IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Microsoft купува LinkedIn

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Много добър ход от страна на Microsoft. Битката на ниво социални мрежи за удоволствие е загубена, но LinkedIn е вече нещо друго!
    Last edited by Iburg; 23.06.2016, 13:31.
    Оползотворяване на отпадъци

    Коментар


    • Първоначално изпратено от chimney Разгледай мнение
      Другата сделка на седмицата е "Google купува Twitter " и не знам до какво ще доведе това сливане
      http://www.capital.bg/biznes/kompani...tter_do_kraia/
      до нищо до кво да доведе освен, че Googlite ше разполагат с повече информация и следене на хората, въздушни компании направени от въздух с нереални цени нищо повече .... Microsofta като купиха skype до кво доведе до тва че скапаха skype и следят юзърите и толкоз ... сега ше скапят и Linkeda ше приберат квот имат кат инфо и готоо те така е на "свободния пазар" накрая да останат само 2 кат Републиканци и Демократи и то се тая щото са едни и същи

      Коментар


      • Другата сделка на седмицата е "Google купува Twitter " и не знам до какво ще доведе това сливане
        http://www.capital.bg/biznes/kompani...tter_do_kraia/

        Коментар


        • Първоначално изпратено от netware5 Разгледай мнение
          Прав си - мачът беше свирен за Microsoft още в началото заради кооперацията с IBM. Маковете минаха през три етапа - Motorola 68000 фамилията, PowerPC и накрая Интел. Всъщност Motorola 68000 беше много по-добър процесор за програмистите на асемблер - съвкупността от инструкции беше по-логична и по-лесна за разбиране, но за съжаление не успяха да догонят Интел след появата на Пентиум. Ако в онези години IBM бяха избрали Моторола, нещата щяха да изглеждат по съвсем друг начин.
          T.нар. вграден пейджинг в процесора на интел бил заимстван от големите машини на времето и се оказва много оптимално за топлинно разтоварване на процесора и по-малка консумация на енергия, по-лесно за реализация на бърза работа с отделни области от памет, а това е било заложено при тях още в началото. Още преди пентиум, а понеже големите машини са работили с ос-юникси, се оказва че и софтуерно има вече изградена база оттам и свободна, затова Джобс стъпва върху този софтуер първо на некст, а после лесно го присобява и върху мак, (многоплатформена прехвърляемост, не е зависим така както Уиндоус от Интел) оказва се, че концепцията на интел е била съчетана много умело в бъдещето. Моторолите са били бързи тогава, но по-трудни спрямо интел за увеличаване на бързодействието на следващите процесори и вероятно за това изостават в последствие, А Интел мисля че бяха купили и някакъв световен софтуер за антивирусна сигурност - и ако в един момент вградят нещо от това и в хардуера пак ще е далновидна инвестиция. Изощбо, носи се приказка, че винаги са разработвали следващите 1-2 нива процесори напред, но изчакват конкуренцията за да я ударят после, е да - в последно време позакъсняха с най-малките процесори, не бяха се усетили за такъв пик в малките микро-джажди, но вероятно ще наваксат. Интел ги следя, защото са барометър за развитието на цялото it.- най-общо
          Но за IBM мисля, дори в колаборация с Епъл, имат обща разработка с Моторола на процесори и мисля, че това беше точно паурPC, за което си споменал (IBM +Motorola) Дори бяха измислили някаква иновационна подмяна на употребата на златото - заменяха го с мед, (това ме беше впечатлило и така го запомних) )))) Освен в макове са ги вграждали и по разни други места, има ги и в някакви машини и по проекти с Adobe. IBM също не са за подценяване.))
          Last edited by precakanoto; 15.06.2016, 12:46.
          Не е препоръка... !!!
          "Най-сигурната спирачка на дивия спекулативен бяс е загубата." - A. Kostolany

          Коментар


          • Първоначално изпратено от checho Разгледай мнение
            @Alonso - благодаря за информацията
            @michaelis12 - благодаря за книгата, ще я прегледам обстойно

            А, иначе, за страничния ти въпрос, МС просто са направили нещо което е по-удобно за масовия потребител първи (предлагат UI) и след като е станало масаво, лесно се адоптва и при големите корпорации. Също, не е толкова пълна с дупки системата им, дори си е доста стабилна.

            Относно офиса, то няма много алтернативни решения, и със сигурност не са на тяхното ниво дори и да има.

            UNIX от друга страна, също се ползва в корпорации, но не толкова много и това не е платформа която лесно се адоптва, поне не от масовия потребител.

            My 2 cents.
            Как да не се ползва много ве мой всичкото сървъри в банки/борси/гореми корпорации са Linux/Unix какви други да са? Вж Up Time на Debian например има от по 3-4 год. без рестарт, такова нещо в Микрософт не съществува. Има разлика между Visual Basic и C. C се доближава максимум до системния език Асемблера и скоростта е доста голяма не е като VB. Сега особено напоследък се народиха толкова Линукс оферти (Ubuntu, Mint, Arch, Zorin, Fedora etc.) и всичко без пара, че и с Офис вътре пак без пара. Направо им се чудя на фирмите що блеят и не го ползват него ами са с Микрософта и без тва ше спестят парици и Антивирусни програмки. Аз сложих Минта страшен, няма драйвери като при Винводса няма офиси, кодеци, антивируси всичко да се слага допълнително, просто боц и всичко е вътре и работи, като стрела на старта в сравнение с Win 10. ..... А и платформите за борсите работят на него (IB Thinkorswim)

            По темата за книжката е яка, тъкмо да видиш за какви измами става въпрос и какви скорости на сделки за части от секундата .....
            Last edited by michaelis12; 15.06.2016, 11:21.

            Коментар


            • Пишеш за времена, когато някои от тукашните потребители не са били родени

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Дебнем на замаушка Разгледай мнение
                Да, прав си - имах предвид RISC/CISC, PowerPC архитектурите. Не знам откъде ми дойде ARM, от iphone вероятно Иначе тенденцията MAC=PC и ползването на x86 я измислиха някъде 2006, ако не се лъжа. Но преди това мача беше свирен за Microsoft..
                Прав си - мачът беше свирен за Microsoft още в началото заради кооперацията с IBM. Маковете минаха през три етапа - Motorola 68000 фамилията, PowerPC и накрая Интел. Всъщност Motorola 68000 беше много по-добър процесор за програмистите на асемблер - съвкупността от инструкции беше по-логична и по-лесна за разбиране, но за съжаление не успяха да догонят Интел след появата на Пентиум. Ако в онези години IBM бяха избрали Моторола, нещата щяха да изглеждат по съвсем друг начин.
                He was born poor, died rich, and never hurt anyone along the way.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Дебнем на замаушка Разгледай мнение
                  Да, прав си - имах предвид RISC/CISC, PowerPC архитектурите. Не знам откъде ми дойде ARM, от iphone вероятно Иначе тенденцията MAC=PC и ползването на x86 я измислиха някъде 2006, ако не се лъжа. Но преди това мача беше свирен за Microsoft..
                  може би си имал предвид и AMD - те бяха по-изявени като типичен Intel - конкуренция)))
                  Не е препоръка... !!!
                  "Най-сигурната спирачка на дивия спекулативен бяс е загубата." - A. Kostolany

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Дебнем на замаушка Разгледай мнение
                    MS не са направили кой знае какъв технологичен пробив. Просто имат огромния късмет и щастие да сключат договор с IBM, който им дава роялти за всяка инсталирана x86 машина, а в същото време Intel си продават на всички, че чак и в Правец са правили техни knock-offs. Глупостта на IBM прави от Intel и Microsoft мегакомпании, но в същото време прави възможно и това бързо заливане на света с технологии, на което бяхме и сме свидетели.

                    Безброй китайци надушват далаверата и се качват на x86 влакчето - започват да правят машини и машинки, брандирани и небрандирани. И така... светът иска компютри, a те искат ОС и лесна за разработка среда - и понеже по това време откъм user friendliness *NIX системите са плачевни, а единствената конкуренция като UI - Mac OS работи под патентована ARM архитектура се случва чудото - безброй продадени DOS-ове с basic-a на чичо Бил, а по-късно и Windows-и.

                    Microsoft е доказателството, че не е нужно да си най-добрия в това, което правиш, просто трябва да умееш да го продадеш и да имаш късмет. Вече корпоративния им бизнес няма аналог - в офиса и enterprise нямат равни.

                    В тази връзка съм развълнуван от покупката на LNKD. LNKD си бяха тръгнали на умирачка според мен. Сега ще стане интересно.
                    Според мен силно грешиш за Интел. Даже Епъл се правеха на интересни и разчитаха с предишните макове на моторолските процесори, но Джобс схвана, че Интел е напред и започна да ги влага от един момент и в Маковете. IBM също се опитваха с други процесори и все още имат добри. Те са по сървърните машини, както разработки на собствени процесори, така и с тяхна ОС. Бяха направили и тяхна ооперационна система за ПС, и се казваше OS2 ако не греша. Но помня, че беше по-добра от Уиндоус. Не знам защо не се наложи, може би заради софтуера, или заради цената, някога Уиндоус е бил безплатна зарибяква... Ставаше дума за Интел, че съвсем заслужено са си спечелили дял и от конкуренцията на IBM и от AMD и и motorola и се развиват още напред (за разлика от Уиндоус- надолу). Интел са се доказали и си имат собсвени иновации (без да копират от конкурентите, така както уиндоус от мак-ос)
                    А колкото до lnkd - най-вероятно може да се повтори случката със скайп ... Поне продалите са на печалба))))
                    Не е препоръка... !!!
                    "Най-сигурната спирачка на дивия спекулативен бяс е загубата." - A. Kostolany

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от netware5 Разгледай мнение
                      Това пък откъде го измисли - нерде ARM, нерде MAC PC?
                      Да, прав си - имах предвид RISC/CISC, PowerPC архитектурите. Не знам откъде ми дойде ARM, от iphone вероятно Иначе тенденцията MAC=PC и ползването на x86 я измислиха някъде 2006, ако не се лъжа. Но преди това мача беше свирен за Microsoft..

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Дебнем на замаушка Разгледай мнение
                        ........ И така... светът иска компютри, a те искат ОС и лесна за разработка среда - и понеже по това време откъм user friendliness *NIX системите са плачевни, а единствената конкуренция като UI - Mac OS работи под патентована ARM архитектура се случва чудото - безброй продадени DOS-ове с basic-a на чичо Бил, а по-късно и Windows-и...
                        Това пък откъде го измисли - нерде ARM, нерде MAC PC?
                        He was born poor, died rich, and never hurt anyone along the way.

                        Коментар


                        • MS не са направили кой знае какъв технологичен пробив. Просто имат огромния късмет и щастие да сключат договор с IBM, който им дава роялти за всяка инсталирана x86 машина, а в същото време Intel си продават на всички, че чак и в Правец са правили техни knock-offs. Глупостта на IBM прави от Intel и Microsoft мегакомпании, но в същото време прави възможно и това бързо заливане на света с технологии, на което бяхме и сме свидетели.

                          Безброй китайци надушват далаверата и се качват на x86 влакчето - започват да правят машини и машинки, брандирани и небрандирани. И така... светът иска компютри, a те искат ОС и лесна за разработка среда - и понеже по това време откъм user friendliness *NIX системите са плачевни, а единствената конкуренция като UI - Mac OS работи под патентована ARM архитектура се случва чудото - безброй продадени DOS-ове с basic-a на чичо Бил, а по-късно и Windows-и.

                          Microsoft е доказателството, че не е нужно да си най-добрия в това, което правиш, просто трябва да умееш да го продадеш и да имаш късмет. Вече корпоративния им бизнес няма аналог - в офиса и enterprise нямат равни.

                          В тази връзка съм развълнуван от покупката на LNKD. LNKD си бяха тръгнали на умирачка според мен. Сега ще стане интересно.
                          Last edited by Дебнем на замаушка; 14.06.2016, 14:52.

                          Коментар


                          • @Alonso - благодаря за информацията
                            @michaelis12 - благодаря за книгата, ще я прегледам обстойно

                            А, иначе, за страничния ти въпрос, МС просто са направили нещо което е по-удобно за масовия потребител първи (предлагат UI) и след като е станало масаво, лесно се адоптва и при големите корпорации. Също, не е толкова пълна с дупки системата им, дори си е доста стабилна.

                            Относно офиса, то няма много алтернативни решения, и със сигурност не са на тяхното ниво дори и да има.

                            UNIX от друга страна, също се ползва в корпорации, но не толкова много и това не е платформа която лесно се адоптва, поне не от масовия потребител.

                            My 2 cents.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от checho Разгледай мнение
                              Днес Майкрософт анонсираха, че ще купуват LinkedIn при цена от 193$ на акция. В петък, акциите на последния се търгуваха на 131$ и днес при отваряне, директно цената скача на 193$.

                              Та исках да питам някой знае ли каква е схемата и как така се променя цената само за анонс за покупка? Борсата ли сменя цената?
                              схемата е ей квот пише тоя в тази книжка, със сделки frontrunning на бандитите от Волстрийт които надуват цената и я продават 100 кратно преди да си мигнал .... Ние няаме шанс за таквиз неща и за тва седи далече от тоя тип акции и слухове без тва пълни с въздух .....




                              В страни от твоя въпрос аз и до ден днешен не моа си обясним как така най-добрите програмисти работят при тея загубеняци Микрософта и тъпата им OS и офис програма пълна с дупки и шпионаж Въобше тоя Млиндоус как е оцелял незнам след като UNIXa са на светлинни години пред тях със сигурността, но явно е имало държавни дотации на чичо Били срещу пуснакане на данни друго обяснение няям ....
                              Last edited by michaelis12; 14.06.2016, 12:37.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от checho Разгледай мнение
                                Днес Майкрософт анонсираха, че ще купуват LinkedIn при цена от 193$ на акция. В петък, акциите на последния се търгуваха на 131$ и днес при отваряне, директно цената скача на 193$.

                                Та исках да питам някой знае ли каква е схемата и как така се променя цената само за анонс за покупка? Борсата ли сменя цената?
                                Цената я сменят тези, които търгуват. Ако си искал да продаваш на 131, няма ли да си дръпнеш поръчката като знаеш, че някой ще плаща повече. Дори вероятно ще се опиташ да купиш още на 131 ако има някоя забравена оферта там
                                Акъл ми дай, пари сам ще си спечеля.

                                Коментар

                                Working...
                                X