IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Interactive Brokers - директно или през интродюсър?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Не ми е ясно защо се ползва Paysera, а не директен превод на EUR към сметката в IB. От 15-ти таксите са като за левов превод. Каква е далаверата през Paysera?

    И друго - аз имам сметки към ПИБ, но пак имам такса за вътрешнобанков превод. Нямам такса единствено за превод между моите собствени сметки. Да не става въпрос за някой от допълнителните пакете с месечна такса?

    Коментар


    • Първоначално изпратено от конфуций Разгледай мнение

      Тя е достъпна за USA.
      Имаме хиляди емигранти, може някой колега от форума да е американски гражданин. След време със сигурност ще отворят услугата и за нерезиденти.
      Мнението ми не е препоръка за покупко - продажба на ценни книжа.

      Коментар


      • Отваряне на акаунт във валута USD за момента не е възможно освен в случаите, в които имаме сметка в US банка, правилно ли съм разбрал? В такъв случай, преводите към IB акаунта ни са винаги в EUR, след което, в случай че искам да купя акции в USD превалутирам директно през IB платформата от EUR в USD. Правилно ли съм разбрал или има и друг начин да пращаш директно USD в новорегистриран EUR акаунт?

        Коментар


        • Първоначално изпратено от конфуций Разгледай мнение

          Тя е достъпна за USA.
          Таксите и комисионните са ти скрити в спреда и routing-а. Просто казвам.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от representjah

            Ако ползваш ПИБ имаш 0.00 лева разходи. Зареждането в Пейсера минава като вътрешнобанков превод и струва нула лева. Теглене обратно не съм правил.
            А аз се вътря всеки път с по 50 стинки

            Коментар


            • Първоначално изпратено от k.o. Разгледай мнение
              Някой ползва ли Lite версията(тази без такси и комисионни), да сподели мнение как е?
              Тя е достъпна за USA.

              Коментар


              • Някой ползва ли Lite версията(тази без такси и комисионни), да сподели мнение как е?
                Мнението ми не е препоръка за покупко - продажба на ценни книжа.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от short_it Разгледай мнение
                  Бихте ли споделили как процедирате при нужда от превод от БГ банка към акаунта ви в съотвения брокер(в случая - IB)? И по-конкретно, в кой момент правите превалутирането, тъй като ми се иска да го правя директно в IB, но не мисля, че е възможно предвид факта, че няма опция за директен превод в BGN валута.

                  На този етап виждам следните 2 възможности.

                  1. Превалутиране директно през банката, която ползвате и превод към IB сметката(BGN-EUR->Превод към IB)
                  2. Изпращане на лева към Revolut, превалутиране и изпращане към IB сметката.(BGN->Превод към Revolut->BGN-EUR->превод към IB)

                  Ако има и други варианти, ще се радвам ако ги споделите :-) Благодаря






                  Oт Алианц до Paysera 50 стинки такса. Превалутиране в Paysera. От Paysera до EUR сметката ми в IB (немски IBAN) 0 стотинки.

                  По-тънък вариант от тези 50 стинки не ми е известен.

                  Имам и Revolut, ама той ми е за карта просто.

                  Може да закараш 100К до Германия за 50 стинки по този канал.

                  Тествах и всичко наобратно от ИБ до сметката ми в Алианц. Работи. Пак за без пари кажи речи.
                  Last edited by hamorphis; 16.12.2019, 18:24.

                  Коментар


                  • Бихте ли споделили как процедирате при нужда от превод от БГ банка към акаунта ви в съотвения брокер(в случая - IB)? И по-конкретно, в кой момент правите превалутирането, тъй като ми се иска да го правя директно в IB, но не мисля, че е възможно предвид факта, че няма опция за директен превод в BGN валута.

                    На този етап виждам следните 2 възможности.

                    1. Превалутиране директно през банката, която ползвате и превод към IB сметката(BGN-EUR->Превод към IB)
                    2. Изпращане на лева към Revolut, превалутиране и изпращане към IB сметката.(BGN->Превод към Revolut->BGN-EUR->превод към IB)

                    Ако има и други варианти, ще се радвам ако ги споделите :-) Благодаря







                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от short_it Разгледай мнение
                      Някой запознат ли е при регистрация с Карол като интродюсър, каква информация пазят за теб като клиент? При директна регистрация към IB, информацията относно регистрацията се записва в техни сървъри, но имате ли представа как стоят нещата при подобна регистрация, но през Карол като интродюсър? Освен имена и лична информация, пазят ли информация относно сметки, баланс, инвестиции и други? Благодаря.
                      Аз станах клиент през Карол, но не знам това, което питаш. Защо не ги питаш директно? Не мисля че Карол знае нещо за сметката ти в ИБ. Ти реално директно си захранваш сметката в ИБ и само с тях се разправяш. Директно беза да минаваш през Карол за каквото и да било. Карол само те "introduce"-ват и си взимат referral бонуса. Според мен.

                      Коментар


                      • Някой запознат ли е при регистрация с Карол като интродюсър, каква информация пазят за теб като клиент? При директна регистрация към IB, информацията относно регистрацията се записва в техни сървъри, но имате ли представа как стоят нещата при подобна регистрация, но през Карол като интродюсър? Освен имена и лична информация, пазят ли информация относно сметки, баланс, инвестиции и други? Благодаря.

                        Коментар


                        • Аз друго да попитам. Като си подавате годишните данъчни декларации, в случай че сте си описали прилежно всички притежавани акции и сделки ако имате и в случай, че не дължите данъци, прикачате ли си Annual Trade Summary PDF-a генериран от Interactive Brokers или просто си го пазите някъде.

                          С две думи -- ако не сте длъжни да прикачате разни документи -- врете ли ги нарочно в носа на НАП или си ги пазите само в случай, че тръгнат нещо да ви проверяват да ги извадите и да докажете, че всичко ви е вярно в декларацията?

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от hamorphis Разгледай мнение

                            - На първия въпрос нямам отговор, понеже съм през Карол и инактивити фийто ми е 0. Кръгла нула. Трябваше да е там 1 долари или нещо си ама явно са го махнали напълно.

                            - За ЕТФ: 0.1%. Минимум 6 EUR. Максимум 29 EUR. T.e. ако пазариш за по-малко от 6000 EUR ти скача процента, а ако пазариш за над 29000 EUR ти пада процента.

                            - Не. Трябва да има KIID. Повечето американски ЕТФ-и на iShares, Vanguard, etc. ги има domiciled в Ирландия и със KIID и се търгуват на Xetra, Amsterdam, Borsa Italiana, т.е. регулиран пазар в ЕС.

                            Виж темата за ETF-ите -- там всичко сме написали: https://forum.investor.bg/forum/%d1%...2%d1%84-%d0%b8
                            Благодаря

                            Коментар


                            • Заповядай https://drive.google.com/file/d/0B0K...RYRFN5QVU/view

                              Иначе, дискусията относно това може да откриеш в следващия линк:

                              https://forum.investor.bg/forum/%D1%...B1%D0%BA/page3

                              Коментар


                              • Здравейте,
                                Някой има ли линк към таблицата със сравнение на инвестиционните брокери/посредници, че нещо не мога да я намеря?
                                Благодаря предварително!

                                Коментар

                                Working...
                                X