IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Маркет тайминг

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Ама той това надали е могъл да го прави преди да купи GEICO на 100%.
    Щото и аз имам акции в застраховател, но те не ми дават кеша си на заем да си купувам акции с ниска бета. И скоро няма и да ми дадат

    Коментар


    • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
      тези сделки не са големи за него.
      Precision Castparts е сделка за над 30 млрд., което дори по неговите стандарти е доста голяма.



      Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
      На него не му се налага да продава ако смята че пазара ще пада - просто защото кешът който генерира застрахователя му, автоматично намалява делът на акциите му в портфейла, ако не купува нови.
      Ама той това надали е могъл да го прави преди да купи GEICO на 100%.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Misho ILIEV Разгледай мнение
        Чел съм я тази статия в Економист, имам абонамент

        Но така или иначе, Бъфет прави големи сделки и 2013 с Крафт и дори 2015 с Precision Castparts. Така че е бизсмислено да се опитваме да създаваме мита, че Бъфет купува само при маркет краш, защото това очевидно не е така.
        тези сделки не са големи за него. Единственото важно нещо е какъв е процентът на акциите му в общите активи. И според този процент Бъфет определено прави маркет тайминг. Бъфет купува много по-малко ако смята че пазара няма да расте. На него не му се налага да продава ако смята че пазара ще пада - просто защото кешът който генерира застрахователя му, автоматично намалява делът на акциите му в портфейла, ако не купува нови.

        като аналогия, ако акциите са ти свободния за инвестиции кеш за 5 години и ти генерираш този кеш постоянно, ако решиш че пазара не те кефи и спреш да купуваш акции, кеша отива на друго място - това реално е маркет тайминг - особено ако основната ти дейност е всъщност инвестиции на този кеш.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
          Ти поглеждал ли си отчетите на бъркшир или само ей така от вестникарски изрезки си мислиш че знаеш какво би направил.
          Все пак ако знаеш Бъфет да е таймнал пазара като е разпродал на върха 2007 кажи

          Коментар


          • Първоначално изпратено от absd Разгледай мнение
            бай енд холд според мен си заслужава като стратегия след пазарен срив както беше ситуацията през 2009 година....както беше при петрола средата на февруари тази година...но такива дъна са непредвидими по своята същност и трудни за хващане и малко хора са склонни да пазаруват при такава несигурна ситуация с големи обеми....понеже това дъно може да не се окаже дъно и пътят за надолу тепърва да започва
            друго което ми е направило впечатление на пръв поглед е че най-добра доходност се прави при силно волатилни пазари и търговия и в двете посоки...едва ли има друга пазарна ситуация която да дава толкова добра доходност дори и сравнена с откровен бичи пазар(при който може да не уцелиш края на тренда и да хванеш голяма част от започналата корекция)
            Прав си, хората говорят, колко било лесно да се купи 2008 или 2009 и да се държи. Ама то ако беше лесно те щяха да са го направили. И да са го направили - те са маркет таймвали и нищо не са направили освен някакви дребни проценти. Още от 2012 се говори как всичко е адски надценено и ще падне с 30%

            А иначе как ще коментираш това, че има големи компании със силни брандове, които сега са в пъти над нивата си от пика на 2007? Аз силно се съмнявам, че хората които трейдват правят по-голям return от пазара. Тук не вкрючвам маркет мейкърите, които живеят от bid/ask spread, което обаче е съвсем различно.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
              Ти поглеждал ли си отчетите на бъркшир или само ей така от вестникарски изрезки си мислиш че знаеш какво би направил.

              Акциите заемат нормално под 25% от активите на Бъркшир и компанията е ливъриджната на 100% така че само 50% от собствения капитал стои в акции. 2009 и 2010 обаче акциите са малко над 30% от собствения капитал и 15-16 % от активите. 2012 чак стават пак 50% от собствения капитал
              Не съм, но ще погледна по някое време.



              Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
              така че да, може и да не прави маркет тайминг като хората които му се кефят. Но прави маркет тайминг дето хората които му се куфят няма как да си позволят да правят.
              Това не е маркет тайминг. Когато купуваш въз основа на анализ, че е евтино това си е съвсем "фундаментален" подход.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                Ако трябва Бъфет да каже реално какво прави как би изглеждало.

                ми имам си застраховател който ми генерира огромен кеш. Гледам да подържам собствения капитал на застрахователя на 50% от активите - защото инвеститорите ми са идиоти и съм ги убедил да не ми искат дивиденти - така че това не е много зор. И след това просто чакам да падне някоя добра сделка да вкарам малко кеш, който така и така не знам какво да правя - защото да не забравяме убедил съм инвеститорите си да не искат дивиденти защото съм гении И като хвана такава добра сделка ще се фукам следващите 10 години с нея - може и повече. като се натреса в Теско или АйБиЕм ще си мълча
                Чел съм я тази статия в Економист, имам абонамент

                Но така или иначе, Бъфет прави големи сделки и 2013 с Крафт и дори 2015 с Precision Castparts. Така че е бизсмислено да се опитваме да създаваме мита, че Бъфет купува само при маркет краш, защото това очевидно не е така.

                Коментар


                • Ако трябва Бъфет да каже реално какво прави как би изглеждало.

                  ми имам си застраховател който ми генерира огромен кеш. Гледам да подържам собствения капитал на застрахователя на 50% от активите - защото инвеститорите ми са идиоти и съм ги убедил да не ми искат дивиденти - така че това не е много зор. И след това просто чакам да падне някоя добра сделка да вкарам малко кеш, който така и така не знам какво да правя - защото да не забравяме убедил съм инвеститорите си да не искат дивиденти защото съм гении И като хвана такава добра сделка ще се фукам следващите 10 години с нея - може и повече. като се натреса в Теско или АйБиЕм ще си мълча

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Misho ILIEV Разгледай мнение
                    Не знам Бъфет да си е разпродал компаниите на дъното през 2009 Нито пък на върха 2007.
                    Ти поглеждал ли си отчетите на бъркшир или само ей така от вестникарски изрезки си мислиш че знаеш какво би направил.

                    Акциите заемат нормално под 25% от активите на Бъркшир и компанията е ливъриджната на 100% така че само 50% от собствения капитал стои в акции. 2009 и 2010 обаче акциите са малко над 30% от собствения капитал и 15-16 % от активите. 2012 чак стават пак 50% от собствения капитал

                    Естествено че не му се налага да продава - акциите са му малък дял от общите активи - но просто не вкарва кеша генериран през годината в акции - ако не смята че има бичи тренд. А кеша генериран от застрахователя за година е колкото му половината от портфейла от акции.

                    така че да, може и да не прави маркет тайминг като хората които му се кефят. Но прави маркет тайминг дето хората които му се куфят няма как да си позволят да правят.

                    Бъфет е най-големия измамник от всичките тези инвеститори. Другите поне само се правят на велики и не се опитват да лъжат народа как да инвестират. А този тип е създал една легенда от тотално измамно съвети за инвестиране.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                      Всеки е против маркет тайминг - до като не се блъсне в мечи пазар от 50-60% След това става против бай енд холд
                      бай енд холд според мен си заслужава като стратегия след пазарен срив както беше ситуацията през 2009 година....както беше при петрола средата на февруари тази година...но такива дъна са непредвидими по своята същност и трудни за хващане и малко хора са склонни да пазаруват при такава несигурна ситуация с големи обеми....понеже това дъно може да не се окаже дъно и пътят за надолу тепърва да започва
                      друго което ми е направило впечатление на пръв поглед е че най-добра доходност се прави при силно волатилни пазари и търговия и в двете посоки...едва ли има друга пазарна ситуация която да дава толкова добра доходност дори и сравнена с откровен бичи пазар(при който може да не уцелиш края на тренда и да хванеш голяма част от започналата корекция)
                      Last edited by absd; 11.09.2016, 01:28.
                      "В очите на завистта всеки успех е престъпление.."

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                        Всеки е против маркет тайминг - до като не се блъсне в мечи пазар от 50-60% След това става против бай енд холд
                        Не знам Бъфет да си е разпродал компаниите на дъното през 2009 Нито пък на върха 2007.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Misho ILIEV Разгледай мнение
                          А иначе, аз принципно съм противник и на моментум и на маркет тайминг. Но това си е въпрос на нагласа и темперамент. За мене, има достатъчно компании с много силно конкурентно предимство и голям потенциал за растеж, в които да се инвестира и да се държат дълго без да се интересуваш от пазара. Тези компании дори да ги беше взел на върха през 2007 и да не ги продаваш сега пак щеше да си в пъти нагоре. Незнайно защо те имат бета под единица... При това бетата е последното нещо, което гледам. Просто напоследък забелязах, че дори нямат висока бета.
                          Всеки е против маркет тайминг - до като не се блъсне в мечи пазар от 50-60% След това става против бай енд холд

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от absd Разгледай мнение
                            понеже засегнахте въпроса за маркет тайминг и моментум трейдинг....каква е разликата между двете?
                            А иначе, аз принципно съм противник и на моментум и на маркет тайминг. Но това си е въпрос на нагласа и темперамент. За мене, има достатъчно компании с много силно конкурентно предимство и голям потенциал за растеж, в които да се инвестира и да се държат дълго без да се интересуваш от пазара. Тези компании дори да ги беше взел на върха през 2007 и да не ги продаваш сега пак щеше да си в пъти нагоре. Незнайно защо те имат бета под единица... При това бетата е последното нещо, което гледам. Просто напоследък забелязах, че дори нямат висока бета.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от absd Разгледай мнение
                              понеже засегнахте въпроса за маркет тайминг и моментум трейдинг....каква е разликата между двете?

                              Това е интересна статия на тема моментум трейдинг:

                              http://www.economist.com/node/17848665

                              This was not unusual. Since the 1980s academic studies have repeatedly shown that, on average, shares that have performed well in the recent past continue to do so for some time. Longer-term studies have confirmed that this “momentum” effect has been observable for much of the past century. Nor is the phenomenon confined to the stockmarket. Commodity prices and currencies are remarkably persistent, rising or falling for long periods.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от absd Разгледай мнение
                                според това което си написал излиза че както в момента коригира Дау трябва в понеделник да отваряме къси....както казваш по пътя надолу...така ли да го разбираме??
                                Ако смяташ че пътя е надолу да. Никой не може да ти даде отговор на този въпрос обаче. Това си е въпрос на собствено усещане и никой не би трябвало да играе по чужди усещания. Най малкото тогава ще се чувства неуверен в решенията си, а така се правят глупости.

                                Коментар

                                Working...
                                X