IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Interactive Brokers - директно или през интродюсър?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Здравейте, колеги!
    Може ли да разясните за лихвите, които дължим на IB или те на нас когато държим пари в брой в акаунта си?
    Основно ме интересува акаунт в евро и долари.
    От написаното в сайта трудно се разбира, ако не си свикнал с термините.
    Мерси!

    Коментар


    • Здравейте,

      Някой има ли опит с API-то на IB за Python, т.е. да се напише алгоритъм за търговия на тази база и така да се изпълняват поръчките. Знаете ли дали е само за live версията, или може да се тества първо на paper trading

      Като цяло сега прохождам в Python, но според мен могат да се автоматизират доста неща.

      Ще се радвам да споделите опит, ако имате, може и за други програмни езици (знам че Renaissance Technologies ползват C++ още от зората на 90-те) и на други платформи.

      Поздрави

      Коментар


      • Здравейте,
        надявам се с първият си пост да не ядосам с невежество

        Имам от скоро акаунт в IB, типа му е "Cash". Каква е опцията пред мен, ако искам да търгувам на дневна база - т.е. да купя акция/акции при отваряне и да ги продам на същият ден (или оставя за по-дълго за друг ден разбира се..).
        Пробвах вчера и вече направих грешка :P очевидно - така и разбрах че акаунта ми е "Cash"

        "Account is subject to restrictions for opening positions. Refer to Free Riding Restriction.
        You have one or more cash accounts (U..) which have purchased and then sold a security using unsettled funds. This is a violation of "free-riding" regulations and requires that your account be restricted to purchases using only settled funds for the next 90 days."
        В настройките на акаунта има три типа: (1)Cash, (2)Porfolio Margin, (3)Margin - знаете ли каква е разликата между 2 и 3.
        Най-важното което искам е да търгувам САМО със собствените си средства. Не искам да задлъжнявам на брокера, защото при Margin акаунт чета разни неща които ме притесниха там при сшортване и т.н. ако нещата отидат в посока в която не искаш че може да отговаряш не само със средствата си .. а и да задлъжнееш на брокера с много (дори и лимит да има не го искам)..

        Предварително благодаря!

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Shadow1 Разгледай мнение
          Някой ползва ли Lite версията?
          Само за резиденти в САЩ беше до не отдавна, не съм чул да има промяна.
          Мнението ми не е препоръка за покупко - продажба на ценни книжа.

          Коментар


          • Някой ползва ли Lite версията?

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Ferdi_mruvkata Разгледай мнение
              аз ползвах .com ама то ме разпределя към УК поделение предполагам поради местожителството ми.
              Аз все пак не разбрах, какво му е предимството директоно с Интерактив да се работи...
              Звънях на Карло и ми казаха следните неща:
              1. Акциите са си на мое име. Не са на тяхна обща сметка.
              2. Като минеш през тях, регистрираш се с УСА дружеството и там парите са ти гарантирани от УСА. т.е. ако нещо изгърми, акциите са си твои и парите са ти гарантирани до някаква голяма сума, която не погледнах щото ... нема да я стигна :-D
              3. Таксата неактивност е само 1 долар на месец. Транзакциите са си на същите пари...

              Някой да ме поправи моля, ако нещо не съм разбрал правилно, защото мисля да си опворя акаунта през Карол идните дни.


              Поздрави
              Основната разлика е при такси и комисионни. Директно е по - евтино, ако човек купува-продава по - често, но ако стратегията е купи и дръж е по - изгодно през "Карол", понеже се спестява месечната такса неактивност от 10 долара. На сайтовете им има подробни цифри. Всичко останало е 1:1.
              Мнението ми не е препоръка за покупко - продажба на ценни книжа.

              Коментар


              • аз ползвах .com ама то ме разпределя към УК поделение предполагам поради местожителството ми.
                Аз все пак не разбрах, какво му е предимството директоно с Интерактив да се работи...
                Звънях на Карло и ми казаха следните неща:
                1. Акциите са си на мое име. Не са на тяхна обща сметка.
                2. Като минеш през тях, регистрираш се с УСА дружеството и там парите са ти гарантирани от УСА. т.е. ако нещо изгърми, акциите са си твои и парите са ти гарантирани до някаква голяма сума, която не погледнах щото ... нема да я стигна :-D
                3. Таксата неактивност е само 1 долар на месец. Транзакциите са си на същите пари...

                Някой да ме поправи моля, ако нещо не съм разбрал правилно, защото мисля да си опворя акаунта през Карол идните дни.


                Поздрави

                Коментар


                • За отваряне на account директно към IBKR, кой web site трябва да се ползва - interactivebrokers.com или interactivebrokers.co.uk? Каква е разликата между двата, особено в контекста на Brexit?

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от OB4AR Разгледай мнение

                    Paysera. 30 безплати евро преводи на месец.
                    Теоретично би работило и с Revolut.

                    При доларите може да имаш проблеми.

                    В сайта им има форма за настройка на входящия превод - сметка, банка и сума. Тествал съм с Paysera и работи.
                    Задължително ги уведомяваш преди превода иначе ще го върнат.

                    Здравей,

                    Може ли да разкажеш защо може да има проблеми при долари?
                    Също така ако парите ми са в долари има ли алтернатива на Paysera или те предлагат и преводи в долари?

                    Поздрави

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от bmlka Разгледай мнение

                      Някой ще може ли да помогне тук как да се направи това?
                      Отидете в револют - отворете транзакцията и си има един пдф стейтмънт - запазвате го на телефона и от там им го прикачате.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Ferdi_mruvkata Разгледай мнение
                        Здравейте,
                        Одобрен ми е акаунта в IB.
                        Бихте ли ме ориентирали кой е най-изгодния начин да се зарежда сметката и как точно става, как ги уведомявам, че мисля да правя превод?
                        Какви са таксите за зареждане и теглене?
                        Благодаря
                        Paysera. 30 безплати евро преводи на месец.
                        Теоретично би работило и с Revolut.

                        При доларите може да имаш проблеми.

                        В сайта им има форма за настройка на входящия превод - сметка, банка и сума. Тествал съм с Paysera и работи.
                        Задължително ги уведомяваш преди превода иначе ще го върнат.
                        Last edited by OB4AR; 04.03.2020, 15:42.

                        Коментар


                        • Здравейте,
                          Одобрен ми е акаунта в IB.
                          Бихте ли ме ориентирали кой е най-изгодния начин да се зарежда сметката и как точно става, как ги уведомявам, че мисля да правя превод?
                          Какви са таксите за зареждане и теглене?
                          Благодаря

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от bmlka Разгледай мнение
                            Здравейте,

                            Бихте ли ми казали как точно да прехвърля пари от Revolut към Interactive Brokers, защото като го направих IB сега ми искат банково извлечение или друго доказателство, че аз съм направил прехвърлянето на парите към акаунта ми ?
                            Някой ще може ли да помогне тук как да се направи това?

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от vstoykov Разгледай мнение

                              Всеки брокер ще ти закрие позициите принудително ако търгуваш на маржин (при margin call). На друго основание не ми е известно да ликвидират позиции, можеш ли да линкнеш към оплакванията за да ги прочетем?

                              От известно време го няма лимита от 10 000 долара за обикновени клиенти:



                              Interactive Brokers (Trader Workstation) - директно, през Карол, през Евро Финанс - каква е разликата?

                              Накратко: директно таксите на сделка са по-ниски, но има месечна такса от $10. Договорът ви е с Interactive Brokers (на английски) ⇒ плащате за преводач, ако от НАП ви го искат и има риск от ДДС регистрация.

                              От това следва, че малките рибки, които инвестират дългосрочно (и не всеки месец имат сделки) е по-добре да минат през Карол или Евро Финанс (има разлика в това с кого е договора и езика, на който е написан).

                              Мерси за отговора.
                              Не смятам да правя margin trading.

                              За лошите мнения:

                              https://www.forexpeacearmy.com/forex...s-stock-broker

                              Това за ДДС регистрация нещо не го разбрах, може ли малко повече информация?

                              Също така, гледам за депозит, уж пише Wire/SEPA, но само Wire ми предлага реално. А не съм хич навит да си изпратя парите по този начин.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от k.o. Разгледай мнение

                                Препоръчвам да изтриете статията за широката аудитория, докато се запознаете по - добре, което означава най - малкото да сте ползвател на услугите на всичките споменати брокери от поне една година, за да можете да направите коректно сравнение без грешки, които могат да подведат някой. Все пак е похвално желанието и старанието, което сте положили до момента.
                                Сравнението е на база публично достъпна информация (включително публикуваните тарифи и липсващата информация в сайтовете на ИП за проблемите, свързани с (не)прилагане на СИДДО, станала известна след като някой се е опарил и е публикувал в социалните мрежи).

                                Всеки може да напише коментар отдолу за своите впечатления извън публично достъпната информация за условията на съответните инвестиционни посредници.

                                Ценното в статията е да подсети потребителите за какво да внимават:
                                - СИДДО
                                - Скритите такси при теглене (във връзка с банковите такси, които се прехвърлят на клиента, скритите такси по превалутиране)
                                - Месечни и годишни разходи, включително таксата за съхранение на парични средства и таксата за съхранение на финансови инструменти (попечителски такси за съхранение на парични средства, попечителски такси за съхранение на финансови инструменти).
                                - Инвестиционният посредник чуждестранна фирма ли е, договорът на какъв език е (риск от плащане за преводач ако при данъчна проверка или ревизия ви поискат договор).

                                Ако стратегията е да се купува един-два пъти годишно и да се държи няма смисъл да се плаща месечна такса, по-добре да се плащат завишени такси за отваряне и затваряне на позиция.
                                Два прости метода за легално намаляване на данъците

                                Коментар

                                Working...
                                X