IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Помощ при деклариране на дивиденти в ГДД

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Аз само да вмъкна измежду споровете.

    Подадох си декларацията по следния начин след 5+ обаждания до служители на НАП:
    1. Попълва се Приложение 1 спрямо годишната данъчна справка дадена от работодателя
    2. Попълва се Приложение 8, като в "Брутна сума на доходи" се попълва цялата сума на дивидента изплатен преди облагането му в данъци от страната източник (тук се разминава с cеneto).
    3. Прикачва се сканирата данъчна справка

    Повече информация за какво и защо попълних има на темата по случая в kik-info.
    https://www.kik-info.com/forum/index...c,20328.0.html

    Коментар


    • Първоначално изпратено от markov Разгледай мнение

      Малко си в грешка тук.

      Затова това дето го подаваме в НАП се казва ДЕКЛАРАЦИЯ /тоест лична словоизлияние по въпроса с данъчните задължения/.
      Длъжен си да декларираш всичките си доходи без значение дали имаш или нямаш надлежен документ за тях , съответно доходите да бъдат обложени.

      В случая с данъчната декларация се разчита на доброволното изпълнение на задължените лица и е за предпочитане от другия институт за принудително събиране на данъци - Данъчна ревизия , Акт за начет и т.н.
      Да, но нали се сещаш, ревизия дори трудно ще докаже недоказуем доход.

      Хубаво, както и да е. Аз си събирам документите и ги предоставям на - защото съм почтен чУек.
      Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

      Коментар


      • Първоначално изпратено от jori Разгледай мнение

        Разбира се че има документ и това е справката в платформата на брокера. Електронен е, но ако трябва на хартия в брокера ще ти го принтират и подпишат.
        По отношение че не знаят кой е брокера ти - ако е български в България си има регистър на брокерите, а брокерите имат регистър на клиентите си, т.е. могат да стигнат до теб. Ако мислиш, че специално/само за теб ще претърсят тези два регистъра - да, не си заслужава да го правят, но по вероятно е да си импортират данните за всички и после за секунди могат да кажат кой къде има акаунт.
        Ако ти е чужд брокера могат да видят паричните преводи до него или от него когато вече си харчиш печалбите. Още повече че ако има СИДДО вероятно обменят данни за авоарите на гражданите си.
        Коя компания държиш или ти е дала дивидент няма значение за определяне на данъка и за ефективност не се събира информация.
        Текущата цена на акцията също няма значение защото се облага реализирана печалба. Облага се реализирана печалба защото само това е приход. Поскъпналата акция, която държиш не е приход. Акцията е право на дял от бъдещите приходи на компанията.
        Естествено, ако тръгнат да ровичкат, могат да открият ТАЗИ информация. Друг въпрос дали имат желанието и компетентството.

        За другите ти обяснения - това е ясно: тогава ЗАЩО искат такава информация? да пишеш колко акции имаш и само от коя държава и за колко си ги купил някога си (може да е преди 18 години) е безмислено. Тоест събират информация, която е ненужна - за мене... ама нали някак трябва да оправдаят съществуването си на света?
        Last edited by Императорът; 28.04.2017, 13:27. Причина: Чиновнически безделници.
        Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

        Коментар


        • напротив може да декларираш доход по самоинициатива . даже си длъжен. обясниха ти го вече много пъти , ама ти рупаш ли рупаш

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
            И още нещо - не можеш да декларираш даден доход самоинициативната и на добра воля: той трябва да бъде удостоверен с документ. Ти - драги Владимир - имаш ли документ за притежаваните акции? А за снесеният дивидент?

            Липсата на такъв действа (просто разсъждавам, не е съвет) - и в двете посоки - ти можеш - само за пърчене, да напишеш, че имаш 235 438 акции на Ябълчичката - и какво? Те как ще проверят? Освен може би през посредникът ти - ама те не го знаят кой е. Ако пък НЕ напишеш - как ще разберат? Нали нямаш документ на хартия какво държиш?

            Да не говорим, че липсва начин да упоменеш какви са тия акции, на коя компания, колко е пазарната им цена към момента? Значи - декларацията е измислена от невеж идиот.

            Също тоже и за документът - ти имаш ли документ, с колко дивиденти си се нагувичил? Ами че компанията, която държиш, може да НЕ раздава дивидент? Откъде тъпаците в НАП ще разберат и как ще го докажат?

            Това е: всяко нещо, което декларираш, се потвърждава с документ - ти имаш си ли?
            Разбира се че има документ и това е справката в платформата на брокера. Електронен е, но ако трябва на хартия в брокера ще ти го принтират и подпишат.
            По отношение че не знаят кой е брокера ти - ако е български в България си има регистър на брокерите, а брокерите имат регистър на клиентите си, т.е. могат да стигнат до теб. Ако мислиш, че специално/само за теб ще претърсят тези два регистъра - да, не си заслужава да го правят, но по вероятно е да си импортират данните за всички и после за секунди могат да кажат кой къде има акаунт.
            Ако ти е чужд брокера могат да видят паричните преводи до него или от него когато вече си харчиш печалбите. Още повече че ако има СИДДО вероятно обменят данни за авоарите на гражданите си.
            Коя компания държиш или ти е дала дивидент няма значение за определяне на данъка и за ефективност не се събира информация.
            Текущата цена на акцията също няма значение защото се облага реализирана печалба. Облага се реализирана печалба защото само това е приход. Поскъпналата акция, която държиш не е приход. Акцията е право на дял от бъдещите приходи на компанията.
            Last edited by jori; 28.04.2017, 12:49.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от VladimirS Разгледай мнение

              Чл. 75. Когато в данъчна спогодба или в друг международен договор, ратифициран от Република България, обнародван и влязъл в сила, се съдържат разпоредби, различни от разпоредбите на този закон, прилагат се разпоредбите на съответната данъчна спогодба или договор.

              Ако разчитам Чл. 75 правилно в него се споменава, че СДДО-то се прилага с приоритет над разпоредбите в ЗДДФЛ, когато то е в сила прието от Р. България. Следователно Чл 76 описва случаите извън Чл 75, където няма СДДО.


              @mancev. 2$ недеклариран доход си се води недеклариран доход без значение колко е.
              да се върнем на темата, когато страната участва в данъчна спогодба, това не означава, че по рождение получаваш преференциално данъчно третиране
              гледам дивидентите ти ги облагат с 30%, като начало може да си попълниш W-8BEN и ще почнат да ти ги облагат с 10/15%, а ако много държиш да
              се възползваш напълно от данъчните спогодби, според това което съм прочел трябва да си извадиш и ITIN номер
              “The best time to plant a tree was 20 years ago. The second best time is now.”

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение

                А ти защо обвиняваш така - най-общо един вид казано?

                Не дължа и стотинка данък на държавата, плащам си уставно кат` тако`а, а ако някои други укривали данъци - това не ме касае. Колегите от моята кантора тоже си плащат почтено.

                Вярно е - намалявам си данъците по всички възможни начини - но правя това съвсем законно.
                е ти си мног съвестен гражданин. ама масово застраховатените агенти крият

                Коментар


                • Първоначално изпратено от markov Разгледай мнение

                  Малко си в грешка тук.

                  Затова това дето го подаваме в НАП се казва ДЕКЛАРАЦИЯ /тоест лична словоизлияние по въпроса с данъчните задължения/.
                  Длъжен си да декларираш всичките си доходи без значение дали имаш или нямаш надлежен документ за тях , съответно доходите да бъдат обложени.

                  В случая с данъчната декларация се разчита на доброволното изпълнение на задължените лица и е за предпочитане от другия институт за принудително събиране на данъци - Данъчна ревизия , Акт за начет и т.н.
                  лека поправка. не се казва акт за начет а ревизионен акт

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение

                    АКО нямам никакъв документ, доказващ, че въобще съм имал някакъв доход (например ако имам наематели без договор), КАК по дяволите НАП въобще ще знае, че имам такъв доход, за да ми тури данък?
                    Малко си в грешка тук.

                    Затова това дето го подаваме в НАП се казва ДЕКЛАРАЦИЯ /тоест лична словоизлияние по въпроса с данъчните задължения/.
                    Длъжен си да декларираш всичките си доходи без значение дали имаш или нямаш надлежен документ за тях , съответно доходите да бъдат обложени.

                    В случая с данъчната декларация се разчита на доброволното изпълнение на задължените лица и е за предпочитане от другия институт за принудително събиране на данъци - Данъчна ревизия , Акт за начет и т.н.
                    Не спори с простак.... Ще те свали на неговото ниво и ще те бие с опит

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от B.Graham Разгледай мнение
                      Ще те прочетат във форума
                      Ако четат. Но и да - аз данъци не крия, плащам си като добър гражданин.
                      Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от nradev Разгледай мнение

                        и без документ си длъжен да декларираш а може и с документ. пак да не декларираш както правят твоте колеги. ако ти ги укриваш това е незаконно.а като немаш кво да кажеш и почваш с обидите
                        А ти защо обвиняваш така - най-общо един вид казано?

                        Не дължа и стотинка данък на държавата, плащам си уставно кат` тако`а, а ако някои други укривали данъци - това не ме касае. Колегите от моята кантора тоже си плащат почтено.

                        Вярно е - намалявам си данъците по всички възможни начини - но правя това съвсем законно.
                        Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
                          ... КАК по дяволите НАП въобще ще знае, че имам такъв доход, за да ми тури данък? Мислите ли ще ми прочетат, или ще ми пратят Инч Хай - Частният детектив да ме дебне?
                          Ще те прочетат във форума
                          Life won't wait for you.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение

                            В НАП Сунгурларе ли си работил като нощен пазач? Сега пък почна да ми обяснява как не съм дължал данъци - то хубаво да беше прав, ама...

                            АКО нямам никакъв документ, доказващ, че въобще съм имал някакъв доход (например ако имам наематели без договор), КАК по дяволите НАП въобще ще знае, че имам такъв доход, за да ми тури данък? Мислите ли ще ми прочетат, или ще ми пратят Инч Хай - Частният детектив да ме дебне?
                            и без документ си длъжен да декларираш а може и с документ. пак да не декларираш както правят твоте колеги. ако ти ги укриваш това е незаконно.а като немаш кво да кажеш и почваш с обидите

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от nradev Разгледай мнение

                              ставаш смешен. ка деларираш а данъци не дължиш. само да да те светна че съм работил в НАП над 3 години. видел съм хиляди декларации и нито една от застрахователен агент
                              В НАП Сунгурларе ли си работил като нощен пазач? Сега пък почна да ми обяснява как не съм дължал данъци - то хубаво да беше прав, ама...

                              АКО нямам никакъв документ, доказващ, че въобще съм имал някакъв доход (например ако имам наематели без договор), КАК по дяволите НАП въобще ще знае, че имам такъв доход, за да ми тури данък? Мислите ли ще ми прочетат, или ще ми пратят Инч Хай - Частният детектив да ме дебне?
                              Last edited by Императорът; 27.04.2017, 23:32.
                              Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение

                                И как ще удостовериш доход без документ?

                                Никога не съм пращал ГДД без документи, на нас затова и ни ги издават тия документи и не мисля, че това, което пишеш е възможно.

                                Значи според тебе подавам ГДД, декларирам доходи, а данъци не плащам? Абе ти защо въобще пишеш в тоя форум, само за да тролиш, да спамиш и да се излагаш ли? Само едни глупости от тебе.

                                И не консултирам никого: само разсъждавам, хем логическата - ама то за тебе разните му там акции и т.н. са точно толкова тъмна Индия, колкото и за чиновническите сулювци. Определят ги само по държави - щото в Германия всичкото акциЙ струват 18 евро, в Америка всичкото акциЙ струват 34 доларчета, в Япония всичкото акциЙ струват 2698 йени и т.н.

                                Ти поне висиш туканка, можеше да прихванеш нещо, вместо да спамиш.
                                щом искаш да внесеш данъци никой не те спира като ти иска документ

                                Коментар

                                Working...
                                X