IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Interactive Brokers - директно или през интродюсър?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Тъпото е, че ако купувам всеки месец и не продавам нищо след 10 години ще трябва да пиша 120 реда в данъчната декларация. Голямо писане ще пада.

    Коментар


    • Т.е. ако днес си купя 5 акции на SXR8 (iShares Core S&P 500 UCITS ETF (Acc)) на XETRA (в IB Trader Workstation излиза като IBIS2), догодина в данъчната декларация в образец 2081 трябва да си добавя нов ред на който да пише:

      Акции -> Германия или Ирландия? -> 5 -> 05/03/2019 -> 1211.45 EUR -> 2369.39 лв.

      И така за всеки месец в който съм си купил акции.

      Нали правилно съм разбрал?

      Германия ли трябва да пиша (където е борсата) или Ирландия където този ETF реално е "domiciled"? Щото можеш да си го купиш и в Амстердам, и в Италия и на Лондонската. Държавата на борсата ли се пише или родната страна на ЕТФ-а, в случая Ирландия? Нека колегите с опит да споделят.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от baddreams Разгледай мнение
        Относно регистрацията в Paysera.

        Идентификацията става лесно с мобилното им приложение. Искат да снимаш документ за самоличност и себеси. След това трябва да изчакаш да разгледат документите. Така можеш да си спестиш разговора на живо.
        Хмм. Сега четох сайта на IB, ако акаунтът ти е в щатски долари дори ти плащат лихва всеки ден върху дремещият кеш. По-добра лихва от БГ банките. За Еврови акаунти няма лихва за съжаление, а аз предпочитах да съм в евро.

        https://www.interactivebrokers.co.uk...dex.php?f=1595

        Коментар


        • Относно регистрацията в Paysera.

          Идентификацията става лесно с мобилното им приложение. Искат да снимаш документ за самоличност и себеси. След това трябва да изчакаш да разгледат документите. Така можеш да си спестиш разговора на живо.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от ford_perfekt Разгледай мнение

            Изречението с минималната сума вече го няма. А при платформите се е появило ново, че няма минимум за откриване на сметка.

            https://www.karollbroker.bg/bg/platf...narodni-pazari
            Защо да изберете Карол, като въвеждащ брокер на Interactive Brokers?

            При откриване на реална сметка чрез нас, Вие се възползвате от следните преференциални условия:
            • Без минимум за откриване на сметка;
            • Такса неактивност от USD 1 на месец. При откриване на сметка директно с Interactive Brokers тя е USD 10, а при текущ баланс по сметката по-малък от USD 2 000, таксата е USD 20 на месец;
            • Support 24/5 на български език;
            Инфо от сайта на Карол:

            Възможност за захранване на средства с ниски комисиони чрез:
            • TransferWise
            • Revolut
            • Paysera
            https://www.karollbroker.bg/bg/platf...narodni-pazari

            Коментар


            • Първоначално изпратено от daredevll Разгледай мнение
              Привет, изчетох цялта тема с удоволствие и научих доста неща, Бих искал и аз да се включа с моя лаишки въпрос

              Не намерих много информация за това как седят нещата с откриване на акаунт на юридическо лице. Реших да си спестя интродюсъра и директно си направих акаунт в IBKR, но срещам затруднение с документите, които искат за да потвърдят самоличности и т.н. Всички критерии съм ги изпълнил, но искат "Proof of Principal Place of Business Address", което до колкото разбирам е доказателство, че фирмата оперира на даден адрес. От 3 дена сме я на e-mail я на телефона и не мога да ги разбера какъв документ искат. Продължават да повтарят, че искат "Utility bill", каквато няма как да им дам, тъй като фирмата няма физически офис...

              Някой сблъсквал ли се е с подобна "спънка"?

              Също , не успях да открия на сайта дали има различни такси и комисионни за юридически лица или пак е $10/$20 за неактвиност? Тъй като смятам да buy-and-hold-вам и едва ли ще правя повече от една сделка на месец
              Обади се в Карол . Търси Георги Ангелов . Обясни му проблема и помоли за помощ.

              Коментар


              • Привет, изчетох цялта тема с удоволствие и научих доста неща, Бих искал и аз да се включа с моя лаишки въпрос

                Не намерих много информация за това как седят нещата с откриване на акаунт на юридическо лице. Реших да си спестя интродюсъра и директно си направих акаунт в IBKR, но срещам затруднение с документите, които искат за да потвърдят самоличности и т.н. Всички критерии съм ги изпълнил, но искат "Proof of Principal Place of Business Address", което до колкото разбирам е доказателство, че фирмата оперира на даден адрес. От 3 дена сме я на e-mail я на телефона и не мога да ги разбера какъв документ искат. Продължават да повтарят, че искат "Utility bill", каквато няма как да им дам, тъй като фирмата няма физически офис...

                Някой сблъсквал ли се е с подобна "спънка"?

                Също , не успях да открия на сайта дали има различни такси и комисионни за юридически лица или пак е $10/$20 за неактвиност? Тъй като смятам да buy-and-hold-вам и едва ли ще правя повече от една сделка на месец

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Innocent Разгледай мнение

                  На сайта на Карол намерих това:

                  След като попълните формуляра, получавате линк-покана от Interactive Brokers, чрез който да влезете в тяхната система и да попълните нужната информация. След като го направите, сметката Ви ще бъде одобрена от колегите ни в САЩ за около два работни дни. Захранването на сметката със средства, се осъществява единствено и само след нейното одобряване. Имате 45-дневен срок от одобряването на сметката, за да я захраните с минимум USD 5,000 или EUR 5,000. Захранването става чрез валутен банков превод към Ситибанк, като клиентът заплаща разходите по превода. Относно точния размер на банковите комисионни, трябва да се обърнете към Вашата банка. Няма такси за откриване/закриване на реална сметка за търговия с акции на международни пазари. За нулева активност на клиента (нито една склучена сделка в даден месец) се заплаща символична такса от 1.00 USD само за този месец. Подробна информация за таксите и комисионните по инструменти можете да намерите тук.

                  https://www.karollbroker.bg/bg/realn...narodni-pazari
                  Изречението с минималната сума вече го няма. А при платформите се е появило ново, че няма минимум за откриване на сметка.

                  https://www.karollbroker.bg/bg/platf...narodni-pazari
                  Защо да изберете Карол, като въвеждащ брокер на Interactive Brokers?

                  При откриване на реална сметка чрез нас, Вие се възползвате от следните преференциални условия:
                  • Без минимум за откриване на сметка;
                  • Такса неактивност от USD 1 на месец. При откриване на сметка директно с Interactive Brokers тя е USD 10, а при текущ баланс по сметката по-малък от USD 2 000, таксата е USD 20 на месец;
                  • Support 24/5 на български език;

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Innocent Разгледай мнение
                    Видях на сайта https://www.interactivebrokers.com/en/index.php?f=14193
                    Други варианти има ли ?
                    Виж Yahoo Finance - има доста инфо и всичко е в реално време за американските борси.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Innocent Разгледай мнение

                      Видях на сайта https://www.interactivebrokers.com/en/index.php?f=14193
                      Други варианти има ли ?
                      Има гледаш през сайтове , най добре е в реално време мен ми излиза 6 евро на месец ,за испанския пазар.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от lobos Разгледай мнение

                        всичко се заплаща
                        Видях на сайта https://www.interactivebrokers.com/en/index.php?f=14193
                        Други варианти има ли ?

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Innocent Разгледай мнение
                          Здравейте! Интересувам се дали в IB се виждат в реално време котировките на тъгуваните акции, обеми, цени и т.н както е на БФБ през платформата на Карол или трябва да се заплати допълнително за тази услуга ?
                          всичко се заплаща

                          Коментар


                          • Здравейте! Интересувам се дали в IB се виждат в реално време котировките на тъгуваните акции, обеми, цени и т.н както е на БФБ през платформата на Карол или трябва да се заплати допълнително за тази услуга ?

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Mishonex Разгледай мнение
                              Да питам и аз нещо по тази тема. Наскоро се регистрирах директно в IB и заредих известна сума в акаунта. Всеки път като се логвам, получавам SMS с код за автентификация. Опитвам се да открия каквото и да е инфо, но не намирам нищо - каква е таксата за тези SMS-и и къде се отразява в извлеченията?
                              Не съм на 100% сигурен но мисля че са безплатни. А ако те притесняват, ползвай им мобилното приложение и става без СМСи.

                              Коментар


                              • Ами не ползвам приложението (май IB Key се казваше). Не ми пречат SMS-ите, засега само веднъж имаше някакво забавяне, иначе идват за 4-5 секунди. Но и не обичам неприятните изненади - да не вземат да ме сурвакат с някаква сума като напр. $1/SMS, че докато разучавам интерфейса на системата ми се случва да влизам по 10-15 пъти на ден. Та затова питам, ако някой знае - има ли такса и каква е тя?

                                Коментар

                                Working...
                                X