IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Грипът настъпва пък ваксините ми циклят. Нещо не ми харесва тази работа. Този труп Модерна едни 100 гущера не може да направи. Ще има скоро FIRE Фаучи. Ама инстикта ми подсказва, че ще разкешват още там. Нямат как нямат избор.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от IvelinaJensen Разгледай мнение
      Честит ви Sleepy Joe. Залагайте кое как ще реагира в маркета понеделник. Аз викам, че всичко ще е нагоре, барбар с нафта и долар
      ( ! ) Мнението ми води до фалит и финансови загуби

      Коментар


      • Трябва по-често да има избори, че стават супер нелогични неща и се отварят яки възможности за пачка. Успях да се намърдам на супер цени на две три места. Ако не се бях нахендрил в онази тек шитня, щях да се пробвам далеч по-смело. Баш долар, еле пък нафта не вярвам да тръгнат да галопират нагоре. При по-сериозен спад ще оглеждам да пазаря танкери.

        ---

        Баси, сега го видях: China signs first term deal for U.S. LNG since trade war

        Направо се плаша от себе си. Молодец!
        Last edited by terziеv; 07.11.2020, 21:23.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от IvelinaJensen Разгледай мнение
          Честит ви Sleepy Joe. Залагайте кое как ще реагира в маркета понеделник. Аз викам, че всичко ще е нагоре, барбар с нафта и долар
          Немалко е ВЕЧЕ в цената.

          Коментар


          • Честит ви Sleepy Joe. Залагайте кое как ще реагира в маркета понеделник. Аз викам, че всичко ще е нагоре, барбар с нафта и долар

            Коментар


            • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение

              Благодаря за линка. Без да искам съм ги нагласил да са ми с много ниска степен на корелация.

              Явно не съм разбрал какво точно обсъждаме. Останах с впечатление, че pantaleev питаше за застраховка от срив. Иначе едва ли има някой, който да държи компании само от един сектор, само с един профил.

              Проблемът според мен е, че по същество в момента няма истински активи убежища / хеджове. Един нов март ще сурне абсолютно всичко. "Сигурните" са по същество с отрицателна доходност. А ако ще скъсяваш целия пазар, защо изобщо да държиш дългосрочно акции. Опитах да купя путове за някои от отличниците ми, но при тези цени, по-добре да изляза от позицията.
              Аз не съм разбрал, че не говорим по принцип, а за застраховка от приближаващ срив.
              В този случай съгласен, че опциите и добавяне на антикорелирани активи не са по-добри от излизане от позицията.

              Коментар


              • representjah, не знам докъде го докара с Атина, но данайците ги търгуват на NYSE.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от jori Разгледай мнение

                  Според мен и за активна търговия е полезно да имаш некорелирани акции, освен ако познаваш винаги накъде ще се движи акцията.
                  Дори да са некорелирани акциите, разбира се че е по-добре да ги вземеш не веднага, а като са с отстъпка, т.е. активната търговия е съвместима с наблюдението на корелацията.
                  Тук смятат корелация, виж дали е използваемо https://www.macroaxis.com/invest/marketCorrelation
                  Благодаря за линка. Без да искам съм ги нагласил да са ми с много ниска степен на корелация.

                  Явно не съм разбрал какво точно обсъждаме. Останах с впечатление, че pantaleev питаше за застраховка от срив. Иначе едва ли има някой, който да държи компании само от един сектор, само с един профил.

                  Проблемът според мен е, че по същество в момента няма истински активи убежища / хеджове. Един нов март ще сурне абсолютно всичко. "Сигурните" са по същество с отрицателна доходност. А ако ще скъсяваш целия пазар, защо изобщо да държиш дългосрочно акции. Опитах да купя путове за някои от отличниците ми, но при тези цени, по-добре да изляза от позицията.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение

                    Хубу де, ама кои са тези чудни активи? Златото определено не е. Иначе според мен дългосрочно всичко (почти) ще расте в абсолютни стойности...

                    Не говорим за активната търговия, там не виждам какво значение има посоката на движение, стига да я уцелиш правилно.
                    Според мен и за активна търговия е полезно да имаш некорелирани акции, освен ако познаваш винаги накъде ще се движи акцията.
                    Дори да са некорелирани акциите, разбира се че е по-добре да ги вземеш не веднага, а като са с отстъпка, т.е. активната търговия е съвместима с наблюдението на корелацията.
                    Тук смятат корелация, виж дали е използваемо https://www.macroaxis.com/invest/marketCorrelation

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
                      Лично аз не бих си губил времето да обяснявам каквото и да било на дей трейдъри, които са упорити тиквеници. Ако са и самовлюбени егоцентрици и заядливковци, пък съвсем не бих (при мене са в листата на блокираните)

                      Не е препоръка
                      Абе на теб лично никой не ти иска мнението.Бъди си дългосрочен държатвл на артии и не се занимавай с дейтрейдърите.Стискай си артиите кога падат и се надявай да ти върнат цената после.

                      Коментар


                      • Лично аз не бих си губил времето да обяснявам каквото и да било на дей трейдъри, които са упорити тиквеници. Ако са и самовлюбени егоцентрици и заядливковци, пък съвсем не бих (при мене са в листата на блокираните)

                        Не е препоръка

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от jori Разгледай мнение

                          Аа, с този тип шорт ETF тезата на terziev, че тичаш на място си е самата истина.
                          По принцип е така, но сега например покри мартенските спадове напълно/+30%, срещу -30% на пазара/, а за 5 годишен период е -30% срещу +150% при QQQ, така че някаква алфа може да се изкопчи от него.

                          Коментар


                          • Пас. Ликвидността на този е почти като на БФБ. Но дори да не беше така, хич не го виждам като добра пасивна застраховка. Бивало е до преди 2008-ма. Късо на ипотеките също не важи. В интерес на истината аз съм дълъг при ипотеките и даже мисля да добавям.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от kubrat Разгледай мнение

                              https://seekingalpha.com/symbol/SJB Само внимателно, че доста шамари са изядени досега
                              Аа, с този тип шорт ETF тезата на terziev, че тичаш на място си е самата истина.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от IvelinaJensen Разгледай мнение
                                Тамън се зарадва човек, че е ударил 100% профит и го посърнат
                                Затова, човек се радва, когато е обърнал профита в кеш

                                Коментар

                                Working...
                                X