IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Interactive Brokers - директно или през интродюсър?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • https://www.interactivebrokers.com/es/index.php?f=6597

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Aleo Разгледай мнение
      Колко е минималния депозит, за да си направя сметка в IB - днес цял ден ровя, ровя и нищо не намирам - чета някакво ревю, там пише че 0 долара минимален депозит, но не знам дали е така или не - някой скоро да е правил сметка?
      10k по спомен

      Коментар


      • Колко е минималния депозит, за да си направя сметка в IB - днес цял ден ровя, ровя и нищо не намирам - чета някакво ревю, там пише че 0 долара минимален депозит, но не знам дали е така или не - някой скоро да е правил сметка?

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Protokol Разгледай мнение
          Здравейте,
          някой правил ли е повторна инсталация на ключа на нов GSM
          https://www.interactivebrokers.com/e...ng_android.htm
          аз стигам до т.3 , след което не получавам SMS ....
          Искам да събера малко инфо преди да двъня на ИП
          Трябва ти и стария телефон. При мен беше така.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Protokol Разгледай мнение
            Здравейте,
            някой правил ли е повторна инсталация на ключа на нов GSM
            https://www.interactivebrokers.com/e...ng_android.htm
            аз стигам до т.3 , след което не получавам SMS ....
            Искам да събера малко инфо преди да двъня на ИП
            най добре им звънни

            Коментар


            • Здравейте,
              някой правил ли е повторна инсталация на ключа на нов GSM
              https://www.interactivebrokers.com/e...ng_android.htm
              аз стигам до т.3 , след което не получавам SMS ....
              Искам да събера малко инфо преди да двъня на ИП
              За спекуланта е вредно да чете новини и още повече анализи .

              Коментар


              • Първоначално изпратено от конфуций Разгледай мнение

                Мерси. Доколкото разбрах и директно и през бг интръдюсър си е 500хил. долара застраховка. Не, че очаквам да се случи нещо с IB де.
                Да, правилно си разбрал.

                През интродюсър в България получаваш три основни предимства:
                1. По-ниска минимална сума за участие, например $5000 ($10000 директно с IBKR)
                2. По-ниска такса за неактивност, например $1/месец ($10 директно с IBKR)
                3. Локален човек, на който можеш да се обадиш с въпроси - локален съпорт, обикновенно хората са запознати с проблемите ти

                и два основни недостатъка:
                1. Чувствително по-високи такси за търговия (забрави за $0.01/акция); за някои пазари тaксите може да са доста по-високи от директно през IBKR
                2. За някои въпроси ако се свържеш със съпорта на IBKR ще те препратят към интродюсъра.

                Всичко останало е 1:1 IBKR независимо дали си през интродюсър или директно. Има и други разлики, които можем да коментираме, но за тях трябва да навлизам в подробности за retail brocker-ите като цяло, а това ще измести темата на въпроса ти.

                Коментар


                • Някой получавал ли е подобно съобщение от IB "Account UXXXXXXX down more than **.** K"
                  На мястото на звездичките беше цялата налична сума по сметката ми ...
                  Проверих и беше така - салдото беше малко над 0 ...
                  Не бях правил сделки от доста време , но ...Оказа се софтуерна грешка
                  Ако бях гражданин на САЩ щях да ги наредя ...за малко да ми докарат инфаркт ...
                  Last edited by Protokol; 23.03.2018, 15:05.
                  За спекуланта е вредно да чете новини и още повече анализи .

                  Коментар


                  • Някой има ли margin акаунт в IB? Прочетох, че минимумът за съществуващ акаунт е $110k, за да може да получи ъпгрейд. Просто искам да разбера дали не съм пропуснал нещо.

                    EDIT: Всъщност мисля, че греша. За маржин акаунт се искат $2k, докато за portfolio margin - $100k
                    Last edited by qlimax; 22.03.2018, 15:55.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Иван Давидов Разгледай мнение

                      Всеки си има глава на раменете и сам си преценява. Аз ползвам услугите на Paysera, за да извършвам валутни преводи, а не за да държа пари там дълго време. Мисля, че повечето хора правят същото нещо.
                      Ок. Благодарско за мнението.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от конфуций Разгледай мнение

                        А вариант да държиш парите в peyaera, ок ли е според теб. Или е рисково? Мерси.
                        Всеки си има глава на раменете и сам си преценява. Аз ползвам услугите на Paysera, за да извършвам валутни преводи, а не за да държа пари там дълго време. Мисля, че повечето хора правят същото нещо.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Иван Давидов Разгледай мнение

                          Сметката ми в IB е в EUR и от IB нареждам SEPA превод към Paysera, след което в тяхната система превалутирам от EUR към BGN и накрая правя превод от Paysera към моята лична банкова сметка. Единственият ми разход по веригата е таксата на Paysera за изходящия превод към моята банка, май беше едно левче.
                          А вариант да държиш парите в peyaera, ок ли е според теб. Или е рисково? Мерси.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от конфуций Разгледай мнение

                            Мерси. Доколкото разбрах и директно и през бг интръдюсър си е 500хил. долара застраховка. Не, че очаквам да се случи нещо с IB де.
                            Договорът се сключва директно с IB и всякакви застраховки, копенсации и т.н. са по американските правила и закони. В случая интродюсърът няма никакво значение кой е и от къде е.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Иван Давидов Разгледай мнение

                              Директно към IB е много по-изгоден вариант, ако човек мисли да държи активи в IB на стойност поне $100 000. Който пита "защо", ами да прочете условията за търговия на IB.
                              Мерси. Доколкото разбрах и директно и през бг интръдюсър си е 500хил. долара застраховка. Не, че очаквам да се случи нещо с IB де.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от конфуций Разгледай мнение

                                Ти избра директно към IB, не през интръдюсър, така ли? Още не мога да преценя коя е по-добрата опция.
                                Директно към IB е много по-изгоден вариант, ако човек мисли да държи активи в IB на стойност поне $100 000. Който пита "защо", ами да прочете условията за търговия на IB.

                                Коментар

                                Working...
                                X