IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от prodigal Разгледай мнение
    Падат тези с високите п/е, ако не е нервен поне е не е в романтичен период
    Не може да се каже и това. Реално всички сектори са засегнати, а най-силно тези които са най-силно зависими от едно евентуално вдигане на лихвените проценти. Все едно дали от това че имат повече дълг или защото дават по-високи дивиденти като ютилитис, телекоми и дивидентни акции като фармацията и потребителските стоки. Но в същото време падат и тези които са свързани с ръста в Китай, като ресурсните компании. Най-добре се представят тези които ще спечелят от по-стръмната крива на лихвите - като банките или тези които ще спечелят от ръста на икономиката като индустриалните стоки. Технологиите са по принцип силно цикличен отрасъл, но очевидно в него има и повече горещи пари и затова и реагира малко странно.

    Личното ми мнение е че в момента пазара минава в процес на изчакване, намаляват се експозиции да се види какво ще последва. От тук може да последва отново влизане, ако пазара се спре и тръгне нагоре или да се продължи с разпродажби. Пазара вече силно взима под внимание постепенното повишаване на лихвите и се опитва да се позиционира според това. А всяко по рязко препозициониране си води до широк спад. Колко ще е дълбок този спад е съвсем друг въпрос и е почти изцяло въпрос на психология на участниците, а не толкова на фундамент. И поради това и мисля че е невъзможно да се предвиди дали и колко ще падне от тук нататък.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
      За момента такова няма доказателства за подобно нещо. Това което се вижда е че пазара е нервен. Колко нервен още не е сигурно.
      Падат тези с високите п/е, ако не е нервен поне е не е в романтичен период

      Коментар


      • 1660 се очертава като дъното, да видим утре как ще е (няма да се учудя ако пак е леко надолу).
        Но другата седмица сме нагоре.
        Отворих нова дълга на нива от 1662.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от hemilio Разгледай мнение
          Да ви е честито-началото на края на тренда,еле на Хахото
          Е ти на 1% спад обръщане на тренда ли му викаш
          Ми то не може индекса да върви само нагоре трябва отвреме навреме и да пада малко.
          П.С. Използвайте момента да разтоварите късите, щото есента следват нови върхове...

          Коментар


          • Първоначално изпратено от hemilio Разгледай мнение
            Да ви е честито-началото на края на тренда,еле на Хахото
            За момента такова няма доказателства за подобно нещо. Това което се вижда е че пазара е нервен. Колко нервен още не е сигурно.

            Коментар


            • Да ви е честито-началото на края на тренда,еле на Хахото
              Ако един проблем може да се реши с пари,той не е проблем-той е разход.

              Коментар


              • Ха, аз пак на заленко макар и с 0.12% само.
                Само 4 от 12 ми са на плюс, ма коравия кон де тегли днес каруцата от калта е Петробрас.
                Артията де най много ме нервеше последните дни

                Коментар


                • Първоначално изпратено от anon6706 Разгледай мнение
                  Ама ти верно добре разчиташ "фундамента".
                  Скоро от 333 ще се превърне в 334, ако това са бройките на акаунтите му

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Haho333 Разгледай мнение
                    Айде който продал продал почваме да катерим
                    Ама ти верно добре разчиташ "фундамента".

                    Коментар


                    • Айде който продал продал почваме да катерим

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от RandomTrader Разгледай мнение
                        Към 1650 има по-сериозен съпорт.
                        От тук по-надолу е малко трудно,но ако се отпуши айдееее!!!
                        Така сме го отиграли, на демото де!!!
                        Засега риъла ще почака заради факторите време и пари!!!

                        Коментар


                        • Към 1650 има по-сериозен съпорт.
                          The stock market is never wrong. Traders are wrong.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Haho333 Разгледай мнение
                            Рандом дай един анализ, кво става днес?
                            Хахо става!!!Кво става!!!

                            Коментар


                            • че се очертава много интересна сесия, няма вече скука, големи движения нагоре-надолу
                              Бикове и мишлета ще се сборят яко днес ...

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Haho333 Разгледай мнение
                                Някой хора сравняват златото с индексите
                                Ако беше сравнил компютри с компоти щеше да е по точно ...
                                Не ме разбра.
                                Интересно ми беше употребата ти на думата "фундамент", която използваш като много общо понятие, което, надявам се, е разбираемо за теб.

                                Успех!

                                Коментар

                                Working...
                                X