IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Ако сделката е на регулирана европейска борса не би трябвало да дължиш данък върху капиталовата печалба.

    Първоначално изпратено от andy2000 Разгледай мнение
    Момци, имам един леко тъп въпрос, но предпочитам да попитам и да се изложа вместо да се оплескам.

    Имам акаунт при брокер в евро. Искам да търгувам компании листнати на да кажем NYSE.Нямам желание да купувам долари и да отварям подсметка в долари в акаунта.Мога да купя същата компания през XETRA в евро. Единствения недостатък, който виждам е, че комисиона ще е по-висока, но за дългосрочни инвестиции няма проблем. Та питането ми е има ли други проблеми/подводни камъни освен, че ще платя по-голяма комисиона?
    Ако търгувам на NYSE например, данъкът върху дивидента ми се прихваща там и дължа данък в БГ само върху капиталовата печалба. По европейските борси как стоят нещата ?

    Коментар


    • Първоначално изпратено от andy2000 Разгледай мнение
      Момци, имам един леко тъп въпрос, но предпочитам да попитам и да се изложа вместо да се оплескам.

      Имам акаунт при брокер в евро. Искам да търгувам компании листнати на да кажем NYSE.Нямам желание да купувам долари и да отварям подсметка в долари в акаунта.Мога да купя същата компания през XETRA в евро. Единствения недостатък, който виждам е, че комисиона ще е по-висока, но за дългосрочни инвестиции няма проблем. Та питането ми е има ли други проблеми/подводни камъни освен, че ще платя по-голяма комисиона?
      Ако търгувам на NYSE например, данъкът върху дивидента ми се прихваща там и дължа данък в БГ само върху капиталовата печалба. По европейските борси как стоят нещата ?
      абе някой пита ли те за данъци та си се притеснил, прай се на луд Доган да не си плаща неговите
      И аз съм така в IB акаунта ми е в евра, но купувам в долари, таксите са по-ниски, но гредата е движението на EUR/USD ей тва е тъпотия ти после ше напрайш да речем печалба в долари - сега долара е уж силен тва добре, ама после ако стане пак 1.40/1.50 с тва кухо евро и замина малко от печалбата и то не малко а доста ...

      Коментар


      • Момци, имам един леко тъп въпрос, но предпочитам да попитам и да се изложа вместо да се оплескам.

        Имам акаунт при брокер в евро. Искам да търгувам компании листнати на да кажем NYSE.Нямам желание да купувам долари и да отварям подсметка в долари в акаунта.Мога да купя същата компания през XETRA в евро. Единствения недостатък, който виждам е, че комисиона ще е по-висока, но за дългосрочни инвестиции няма проблем. Та питането ми е има ли други проблеми/подводни камъни освен, че ще платя по-голяма комисиона?
        Ако търгувам на NYSE например, данъкът върху дивидента ми се прихваща там и дължа данък в БГ само върху капиталовата печалба. По европейските борси как стоят нещата ?
        Last edited by andy2000; 24.02.2015, 12:08.

        Коментар


        • Задължително прочетете това

          Не съм го писъл аз - писъл го е Марян Йорданов който нямам честта за съжаление да познавам. Но все едно че съм го писъл аз но човека го е направил по добре от мен. Това е адски вярно. Случайно го открих тук някой беше публикувал линк към блога. Ще го копирам в няколко теми защото това в е най важното нещо което трябва да прочетете и особенно някой от вас които имат късмета да са все още по млади.

          Успех.

          Този, който цял ден работи, няма време да печели пари - Джон Рокфелер
          Тъкмо бях написал чернова с работно заглавие "Илюзията, че времето работа е правопропорционално на резултата" и Ivan Ivanov написа във фейсбук следната мисъл на Джон Рокфелер "Този, който цял ден работи, няма време да печели пари".
          И за заглавие слагам тази мисъл, а не моето работно заглавие.

          Мнозина работят и се чудят, защо не напредват, въпреки че влагат по 8, 10 или 12 часа в труд?

          Нека да хвърлим малко светлина, през няколко сечения.

          Сечение Едно:

          Първо има мащабируеми и немащабируеми работи, описани в книгата Черният лебед на Насим Талеб. Немащабируемо е например правенето на пломби от зъболекар. Дори да се скъса, повече от 1 пломба за половин час не може да направи.

          Също и при куриерите, дори да се скъсат, повече от Х доставки на ден не могат да направят. Същото е при статиите, един журналист си има лимит. И при секретарките е така, има си лимит от разговори.


          Мнозина се уморяват от работа и си мислят че са свършили нещо... Мозъкът си прави шега с тях. "Уморен съм, значи съм свършил нещо", "Цял ден съм работил, значи съм свършил нещо". Няма такова нещо!

          Може да работите 1 час в годината, но ако е върху нещо с голяма стойност, може да изкарате пари за 100 години напред.

          Но това може да стане само с мащабируеми неща. Например мислите и с мозъка си раждате анализ, измисляте сделка с която правите страшно много пари. Например пишете книга, която се продава в 100 000 000 екземпляра и ставате милионер. Или правите анализ и го продавате на 10 000 клиента, отново изкарвате доста пари. А не да правите 10 000 анализа, на 10 000 клиента, тоест по 1 на всеки клиент. Но трябва да вложите ум, разум, мисъл.

          Второто сечение!

          Когато сте наемен работник, в характеристиката ви НЕ е вписано забогатяване. Тоест имате обем работа и срещу нея ще получите 1 000 лв. в края на месеца. Това е. Няма опция да направите удар и да вземете големи пари. Например в моята журналистическа работа, веднъж открих грешка в изчислението на основният борсов индекс SOFIX и получих бонус от 200 лв...... Смешна сума, при положение, че имиджа за медията бе значим, беше отразено в централната новинарска емисия на БНТ и т.н. Пак казвам в наемната работа не е включена опция да изкарате големи пари, които да ви извадят от ситуацията на наемния труд.

          В наемния труд е вложено да не умрете от глад. Не е вложено ваше израстване, защото тогава ще отлетите от работодателя и ще създадете конкурент. Следи се много внимателно какво правите и ви се дава толкова знание и толкова пари, че да останете зависим до гроб. Ако се види, че имате интерес да се развивате, бързо ви насочват в грешна посока, за да не станете независим.

          В собственият бизнес стоят доста рискове, но я има и опцията за големи удари. Има я опцията да лежиш по кафенета и "ден година храни" да ти свърши работата за цяла година.

          Варианти за изход от ситуацията на наемния!

          Надежда има. Ако работите като наемник, каквото правят повечето, имате няколко възможни изхода, които може да използвате в комбинация:
          1. Изход е да натрупате знания, контакти и умения, които да ви позволят или да направите собствен бизнес или да станете незаменими. В повечето случай обаче винаги може да ви заменят с някой току-що завършил студент....
          2. Изход е да увеличите нивото на спестяванията си, лишавайки се от текущо харчене. С времето ще натрупате пари, които да започнат да работят за вас и с повече инвестиционен късмет, няма да сте зависими от пазара на труда.
          3. При всички случай се простирайте според чергата си (спазвайте правилата на личните финанси), защото иначе ще сте не 100%, а 150% зависим от пазара на труда. Защото освен себе си, ще трябва да изплащаш и кредит или скъпо хоби.
          4. Учете се на нови номера, вечер в интернет можете да четете полезни неща и да станете по-умен.
          5. Развивайте паралелено друг бизнес, включете се в клуб по интереси, запишете докторантура, правете нещо, пишете книга, свържете се с хора, отделяйте по 1 час за мислене, отделяйте по 10 минути на ден в следене на информационните канали с цел сделка. Първо трябва да си го представите и едва след това ще стане. Няма кой друг да го свърши вместо вас, бъдете ВИЗИОНЕР, като Стив Джобс, тоест виждайте възможностите преди другите.


          Илюзията на постоянното работене

          Веднъж една позната ни каза "Правя интересни неща, на теб не ти ли се правят?" и какво точно прави тя, ами подготвя презентации, носи документи насам натам, приготвя документи. Не ми изглежда интересно.

          За 14 години като журналист съм написал около 14 000 статии, от които само 7 имаха текуща актуалност. Скоро седнах и прегледах всичките си статии и останах разочарован, че само 7 имат текуща стойност. На 99,99% тя е изтекла. Утешаваха ме, че тези 99,99% от статиите са били полезни към момента на писане, но това е леко утешение.

          Моля всеки да направи анализ на свършеното и да оцени най-успешните си продукти. Ще се окажат съвсем малко. Нека в бъде правим само от тях, така ще има повече Продуктивност, за по-малко време, съответно ще има повече свободно време при повече доходи. Тоест просто изключете плявата.

          Казвали са ми, и че плявата не може да се избегне, но аз вярвам, че може. Тя си личи от километри. Личи си, когато кипи безмислен труд.

          Затова в този блог съм се зарекъл да пиша само неща, които имат и бъдеща актуалност. Ето това е мащабируемо..., защото ще се чете не 1 ден, а 10 години и ще има не 100, а 10 000 прочитания, например. Освен това писането е истинското мислене, който не пише не мисли. И пишейки този постинг, аз обучавам и самия себе си. Затова силно препоръчвам мисленето в писмен вид и във вид на дневник.

          Уорън Бъфет също не се интересува от текущи инвестиции. Той купува акции с намерението да ги държи вечно (понякога 50 години и още ги държи). Така с един анализ и една покупка, прави 50-годишна инвестиция. Вместо постоянно да се върти напред-назад и да се оплита като пиле в кълчища, забравяйки какво прави, откъде идва и накъде отива. Затова Айнщайн е казал, че дългосрочното инвестиране е 8-мото чудо на света. Но не само дългосрочното инвестиране, а и дългосрочното учене, занимание, проект и т.н. Защото занимавайки се дълго, вие ставате експерт, ставате добър. А не всяка година да почвате нова работа, с нови изисквания и вечно да сте аматьор.

          Дори да търгувате ежедневно, трябва да имате принципи, който са дългосрочни. А не да заложите всички пари на един кон и ако стане стане, ако не фалит. Такива са принципите за постоянно отношение на дълг към собствен капитал, продажба при достигнат процент загуба и т.н.

          Затова го има и "Принципът на Парето", че 80% от резултатите идват от 20% от работата. Тоест дори да намалите работата с 80%, резултатът ще падне само с 20%, но само ако вършите важната работа. Затова има възможност за 4 часова работна седмица (тоест под 1 час на ден). Има и ситуации при които 99% от резултатите идват от 1% от работата (при особено мащабируемите дейности). Но и при зъболекарите, една немащабируема дейност, е възможно 80% от приходите да са от 20% от клиентите....

          За да приключим по темата, не си мислете, че вечер след работа, след като сте пребит като куче от умора, значи сте свършили нещо. Най-вероятно сте свършили едното нищо, което е валидно и за мен в повечето дни. Иска ми се да правя само смислени неща с висока ефективност и висока добавена стойност, но всеки ден не е велик ден и навикът "за лудо работи, за лудо не стой" влиза в сила и ме превзема. Защото човек иска да ПРАВИ НЕЩО, без значение дали е смислено или не, така му идва отвътре.

          Коментар


          • AXP

            Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение
            А антитръстовите шамари ?
            Не е лоша идеята ти по принцип, ала ако може поне 10% по надоле при рси<20 ..

            ENTA за мене е на много сладки нива в момента...не че не може отиде и на 25$ дори при определени условия.
            Ма умната че са много палави, макс до 1% от пф бих казал.

            По принцип фарма-биотех сектора по си е сейфти да се играе през етф за мене.
            Считам за прилична комбинация от PJP THQ (HQL) и FBT в съотношение 2:2:1
            Дава >3% дивидент и мнооого растежен потенциал.
            Да сте се сещали за следното?))
            Не е лощо да помислите кои компании ще се покачат ако ФЕД повиши лихвите? Като цяло пазара може да реагира негативно но смятам за кратко до като инвеститорите и спекулантите свикнат с новото положение, Има обаче компании които пряко ще се облагодетелстват от това. Главно компаниите в областта на финансовите услуги които също ще повишат лихвите и от там печалбите. Но е интересно да помислите които компаии ще имат много силен ръст според мен. ?
            Задача за домашно...)) На мен ми отне седмица да се ровя насам натам...
            В Италия съм и съм малко роматично настроен затова няма да го направя сега но като се прибера ще ви кажа един списък...с мои предложения. Между другото смятам че бонус ще имат и всички подобни на AXP, Mastarcad, Visa ( не знам накъде но )...

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение
              Трябва да имам малко повече време да изкоментирам фармацевтичния сектор....
              Mда, би ми била интересна твоята гледна точка в тоя сектор.

              Коментар


              • Купи сега

                Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение
                А антитръстовите шамари ?
                Не е лоша идеята ти по принцип, ала ако може поне 10% по надоле при рси<20 ..

                ENTA за мене е на много сладки нива в момента...не че не може отиде и на 25$ дори при определени условия.
                Ма умната че са много палави, макс до 1% от пф бих казал.

                По принцип фарма-биотех сектора по си е сейфти да се играе през етф за мене.
                Считам за прилична комбинация от PJP THQ (HQL) и FBT в съотношение 2:2:1
                Дава >3% дивидент и мнооого растежен потенциал.
                Ако падне ....пак купи.

                не е съвсем розово положението при AXP ( което е добре иначе как ще купиш на тези цени) но това е една от най-добрите и переспективни компании в сектора след ВИЗА разбира се. Лошите в новини в момента около COSCO главно свалиха цената но това не е сериозно. Отражението върху печалбата ще е минимално. Освен това AXP е прилично емоционална компания с приличен дивидент и доста инвеститори имат позиции там така че смятам че независимо от всякаква ситуация около компанията ще се въстанови до 1-2 месеца. Тези нива са много добри за входна точка. Дори и още да падне това не е повод за сериозно притеснение.


                Трябва да имам малко повече време да изкоментирам фармацевтичния сектор....

                Коментар


                • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение
                  А антитръстовите шамари ?
                  Не е лоша идеята ти по принцип, ала ако може поне 10% по надоле при рси<20 ..

                  ENTA за мене е на много сладки нива в момента...не че не може отиде и на 25$ дори при определени условия.
                  Ма умната че са много палави, макс до 1% от пф бих казал.

                  По принцип фарма-биотех сектора по си е сейфти да се играе през етф за мене.
                  Считам за прилична комбинация от PJP THQ (HQL) и FBT в съотношение 2:2:1
                  Дава >3% дивидент и мнооого растежен потенциал.
                  FBT не е ли само биотех ?

                  Едит : http://www.ftportfolios.com/Retail/E...spx?Ticker=FBT
                  Чудех се що е фарма+биото х 2 доходност
                  Last edited by andy2000; 20.02.2015, 16:43.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение
                    Мисля че е добре да има човек Американ експрес на тези нива.
                    А антитръстовите шамари ?
                    Не е лоша идеята ти по принцип, ала ако може поне 10% по надоле при рси<20 ..

                    ENTA за мене е на много сладки нива в момента...не че не може отиде и на 25$ дори при определени условия.
                    Ма умната че са много палави, макс до 1% от пф бих казал.

                    По принцип фарма-биотех сектора по си е сейфти да се играе през етф за мене.
                    Считам за прилична комбинация от PJP THQ (HQL) и FBT в съотношение 2:2:1
                    Дава >3% дивидент и мнооого растежен потенциал.

                    Коментар


                    • AXP

                      Първоначално изпратено от andy2000 Разгледай мнение
                      В момента не виждам какво може да се купува. Всичко е на върха.
                      Петролните не са лоша идея, но имат да падат още. Имаме всички условия да стигнем до 40$ за барел.

                      Някой с мнение за този ETF - iShares U.S. Pharmaceuticals ETF - http://www.ishares.com/us/products/2...aceuticals-etf ? И той е на върха, но там има перспектива според мен.
                      Мисля че е добре да има човек Американ експрес на тези нива.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение
                        ПС: Не го приемайте съвсем буквало защото ако имате компании като APPL може и да не продавате...ETF може да търгувате...опции също, Но не влизайте тепърва на дълги позиции дори и на чудесни компании ( с много малки изключения )
                        В момента не виждам какво може да се купува. Всичко е на върха.
                        Петролните не са лоша идея, но имат да падат още. Имаме всички условия да стигнем до 40$ за барел.

                        Някой с мнение за този ETF - iShares U.S. Pharmaceuticals ETF - http://www.ishares.com/us/products/2...aceuticals-etf ? И той е на върха, но там има перспектива според мен.

                        Коментар


                        • Въобще ме съм съгласен....

                          Първоначално изпратено от 15% Разгледай мнение
                          Искаш да вземеш максимума, а това поне в моите случаи винаги е било губеща стратегия. Не е нужно да продадеш на върха и да купиш на дъното, на мен са ми достатъчни едни 15% на год., които се постигат дори да хванеш последния влак.
                          ...или не те разбирам правилно. Продавай на върха...и не купувай на върха. Възможности винаги пазара дава запомни го. Ако си изпуснал първия влак...заеби го....има други влакове в други посоки....като го видиш пак първия ти влак тогава го хвани. Не гледай тренда и никога не търгувай по тренда. Преди години бях прочел нялкъде в България някакви правила за търговия за начинаещи. Някой от тях бяха...."Винаги играй по тренда" , " Никога не добавяй към губеща позиция" и т.н Няма как да кажа че по голяма глупост не може някой никога да измисли. Това ако го следваш - фалита ти или загубата ти е гарантирана. Ако питаш мен ( не е нужно да ми вярваш ) ако говорим сега например за Американския пазар - при тези нива на S&P нищо не купувай. ( имам пред вид компании ) каквото можеш продавай ако сметнеш че това му е потенциала. Събирай пари и чакай. Възможности ще има отново дори и да изпуснеш сегашните.

                          ПС: Не го приемайте съвсем буквало защото ако имате компании като APPL може и да не продавате...ETF може да търгувате...опции също, Но не влизайте тепърва на дълги позиции дори и на чудесни компании ( с много малки изключения )

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от bate Goiko Разгледай мнение
                            Запасите от петрол и газ в щатите са големи, очаквам спад на цените тези суровини, също и на акциите на производителите.
                            Дали запасите са два пъти по-големи и търсенето е два пъти по-малко отпреди година, за да се отиграе и два пъти по-ниската цена?
                            Чета и аз всякакви анализатори, но къде бяха те при цена от над 100$? Защо не даваха по 10 интервюта на ден? Последно вчера слушах някакъв гуру по БЛумбърг, дето разправяше, че цената ще бъде 10-20$ защото колите били станали по-икономични. Е това е новина, никой не го знаеше преди той да го каже .

                            П.П. Точно като в този форум за БФБ - като се срине нещо и изкачат 100 разбирача да кажат, че ще пада още. Когато обаче расте - ни вест, ни кост от тях .
                            Last edited by 15%; 19.02.2015, 22:31.
                            Пътека се прави камък по камък!

                            Коментар


                            • Аз продадох всичко в Дойче банк, което имах и половин Сантандер, въпреки, че се държи добре на фона на риска. Просто ми свършиха успокоителните.
                              Оставам дълъг в ARUN (с доза скептицизъм), RKUS, ALU, ENTA, CYTX, FCEL и CPST

                              Коментар


                              • На тези нива...

                                Първоначално изпратено от Blackhat Разгледай мнение
                                Военния сектор тая година се справя много добре .
                                ITA ,LMT
                                Специално LMT е доста иновативна компания + добър дивидент.
                                На тези нива бягай далеч от LMT или ако имаш с прилична печалба продавай според мен.

                                LMT съм я анализирал много подробно. Това е много специална компания. Трябва сериозна корекция за да се помисли за входна позиция или иначе казано около 180 и по надолу. Ръста и не може да бъде голям но корекцията във всеки малко по лош момент за пазара би могъл да е голям.
                                Last edited by Iv_max; 19.02.2015, 21:34.

                                Коментар

                                Working...
                                X