IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Китайските борси надолу с още 7% днес

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Всъщност резултатът от паникьоренето е един - китайската ДЪРЖАВА очесва подплашените инвеститори.
    Добре е, че тая сутрин Азия вече се държи по-добре, а Хонконг е на доста зелено и минимизира загубите от вчера - че клиентите ми имат инвестиции в районът.
    Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

    Коментар


    • Първоначално изпратено от power grid Разгледай мнение
      Tази цена е за някой който има две кози..Мляко няма.Всички дето имат свестни ферми отдавна нямат такива цени
      не съм съгласен, имам приятели, които гледат овце имат 150-200 глави и им е трудно с млякото
      що смени ника, обърка се може би?

      Коментар


      • Първоначално изпратено от power grid Разгледай мнение
        На борсите също има ФЕД МВФ ЕЦБ които не са по малка чума.Праителствата са с по голяма разрушителна способност от Природата.Освен това акции не може да се ядат.Ако всички разсъждават така ще ти се наложи да ядеш пари акции и облигации.Аз не съм пробвал магарето пробва изяде няколко акции ама дали му е харесало не знам.Човек не може без храна и вода.Другото се научава по трудния начин.Наближава момента в който всеки който има какво да яде ще е богат
        Хахаха - акциите не се ядат, но дивидентите се ядат без проблеми. И суши, болести, и така нататък ама изобщо не ги засягат даже човек може да печели от това. Ето сега например акции на едни торови заводи. Ми те ми дават почти 5% дивидент на година всяко тримесечие. Който иска да се занимава с сеене и жънене, аз предпочитам да получавам кинти от тези които му продават торовете.

        А правителствата рядко искат да си разрушават борсите - в обикновения случай искат да ги надуват.

        И всъщност повечето хора мислят като мен. Инвестициите в селско стопанство я достигат до 2% от БВП, я не. А в акции са десетки ако не и стотици пъти повече. Това че в България мажоритарите са лъжливи парчета които само се опитват да си прекарат миноритарите не означава че в цял свят е така. В Румъния тази година прибрах дивиденти към 7% от инвестициите си. От европейските банки ще взема към 5% от фармация и биотехнологии по-малко - но и там ще удари 1,5-2%. И това е без ръстовете на цените.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
          Ъхъ с 30-40% вероятност за фалит първите две три години - много мъдро решение. борсите са къде къде по-безопасни от собствен бизнес.

          А това със селското стопанство даже няма да го коментирам - световната история ясно показва че селското стопанство е един от най-рисковите бизнеси. Зарази по добитъка, суши, градушки, боолести, замърсявания, цени на продукция изцяло извън собствен контрол. Ако човек иска да изхранва само себе си и семеяството ок - ама да изкарва сигурно пари за дълъг период от време е тотално ненадежно. Или викаш всичките божии работи са под контрола на могъщия земеделец
          На борсите също има ФЕД МВФ ЕЦБ които не са по малка чума.Праителствата са с по голяма разрушителна способност от Природата.Освен това акции не може да се ядат.Ако всички разсъждават така ще ти се наложи да ядеш пари акции и облигации.Аз не съм пробвал магарето пробва изяде няколко акции ама дали му е харесало не знам.Човек не може без храна и вода.Другото се научава по трудния начин.Наближава момента в който всеки който има какво да яде ще е богат

          Коментар


          • Първоначално изпратено от polax Разгледай мнение
            .... с 0,5лв изкупна цена на млякото само дето ще се бъхти, няма да изкарва дори за храна за семейството....
            Tази цена е за някой който има две кози..Мляко няма.Всички дето имат свестни ферми отдавна нямат такива цени

            Коментар


            • И още една графика, коят осъпоставя Hong Kong Hang Seng Index и Sofix за последните 5 години. Пак същия въпрос - кой оит двата индекса изглежда по-стабилен във времето?

              Attached Files

              Коментар


              • Ето една интересна съпоставка на Shanghai Composite с нашия Sofix за последните 5 години. Интересно, кой от двата индекса изглежда да е по-стабилен във времето?

                Attached Files

                Коментар


                • то това им е проблема на китайските другари - смятаха че могат да контролират борсата си - ма не стават така тези работи. Средния инвеститор на китайската борса няма средно образование. Средния инвеститор на китайската борса държи акции под 2 седмици - и това бе преди спада. Средния инвеститор на китайската борса до сега най-близкия му досег с финансови пазари е било черното тото. И като си представи човек стотина милиона ей такива "инвеститори" и много лесно може да се разбере как борсата им мина от "великия марш" към "културна революция" за шест месеца.

                  Коментар


                  • Доларите в рубли, еврата в юани, и всичко на руската и китайската борса, иначе сте фашисти, друзя!

                    Last edited by Pavlik Morozov; 08.07.2015, 23:04.
                    "Если б захотеть одним словом выразить, что делается в России, то следует сказать: воруют!"

                    Коментар


                    • Друзя, всички си го мислите, време е да го кажете - борсов майдан
                      "Если б захотеть одним словом выразить, что делается в России, то следует сказать: воруют!"

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                        Никой даже не е искал да го купува - явно нещо не ми се кефят на ника Просто мнението ми за Гърция вече е че трябва да я спасят.
                        Да бе да, станал он изведнъж алтруист, тия ги разправяй на баба си...
                        Сигурно си се назобил с GREK кат прасе на задушница..

                        Коментар


                        • Ей, вие! Я да не закачате бате Пешо!. Той ми е съветник в живота. Когато искам да направя нещо, прочитам малко от бисерите му и правя обратното. Засега с пълен успех!

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от polax Разгледай мнение
                            .... с 0,5лв изкупна цена на млякото само дето ще се бъхти, няма да изкарва дори за храна за семейството....
                            Земеделието не е лоша дейност,но точно този да ми предлага,не става!!!

                            Относно китайските борси!!!Командната икономика никъде не е успяла!!!
                            Last edited by kefala; 08.07.2015, 22:25.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от kefala Разгледай мнение
                              Ти да не си откупи обратно ника бе ,серсемин!!!
                              Никой даже не е искал да го купува - явно нещо не ми се кефят на ника Просто мнението ми за Гърция вече е че трябва да я спасят.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Бате Пешо Разгледай мнение
                                Купи си крави кози овце кокошки назначи хора да работят купи си земя
                                .... с 0,5лв изкупна цена на млякото само дето ще се бъхти, няма да изкарва дори за храна за семейството....

                                Коментар

                                Working...
                                X