IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Stock/Index Options

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от alchemist74 Разгледай мнение
    Ехеее, веднага ме гепна Лято е и малко време и основно сили ми остават да пиша

    Гледам, готини позициики си правил последните 1-2 месеца. Доволен ли си от опциите т.е. от спредовете ?
    позициите са ок само, че първата много поскъпна, беше на -2.20 (сега е на -1.80 - bought -1.20 ) затова ти казвам, че съм избързал с нея там няма да взема май нищо но да видим ...
    да ти кажа чудех се за осредняване и добавки на -2.20 но си мислех де да знам кво ще стане и добавката беше по на горе ....

    Коментар


    • Първоначално изпратено от michaelis Разгледай мнение
      ооо айде бе батка, каде се изгуби, че ще потане кораба без тебе ... разбрах го това с дългосрочните
      В момента съм в позиции на

      -1965/+1970 Bear Call @ JUL2 -1.20 - 3
      -1985/+1990 Bear Call @ JUL2 -1.20 - 2

      парвата позиция малко избързах, но поне с втората се припокрива леко да видим какво ще стане ..
      Ехеее, веднага ме гепна Лято е и малко време и основно сили ми остават да пиша

      Гледам, готини позициики си правил последните 1-2 месеца. Доволен ли си от опциите т.е. от спредовете ?

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Alonso Разгледай мнение
        Ми тогава и аз да се преместя тука
        Alchemista74 малко по-назад пише и че според него шанса за движение в дадена посока е 50/50 и математическите му модели са базирани на това твърдение. Моят начин на мислене е съвсем различен а и винаги съм търгувал единствено дългосрочно. Аз залагам че нещо ще се случи на фундаментална основа. Нещо което ще даде голямо движение в едната посока и купувам съответната опция на тази база.
        Друг вариант е ако така и така смятам да държа някакви акции много дългосрочно, нищо не ми пречи да си изкарам един сигурен доход от тях като продам колове за същия брой акции а с премията си купя пак същите акции. Ако вярвам в дадена акция не би следвало да ме вълнува печалбата ми в пари а в акции( особено ако ми ност тлъсти дивиденти всяка година ).
        Третия вариант е да комбинирам притежанието на даден инструмент с притежанието на пут опции като така си огранича риска от загуба.
        Както виждаш всичко е свързано с някаква дългосрочна стратегия и зависи от конкретния инструмент и моите виждания за перспективите. Приемам че нещо ще се случи за даденост и единственото което ми се губи е кога това ще се случи. Колко време могат да се отлага неизбежното с две думи. Тоест търся да си платя максимално евтино време. Колкото е по-голям периода токова по-евтино ми излиза. Да не говорим за таксите и комисионите. Не съм го смятал но с тях във всички случаи единица време ще ми излиза в пъти по-евтино
        Всеки си има своята стратегия и виждане за пазара, това го прави доста интересен. Вторият вариянт, който описваш е ясен и много готин. Другите са ОК, но ме притеснява : "Приемам че нещо ще се случи за даденост и единственото което ми се губи е кога това ще се случи. Колко време могат да се отлага неизбежното с две думи." - как разбираш кое е неизбежното ? Аз изхождам от позицията , че нямам идея какво предстои и какво ще се случи т.е. за мен всичко е възможно.

        Отново да подчертая , че аз не съм фен на Long позиции в опции, но за всеки който "знае" какво ще се случи, то тогава те са супер !

        Коментар


        • Първоначално изпратено от alchemist74 Разгледай мнение
          Сори за дългото отсъствие.

          Основното предимство на дългосрочна Call , е че цента и е много по ниска от цената на базовият актив, в случая от SPY. Особенно ако е ОТМ или АТМ. Другото предимство е ограничената загуба. Но има и негативни страни - времевият фактор ....
          Ако искаш да изтъргуваш да кажем 10К в SPY сметни колко ETF-чета можеш да си купиш с тази сума и после сметни 1 год. АТМ CALL опция за същата сума
          ооо айде бе батка, каде се изгуби, че ще потане кораба без тебе ... разбрах го това с дългосрочните
          В момента съм в позиции на

          SPX -1965/+1970 Bear Call @ JUL2 -1.20 - 3
          SPX -1985/+1990 Bear Call @ JUL2 -1.20 - 2

          първата позиция малко избързах, но поне с втората се припокрива леко да видим какво ще стане ..
          Last edited by michaelis; 12.06.2014, 08:54.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от michaelis Разгледай мнение
            Но за кво ми е дългосрочна опция CALL като мога да ползвам акциите директно или SPDR SP500, те фактически са опции CALL но без падеж така го гледам аз ...
            Сори за дългото отсъствие.

            Основното предимство на дългосрочна Call , е че цента и е много по ниска от цената на базовият актив, в случая от SPY. Особенно ако е ОТМ или АТМ. Другото предимство е ограничената загуба. Но има и негативни страни - времевият фактор ....
            Ако искаш да изтъргуваш да кажем 10К в SPY сметни колко ETF-чета можеш да си купиш с тази сума и после сметни 1 год. АТМ CALL опция за същата сума

            Коментар


            • Първоначално изпратено от michaelis Разгледай мнение
              bought JUN 06'14 SPX -1930/+1935 @ Bear Call -1.20
              sold at -0.55

              waiting for JUN 06'14 RUT -1010 / +1000 @ Bull PUT at -1.20 (ама май няма ме огрее)

              Коментар


              • bought JUN 06'14 SPX -1930/+1935 @ Bear Call -1.20

                Коментар


                • Първоначално изпратено от michaelis Разгледай мнение
                  добавка на -1.20 усредняване на -1.15 - target -0.55/-0.45 ...
                  sold MAY'15'14 RUT -1065/+1060 @ PUT -0.40
                  Last edited by michaelis; 22.04.2014, 18:33.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от michaelis Разгледай мнение
                    Но за кво ми е дългосрочна опция CALL като мога да ползвам акциите директно или SPDR SP500, те фактически са опции CALL но без падеж така го гледам аз ...
                    Е как за какво Ако си с опции не можеш да загубиш повече от премията, ако не върви в твоята посока. Ами ако падне с 50% ? А дори и да не върви както си го мислел имаш достатъчно време и надежда нещата да се обърнат в твоя полза
                    Акъл ми дай, пари сам ще си спечеля.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от michaelis Разгледай мнение
                      чек да те преместим тука
                      добре де сега ако искам да купя 5 контракта PUT на SPX за 2015 March/April това ще да струва бая от колкото за 1 месец. В по старите постове тука гуруто alchemista74 пише, че по принцип LEAPS са по тънки като ги разбиеш на месец, ама тук става дума за 12 месеца не за 1. То иначе същото като да си купиш винетка за магистралата за месец и за година, за година като го разбиеш много ясно, че ще ти се изплати. Но за кво ми е дългосрочна опция CALL като мога да ползвам акциите директно или SPDR SP500, те фактически са опции CALL но без падеж така го гледам аз ...
                      Ми тогава и аз да се преместя тука
                      Alchemista74 малко по-назад пише и че според него шанса за движение в дадена посока е 50/50 и математическите му модели са базирани на това твърдение. Моят начин на мислене е съвсем различен а и винаги съм търгувал единствено дългосрочно. Аз залагам че нещо ще се случи на фундаментална основа. Нещо което ще даде голямо движение в едната посока и купувам съответната опция на тази база.
                      Друг вариант е ако така и така смятам да държа някакви акции много дългосрочно, нищо не ми пречи да си изкарам един сигурен доход от тях като продам колове за същия брой акции а с премията си купя пак същите акции. Ако вярвам в дадена акция не би следвало да ме вълнува печалбата ми в пари а в акции( особено ако ми ност тлъсти дивиденти всяка година ).
                      Третия вариант е да комбинирам притежанието на даден инструмент с притежанието на пут опции като така си огранича риска от загуба.
                      Както виждаш всичко е свързано с някаква дългосрочна стратегия и зависи от конкретния инструмент и моите виждания за перспективите. Приемам че нещо ще се случи за даденост и единственото което ми се губи е кога това ще се случи. Колко време могат да се отлага неизбежното с две думи. Тоест търся да си платя максимално евтино време. Колкото е по-голям периода токова по-евтино ми излиза. Да не говорим за таксите и комисионите. Не съм го смятал но с тях във всички случаи единица време ще ми излиза в пъти по-евтино
                      Акъл ми дай, пари сам ще си спечеля.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от ceneto Разгледай мнение
                        долу това което съм написал да не му се вярва на 100%, защото и аз съм начинаещ
                        в опциите

                        ами с дългосрочната опция ползваш един вид ливъридж
                        имаш някаква по-дългосрочна идея, но не влизаш all in
                        купуваш опция дълбоко в пари за да има по-малко тайм премия
                        иначе варианта всеки месец, е по-подходящ ако продаваш опции

                        тези горните са един от вариантите, може би по-подходящ за да купиш акция
                        при индексите има доста повече стратегии от които да избереш,
                        също мисля при SPX на края се разменят пари( и е европейски тип), а при SPY може да получиш etf и да я упражниш по-рано защото е американски тип
                        аз предимно търгувам спредове на опциите гледам да измъкна нещо от спреда с ограничена загуба / печалба, не чакам expiration/exercise ..

                        Коментар


                        • долу това което съм написал да не му се вярва на 100%, защото и аз съм начинаещ
                          в опциите

                          ами с дългосрочната опция ползваш един вид ливъридж
                          имаш някаква по-дългосрочна идея, но не влизаш all in
                          купуваш опция дълбоко в пари за да има по-малко тайм премия
                          иначе варианта всеки месец, е по-подходящ ако продаваш опции

                          тези горните са един от вариантите, може би по-подходящ за да купиш акция
                          при индексите има доста повече стратегии от които да избереш,
                          също мисля при SPX на края се разменят пари( и е европейски тип), а при SPY може да получиш etf и да я упражниш по-рано защото е американски тип
                          “The best time to plant a tree was 20 years ago. The second best time is now.”

                          Коментар


                          • ето и тука един индикатор

                            $CPCE CBOE Options Equity Put/Call Ratio (EOD) INDX

                            http://stockcharts.com/freecharts/gallery.html?$CPCE

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от ceneto Разгледай мнение
                              ами дори и LEAPS може да ползваш без да имаш много пари,
                              например купуваш call и почваш да събираш пари(може и в нещо нискорисково да ги влагаш) и като дойде време да експайрва може да си го упражниш ако са се развили нещата според предвиденото
                              чек да те преместим тука
                              добре де сега ако искам да купя 5 контракта PUT на SPX за 2015 March/April това ще да струва бая от колкото за 1 месец. В по старите постове тука гуруто alchemista74 пише, че по принцип LEAPS са по тънки като ги разбиеш на месец, ама тук става дума за 12 месеца не за 1. То иначе същото като да си купиш винетка за магистралата за месец и за година, за година като го разбиеш много ясно, че ще ти се изплати. Но за кво ми е дългосрочна опция CALL като мога да ползвам акциите директно или SPDR SP500, те фактически са опции CALL но без падеж така го гледам аз ...
                              Last edited by michaelis; 15.04.2014, 11:58.

                              Коментар


                              • bought MAY'15'14 RUT -1065/+1060 @ PUT -1.05 ROC: 28%, POP = 72%
                                добавка на -1.20 усредняване на -1.15 - target -0.55/-0.45 ...
                                Last edited by michaelis; 15.04.2014, 10:37.

                                Коментар

                                Working...
                                X