IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Interactive Brokers - директно или през интродюсър?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Base currency няма никакво значение и може да си го променяш ежедневно. Служи единствено за смятане общата печалба и за разните справки.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение

      60 лева мин. и отнема поне два работни дни. Няма абсолютно никакъв смисъл в долари, чист мазохизъм.
      Много благодаря. А base currency важно ли е?
      Смисъл ако преведа парите в Евро, проблем ли е base currency да ми е USD или е най-добре и него да сменя в Евро?

      Коментар


      • Първоначално изпратено от average potato Разгледай мнение
        Здравейте,

        Наскоро си направих акаунт в IB и трябва да вкарам пари. Искам да попитам дали някой вкарва в USD?
        Ако да каква е таксата през Фибанк? Виждам, че сте писали, че ако сметката в IB ми е в евро таксата ще е по 0.5 евро на превод но дали някой знае как стоят нещата с преводи в USD към Щатите?
        60 лева мин. и отнема поне два работни дни. Няма абсолютно никакъв смисъл в долари, чист мазохизъм.

        Коментар


        • Здравейте,

          Наскоро си направих акаунт в IB и трябва да вкарам пари. Искам да попитам дали някой вкарва в USD?
          Ако да каква е таксата през Фибанк? Виждам, че сте писали, че ако сметката в IB ми е в евро таксата ще е по 0.5 евро на превод но дали някой знае как стоят нещата с преводи в USD към Щатите?

          Коментар


          • Револют ги превежда нормално за час. И към двете сметки. От литовския IBAN.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от representjah

              Потвърждавам, и аз съм в ПИБ с еврова сметка. Един лев такса (о.51 EUR) - през електронното банкиране, парите пристигат за ден. Ако на някой му се налага експресен превод (същия ден) - 12 лева.

              Благодаря за помощта!
              Аз също ти благодаря!
              Това за експресния не съм го видял, а щеше да ми бъде от огромна полза.

              Коментар


              • OK е част от SEPA, никаква разлика няма.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от representjah
                  Някой наскоро (1-2 месеца) да е депозирал в IB?
                  Днес се опитах да пусна един депозит, но забелязах че нещо са си сменили IBAN-ите. Дава ми да пускам парите към някакъв ЮК-ейски (GB******). Което означава 17 GBP отгоре. Проверих, преди това трансферите са ми били през SEPA - DE****** Айбан

                  Което обезмисля регулярните вноски от по-малки суми. Нещо не ми се получи с Transferwise, но ще изчакам първо да ми канселират request-a. Прочетох в темата че са започнали да отказват плащания през 3rd party payment provider (TRasferwise, Paysera).
                  Превеждах миналия месец от ПИБ към тази английската сметка при Дж. П. Морган. Таксата беше 1 лв. колкото и предните пъти в немската банка.
                  Акаунта ми в ИБ е в евро и преводите ги правя в евро.
                  Last edited by Никола20; 12.11.2020, 16:35.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от representjah
                    Колеги, планирам да купя акции на Гръцки компании. За съжаление IB не предлагат Athens Exchange. Някакъв вариант да го направя?
                    Чета за Saxo, но нямам намерение/желание да депозирам 10К евро (минималните им изисквания за акаунт) за две сделки от по 1-2К. Мога да заделя макс 3-4К евро, buy and hold позиции.

                    Не искам да ги купувам в САЩ (Америтрейд) защото ще имам бъдещи данъци върху капиталовата печалба, и се надявам поне тях да си спестя.
                    Саксо щом искаш, давай през Елана. За търговия с техните такси е дърво, но за държане бива. Няма минимуми.

                    Лодки ли искаш да взимаш? В момента там е мазало, но ако си много навит, пиши след като отпуснат мерките. Ако са малко по-сериозни позициите мога да съдействам от място.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от macedonian

                      Не мислим дека долар ке скочи спремо евро и то под паритето
                      Е на мен ми стига и до 1.14-1.15

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение
                        Сам си си отговорил. Ако не търгуваш, защо да плащаш 210 долара, а не 21. Това за две години, че първите месеци няма такса. Още повече нищо чудно да отпаднат изобщо след няколко месеца. Р. не е опция, не само защото е на ръба, но и заради обменният курс. SAXO също е вариант - ще ти е малко по ниска месечната такса, но ще те дерът при при покупка. Ако ще е само една акция обаче, сложи там. В Елана можеш да превеждаш дори на каса.

                        И толкова ли ще се счупиш, ако напишеш кои акции искаш да купуваш. Няма да ти откраднем сделката на века.
                        Здравей, петролни акции, вярвам че петрола ще се върне гръмко след кризата когато полетят самолетите и всичко се отприщи, не вярвам че няколко електро коли ще го бутнат в близките 5-10 години. CVX, XOM, RDS, PBR - това мисля да купя горедолу разпределени поравно.
                        Last edited by jujo_si; 09.10.2020, 22:49.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от jujo_si Разгледай мнение
                          Здрасти да питам нещо, искам да купя акции за около 10,000лв и да седят до след кризата, можеби 2 години поне, парите не ми трябват сега а ако не се инвестират ще се обезценят. Варианта с Interactive Brokers разбрах че ще ми струва 10$ на месец, Друг вариант е Revolut където трябва да си платя за премиум за да мога да сменя парите бързо в долари, и там ще ми струва 13лв на месец за премуим план,
                          Между IB и Revolut бих избрал IB - утвърдено име в тази област.
                          имам ли някакви по-добри варианти за България? Например IB през Karol (но вече си направих акаунт в IB директно, дали си струва да го закрия в този сличай)
                          Това го пиша за 20-ти път, ама никой не чете назад в темата. Аз съм в IB през Карол и месечната ми такса (inactivity fee) е 0 лв (цифром и словом нула лева и нула стотинки). Купувам нещо веднъж на 2-3 месеца, я златен ЕТФ, я някой ETF който следва MSCI ACWI IMI, я накой ЕТФ с американски бондове (грешка голяма ама ще стискам с надеждата долара да скочи някой ден спрямо еврото).

                          Коментар


                          • Сам си си отговорил. Ако не търгуваш, защо да плащаш 210 долара, а не 21. Това за две години, че първите месеци няма такса. Още повече нищо чудно да отпаднат изобщо след няколко месеца. Р. не е опция, не само защото е на ръба, но и заради обменният курс. SAXO също е вариант - ще ти е малко по ниска месечната такса, но ще те дерът при при покупка. Ако ще е само една акция обаче, сложи там. В Елана можеш да превеждаш дори на каса.

                            И толкова ли ще се счупиш, ако напишеш кои акции искаш да купуваш. Няма да ти откраднем сделката на века.

                            Коментар


                            • Здрасти да питам нещо, искам да купя акции за около 10,000лв и да седят до след кризата, можеби 2 години поне, парите не ми трябват сега а ако не се инвестират ще се обезценят. Варианта с Interactive Brokers разбрах че ще ми струва 10$ на месец, Друг вариант е Revolut където трябва да си платя за премиум за да мога да сменя парите бързо в долари, и там ще ми струва 13лв на месец за премуим план,
                              Между IB и Revolut бих избрал IB - утвърдено име в тази област.
                              имам ли някакви по-добри варианти за България? Например IB през Karol (но вече си направих акаунт в IB директно, дали си струва да го закрия в този сличай)

                              Коментар


                              • Е, ясно че само цели акции можеш да прехвърлиш. Ще продадеш четвъртинките. Хехе, имам едни ppl, от които имам 212,01234 дяла. Това след десетичната запетая трябва да го продадеш с пазарна поръчка.

                                Другият текст предполагам е останал от преди година, когато IBKR имаха изискване за минимум от 10 хил. долара за откриване на акаунт. Такъв вече няма. Ако вече си се регистрирал, можеш да пуснеш един тикет - запитване, но се приготви да чакаш бая за отговор. Може да пробваш и по телефона.

                                Аз обаче бих изчакал ex-div и тогава евентуално прехвърляне. За 4 хил. според мен не си заслужава да местиш. По-добре започни на чисто в IBKR, а тези в R. ги разкарай, когато естествено им дойде времето.

                                И да не забравиш да пишеш как и дали е минала процедурата.
                                ---
                                а да. към момента никак не е хубаво да местиш дивидентни lp или mlp-та

                                Коментар

                                Working...
                                X