IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
    То и като залагаш на рулетка се надяваш да ти се падне твоето число ама съотнешението между това което даваш и цената на вероятността да ти се падне твоето число е в твой ущърб.

    Не ми се спори повече - ти не разбираш основни неща, а не само подробности.
    Спорът всъщност е кой от параметрите на формулата е по-важен, но без да уточняване за кои интервали говорим. Те хората затова за измислили производните на цената спрямо всеки от параметрите - the greeks.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
      Ако си хеджирал акции с пут губиш премията, ако си хеджирал акции с продаден кол си губиш акциите ако нещата се прецакат - така че не е като да е съвсем едно и също.
      За друго става дума. Беше представил хеджирането на акции като някаква по приемлива употреба на опции - а то си е същото като обратната опция

      Коментар


      • Първоначално изпратено от jori Разгледай мнение
        Ти като си купиш out of the money option не се ли надявяш тя да стане in the money? Защо игнорираш тази прекрасна възможност?
        Защо да умира опцията като и умре волатилността - това е вярно само за out of the money. In the money опциите си имат intrinsic value и при нулева волатилност.

        Освен това, щом толкова ти е любима тази волатилност - да я дефинираме така - волатилността е вероятността опцията да има intrinsic value на падеж. Пак стигнахме до intrinsic value.
        То и като залагаш на рулетка се надяваш да ти се падне твоето число ама съотнешението между това което даваш и цената на вероятността да ти се падне твоето число е в твой ущърб.

        Не ми се спори повече - ти не разбираш основни неща, а не само подробности.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
          Всяка една опция е най-грубо казано залог за това каква е вероятността да се достигне някаква страйк цена в даден период от време. Времето на всяка опция си е предварително определено - и с приближаването на края му историческата волатилност е все по-малко вероятно да докара цената до страйк цената. за това опциите поевтиняват с изтичането на времето.

          След като времето е определено и като всичко друго тече и изтича по предсказуем начин, то в основната неопределеност остава бъдещата волатилност. колкото по-волатилен ти е базовия актив и колкото за по-дълъг период от време ти е опцията толкова вероятността за достигане на дадена цена е по-висока.

          Обаче това го знае и продавача и в премията която плащаш ако купуваш опции вече е заложена историческата волатилност. Т.е. ако купиш голямо количество различни опции и на никоя от тях базовия актив не си повиши волатилността ти ще загубиш - защото историческата волатилност ти е вече в цената.

          Единствения вариант да печелиш е при изненада. И то изненада нагоре във волатилността. Ако волатилността умре и опциите веднага ще умрат - изненадата ще е надолу за купувачите и нагоре за продавачите.
          Ти като си купиш out of the money option не се ли надявяш тя да стане in the money? Защо игнорираш тази прекрасна възможност?
          Защо да умира опцията като и умре волатилността - това е вярно само за out of the money. In the money опциите си имат intrinsic value и при нулева волатилност.

          Освен това, щом толкова ти е любима тази волатилност - да я дефинираме така - волатилността е вероятността опцията да има intrinsic value на падеж. Пак стигнахме до intrinsic value.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от jori Разгледай мнение
            Може, може. То всички разминавания между формулата и цената на опциия се вкарват като implied volatility и формулата все е вярна. На това в университета му казвахме "коефициент на Нагласьов". Тук му казват IV. Ok.
            Имплайд волатилити не случайно се нарича индекс на страха и се повишава рязко почти винаги само в посока надолу. тогава народа се панира и е готов да плаща повече от реалното за застраховка. Съвсем буквално това си е измерител на страх.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от niki5 Разгледай мнение
              You have to learn a bit. The underlying might rise, but the option price might go down. Why asumme long call
              Може, може. То всички разминавания между формулата и цената на опциия се вкарват като implied volatility и формулата все е вярна. На това в университета му казвахме "коефициент на Нагласьов". Тук му казват IV. Ok.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от jori Разгледай мнение
                Гледал съм ги и още не мога да ги осмисля.
                Но за мен най важните параметри си остават strike и spot, всичко останало изчезва на падеж.
                Всяка една опция е най-грубо казано залог за това каква е вероятността да се достигне някаква страйк цена в даден период от време. Времето на всяка опция си е предварително определено - и с приближаването на края му историческата волатилност е все по-малко вероятно да докара цената до страйк цената. за това опциите поевтиняват с изтичането на времето.

                След като времето е определено и като всичко друго тече и изтича по предсказуем начин, то в основната неопределеност остава бъдещата волатилност. колкото по-волатилен ти е базовия актив и колкото за по-дълъг период от време ти е опцията толкова вероятността за достигане на дадена цена е по-висока.

                Обаче това го знае и продавача и в премията която плащаш ако купуваш опции вече е заложена историческата волатилност. Т.е. ако купиш голямо количество различни опции и на никоя от тях базовия актив не си повиши волатилността ти ще загубиш - защото историческата волатилност ти е вече в цената.

                Единствения вариант да печелиш е при изненада. И то изненада нагоре във волатилността. Ако волатилността умре и опциите веднага ще умрат - изненадата ще е надолу за купувачите и нагоре за продавачите.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                  ти наясно ли си с формулите за определяне на цена на опции и какви всъщност параметри са вътре. Т.е. от какво всъщност зависи дали печелиш от опции
                  Гледал съм ги и още не мога да ги осмисля.
                  Но за мен най важните параметри си остават strike и spot, всичко останало изчезва на падеж.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от jori Разгледай мнение
                    Пропускаш intrinsic value, вероятно защото имаш предвид out of the money опции.
                    Това че залагаш че волатилността ще расте ми изглежда странно. Повечето търгуват според мен посоката в която ще ходи акцията. Дори волатилността да не се промени ако уцелиш посоката ще спечелиш (за out of the money зависи и от time decay).
                    You have to learn a bit. The underlying might rise, but the option price might go down. Why asumme long call

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от jori Разгледай мнение
                      Хеджирането няма никакво значение защото S+P=-C. Ако си хеджирал акции с put все едно си продал call.
                      Т.e. има разлика между хеджирани акции и нехеджирани акции, но няма разлика между хеджирани акции и naked options.
                      Ако си хеджирал акции с пут губиш премията, ако си хеджирал акции с продаден кол си губиш акциите ако нещата се прецакат - така че не е като да е съвсем едно и също.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от jori Разгледай мнение
                        Пропускаш intrinsic value, вероятно защото имаш предвид out of the money опции.
                        Това че залагаш че волатилността ще расте ми изглежда странно. Повечето търгуват според мен посоката в която ще ходи акцията. Дори волатилността да не се промени ако уцелиш посоката ще спечелиш (за out of the money зависи и от time decay).
                        ти наясно ли си с формулите за определяне на цена на опции и какви всъщност параметри са вътре. Т.е. от какво всъщност зависи дали печелиш от опции

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                          Заемането на позициите през опции е залог върху волатилността на дадения инструмент. Реално като заемаш дълги позиции все едно дали през пут или през кол опции ти залагаш че волатилността за даден срок ще се вдигне над тази която отчита пазара. Волатилността обаче е непредвидима, тъй като се повишава от неща които не са в цената. По този начин залозите върху волатилността реално залагат на събития от случаен характер.

                          Ако човек го прави за хедж той се предпазва от случайни събития, но ако го прави за спекула си е едно към едно хазарт. Ако пазара претърпява бързи промени от ниска към висока волатилност и обратното ще печели, но ако пазара не е волатилен или има падаща волатилност ще губи. И колкото ще време човек да се занимава с това няма как да придобива опит, който да му дава предимство при преценката за бъдещата волатилност - отново защото това е плод на неочаквани неща.
                          Хеджирането няма никакво значение защото S+P=-C. Ако си хеджирал акции с put все едно си продал call.
                          Т.e. има разлика между хеджирани акции и нехеджирани акции, но няма разлика между хеджирани акции и naked options.
                          Last edited by jori; 15.08.2015, 00:32.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                            Реално цената на опцията се определя основно от волатилност и време. Времето е ясно. Така когато човек е дълъг на опции той залага че волатилността ще расте. това си е чиста математика. Ако продава опции от друга страна залага че волатилността ще пада. Волатилността от друга страна е непрогнозируема. Или по-скоро промените във волатилността. Никакъв опит на пазара не може да те направи по-добър в това да прогнозираш това, защото както казах промените във волатилността идват от неща които не с в цената. Може и да са били вероятни но вероятни с някакъв процент на вероятност различен от 100% Т.е. може човек да вижда че се увеличава вероятността да има промяна във волатилността, но няма как да е сигурен. И ако при акциите в дългосрочен период несигурността и в двете посоки се уравновесява, то при опциите просто няма дългосрочен период. А за по-дългосрочните опции човек си и плаща доста по-дебело.
                            Пропускаш intrinsic value, вероятно защото имаш предвид out of the money опции.
                            Това че залагаш че волатилността ще расте ми изглежда странно. Повечето търгуват според мен посоката в която ще ходи акцията. Дори волатилността да не се промени ако уцелиш посоката ще спечелиш (за out of the money зависи и от time decay).

                            Коментар


                            • Определено не са от най-подходящите за форекс, спредовете са големи, суаповете са по спомен лихвеният диференциал + 0,5 % в тяхна полза, още 0,5 % от резултата отива ако има превалутиране, маржин изискванията са високи. Но на мен не ми прави впечатление, защото валутната ми търговия е нищожна спрямо останалата и позициите ми в нея са краткосрочни.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от kubrat Разгледай мнение
                                Варират постоянно, в момента общо са ми под 10% от дългите позиции, Саксобанк.
                                с марджин ли са и колко ти струва поддръжката на отворените позиции за 1 година , че и аз търся някакъв вариант за търгуване на валути без марджин за 1-3 години , но етф-ите пропадат с времето , а трябват по ниски такси за такава търговия.
                                Нека да изсмучим Земята , тя не ни е нужна.

                                Коментар

                                Working...
                                X