IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от panterata na pop folka Разгледай мнение
    защото следва вълна 3 на юг
    Е те тва не знам кво е

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Наивник Разгледай мнение
      Щооо?
      защото следва вълна 3 на юг

      Коментар


      • Първоначално изпратено от panterata na pop folka Разгледай мнение
        хахахаха 16 900 здравей
        Щооо?

        Коментар


        • хахахаха 16 900 здравей

          Коментар


          • Първоначално изпратено от niki5 Разгледай мнение
            това са 8% (на око сметам ) надолу от днес

            ЕБИТ им е средно 8%, а преди е бил 5%. прсото имат супер цикал. не вервам да имат голем растеж, а и китаи има пове4е сигнален ефект. един като VW като трагне, и другите сте повлекат.
            стратегиате ми е да влеzна в конвертибле бондс, като ударт таz цена (5 до 6% купон), а ако не сте полу4а акции аку ударат определен флоор
            Аз обичам да държа нещата прости. При ПЕ 9-10 не ти трябва растеж. Реално пазара калкулира спад от 20-30%. А при VW с това тяхно ПЕ 8 пазара калкулира 30-40% спад. А когато пазара калкулира спад а се получава растеж значи трябва да се купува Ако се търгуваха на ПЕ 20 а правят по 2-3% растеж значи са за продажба.

            Коментар


            • zа да сам прециzен говора zа reverse convertible security/equity linked bond

              Коментар


              • Първоначално изпратено от ravnovеsie Разгледай мнение
                За европейските автомобилните компании наистина не разбирам защо човек да ги шорти. Силно цикличен отрасъл, с основни продажби в Европа, където нещата се подобряват. Силно зависим от лихвени равнища, които в Европа ще стоят ниски още дълго време. Силно зависим от евро/долар - където разликата в паричните политики на САЩ и Европа най-вероятно ще доведе до спад за еврото - т.е. напомпване на печалбите им. Дори и в Китай нещата да се забавят нетно всичко което се случва е силно позитивно за тях. И се търгуват на едноцифрени ПЕ та при това. За след една година по-скоро бих заложил Даймлер ще е 120 вместо 70. Макар че както казах нищо не пречи в този период да мине и през 70.
                това са 8% (на око сметам ) надолу от днес

                ЕБИТ им е средно 8%, а преди е бил 5%. прсото имат супер цикал. не вервам да имат голем растеж, а и китаи има пове4е сигнален ефект. един като VW като трагне, и другите сте повлекат.
                стратегиате ми е да влеzна в конвертибле бондс, като ударт таz цена (5 до 6% купон), а ако не сте полу4а акции аку ударат определен флоор

                Коментар


                • Първоначално изпратено от niki5 Разгледай мнение
                  а Даимлер макро бета ми е 1 година

                  УБС ми даде 77% ве4е .36, сега бида 0.64

                  https://www.boerse-stuttgart.de/de/b...TION=132486898

                  касирвам
                  За европейските автомобилните компании наистина не разбирам защо човек да ги шорти. Силно цикличен отрасъл, с основни продажби в Европа, където нещата се подобряват. Силно зависим от лихвени равнища, които в Европа ще стоят ниски още дълго време. Силно зависим от евро/долар - където разликата в паричните политики на САЩ и Европа най-вероятно ще доведе до спад за еврото - т.е. напомпване на печалбите им. Дори и в Китай нещата да се забавят нетно всичко което се случва е силно позитивно за тях. И се търгуват на едноцифрени ПЕ та при това. За след една година по-скоро бих заложил Даймлер ще е 120 вместо 70. Макар че както казах нищо не пречи в този период да мине и през 70.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от ravnovеsie Разгледай мнение
                    Твоя начин на игра е твърде краткосрочен за моя вкус. Иначе аз съм доста бичи настроен към финансовия сектор изобщо за следващите години.
                    а Даимлер макро бета ми е 1 година

                    УБС ми даде 77% ве4е .36, сега бида 0.64

                    https://www.boerse-stuttgart.de/de/b...TION=132486898

                    касирвам

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от niki5 Разгледай мнение
                      UBS пуснах един лонг в4ера и мнго ме радват. да го остевам ли и да иzлиzам
                      Твоя начин на игра е твърде краткосрочен за моя вкус. Иначе аз съм доста бичи настроен към финансовия сектор изобщо за следващите години.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от ravnovеsie Разгледай мнение
                        Да, ама те са джудже спрямо останалите. Нямат и 50 милиарда капитализация. Макар че от тук нататък ако продължават да растят със сигурност ще влияят силно.
                        UBS пуснах един лонг в4ера и мнго ме радват. да го остевам ли и да иzлиzам

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от niki5 Разгледай мнение
                          Netflix
                          Да, ама те са джудже спрямо останалите. Нямат и 50 милиарда капитализация. Макар че от тук нататък ако продължават да растят със сигурност ще влияят силно.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от ravnovеsie Разгледай мнение
                            Е то ръста на насдак последната година се дължи до голяма степен на 5 компании. Епъл, Амазон, Гугъл, Гилиъд и Фейсбук. Буквално това са компаниите които дърпат нагоре Насдак. А всяка една от тях е въшлива с кеш, няма дългове и расте доста добре.
                            Netflix

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от niki5 Разгледай мнение
                              както каzах в кредит, 4ервените лампи светат.

                              не вси4ки компании седат на cash kato Апле, а фармациата е пален стре4 с малки иzклу4ениа. това zаедно с насдак zа наи иzмисленте баланси.

                              но както каzах, аz сам комодите и кредит. там се прват zа мен наи добри пари, особена като лифта варви надоле
                              Е то ръста на насдак последната година се дължи до голяма степен на 5 компании. Епъл, Амазон, Гугъл, Гилиъд и Фейсбук. Буквално това са компаниите които дърпат нагоре Насдак. А всяка една от тях е въшлива с кеш, няма дългове и расте доста добре.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от ravnovеsie Разгледай мнение
                                Всяко прекомерно нещо е зле. Но това че някой си си изкупува един два процента от фрийфлоута на година трудно може да мине за прекомерно, особено когато има брутално количество кеш в баланса. И почти никакъв дълг.

                                Какво значи инвестиране в растеж - не сме вече 80 те или дори 90 те години. Реално 3/4 от пазара в САЩ и дори повече са или във високи технологии, където си инвестират яко - и в технологиите и във фармацията всеки може да види какви брутални пари се инвестират. Или пък са услуги - където никога не е имало особена причина да инвестират много - освен в хора - а то безработицата в САЩ е на рекордно ниско равнище.

                                Тези неща за купуване на тежки машини строене на заводи и сгради са основен начин на инвестиране на една доста малка част от американската икономика. Виж за Германия и Япония не е така.
                                както каzах в кредит, 4ервените лампи светат.

                                не вси4ки компании седат на cash kato Апле, а фармациата е пален стре4 с малки иzклу4ениа. това zаедно с насдак zа наи иzмисленте баланси.

                                но както каzах, аz сам комодите и кредит. там се прват zа мен наи добри пари, особена като лифта варви надоле

                                Коментар

                                Working...
                                X