IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от the architect Разгледай мнение
    Обемчето при фашагата изчистено.днеска започва тръцто
    скоро време къси фашаги май ше имаме ...

    Коментар


    • Обемчето при фашагата изчистено.днеска започва тръцто

      Коментар


      • Първоначално изпратено от hemilio Разгледай мнение
        Така е,много даже блажиха гадовете,не може само салам,требе и леп
        подскочиха нешо, то преди тея избори така да ми скачат хммм, значи ше го изчакам още малко да се набеснее DAXa и ше му скоча на кратуната shorterisimo, само да сметна fibo levels ...

        Коментар


        • Първоначално изпратено от desperado Разгледай мнение
          Говориш за най-голяма в света или в сектора?
          В света. Тя Рош може и сега да е най-голяма или поне втора в сектора - макар повечето хора да си нямат идея за нея. А тя е по голяма от Шеврон, Проктър и Геймбъл или Пфайзер. И е мисля някъде около десетката на най-големите компании по пазарна капитализация в света.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
            Не е незнайно защо Цялата стара фармация само след 20 години няма да съществува - поне не в същия си вид. Всичко ще е биотехнологии или генерици. Много по ефективни, много по-трудни за копиране, изключително печеливши и изключително бързо растящи. Ако трябва да залагам коя ще е най-голямата компания по капитализация в света след 10 години колебанието ми е между Гилиъд и Рош холдинг. Може би Рош все пак ще е по-голяма.

            Последните 2-3 години години Мерк и Бристол майер и в по-малка степен Джонсън и Джонсън в САЩ и Санофи в европа се ориентираха и те към биотехнологии, но Пфайзер, Астра зенека, Байер изостават значително. Просто имат кофти култура предполагам и в бързо променящ се свят в който трябва да мислиш пет хода напред за да си на върха те просто нямат шанс защото вече са изпуснали влака трагично
            Говориш за най-голяма в света или в сектора?

            Коментар


            • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение
              Aaa, ти недей. Това де ми е дала бфб за 2.5г ще съм предоволен ако тука го постигна за 5-6 години. Все още съм само 8 месечно бебе туканка
              Но верно на нисето си е ок откъм възможности, просто на тия фон бфб си е една досадна селска сергия. При това пълна с неликвидни балоняци де се търгуват двойно по скъпо и от уса биотехи, като незнайно що ги набеждават за велики сини чипове.
              Но си има все пак своето място, в момента съм точно фифти/фифти спрямо капитала на 2-те места.
              Не е незнайно защо Цялата стара фармация само след 20 години няма да съществува - поне не в същия си вид. Всичко ще е биотехнологии или генерици. Много по ефективни, много по-трудни за копиране, изключително печеливши и изключително бързо растящи. Ако трябва да залагам коя ще е най-голямата компания по капитализация в света след 10 години колебанието ми е между Гилиъд и Рош холдинг. Може би Рош все пак ще е по-голяма.

              Последните 2-3 години години Мерк и Бристол майер и в по-малка степен Джонсън и Джонсън в САЩ и Санофи в европа се ориентираха и те към биотехнологии, но Пфайзер, Астра зенека, Байер изостават значително. Просто имат кофти култура предполагам и в бързо променящ се свят в който трябва да мислиш пет хода напред за да си на върха те просто нямат шанс защото вече са изпуснали влака трагично
              Last edited by ravnovesie; 14.05.2014, 23:26.

              Коментар


              • Така е,много даже блажиха гадовете,не може само салам,требе и леп
                Ако един проблем може да се реши с пари,той не е проблем-той е разход.

                Коментар


                • даа бяха златни години за акциите, такова чудо друг път едва ли ще изживеем
                  ма като гледам от последните минути трябва и да се кешира все пак

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Felbuzz Разгледай мнение
                    колко са ви се качили акциите трябва хедж фонд да направите, с тоя тайминг и пикинг бфб-то тотално сте го отвяли по доходност
                    Aaa, ти недей. Това де ми е дала бфб за 2.5г ще съм предоволен ако тука го постигна за 5-6 години. Все още съм само 8 месечно бебе туканка
                    Но верно на нисето си е ок откъм възможности, просто на тия фон бфб си е една досадна селска сергия. При това пълна с неликвидни балоняци де се търгуват двойно по скъпо и от уса биотехи, като незнайно що ги набеждават за велики сини чипове.
                    Но си има все пак своето място, в момента съм точно фифти/фифти спрямо капитала на 2-те места.

                    Коментар


                    • колко са ви се качили акциите трябва хедж фонд да направите, с тоя тайминг и пикинг бфб-то тотално сте го отвяли по доходност

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Protokol Разгледай мнение
                        Държиш ли още PBR ? Нещо му се опъва нивото 16 ....
                        Но не му се сърдя - досега ми направи към 40% горница
                        Ха, и питаш. Кви 16, кви 5лв.
                        Тая златна артия съм я "забравил" за пипане преди 50$

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение
                          Остави ги тия, не ми вдъхват доверие, стари лаври, без бъдеще...може и да греша де, не знам...
                          Миналата седмица поподстригах малко тук таме на бфб и онзи ден ми кацнаха тук по жицата още 16% кеш.
                          Последните 2-3 дни купувам (удвоих чи и отгоре) главно PSEC ( 10% диви чисто, а и дай боже капиталова занапред) както и добавка към GILD за да остане над 18% от портфейла.
                          Гилдчето напук на неверниците продължава да цепи мрака. Истински флагман
                          Държиш ли още PBR ? Нещо му се опъва нивото 16 ....
                          Но не му се сърдя - досега ми направи към 40% горница
                          За спекуланта е вредно да чете новини и още повече анализи .

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Protokol Разгледай мнение
                            Кажете нещо за Sony - чакам да стигне скоро дъното....годишното поне.
                            За мен този спад беше предсказан още с новината (преди 2-3 м), че трябва да запише яки загуби покрай неуспешния си РС бизнес...
                            Някой търгува ли го ?
                            Остави ги тия, не ми вдъхват доверие, стари лаври, без бъдеще...може и да греша де, не знам...
                            Миналата седмица поподстригах малко тук таме на бфб и онзи ден ми кацнаха тук по жицата още 16% кеш.
                            Последните 2-3 дни купувам (удвоих чи и отгоре) главно PSEC ( 10% диви чисто, а и дай боже капиталова занапред) както и добавка към GILD за да остане над 18% от портфейла.
                            Гилдчето напук на неверниците продължава да цепи мрака. Истински флагман

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Protokol Разгледай мнение
                              Кажете нещо за Sony - чакам да стигне скоро дъното....годишното поне.
                              За мен този спад беше предсказан още с новината (преди 2-3 м), че трябва да запише яки загуби покрай неуспешния си РС бизнес...
                              Някой търгува ли го ?
                              не го търгувам,но го държа под око заедно с twetter

                              Коментар


                              • Кажете нещо за Sony - чакам да стигне скоро дъното....годишното поне.
                                За мен този спад беше предсказан още с новината (преди 2-3 м), че трябва да запише яки загуби покрай неуспешния си РС бизнес...
                                Някой търгува ли го ?
                                Last edited by Protokol; 14.05.2014, 20:10.
                                За спекуланта е вредно да чете новини и още повече анализи .

                                Коментар

                                Working...
                                X