to plant a tree was 20 years ago. The second best time is now.”

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от ceneto Разгледай мнение

                            ами не, кредита е само до размера на дължимият в бг данък дивидент
                            10 лв бруто, дължиш 0.50 лв, данъчен кредит 0.50 лв
                            И аз така съм го разбирал до момента, но това е Данъчният кредит да се определя за всяка акция поотделно а чл.76 казва "за всяка държава и за всеки вид доход поотделно".

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от jori Разгледай мнение
                              Хм, ако дивидентите са "вид доход", означава ли това че надвземането на данък от един дивидент може да се използва за погасяване данък на друг дивидент?
                              Например по един дивидент от 10лв бруто са удържали 3лв, остават 2.5лв кредит и ако имаш друг дивидент от 50лв на който не му е удържано, няма нужда да доплащаш нищо.
                              ами не, кредита е само до размера на дължимият в бг данък дивидент
                              10 лв бруто, дължиш 0.50 лв, данъчен кредит 0.50 лв
                              “The best time to plant a tree was 20 years ago. The second best time is now.”

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от ceneto Разгледай мнение
                                (3) Данъчният кредит по ал. 2 се определя за всяка държава и за всеки вид доход поотделно и се ограничава до сумата на българския данък върху доходите, който би бил дължим върху тези доходи с източник в чужбина, ако се прилагаше към местен доход.
                                Хм, ако дивидентите са "вид доход", означава ли това че надвземането на данък от един дивидент може да се използва за погасяване данък на друг дивидент?
                                Например по един дивидент от 10лв бруто са удържали 3лв, остават 2.5лв кредит и ако имаш друг дивидент от 50лв на който не му е удържано, няма нужда да доплащаш нищо.

                                Коментар

                                Working...
                                X