Първоначално изпратено от Trakatrak'
Разгледай мнение
Съобщение
Collapse
No announcement yet.
Какво ще стане с Лева ако Гърция излезе от Еврозоната?
Collapse
X
-
Първоначално изпратено от Българей Разгледай мнениеЕй от едната страна на науките стой математиката следвана от статистиката, а от другата теоретичните науки, като икономиката, стига сте се излагали така с познания на 12 годишни .. До кога така, ще трябва да ви търпим, че имате и съвети за всичко иначе... голям напредък с Вас.. направо ... по добре в Русия.. съмLast edited by mibova; 15.07.2015, 19:10.
Коментар
-
Кратко и ясно
"Великобритания няма да предостави финансова помощ за страна от еврозоната, включително и Гърция. Това заяви британският премиер Дейвид Камерън. "Не е задача на Великобритания да отпуска заеми на страни от еврозоната и ние няма да го направим", каза той. Камерън обаче уточни, че ако Гърция, като член на ЕС, напусне еврозоната и поиска хуманитарна помощ, парламентът и британската общественост биха реагирали на това. Според британския премиер проблемите в еврозоната са проблеми на самите страни."
Подкрепям сегашното правителство, но в случай, че реши нещо по различно от англичаните ще съм пред парламента.За спекуланта е вредно да чете новини и още повече анализи .
Коментар
-
ЕК поиска и България да плаща на Гърция
http://www.economynews.bg/%D0%B5%D0%...news65092.html
Eвропейската комисия потвърди, че ще иска от България и останалите 8 страни извън еврозоната да участват в спасяването на Гърция чрез гаранция за спешен заем от близо 13 милиарда евро, съобщи БНР.
Гърция се нуждае от преходно финансиране за следващите 3 месеца, преди да започне новата ѝ спасителна програма, обяви комисарят, отговорен за общата валута, Валдис Домбровскис:
Поради очевидната липса на по-добри решения единственият възможен вариант остава Европейският фонд за финансова стабилност. Това е инструмент, който беше създаден в началото на дълговата криза и принципно трябваше вече да не се използва.
Във фонда обаче има налични пари от европейския бюджет като гаранция, които могат да покрият неотложните плащания на Гърция от 7 милиарда евро през юли и още 5 милиарда през август. Без да върне просрочения заем към МВФ, той не може да участва в сключената сделка с евролидерите за 86 милиарда евро, а гръцките банки няма да получат помощ, за да спрат ограниченията.
Проблемът е, че се иска гласуване на ниво 28 страни, а повечето от членките извън еврозоната, като Великобритания, заявиха, че не желаят да поемат задължения заради гърците. Затова Комисията търси начин да ги обезщети и да им даде гаранции, обясни Домбровскис.
Една от възможностите е изкупуването на ценни книжа за гаранция или бъдещи парични трансфери от европейския бюджет в замяна на този заем.
Предложението отива отново на масата на финансовите министри. България официално не е изразила позиция, но на Европейския съвет на 26 юни премиерът Бойко Борисов заяви:
Ако бяхме сега в еврозоната, ние също ще трябваше да дадем пари за Гърция. И по-бедните ще дадат на по-богатите, което не ми се вижда логично.
Сега се оказва, че българският бюджет може да гарантира за гърците, въпреки че не сме в еврозоната. Ветото срещу заема може да бъде заобиколено чрез гласуване с квалифицирано мнозинство на едва 15 финансови министри, представляващи държави с 65% от общото население на Съюза, обясниха източници от Брюксел.
Еврокомисита обяви нови привилегии при отпускането на 35 милиарда от еврофондовете за Гърция. Комисарят по регионална политика Корина Крецу уточни, че на гърците ще бъдат преведени авансово плащания по още незавършени проекти от предишния и от новия програмен период на обща стойност 1,5 милиарда евро свежи пари. Освен това делът на съфинансиране от гръцкия бюджет остава 10%. За сравнение българската държава участва в европроектите с 20 на сто собствени средства.
Коментар
-
Първоначално изпратено от Бате Пешо Разгледай мнениеНауки са математиката физиката химията биологията географията.Икономиката не е наука.Не може нещо дето е зависимо от политици да е наука..
Икономиката не е природна наука. Нито социологията. Обаче това не означава, че там няма много неща, които да бъдат научени за света в който живеем. Със помощта на социалните науки няколко мустакати чичковци пишат историята на човешкия вид в последните 100 години. Това ако не е наука, здраве му кажи.#dagoduhatbednite
Коментар
-
Първоначално изпратено от ТАТО Разгледай мнениеТАТО е зад океана у Лос Анджелис и има с вас у БГ- то 10 часа
разлика. ..... тъй че си пиех ракийцата преди вечеря като писах снощи
ТАТО нема веке грижа за париците ,щото са у Хамериканска банка (как беше лафа Твърде голяма за да фалира )щото както затвориха гречките банки ,тъй могат и бг Бамките да ударят кепенците
Както казува народа -"Нема дим без огън" и "Покрай сухото и мокрото гори" тъй че умната ТАТОвото
Коментар
-
Първоначално изпратено от Бате Пешо Разгледай мнениеНауки са математиката физиката химията биологията географията.Икономиката не е наука.Не може нещо дето е зависимо от политици да е наука..Last edited by mibova; 15.07.2015, 19:10.
Коментар
-
Първоначално изпратено от verimg Разгледай мнениеТъкмо навременна реплика. Щях да попитам защо всички теми тук са задръстени с епитети мурзилки, нпота и смислените мнения потъват в тоя спам. Но сега си обясних - явно икономиката е политика и нЕма отърване.
То някои твърдят, че и социологията е наука
А какво ще стане с лева по темата - ами на първо време ще се ползва за разменно средство в северна Гърция.
Коментар
-
Първоначално изпратено от Protokol Разгледай мнениеТато, теб сън не те хваща .... а ВП го кълве петела - не за друго ами щото пише в сайта на петела
разлика. ..... тъй че си пиех ракийцата преди вечеря като писах снощи
ТАТО нема веке грижа за париците ,щото са у Хамериканска банка (как беше лафа Твърде голяма за да фалира )щото както затвориха гречките банки ,тъй могат и бг Бамките да ударят кепенците
Както казува народа -"Нема дим без огън" и "Покрай сухото и мокрото гори" тъй че умната ТАТОвотоТова което аз построих , вие не може даже да го боядисате
Коментар
-
Първоначално изпратено от Бате Пешо Разгледай мнениеНе може нещо дето е зависимо от политици да е наука..
То някои твърдят, че и социологията е наука
А какво ще стане с лева по темата - ами на първо време ще се ползва за разменно средство в северна Гърция.
Коментар
-
Първоначално изпратено от vankata23 Разгледай мнениеЗащо смяташ, че не е?
Коментар
-
Първоначално изпратено от power grid Разгледай мнениеОткога икономиката е наука?Стига глупости.
Коментар
-
Първоначално изпратено от power grid Разгледай мнениеОткога икономиката е наука?Стига глупости.#dagoduhatbednite
Коментар
-
Първоначално изпратено от vankata23 Разгледай мнениеТова така, ама прекаленно много внимание и време се губи в съждения за борда, плаващата валута или присъединяване към Евро-зоната.
Истината е, че икономиката е много сложна и много проста наука. Принципа 20-80 важи с пълна сила. Тоест трябват ти само 20% от знанията, за да обясниш 80% от хода на икономиката. Останлите 20% от хора се обясняват с 80% от знанията, и е нерентабилно да си вкарваш невероятни усилия в опит да си обнясниш много малко неща.
Истината е, че ако произвеждаш качествена, търсена стока и/или услуга - не е от голямо значение в каква валута ще ги търгуваш. Ако производствените ти мощности са нови, развити, рентабилни; кадрите са ти обучени и работят с желание - все тая дали лева ще е вързан към еврото, дали ще е плаващ; даже и към рублата да го вържем - все тая.
Обаче проблема е, че тук едни хора се опитват да обясняват, как видиш ли, с малко монетарни/фискални трикчета - ще постигнем просперитет. Е няма как да стане. Възможно е да стимулираш икономиката кратакосрочно, като се заиграеш с курса, ама не може да постигнеш дългосрочно развитие и да увеличиш благоденствито на нацията. Понеже със слаб лев - да, че увеличиш износа (и може би производството), но същевременно ще оскъпиш вноса и реално хората пак ще са на горе-долу същото дередже.
Богатство/колкото и обширен да е термина/ се трупа с технологии, инвестиции, хора, процеси, подобрения, ефективност, желание за осъвършенстване, качествени, търсени и конкурентни стоки. С курса на лева - каквото и да правиш, не може да направиш нацията по-богата, ако самата нация не вземе да произвежда повече/по-качествено и не вземе собственото си богатство в свой ръце.
Борда не ни пречи на развитието. Липсата на инвестции в мощности и хора пречи. Инвестициите в кола за шефа на лизинг, вместо в нова поточна линия - пречи. Не е борда корена на проблема.
Коментар
Коментар