IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво ще стане с Лева ако Гърция излезе от Еврозоната?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Имхотеп Разгледай мнение
    Дубрутрю!
    Като си станал и пишеш толкова рано, кажи какво мислиш че ще се случи с лева ако Гърция излезне от Еврозоната?
    Левчето с рошавата си грива и целия прайд покрай него от разколебани банки си върви засега след еврото, та дори по-стабилно от него. Откак Дянков замрази икономическата активност, лежим на ограничена, но сигурна експортна деятелност и на усвояване на юропарички. Залягането на еврото само помага. Така ще си лежим и ний и ще си живуркаме, а гръцките пенсионери ще прииждат и ще прегръщат левчето като спасител. Да им имам спасението и дано не издъним борда, щото мераци такива - доволно.

    Коментар


    • Дубрутрю!
      Като си станал и пишеш толкова рано, кажи какво мислиш че ще се случи с лева ако Гърция излезне от Еврозоната?
      Не спори с идиот (мурзилка)! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от vankata23 Разгледай мнение
        Ама оптимист съм до безобразие направо. Аз си мислех за Римската империя и мислех да кажа 20, но си казах - айде не, че тук ще навлезем в едни полемики. Та решиха да съм крайно песимистичен и да кажа 10 века. А то какво се получи. На запад от Австрия, чак до края на Аляска.

        Чайниците са бита карта. Не съм бил там, засега, но са ми разказвали. С изключение на няколко града - остатъка е в 30-те години на миналия век. И по-зле ще става, защото социалните науки ни учат, че устойчиво една КП не може да управлява една нация. Да не говорим за 1,5 милиарда нация. Чайника ще избие пара, и виденовата зима в сравнение с тяхното ще е рай под небето.

        Всеки успял жълтур си бута дечурлигата на запад, докато следвах в щатите най-богатите ми колеги бяха чайничета. Като се замисли човек - има причина да го правят. Знаят къде е цивилизацията, къде ще остане цивилизация без значение дали партията ще е на власт, или пък ще е друга партия.

        Бъдещето е наше Стига с тия песимизъм. Пак ще повторя - същите бръщолевения е имало като всяка 3-та кола в щатите е била тойота, половината техника от ДЖАПАН... Пък кфо стана - жълтурите нито завладяха щатите, камоли пък бъдещето...

        Всичко се контролира от няколко долини + 2-3 сити-та. За наше щастие хората в тея места са белички, като нас. Не е нужно да си докарваме страхови неврози с абсурдите от сорта на "чайника ще завладее света"...
        Верно, че Римската империя е безпрецедентно обединяване на евромедитеранския регион, но по същото време в Персия, Средна Азия, Индия и Китай има цивилизации, които са конкурентни на изолираната в най-западната част на Евразия латино-елинизийска цивилизация. След рухването й този регион изпада в продължителна деградация. Ранното официализирано християнство и варварите от север и изток довършват синкретичната й култура. После идват следовниците на Мохамед. Тези де наричаш бели са затиснати в провинциална Европа и връзките им с останалия свят са силно ограничени. Ако мюсюлманите бяха продължили да следват научната си традиция от просветените ІХ-ХІІ век, щяха да завладеят голяма част от света. Те почти това и правят, пак чрез търговия и активен прозелитизъм (разпространяване на религията им). Едва ХVІ век Европа бързо се завръща сред световните фактори посредством корабоплаване и научнотехнически прогрес. Добре че китайците и арабите се ограничават в морските си дирения до Индийския океан. Донякъде Европа е с географски шанс да приобщи Америка. Това е.
        И никога не съм твърдял, че ханците (китайците) ше завладеят света. Те се разпространяват подобно на древните гърци, чрез мирна търговска и културна колонизация. Предполагам ти е известно кой доминира в Югоизточна Азия.

        Коментар


        • [QUOTE=ing5rov;1059846388]
          Първоначално изпратено от kefala Разгледай мнение

          Що бе , да не си затрива тука таланта ...на запад мангизи ше кърти.
          Ас тъй изгорех тука...
          Не съм в родината, засега
          #dagoduhatbednite

          Коментар


          • [QUOTE=kefala;1059846387]
            Първоначално изпратено от ing5rov Разгледай мнение

            Не му казвай!!!
            Що бе , да не си затрива тука таланта ...на запад мангизи ше кърти.
            Ас тъй изгорех тука...

            Коментар


            • [QUOTE=ing5rov;1059846385]
              Първоначално изпратено от vankata23 Разгледай мнение
              б
              "...докато следвах в щатите най-богатите ми колеги бяха чайничета. "

              Сега в България ли се реализираш ...или си само временно...
              Не му казвай!!!

              Коментар


              • [QUOTE=vankata23;1059846382] б
                "...докато следвах в щатите най-богатите ми колеги бяха чайничета. "

                Сега в България ли се реализираш ...или си само временно...

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Trakatrak' Разгледай мнение
                  Хубаво е, че си оптимист. За десетте века преувеличаваш, щото монголите тормозеха Европа допреди осем, а османците поне допреди три века. Колкото до "чайниците", те също подлежат на проявите на цикличността, та ще изядат калая на трите десетилетия растеж. И все пак най-вероятно бъдещето е тяхно.
                  Ама оптимист съм до безобразие направо. Аз си мислех за Римската империя и мислех да кажа 20, но си казах - айде не, че тук ще навлезем в едни полемики. Та решиха да съм крайно песимистичен и да кажа 10 века. А то какво се получи. На запад от Австрия, чак до края на Аляска.

                  Чайниците са бита карта. Не съм бил там, засега, но са ми разказвали. С изключение на няколко града - остатъка е в 30-те години на миналия век. И по-зле ще става, защото социалните науки ни учат, че устойчиво една КП не може да управлява една нация. Да не говорим за 1,5 милиарда нация. Чайника ще избие пара, и виденовата зима в сравнение с тяхното ще е рай под небето.

                  Всеки успял жълтур си бута дечурлигата на запад, докато следвах в щатите най-богатите ми колеги бяха чайничета. Като се замисли човек - има причина да го правят. Знаят къде е цивилизацията, къде ще остане цивилизация без значение дали партията ще е на власт, или пък ще е друга партия.

                  Бъдещето е наше Стига с тия песимизъм. Пак ще повторя - същите бръщолевения е имало като всяка 3-та кола в щатите е била тойота, половината техника от ДЖАПАН... Пък кфо стана - жълтурите нито завладяха щатите, камоли пък бъдещето...

                  Всичко се контролира от няколко долини + 2-3 сити-та. За наше щастие хората в тея места са белички, като нас. Не е нужно да си докарваме страхови неврози с абсурдите от сорта на "чайника ще завладее света"...
                  Last edited by vankata23; 16.07.2015, 23:46.
                  #dagoduhatbednite

                  Коментар


                  • Хубаво е, че си оптимист. За десетте века преувеличаваш, щото монголите тормозеха Европа допреди осем, а османците поне допреди три века. Колкото до "чайниците", те също подлежат на проявите на цикличността, та ще изядат калая на трите десетилетия растеж. И все пак най-вероятно бъдещето е тяхно.

                    Коментар


                    • В Чайника има балон - това е ясно. Там нещата ще си дойдат на мястото, въпрос на време е икономичесия им ръст да си дойде на мястото т.е. в нормалните % (под 4).

                      От друга страна не разбирам какъв е тоя негативизъм и какъв е тоя мазохизъм. Бялата раса загива, англо-саксонците ще обеднеем, края е близко. Като онея шушумиги по улиците, дето обясняват, че деня на страшния съд идва. Спокойно.

                      За доларунгерчетата (пс схващам защо са гущерчета- зелени са и двете) - се обяснява, че не струват нищо от бретенските гори насам. Доста преди да се родя. Досега долара не е паднал.
                      Все тая какво ще става с доларунгерчетата или еврунгерчетата - дишайте.
                      Нито ще станем бедни, нито чайнците ще завземат света. Каквото и да се скимти от разните конспиратори от 10 века сме на върха на хранителната верига. Какво си мислите - че за 20-тина годинки чайниците и жълтурите ще ни завземат ли?

                      Такива бъсамаци са писали същите брътвежи в щатите, когато Япония е икономическото чудо на десетилетието. И накрая кфо? Японците са си окей, ама не са нито завладели света, даже от 20 години икономически ръст не същестува там.

                      Стига сте се връзвали на глупостите на някакви бедняци, които нямат какво да правят по цял ден и се чудят каква дивотия да измислят, за да си осмислят нещастното и бедно съществуване.
                      Пари като шума. Европа и Северна Америка няма да ги удари апокалипсиса. Споко!

                      А за европейците и почивките - не знам, от моята фирма точно сега повечето са насам натам. Почти всички са се пуснали към южната част на контитента, да хванат малко тен на бялото дупе

                      А Европа нищо няма да ѝ стане от спукването на чайника. Най-много да върнем част от произвоствата на континента. И без това реалната безработица при моето поколение е поне 30%. Чайника се сртува, губим едни виртуални пари на един баланс шийт, част от производствата се връщата - безработицата пада и икономическия ръст отива към нормални нива - около 4-5%. Никакъв апокалипсис не ни чака. Стига с тоя негативизъм, апокалиптизъм и какво ли още не. Не знам защо винаги като се върна в БГ-то имам чувството, че са минали конниците на апокалипсиса преди да кацна. Всеки е негативно настроен, в същото време вечерта си избушва джегера на в механата. Шляка млади студентки, ама обяснява колко му е гадно и че жълтурите завладяват света...
                      Last edited by vankata23; 16.07.2015, 21:11.
                      #dagoduhatbednite

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от vankata23 Разгледай мнение
                        Това, че в бъдеще ситуацията ще се промени от сегашната /голяма изненада, впрочем/ - в никакъв случай не означава, нито пък доказва, нито пък е аргумент, че в момента има световна финансова криза.
                        Нещо тея гущерчета и дракони не вървят. Доларунгерчетата са световната валта, пък йоланда-би-куул го остави настрани
                        Доларунгерчетата и гущерчета едно и също, но това соцтерминология, та може да не я знаеш. Проблемът е, че доларът е нестабилен поради голямата му експозиция на пазара без покритие - ни стоково, ни на доверие. Засега инерцията е голяма, но се вижда, че резервната валута е твърде раздута. Въпрос на време и на конфузи е да се преустрои световния финансов пазар, но по каква формула, едва ли някой знай.

                        Коментар


                        • vankata23

                          В Западна Европа също е криза, факт е че не ходят лятото да почиват хората. Знам че ще кажеш че не идват в България, но не е вярно - никъде не ходят и то много от хората. Просто в икономиката липсват пари, тези огромни суми които уж се наливат всъщност са канцентрирани вече пари, които още при първия оборот напускат икономиката. Европа трябва да се вдигне и да спре тези хора, също така вече според мен е неизбежно да се наложи рестарт на икономиката чрез подарък - пари в брой на всеки гражданин в ЕС.Не виждам друг начин да се случи икономически ръст и да се обърне посоката на движение на капиталите към Европа.
                          Доста добре знам как стоят нещата в Китай, там безсмислено се изсипват тези огромни обеми пари.Не е възможно по никакъв начин вече икономиките в които се наливат тези пари да продължат да растат, там става въпрос за 8000 долара цена за квадратен метър застроена площ минимум. Това не е балон и когато се срути последствията ще са трагични за Европа особенно.
                          D.Y.F-091066

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Trakatrak' Разгледай мнение
                            Има, има, ама се развива многопосочно- Онез големите поради това решиха да бегат от гущера, но напоследък така се панираха да не разрушат системата, че заявиха щото гущера - крокодил и се завърнаха при него. А той се гърчи и иска нова плячка, за да не простине в тия студени за обмената дни. Пък драконът така се ояде, че май ще повръща, ще връща и гущерчета и облигацийки и ето ти сплескване на световната финансова система. До една петилетка няма да е вече същата.
                            Това, че в бъдеще ситуацията ще се промени от сегашната /голяма изненада, впрочем/ - в никакъв случай не означава, нито пък доказва, нито пък е аргумент, че в момента има световна финансова криза.
                            Нещо тея гущерчета и дракони не вървят. Доларунгерчетата са световната валта, пък йоланда-би-куул го остави настрани
                            #dagoduhatbednite

                            Коментар


                            • Искрения пишеше в доклада за КТБтуу че средния процент при нашите баМММки бил 35% и това миналото лето

                              А тея сега се притеснили че техния бил достигнал 36%

                              http://www.investor.bg/centralna-i-i...kanite-198794/



                              Като голямо се оценява и влошаването на активите на банките заради резкия скок на необслужваните заеми, които в края на март са били 36 на сто

                              Нашата баММкова система не може ли да я харижеме на неКОЙ

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от vankata23 Разгледай мнение
                                Световна финансова криза към момента няма. Света си се развива, заплатите вървят нагоре и повечето свят просперира.
                                Е има едно "свотовноту финансова криза", дето е дежурното оправдание на БГ бизнесмена и БГ политика, която манта е използвана да оправдава €300 заплати в родната земя. Ако говориш за тая "световноту финансова криза" - тая няма да свърши. Нов модел мерджан излиза всяка годину - трябва шефа да не се излага. Лизинг до дупка, ниски заплати и "световноту финансова криза".

                                Тази така непонятна наука дава обяснения за много от долу зададените въпроси
                                Има, има, ама се развива многопосочно- Онез големите поради това решиха да бегат от гущера, но напоследък така се панираха да не разрушат системата, че заявиха щото гущера - крокодил и се завърнаха при него. А той се гърчи и иска нова плячка, за да не простине в тия студени за обмената дни. Пък драконът така се ояде, че май ще повръща, ще връща и гущерчета и облигацийки и ето ти сплескване на световната финансова система. До една петилетка няма да е вече същата.
                                Last edited by Trakatrak'; 16.07.2015, 14:41.

                                Коментар

                                Working...
                                X