IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Interactive Brokers - директно или през интродюсър?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Здравейте! Някой търгува ли USD ETFs през IB? Опита ви показва ли, че и при щатските ETFs tiered таксите са по-изгодни (чета насам натам че при европейските tiered e по-ок)?

    Ако не ги търгувате през IB, каква алтернатива сте открили?

    Коментар


    • Здравейте,

      Бихте ли ми казали как точно да прехвърля пари от Revolut към Interactive Brokers, защото като го направих IB сега ми искат банково извлечение или друго доказателство, че аз съм направил прехвърлянето на парите към акаунта ми ?

      Коментар


      • Препоръчвам да изтриете статията за широката аудитория, докато се запознаете по - добре, което означава най - малкото да сте ползвател на услугите на всичките споменати брокери от поне една година, за да можете да направите коректно сравнение без грешки, които могат да подведат някой. Все пак е похвално желанието и старанието, което сте положили до момента.
        Мнението ми не е препоръка за покупко - продажба на ценни книжа.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Savanne Разгледай мнение
          Здравейте,

          препоръчаха ми Interactive Brokers, но гледах мнения, че е доста зле (такси за какво ли не, ликвидирали уж позиции без твое знание и подобни).

          Истина ли са тези неща?

          И искат ли минимална сума за внасяне? Не съм голяма риба, даже доста малка бих казал, ако искат нещо от сорта 10k$/E, ги отписвам...
          Всеки брокер ще ти закрие позициите принудително ако търгуваш на маржин (при margin call). На друго основание не ми е известно да ликвидират позиции, можеш ли да линкнеш към оплакванията за да ги прочетем?

          От известно време го няма лимита от 10 000 долара за обикновени клиенти:



          Interactive Brokers (Trader Workstation) - директно, през Карол, през Евро Финанс - каква е разликата?

          Накратко: директно таксите на сделка са по-ниски, но има месечна такса от $10. Договорът ви е с Interactive Brokers (на английски) ⇒ плащате за преводач, ако от НАП ви го искат и има риск от ДДС регистрация.

          От това следва, че малките рибки, които инвестират дългосрочно (и не всеки месец имат сделки) е по-добре да минат през Карол или Евро Финанс (има разлика в това с кого е договора и езика, на който е написан).
          Два прости метода за легално намаляване на данъците

          Коментар


          • Здравейте,

            предложиха ми уж Interactive Brokers, но четох доста лоши потребителски мнения за тях (ликвидиране на позиции без твое съгласие/знание, скрити такси и подобни).

            Истина ли са?

            Също така, има ли минимална сума за да може да търгуваш с акции към NASDAQ? Било то като такава в акаунта или на всяко действие.

            Коментар


            • Здравейте,

              препоръчаха ми Interactive Brokers, но гледах мнения, че е доста зле (такси за какво ли не, ликвидирали уж позиции без твое знание и подобни).

              Истина ли са тези неща?

              И искат ли минимална сума за внасяне? Не съм голяма риба, даже доста малка бих казал, ако искат нещо от сорта 10k$/E, ги отписвам...

              Коментар


              • Първоначално изпратено от lyke Разгледай мнение
                Revolut май нямат никаква защита когато става дума за търговия с акции. По принцип са сериозна фирма, ама ми се щеше да видя някаква минимална гарантирана сума.
                Ами май не е така. Онзи ден си правих регистрация в Revolut за търговия. Още при описанието на тази възможност си пише, че търговията минава през брокерска фирма, т.е. реално с търговията не се занимават те - та правят само преводите и администрират системата. И като се прави рестрацията за търговия (която е отделна от общата регистрация на Revolut) се минава през множество стъпки и се декларира, че си прочел доста документи (доста дългички при това), като всички те идват от брокера, та тям някъде ми излязоха и гарантираните суми, съгласно местното законодателство, при фалит на брокера. Понеже се бях уморил от четене, не запомних никакви числа, освен че са значително по-високи от тези, които бих инвестирал чрез Revolut.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от drento Разгледай мнение
                  Привет!
                  Мнения относно инвестирането в акции чрез Revolut?
                  Май нямат никаква минимално защитена сума когато става дума за търговия с акции. Обикновено брокерите имт някаква минимално гарантирана сума, но Revolut май няма.

                  Коментар


                  • Revolut май нямат никаква защита когато става дума за търговия с акции. По принцип са сериозна фирма, ама ми се щеше да видя някаква минимална гарантирана сума.

                    Коментар


                    • Привет!
                      Мнения относно инвестирането в акции чрез Revolut?

                      Коментар


                      • You will be receiving a "pending task" notification in Client Portal requesting that you execute the new subscription agreement with GFIS. Data users who choose not to accept the new agreement GFIS will not be eligible to add any new market data subscriptions. ..

                        тва приехте ли го .. аз още се чудя .... явно имаме избор и да не го приемаме ...

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от OB4AR Разгледай мнение

                          Това предполагам е при fixed

                          https://www.interactivebrokers.com/e...1590&p=stocks1

                          При tiered таксите изглеждат други:

                          https://www.interactivebrokers.com/e...1590&p=stocks2

                          Някой има ли опит кое е по-изгодно? Твърдят че tiered e по-добре.

                          https://merelycurious.me/post/intera...ed-commissions
                          Да, tiered изглежда по-изгодно. EUR 1.25 vs. EUR 6 на сделка. Не знам tiered има ли inactivity fee, щото аз нямам и за мен това е важно, защото правя 3-4 сделки годишно и имам по 3-4 месеца без сделка.

                          Другият въпрос е дали човек може да си смени плана, т.е. от fixed да мина на tiered или обратно.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от hamorphis Разгледай мнение

                            Мен ми e 0.1%, но мин 6 EUR.
                            Това предполагам е при fixed

                            https://www.interactivebrokers.com/e...1590&p=stocks1

                            При tiered таксите изглеждат други:

                            https://www.interactivebrokers.com/e...1590&p=stocks2

                            Някой има ли опит кое е по-изгодно? Твърдят че tiered e по-добре.

                            https://merelycurious.me/post/intera...ed-commissions

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от OB4AR Разгледай мнение
                              По отношение на таксите забелязах че при редовно инвестиране в EUR ETF таксите при Tiered са по изгодни от Fixed . Някой друг да е ползвал?
                              Мен ми e 0.1%, но мин 6 EUR.

                              Коментар


                              • По отношение на таксите забелязах че при редовно инвестиране в EUR ETF таксите при Tiered са по изгодни от Fixed . Някой друг да е ползвал?

                                Коментар

                                Working...
                                X