IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Платформа за търговия с акции на международните пазари

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Наивник Разгледай мнение
    Дължиш данък в България бе убавец. За Щатите си попълнил, че не си резидънт, и за това не дължиш. С изключение на дивиденти разбира се
    ок

    Коментар


    • Първоначално изпратено от trade6 Разгледай мнение
      Ти пак си знаеш твоето, в Щатите данък не плащаш за тея акции, законово не плащаш. Не криеш от щатите, не криеш от никой и никой не ти търси сметка за парите ти в банката. Плащаш ли данък- не. Това е. Допълнително щатите не ги интересуват законите в България. Парите си ги направил в Щатите не в България. Там по закон данък за това не плащаш. Няма какво да спорим
      Дължиш данък в България бе убавец. За Щатите си попълнил, че не си резидънт, и за това не дължиш. С изключение на дивиденти разбира се

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Наивник Разгледай мнение
        Пич, особено пък през Щатите, идея си нямаш, колко е трудно да скриеш данък. Ноооо - ти си знаеш
        Кажи сега за комисионните
        Ти пак си знаеш твоето, в Щатите данък не плащаш за тея акции, законово не плащаш. Не криеш от щатите, не криеш от никой и никой не ти търси сметка за парите ти в банката. Плащаш ли данък- не. Това е. Допълнително щатите не ги интересуват законите в България. Парите си ги направил в Щатите не в България. Там по закон данък за това не плащаш. Няма какво да спорим
        Last edited by trade6; 12.04.2015, 16:52.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от trade6 Разгледай мнение
          еми тъй като ме провокираш, ще започна естествено, ще платиш ли данък? - не.
          Ако имаш сметка в България ще платиш ли данък - да. Точка по въпроса
          Пич, особено пък през Щатите, идея си нямаш, колко е трудно да скриеш данък. Ноооо - ти си знаеш
          Кажи сега за комисионните

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Наивник Разгледай мнение
            Започваш да говориш за морално, неморално и т.н., категории които нямат нищо общо нито с трейдинг, нито с данъчни задължения.
            Я кажи сега, какви са комисионите, щото аз съм традиционалист и от Интерактив за мен по-добро - нема
            еми тъй като ме провокираш, ще започна естествено, ще платиш ли данък? - не.
            Ако имаш сметка в България ще платиш ли данък - да. Точка по въпроса

            Коментар


            • Първоначално изпратено от trade6 Разгледай мнение
              хаха Като направя превод от 10,000 долара от щатите в българска сметка, трябва да уточня произход на парите "печалба от акции" за да платя данък ли? това ли е моралното ? Важното е, че данък в щатите не дължиш. Това е предимството.
              Започваш да говориш за морално, неморално и т.н., категории които нямат нищо общо нито с трейдинг, нито с данъчни задължения.
              Я кажи сега, какви са комисионите, щото аз съм традиционалист и от Интерактив за мен по-добро - нема

              Коментар


              • Първоначално изпратено от fortiss Разгледай мнение
                мисля, че ще бъда много пасивен търговец, значи комисионните не са проблем
                така е

                Коментар


                • Първоначално изпратено от trade6 Разгледай мнение
                  В щатите не се дължи данък на печлаба от акции ако не си гражданин или живущ там, а за България дори и банковата ми сметка да е тук няма как да ме накрат да платя данък на някаква си транзакция от щатите

                  Фортис, да , дължиш 10% данък на всякакви печалби от акции от където и да е.

                  Ако смяташ да търгуваш много често всеки ден, щатски брокер е много по-добре тъй като комисионните им са много по-ниски от на цяла Европа а и в частност България.
                  мисля, че ще бъда много пасивен търговец, значи комисионните не са проблем

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от melon Разгледай мнение
                    Привет, да попитам - За колко време зареждаш сметката от БГ? А при теглене за колко време идват парите?
                    с wire transfer няколко дена, не съм следил точни дни, от 3 до 5 работни дни май беше срока. Можеш да видиш такива детайли на сайта им.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от trade6 Разгледай мнение
                      Аз имам сметка с mbtrading.com щатска компания с много ниски такси и достъп до всички акции, защо си се насочил в България, тука даже плащаш 10% данък на печалбите си....
                      Привет, да попитам - За колко време зареждаш сметката от БГ? А при теглене за колко време идват парите?

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Наивник Разгледай мнение
                        Едно е не се дължи данък, друго е да не се декларира данък, трето да не се плаща деклариран данък
                        И не си прав. Данък не се дължи за капиталова печалба на борси в ЕС
                        хаха Като направя превод от 10,000 долара от щатите в българска сметка, трябва да уточня произход на парите "печалба от акции" за да платя данък ли? това ли е моралното ? Важното е, че данък в щатите не дължиш. Това е предимството.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от trade6 Разгледай мнение
                          В щатите не се дължи данък на печлаба от акции ако не си гражданин или живущ там, а за България дори и банковата ми сметка да е тук няма как да ме накрат да платя данък на някаква си транзакция от щатите

                          Фортис, да , дължиш 10% данък на всякакви печалби от акции от където и да е.
                          Едно е не се дължи данък, друго е да не се декларира данък, трето да не се плаща деклариран данък
                          И не си прав. Данък не се дължи за капиталова печалба на борси в ЕС

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Наивник Разгледай мнение
                            Зазщо мислиш, че чрез чужд брокер в US, не си длъжен да плащаш?

                            В щатите не се дължи данък на печлаба от акции ако не си гражданин или живущ там, а за България дори и банковата ми сметка да е тук няма как да ме накрат да платя данък на някаква си транзакция от щатите

                            Фортис, да , дължиш 10% данък на всякакви печалби от акции от където и да е.

                            Ако смяташ да търгуваш много често всеки ден, щатски брокер е много по-добре тъй като комисионните им са много по-ниски от на цяла Европа а и в частност България.
                            Last edited by trade6; 12.04.2015, 13:38.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от trade6 Разгледай мнение
                              Аз имам сметка с mbtrading.com щатска компания с много ниски такси и достъп до всички акции, защо си се насочил в България, тука даже плащаш 10% данък на печалбите си....
                              Дължи ли се данък ако търгуваш с акции от ЕС???
                              въобще кога се дължи?

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от trade6 Разгледай мнение
                                Аз имам сметка с mbtrading.com щатска компания с много ниски такси и достъп до всички акции, защо си се насочил в България, тука даже плащаш 10% данък на печалбите си....
                                Зазщо мислиш, че чрез чужд брокер в US, не си длъжен да плащаш?

                                Коментар

                                Working...
                                X