IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение
    Виж от късо сребро не съм се отказал и досега ( малко ли време го дебнех да го хвана на 70$ ZSL-a ), на златото съм по отскоро шорт.
    Пип, на какви нива мислиш да си затвориш късите при среброто?
    Пътека се прави камък по камък!

    Коментар


    • Първоначално изпратено от prodigal Разгледай мнение
      В духа на последните коментари, мисля днес да си потърся белята със SSRI, ако падне подобаващо, с малко по-дългосрочна стратегия?!
      Аз съм long SSRI от майна си райна и само добавям, голям ракетоносител, до година до амина ше го чакаме на 15-20 сега имаше спад влизай ..

      Коментар


      • Първоначално изпратено от dddd Разгледай мнение
        Това не е аргумент. Преди време твърдеше, че когато сбора на брент и лек суров петрол падне до 190 долара тябва да се купуват. Не даваш никаква връзка между
        злато и петрол. По твоята логика може да се въртят по същият начин и краставиците и доматите.

        Mи така смятах тогава, че няма да пробие дъното от 2012 на 80$ петрола и дори си продадох SCO хеджа като го наближи.
        Ала го направи и само броени дни по късно си поправих грешката.
        Виж от късо сребро не съм се отказал и досега ( малко ли време го дебнех да го хвана на 70$ ZSL-a ), на златото съм по отскоро шорт.
        Не съм непогрешим и го знам, затова се и хеджирам, ама поне си обявявам сегиз тогиз трейдовете и портфейла, за разлика от някои други...

        Проди - не навлизаме ли малко в сайънс фикшъна...

        Коментар


        • Първоначално изпратено от jori Разгледай мнение
          Дали Щатите се споразумяват със Саудитска арабия за петрола? Това, което четох е че арабите не харесват че американците си повишават собственото производство на петрол и ще се опитат да го направят нерентабилно.
          Те са се споразумели, както е видно. И Щатите и Русия имат технологии, които ако се вкарат на пазара биха направили ненужен петрола като енергиен източник, не че и иначе не е ценен де.
          Щатите си го пазят, а Русия от десетилетия разпродава. Смешно е да гориш нещо за получаване на енергия в 21 век, но е факт! Няма как да знаем кога статуквото наистина ще е разрушено и ще се даде ход (позволи излизането) на новите технологии, но руснаците, северна Европа и арабите се готвят усилено за този момент!
          Най-зле в подготовката са арабите, разбира се, и това обяснява поведението им.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение
            Но е общо взето елементарно - 18-20 - лонг ойл/шорт голд, 10-12 лонг голд/шорт ойл.
            При 12-18 - според вкуса
            Моя доминира спрямо черното злато че е много по полезно от жълтата тенекия и често дава сосни дивиденти. А аз ги обичам много.
            Това не е аргумент. Преди време твърдеше, че когато сбора на брент и лек суров петрол падне до 190 долара тябва да се купуват. Не даваш никаква връзка между
            злато и петрол. По твоята логика може да се въртят по същият начин и краставиците и доматите.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от niki5 Разгледай мнение
              CCJ short-term play: closed

              Rest the same.
              Increase short position in coal stocks (see Norwegian wealth fund exit strategy and consequences)
              New short today: Long term put on Deer and Company (@85)
              Long-position: LNG stocks
              so taxi drivers

              closing everything and going on holiday: except Deer

              Marry Christmas to all of you

              Коментар


              • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение
                http://seekingalpha.com/article/2716...se-their-shine

                Ти всякакси може да изсмучеш от пръстите някаква логика в желаното направление, ала истината е че без субсидии са гроги, все още е твърде рано за солидна позиция във ВЕИ.
                Тоя линк стига ли ти...и пазара мисли така днес.



                Не ми се раздуват локуми, не съм от унсс, а много по различен университет.

                Но е общо взето елементарно - 18-20 - лонг ойл/шорт голд, 10-12 лонг голд/шорт ойл.
                При 12-18 - според вкуса
                Моя доминира спрямо черното злато че е много по полезно от жълтата тенекия и често дава сосни дивиденти. А аз ги обичам много.
                по тази логика в момента е 17-т.е. каквото си изберем
                Ако един проблем може да се реши с пари,той не е проблем-той е разход.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от dddd Разгледай мнение
                  Следователно прекият негативен ефект би бил нищожен. Същевременно на американският пазар ще се появи силен позитивен тренд. .
                  http://seekingalpha.com/article/2716...se-their-shine

                  Ти всякакси може да изсмучеш от пръстите някаква логика в желаното направление, ала истината е че без субсидии са гроги, все още е твърде рано за солидна позиция във ВЕИ.
                  Тоя линк стига ли ти...и пазара мисли така днес.

                  Чакам с интерес обосновка за връзката на цената на златото с тази на петрола
                  Не ми се раздуват локуми, не съм от унсс, а много по различен университет.

                  Но е общо взето елементарно - 18-20 - лонг ойл/шорт голд, 10-12 лонг голд/шорт ойл.
                  При 12-18 - според вкуса
                  Моя доминира спрямо черното злато че е много по полезно от жълтата тенекия и често дава сосни дивиденти. А аз ги обичам много.

                  Коментар


                  • ръс и без курекция . аааааа другата седмица ще разкатая хамериканския народ


                    струва ми се че одисеята с гърците основните помощници на гнидите в европа се започва от този месец
                    Last edited by the architect; 28.11.2014, 18:26.

                    Коментар


                    • pipbel, Правиш прибързани изводи на тема връзката между цената на петрола и развитието на възобновяемата енергия. Противно на очакванията ти, точно този спад ще стимулира допълнително преминаването към ВЕИ. на практика никъде не се позлва суров петрол за производство на електричество. Следователно прекият негативен ефект би бил нищожен. Същевременно на американският пазар ще се появи силен позитивен тренд. Механизмът е следният. Ниската цена на петрола води до по-малък брой нови кладенци. Следователно ще намалее сондирането както за шистов петрол, така и за шистов газ. Шистовите кладенци за производство на газ дават около 90 процента от целият добив през първите три години. СЛедователно при спад на новите сондажи няма да има с какво да бъдат заместени излизащите от употреба кладенци. Това ще доведе след около година и половина до лек спад в добива на природен газ в САЩ и покачване на цената му. Тъй като около 25 процента от произведеното електричество е точно от природен газ, то това на практика ще създаде нова пазарна ниша за фотоволтаиците.
                      Същевременно спада в цената на петрола ще забави леко електро и водородните
                      автомобили, но ще стимулира ВЕИ.
                      Не мисля, че е подходящо назидателното ти отношение. Мисля, че те предупреждавах за проблемите с урана и петрола.
                      Въпреки всичко ти намеквам, че няма връзка между цената на златото и петрола. Ще ми бъде интересно да чуя разумни аргументи с които подкрепяш такава. Преди две години ме убеждаваха, че златото и среброто трябвало да бъдат в определени съотношения защото така били преди 200 години. Тогава им зададох същият въпрос и получих същият отговор. Чакам с интерес обосновка за връзката на цената на златото с тази на петрола.

                      Коментар


                      • В духа на последните коментари, мисля днес да си потърся белята със SSRI, ако падне подобаващо, с малко по-дългосрочна стратегия?!

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Георги Борисов Разгледай мнение
                          Стига па ти бе. Аз там съм дълъг от две седмици . ETF-и, опции.....овъртял съм се яко. Чакам цена 1400-1500 до два-три месеца....може и 1800 даже
                          LOL явно не съм само аз

                          Коментар


                          • 17835

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от dddd Разгледай мнение
                              Според вас какво е правилното съотношение между чушките и доматите?
                              На вкус 4Д-ов, на вкус
                              При всички случаи много по тясна отколкото евтиното олио и бг БВП + пърформанса на бфб

                              Да не говорим колко "уютно" ще се чувстват в обозримо бъдеще любимите ти ВЕИ.
                              Не че и аз нямам TAN, ма немного и насочено далеече в бъдеще време.
                              Междувременно си му отигравам волатилността главно.

                              Коментар


                              • 17777

                                Коментар

                                Working...
                                X