IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение
    Естествено. Тука си я знаем хавата, мъкаааа....
    Ровех се тия дни из химическите индустрии и агроторовици (поради евтината газ), ма нищо свястно подценено не намерих де да ми хване окото.
    Други идеи ?
    Банки - особено регионалните US Bancorp е добра, и големите ДЖ П Морган, Банк ъф америка, Сити и Уелс Фарго стават - но за първите три от тях бих очаквал по значима корекция за влизане.

    Шистов газ - тук Шеврон е ОК, но мен лично не ме кефят особено петролните компании, защото винаги има шанс да се случи голяма издънка като с БП. Но Шеврон е най-добрия избор според мен поне между големите такива. Не бих залагал на стомана или на торови заводи, като потребители на газ, никой не може да гарантира че ниската цена на газа ще остане такава.

    Биотехнологии - това е най-перспективния отрасъл според мен. Но ако човек не е изключително на вътре в него е изключително опасен - най-лесния начин човек да си загуби парите е да слага тук. За това пък има ЕТФ за биотехнологии които са доста добри. Market Vectors Biotech ETF и SPDR Biotech ETF са ок, като ако иска човек да има експозиция към сектора е хубаво да ги има и двата - първия е концентриран към големите играчи, а втория дава експозиция към малките. А то при малките са всъщност най-големите пари - и бруталния риск.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
      В САЩ ли?
      Естествено. Тука си я знаем хавата, мъкаааа....
      Ровех се тия дни из химическите индустрии и агроторовици (поради евтината газ), ма нищо свястно подценено не намерих де да ми хване окото.
      Други идеи ?

      Коментар


      • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение
        Равен, кои сектори мислиш имат най добър шанс да бият широките индекси ?
        В САЩ ли?

        Коментар


        • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
          Цикълът едвам започва. Със сигурност ще има корекции по пътя нагоре, някой може да са доста продължителни, но пътя е нагоре - за акциите

          За суровините е надолу Още много дълго време
          Равен, кои сектори мислиш имат най добър шанс да бият широките индекси ?

          Коментар


          • Първоначално изпратено от the architect Разгледай мнение
            всяко по малко от 50% не е корекция
            Хахаха.

            Ако чакаш такива корекции че да влизаш, добре си дошъл ще остарееш до като чакаш. Ако ги използваш за изход на къси - ще си фалирал доста бързо.

            Коментар


            • всяко по малко от 50% не е корекция

              Коментар


              • Първоначално изпратено от the architect Разгледай мнение
                4 години мърлява корекция не е имало . а това се наказва
                Началото на 2010 - 20% корекция
                Есента на 2011 - 25% корекция
                Пролетта на 2012 - 15% корекция

                Така че хайде леко да не е имало

                Коментар


                • 4 години мърлява корекция не е имало . а това се наказва

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от IvanG Разгледай мнение
                    Балонът рядко се надува два пъти подред. Този цикличен бичи рън ще свърши с гръм и трясък. 160% за последните 4 години с цената на трилиони напечатани пари. Надали те ще идат пак там когато се срути ... За сметка на това суровините са в мечи пазар от 2011 и няма да останат дълго в така
                    Цикълът едвам започва. Със сигурност ще има корекции по пътя нагоре, някой може да са доста продължителни, но пътя е нагоре - за акциите

                    За суровините е надолу Още много дълго време

                    Коментар


                    • просто една последна обърната чутура . сечччччччччч

                      Коментар


                      • РЪСТТТТТТТТТТТТТТТТттттттттттттттттттттттттт!!!

                        п.с. Честито на печелившите! )))
                        Мнението ми не е препоръка!!!

                        Коментар


                        • мдаааааааа ще спасяваме света и ще изписваме вежди добавка на 15555

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                            Аз чакам корекции за да влезам в някой американски акции. Следващите месеци това съм си запланувал. И пак ще влеза в един дълъг долар срещу йена ако върне до към 95. Така че реално играя срещу твоята логика и то от доста време. лесно може да се види кой печели и кой губи.
                            Балонът рядко се надува два пъти подред. Този цикличен бичи рън ще свърши с гръм и трясък. 160% за последните 4 години с цената на трилиони напечатани пари. Надали те ще идат пак там когато се срути ... За сметка на това суровините са в мечи пазар от 2011 и няма да останат дълго в така
                            I don't call equity bulls 'cockroaches.' Do you understand?

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от IvanG Разгледай мнение
                              Абе то по-хубаво да печелиш отколкото да познаваш...Тъй че си дай левчето за някоя сребърна парица
                              Аз чакам корекции за да влезам в някой американски акции. Следващите месеци това съм си запланувал. И пак ще влеза в един дълъг долар срещу йена ако върне до към 95. Така че реално играя срещу твоята логика и то от доста време. лесно може да се види кой печели и кой губи.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                                Еми добре, щом мислиш така. Аз на твоята логика не бих сложил и един лев.
                                Абе то по-хубаво да печелиш отколкото да познаваш...Тъй че си дай левчето за някоя сребърна парица
                                I don't call equity bulls 'cockroaches.' Do you understand?

                                Коментар

                                Working...
                                X