IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от hemilio Разгледай мнение
    радвайте се още малко на дългите,че корекцията тази година закъсня-и ще е брутална(15-20%)
    Септември ще бъде май!

    Утре ще отиграваме повечето молби за безработни,че днес покрай кухата еуфория не остана време

    Не мога да разбера как смеете да си мислите за ъп,само заради няколко изречения на брадатия,при положение,че нещата не са розови!!!

    Скоро! Ще Има Сеч!
    hemilio колкото и да си ми симпатичен по-големи глупости не бях чел скоро
    Любимото ми е ... "Скоро! Ще Има Сеч!"
    Това го слушам от 1 година, то това ще го повтаряте до следващият цикъл и следващата рецесия.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от hemilio Разгледай мнение
      радвайте се още малко на дългите,че корекцията тази година закъсня-и ще е брутална(15-20%)
      Септември ще бъде май!

      Утре ще отиграваме повечето молби за безработни,че днес покрай кухата еуфория не остана време

      Не мога да разбера как смеете да си мислите за ъп,само заради няколко изречения на брадатия,при положение,че нещата не са розови!!!

      Скоро! Ще Има Сеч!
      Ръсттт !!!

      Коментар


      • радвайте се още малко на дългите,че корекцията тази година закъсня-и ще е брутална(15-20%)
        Септември ще бъде май!

        Утре ще отиграваме повечето молби за безработни,че днес покрай кухата еуфория не остана време

        Не мога да разбера как смеете да си мислите за ъп,само заради няколко изречения на брадатия,при положение,че нещата не са розови!!!

        Скоро! Ще Има Сеч!
        Ако един проблем може да се реши с пари,той не е проблем-той е разход.

        Коментар


        • Оставка оставка

          Коментар


          • Първоначално изпратено от noker Разгледай мнение
            Ама аргументирайте се като давате такива прогнози. Иначе сте нищо повече от спекуланти.
            Кво има да се аргументираме?
            Очаквахме че пазара ще отвори с ръст от 0.5% той отвори с 1%.
            Толкова е просто и ясно.
            Иначе ти ако можеш да направиш един анализ на пазара и да се "аргументираш" ще го прочета с удоволствие.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от snaky Разгледай мнение
              Десперадо, и аз бях купил преди няколко месеца Веолия, ама продадох със сравнително скромна печалба И добре, че така направих, че после си беше сериозно сурването.
              Хубаво думат Голдмъните, ама не им вярвай много. Има не малко трески за дялане тук. За дълга си знаеш, ама не е само това. Компанията е добра, ама и тя като другите от сектора, няма възможност да си определя цените, демек прайсинг пауър няма. А за борсови спекулации това не е много удачно. Голдманите изхождат от хипотезата, че ще намаляват с разходите със 750 милиона, а не че приходите ще се вдигнат с толкова. Пазарите не обичат такива компании. Иначе, ако си много дългосрочен, тук е мястото

              Позна за акцията. Не е само това.... а дълга е плашило за гаргите от половин година.. дотогава наистина си беше основаие за внимание.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от desperado Разгледай мнение
                А имаш ли и дълги защото игра на голо е много рискова.... В момента пазара е много адекватен... тоест.. няма да расте ръзко и бързо... но днес имам акции с по 5% нагоре.. Продадох преди малко всичко което не е топ бай и сега ще си откривам къси индекси от време на време и стискам яко нещата които са в силен тренд. За моя радост (или мъка, че нямам толкова колкото ми се искаше) Голдман ъпгрейднаха 2 от най-основните ми европейски акции (от общо 4 които имам) и отхвърчаха здраво... В момента имам акция която е с 7% дивидент и Голдман казаха за изненада на лъзурите, че до 2015 ще има по 45% годишен ръст на печалбата... А тъпите анализатори до последно не я забелязваха.
                Десперадо, и аз бях купил преди няколко месеца Веолия, ама продадох със сравнително скромна печалба И добре, че така направих, че после си беше сериозно сурването.
                Хубаво думат Голдмъните, ама не им вярвай много. Има не малко трески за дялане тук. За дълга си знаеш, ама не е само това. Компанията е добра, ама и тя като другите от сектора, няма възможност да си определя цените, демек прайсинг пауър няма. А за борсови спекулации това не е много удачно. Голдманите изхождат от хипотезата, че ще намаляват с разходите със 750 милиона, а не че приходите ще се вдигнат с толкова. Пазарите не обичат такива компании. Иначе, ако си много дългосрочен, тук е мястото

                Коментар


                • Първоначално изпратено от noker Разгледай мнение
                  Ама аргументирайте се като давате такива прогнози. Иначе сте нищо повече от спекуланти.
                  Що бре Нокеров ...толкоз лошо ли ти звучи думичката спекулант ?

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от noker Разгледай мнение
                    Ама аргументирайте се като давате такива прогнози. Иначе сте нищо повече от спекуланти.
                    А ти си спамер!!!!!!!!

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Haho333 Разгледай мнение
                      Аз чакам 1,660 ние отваряме на 1,670.
                      Мерсаж
                      Искренно съчувствам на късите, обаче не се научихте
                      Ама аргументирайте се като давате такива прогнози. Иначе сте нищо повече от спекуланти.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                        Банки - особено регионалните US Bancorp е добра, и големите ДЖ П Морган, Банк ъф америка, Сити и Уелс Фарго стават - но за първите три от тях бих очаквал по значима корекция за влизане.

                        Шистов газ - тук Шеврон е ОК, но мен лично не ме кефят особено петролните компании, защото винаги има шанс да се случи голяма издънка като с БП. Но Шеврон е най-добрия избор според мен поне между големите такива. Не бих залагал на стомана или на торови заводи, като потребители на газ, никой не може да гарантира че ниската цена на газа ще остане такава.

                        Биотехнологии - това е най-перспективния отрасъл според мен. Но ако човек не е изключително на вътре в него е изключително опасен - най-лесния начин човек да си загуби парите е да слага тук. За това пък има ЕТФ за биотехнологии които са доста добри. Market Vectors Biotech ETF и SPDR Biotech ETF са ок, като ако иска човек да има експозиция към сектора е хубаво да ги има и двата - първия е концентриран към големите играчи, а втория дава експозиция към малките. А то при малките са всъщност най-големите пари - и бруталния риск.
                        Мерси за насоките. Ще попрочета повечко и в тези области.
                        Напълно съгласен че биотехите са таралеж в гащите и по добре да се търгуват през ЕТФ.
                        В момента съм залегнал над историите на VLO и MPC (дето затворилия се спред ги удари лошо) и до ден-2 ще избера едната рафинерия да си закръгля артиите на 10. Най вероятно да е VLO, аче и дивидента и ъпсайд потенциала е по голям, ма ще видим....продължавам проучването.
                        Инак засега съм заложил на главно на ойлите, че дават щедри дивиденти, а и са с най прилични оценки след ралито, от което по принцип бяха изостанали ..така че се надявам да наваксат...или поне да не се спихнат много, ако започне голяма корекция.
                        За мене най добрата комбинация е дивидентна доходност съчетана с потенциал за растеж. Засега я намирам главно при ойл и газ.
                        Например портфейлчето ми от 9 артии де оформих наскоро освен добрите дивиденти бие доста и сектора и подиндустриите със следните примамливи коефициенти :

                        P/E 9.8 FwrP/E 6.1 PEG 0.6 P/S 0.87 P/B 0.92 P/C 4.9
                        EPS next Y 12% next 5Y 11% Dividents 4.3% ROE 12.8 Curr R 1.8
                        Debt/Eq 0.4 GrM 40% OpM 22.6% PrM 11%
                        52w low 12.7% 52w High 30.2% RSI 38.3

                        Коментар


                        • дръж си синергона и си гледай кефа

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от the architect Разгледай мнение
                            имам къси и то дългосрочно , цел първо гапа на 13000 , пък после и 8400
                            А имаш ли и дълги защото игра на голо е много рискова.... В момента пазара е много адекватен... тоест.. няма да расте ръзко и бързо... но днес имам акции с по 5% нагоре.. Продадох преди малко всичко което не е топ бай и сега ще си откривам къси индекси от време на време и стискам яко нещата които са в силен тренд. За моя радост (или мъка, че нямам толкова колкото ми се искаше) Голдман ъпгрейднаха 2 от най-основните ми европейски акции (от общо 4 които имам) и отхвърчаха здраво... В момента имам акция която е с 7% дивидент и Голдман казаха за изненада на лъзурите, че до 2015 ще има по 45% годишен ръст на печалбата... А тъпите анализатори до последно не я забелязваха.

                            Коментар


                            • Днес дългите май прибират профит.Около 6% за 13 дни...доволно.
                              The stock market is never wrong. Traders are wrong.

                              Коментар


                              • пък и обемите никога не лъжат

                                Коментар

                                Working...
                                X