IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Наивник Разгледай мнение
    Хахах, ти ако знаеш колко по-големи компании съм фалирал
    Майтап бре... Дръж ще излезе някой слънчев ден
    Мда,разбрах вече защо падат Зингата,ФБ-сами започнали да си правят игричките
    Ако един проблем може да се реши с пари,той не е проблем-той е разход.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от IvanG Разгледай мнение
      Да и от евтината суровина ще печелят производителите на храни.
      Да, и какво от това какъв процентт от разходите им са за калиев карбонат. Съмнява ме да са много голям. Т.е. говорим за съвсем минимално подорбяване на маржа им на печалба. Защо човек да се хвърля в несигурна минимална печалба, като има ОГРОМЕН срив от другата страна.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
        Тези които сега паднаха най-много - те са за къси. Срутването на картел е бруталогия. В това производство разходите им добива не са високи - а цената на която продават е много много над тези разходи. Предлагането реално е много над търсенето - за това и има два картела в света. Единия е този който сега се разпадна и той е по-големия. картелите ограничават предлагането за да подържат цената висока. На най-ниски цени добива точно Уралкали - този който разцепи картела. На най-високи цени добива германския КиС. В момента вече конкуренцията между няколкото големи фирми в сектора 4 или 5 в световен мащаб, става само ценова. Което е най-лошия тип конкуренция - всички ще страдат. Тези 300 долара където сега ги дават че ще са долната граница най-вероятно ще бъдат надминат значително, а това означава тотален срив в профит маржа им. ще се спират инвестиции, ще се съкращава производство. Ще задължават все повече и повече. тотално преобръщане на целия отрасъл. Това разбиване на този картел е все едно Саудитска арабия да излезе от ОПЕК и да каже че ще произвежда колкото се може повече петрол.
        Да и от евтината суровина ще печелят производителите на храни.
        I don't call equity bulls 'cockroaches.' Do you understand?

        Коментар


        • Първоначално изпратено от IvanG Разгледай мнение
          Мисля, че хранителните фирми ще са по-благодарни на разцепването - AGRO ?
          Тези които сега паднаха най-много - те са за къси. Срутването на картел е бруталогия. В това производство разходите им добива не са високи - а цената на която продават е много много над тези разходи. Предлагането реално е много над търсенето - за това и има два картела в света. Единия е този който сега се разпадна и той е по-големия. картелите ограничават предлагането за да подържат цената висока. На най-ниски цени добива точно Уралкали - този който разцепи картела. На най-високи цени добива германския КиС. В момента вече конкуренцията между няколкото големи фирми в сектора 4 или 5 в световен мащаб, става само ценова. Което е най-лошия тип конкуренция - всички ще страдат. Тези 300 долара където сега ги дават че ще са долната граница най-вероятно ще бъдат надминат значително, а това означава тотален срив в профит маржа им. ще се спират инвестиции, ще се съкращава производство. Ще задължават все повече и повече. тотално преобръщане на целия отрасъл. Това разбиване на този картел е все едно Саудитска арабия да излезе от ОПЕК и да каже че ще произвежда колкото се може повече петрол.

          Коментар


          • Мисля, че хранителните фирми ще са по-благодарни на разцепването - AGRO ?
            I don't call equity bulls 'cockroaches.' Do you understand?

            Коментар


            • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение
              Не съм, ама попрегледах набързо сектора.
              Явно има очаквания цената на тора да падне от 400$ сега до около 300.
              Та затова и тия спадове.
              Мисля че дава добри възможности за влизане в MOS и IPI, особено ако паднат още малко следващите дни, инак и сега rsi e около 17.
              Останалите ми се струват още доста балонирани.
              Не се набутвай в този отрасъл - всички освен Уралкали - тези които разбиха картела ще страдат яко. Тези акции са за къси не за дълги.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от IvanG Разгледай мнение
                Някой в аграрните...Поташ са - 20% за сега
                Не съм, ама попрегледах набързо сектора.
                Явно има очаквания цената на тора да падне от 400$ сега до около 300.
                Та затова и тия спадове.
                Мисля че дава добри възможности за влизане в MOS и IPI, особено ако паднат още малко следващите дни, инак и сега rsi e около 17.
                Останалите ми се струват още доста балонирани.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Наивник Разгледай мнение
                  Хахах, ти ако знаеш колко по-големи компании съм фалирал
                  Майтап бре... Дръж ще излезе някой слънчев ден
                  Аз съм Аут от Фейсбук на 37,35. Ще чакам около 35,5 за нов вход

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от hemilio Разгледай мнение
                    FB Кърти таван-на цената от ипото е вече,а ZNGA пада

                    Мамуне какво и направи на тази акция?????
                    Хахах, ти ако знаеш колко по-големи компании съм фалирал
                    Майтап бре... Дръж ще излезе някой слънчев ден

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от IvanG Разгледай мнение
                      Някой в аграрните...Поташ са - 20% за сега
                      Russia's Uralkali (>> Uralkaliy OAO) has dismantled the world's largest potash cartel in a move that it expects to slash prices by 25 percent, heralding a reshaped industry and pummeling shares of companies that produce the key fertilizer ingredient.

                      Коментар


                      • FB Кърти таван-на цената от ипото е вече,а ZNGA пада

                        Мамуне какво и направи на тази акция?????
                        Ако един проблем може да се реши с пари,той не е проблем-той е разход.

                        Коментар


                        • Някой в аграрните...Поташ са - 20% за сега
                          I don't call equity bulls 'cockroaches.' Do you understand?

                          Коментар


                          • пак чутурка . надувай

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от the architect Разгледай мнение
                              и да натискат после такива държавици като нашата . напримерно . вчера мръсната кафява гнида вика - ами то няма проблем ние ще продължаваме да подслушваме хората , ето камарата гласува . чуйте гниди . СЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЧ
                              Това ме МЕГА наглост и безочие. Все едно да си в банята, някой да те гледа, да си го хванал че те гледа, да му кажеш да се маха, а той да казва "нее, гледа ми се още"

                              Коментар


                              • и да натискат после такива държавици като нашата . напримерно . вчера мръсната кафява гнида вика - ами то няма проблем ние ще продължаваме да подслушваме хората , ето камарата гласува . чуйте гниди . СЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЧ

                                Коментар

                                Working...
                                X