IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Haho333 Разгледай мнение
    Да направим и една прогноза за следващите 6 месеца до края на 2014 година.
    До края на Май началото на Юни сигурно ръста ще продължи (надувай балона), С&П могат да го докарат до 1925, Дау до 16800 а ДАКС-а близо до 10 000 като се има предвиди дивидента и стимулите на ЕЦБ (там вече не знам какво може да се очаква) но по скоро мисля че "стимулите" ще са малки и разочароващи и ще свалят пазара отколкото да го вдигнат над 10 000, но 10 000 е възможно дори тази пролет.
    Лятото лек спад и рейндж 5-6% летаргия и без много движение (ако няма някое събитие подобно на Украйнската криза) но това от сега няма как да го знаем.
    ДАКС-а ще остане много волатилен и ще е може би най-добрият индекс за трейдване както на дълги така и на къси. Заради Украйнската криза се очаква напрежението да продължи. Може би ГАЗПРОМ ще спре доставките на газ лятото така че това няма начин да не се отрази на ДАКС-а.
    Есента се очакват нови върхов, балона ще бъде надут отново и може би Декември ще има нови рекорди.
    СиП 2000, Дау 17000, ДАКС-а над 10 000 (заради стимулите на ЕЦБ), зависи и от кризата в Украйна (зимата кризата с газта ще се разрази с пълна сила) може да има волатилност. Дори мисля че и Руссел и Насдак ще направят нови върхове есента.
    Така че тази година ръста ще е доста по умерен.
    И кога ще се сгромоляса,това е най-важното.

    Коментар


    • Да направим и една прогноза за следващите 6 месеца до края на 2014 година.
      До края на Май началото на Юни сигурно ръста ще продължи (надувай балона), С&П могат да го докарат до 1925, Дау до 16800 а ДАКС-а близо до 10 000 като се има предвиди дивидента и стимулите на ЕЦБ (там вече не знам какво може да се очаква) но по скоро мисля че "стимулите" ще са малки и разочароващи и ще свалят пазара отколкото да го вдигнат над 10 000, но 10 000 е възможно дори тази пролет.
      Лятото лек спад и рейндж 5-6% летаргия и без много движение (ако няма някое събитие подобно на Украйнската криза) но това от сега няма как да го знаем.
      ДАКС-а ще остане много волатилен и ще е може би най-добрият индекс за трейдване както на дълги така и на къси. Заради Украйнската криза се очаква напрежението да продължи. Може би ГАЗПРОМ ще спре доставките на газ лятото така че това няма начин да не се отрази на ДАКС-а.
      Есента се очакват нови върхов, балона ще бъде надут отново и може би Декември ще има нови рекорди.
      СиП 2000, Дау 17000, ДАКС-а над 10 000 (заради стимулите на ЕЦБ), зависи и от кризата в Украйна (зимата кризата с газта ще се разрази с пълна сила) може да има волатилност. Дори мисля че и Руссел и Насдак ще направят нови върхове есента.
      Така че тази година ръста ще е доста по умерен.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от the architect Разгледай мнение
        надолу цели цели, мамо,мамо, ще е грозна гледка . а те вече ми отварят шампанските
        До изборите има още 12 дни така ,че може още да расте.

        Коментар


        • Понеже наближаваме средата на годината, добре е да направим един анализ и да си сверим часовниците, да видим къде сме в момента.
          И къде сме спрямо прогнозите от Декември 2013.
          За мен през тези 5 месеца нямаше изненади както и прогнозирах Декември пазара върви плавно нагоре с няколко спада от по 5-6%.
          Единствената изненада ( и по голям спад на ДАКС-а ) дойде от кризата в Украйна (геополитическо събитие което беше трудно или дори невъзможно да се предположи) но така или иначе знаем че има 2-3 такива събития в годината.
          Което свали ДАКС-а 10% до дъно от 8900.
          Американските индекси (сериозните С&П и Дау Джоунс) (Насдак и Руссел не ги броя те са супер волатилни и големи балони) се движеха в рейндж 5-6% като направиха един сериозен спад и очаквано пролетта направиха нови върхове.
          Наблюдава се излизане от високорискови акции и индекси като (Руссел и Насдак) и влизане в по консервативни акции и индекси като (Дау Джоусн и С&П).
          Също с намаляне на QE се намали и ръста на индексите тази година както предполагахме ръста е много по умерен (5-6%) а във високорисковите дори има спад.
          ДАКС-а беше много волатилен (заради кризата в Украйна) и за годината е с малък ръст или почти флат.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от the architect Разгледай мнение
            абдал жоунс
            Nasdaq - Наско
            Russel 2000 - Руско
            DAX - Дечко
            FTSE 100 - Фичо
            Apple - гнилочите
            Gold - злото
            Oil - маслото

            още идеи?

            Коментар


            • Първоначално изпратено от the architect Разгледай мнение
              абдал жоунс

              Коментар


              • надолу цели цели, мамо,мамо, ще е грозна гледка . а те вече ми отварят шампанските

                Коментар


                • абдал жоунс

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от the architect Разгледай мнение
                    От тука нагори добавки на абдали и фашаги през 100
                    на кое викаш ти абдал ?

                    Знам вече съсела кво е, наско знам кво е, абдал само не разбрах кво е

                    Коментар


                    • От тука нагори добавки на абдали и фашаги през 100

                      Коментар


                      • Класика,чакат да се обезкуражат и последните мечета,и тогава,когато всичко е най-розово,ще дойде сечта,ама ние тоя мач сме го гледали и нема да се плашим
                        Ако един проблем може да се реши с пари,той не е проблем-той е разход.

                        Коментар


                        • то май и на нова година беше така оптимистично . интересно ми е биците пускат ли къси

                          инак гнидата изчисти обема и сега ще бие стопове . аз съм тук сладурчо до 100, няма бягане . чак чак чакам те .
                          Last edited by the architect; 12.05.2014, 23:30.

                          Коментар


                          • не го виждам да пада тая седмица под 16500. има още сили за нагоре.проби ол тайм хай, държи над него вече няколко часа. поне още 150 -200 поинта на север ми се привиди преди по-сериозна корекция. ама де да го знайш, тук сме в teror incognita
                            Тъпкано ще му я върна на РЕДА малката биричка с две големи!!!!!!!!!!!! Някога !!!!!!!

                            Коментар


                            • сега иттересно като тръгне да пада каква клюка ще изкарат - сигурно нещо като напрежението в украйна пак нараства , ама гниди са тия ей

                              Коментар


                              • 5 къси дакса и 4 абдала , насковците съм ги наройл кат прасенца , търся им на тиа близки цели доле. инак докато не вида наско на 2930 нищо дългосрочно не завтарям

                                Коментар

                                Working...
                                X