IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от niki5 Разгледай мнение
    ta koga ste piem da po4erpa
    Можеш да се отбележиш на лични, когато се добереш до Софето. Ще ми бъде драго да пием по едно

    Коментар


    • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
      Големите пари идват от дългосрочно държане. Волатилността на пазара си е част от играта. Аз не го знам този пазар на къде ще и след 15 минути, но съм наясно че добри позиции държани дълго време носят изключително добри печалби. ако си продавах и купувах самите акции при всеки полъх на вятъра едно щях да трупам огромно количество комисионни и второ има сериозна вероятност да пропусна всъщност растежа им.
      Ашколсун - и аз така. Добре го каза, Равновесов.
      Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

      Коментар


      • Вярно тоя ден ще го пише в книгите.


        Как премина при мен следобедът и вечерта ли - защото наблюдавах цялото американо-европейска драма:

        - Прибрах се от кантората навреме, за да видя отварянето на щатската. Доживях да видя как могъщи компании стартират с 15% на минус - например за Дженеръл Илектрик такова нещо надали се вижда всяка петилетка, да не кажа и повече.
        - В резултат на това се държах около пет минути с две ръце за тимберицата, просто защото не можех да повярвам в реалността на това, което виждат моите очички.
        - Явно още неопределен, но огромен брой инвеститорченца и брокерченца са се държали за тимбериците с две ръце - защото 4-5 минути Дау Жонсът вървеше равно по дъното - нормално - като се държиш с две ръце за, няма как да продаваш и купуваш.
        - Видях как Немецът бяга на четири крака, все едно го гони цялата Червена армия.
        - Видях как около 16.48 часът Немецът мачка така, все едно Вермахтът отново гази Полша.
        - Видях как нашата акция (Алианц) се катери нагоре като мамунь по палма.
        - Видях как щатските индекси напредват като тромави фадроми по баир.
        - Видях как Дау Жонсът губи над сто-сто и петдесет пункта за секунди и как после пак тромаво драпа нагоре.

        Е, кво да кажа: такова нещо не се вижда всеки ден и дори да съм глътнал вода, напълно си заслужава удоволствието - жалко че само един-двама от клиентите ми са били свидетели на тоя могъщ катаклизъм, т.е. жалко за другите, че само глътнаха кална вода, без поне да се позабавляват. Последният невероятен филм, дето го гледах на кино, бе Утреландия - но дори на него не съм се забавлявал така.





        Извън емоциите - днес лошото е, че пак пропаднахме доста, добрето е, че тоя път - могъща съпротива. Дори и да има още спад, няма да е много - защото още една такава тридневка и акциите ще достигнат нива, на които дори и идиот няма да продава.
        Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Наивник Разгледай мнение
          Аноне, пак ти казвам, много си се объркал. Ако искаш може да върнеш назад мненията и да видиш за кво иде реч.
          Не знам по каква причина реши, че те обвинявам в алкохолизъм, само защото отговорих на предложението на Ники за семинар, че много пием.
          Както и да е...
          ta koga ste piem da po4erpa

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Forex Master Разгледай мнение
            И аз ти го направих в цифри. На което чух объркан отговор, който ако трябва да обобщя накратко звучи - загубата от една губеща позиция не е загуба освен ако не бъде закрита на загуба.... Смехории...
            Големите пари идват от дългосрочно държане. Волатилността на пазара си е част от играта. Аз не го знам този пазар на къде ще и след 15 минути, но съм наясно че добри позиции държани дълго време носят изключително добри печалби. ако си продавах и купувах самите акции при всеки полъх на вятъра едно щях да трупам огромно количество комисионни и второ има сериозна вероятност да пропусна всъщност растежа им.

            При краткосрочната част нещата са съвсем различни - там имам една цел да правя кеш. Колкото е по-волатилен пазара толкова повече кеш мога да правя. така си използвам и самите акции - макар и само като обезпечение дори и от тях всъщност да не правя печалба. Когато пък правя кеш от къси съм съвсем доволен защото след това мога да го използвам да купувам акции на ниско. А на всичкото отгоре пък и късите ми намаляват риска на общия портфейл при повсеместен спад. Което пък съвсем прави добре нещата.

            За мое съжаление моментите в които е оправдано да се държат по-сериозни къси са доста рядко. И последните дни са точно такива.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
              Еми айде де - аз ти го направих с цифри. Айде ти го направи с цифри да видим какво ще се получи.
              И аз ти го направих в цифри. На което чух объркан отговор, който ако трябва да обобщя накратко звучи - загубата от една губеща позиция не е загуба освен ако не бъде закрита на загуба.... Смехории...
              Седерастите, сините талибани, соросоидите и НПО простетата са безочливо нагла зомбирана сган!

              Коментар


              • Bungee Monday

                така ще го запомня
                това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                Коментар


                • Първоначално изпратено от anon6706 Разгледай мнение
                  Аз доволен на 80% от Пазара. Но тук не е Пазар, а форум. Нали правиш разлика?
                  Аноне, пак ти казвам, много си се объркал. Ако искаш може да върнеш назад мненията и да видиш за кво иде реч.
                  Не знам по каква причина реши, че те обвинявам в алкохолизъм, само защото отговорих на предложението на Ники за семинар, че много пием.
                  Както и да е...

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Наивник Разгледай мнение
                    Не знам за какво говориш и не разбирам защо си крив. Не би трябвало да си недоволен от пазара днес. Както и да е. Всички имаме дни, в които сме станали с гъза нагоре.
                    Аз доволен на 80% от Пазара. Но тук не е Пазар, а форум. Нали правиш разлика?

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Forex Master Разгледай мнение
                      хаха.... Ама молА ти се. Ти си толкова умен, а аз толкова тъп. Как ще го схвана?.... хаха
                      Еми айде де - аз ти го направих с цифри. Айде ти го направи с цифри да видим какво ще се получи.

                      Аз държа акции дългосрочно. няма суапови числа, няма простотии - от тези акции само прибирам дивиденти - държането им не ми струва нищо. При покупка и продажба плащам комисионни.

                      При СФД на индекси - каквито търгувам няма комисионни. При интрадей търговия няма и лихва - на мен поне ми взимат лихва - не суапови числа. но и лихвата на годишна база не е нищо особено. Но както казах при интрадей няма и лихва.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение
                        Сори, нямам твоя многогодишен опит, та да си питам :

                        1. За златото - защо очакваш да се изстреля при положение че GOR e all time high 30
                        http://www.macrotrends.net/1380/gold...storical-chart

                        Oсвен това не съм преживявал големия спих от 2008, но доколкото знам и съм гледал и тогава златото се е суркало доста месеци заедно с пазара, защо сега пък да е различно ? Еле пък и преди евентуален рейт хайк...

                        2. Правилно ли разбирам че един вид препоръчваш вече да се отварят позиции на TBT ?
                        Хубаво, че видях поста ти преди да си тръгна от PC.
                        В никакъв случай не препоръчвам на този етап покупки на злато. Изтъквам причини, които според мен го карат да не расте, но не и да пада.

                        Не знам какво е TBT и евентуално утре ще ти отговоря, ако уточниш.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от anon6706 Разгледай мнение
                          Трябваше едно "Извинявай", но не - ти си пое вдъхновено загубата.

                          Наздраве и от мен!
                          Не знам за какво говориш и не разбирам защо си крив. Не би трябвало да си недоволен от пазара днес. Както и да е. Всички имаме дни, в които сме станали с гъза нагоре.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от anon6706 Разгледай мнение
                            Анди, тъй-като ми се струваш един от симпатичните и незаядливи участници:

                            Утре, а и до края на седмицата, индексите все още могат здраво да се спихнат. И сега е важно защо!!!! Гледай златото - при такъв риск авършън, златото трябваше да удря поне 1500, ако не и повече. ДА, ама не - стои си и се държи като промишлен метал. Значи имаме липса на ликвидност, или по-скоро - очаквана такава. Дали ще дойде от Китай или от САЩ, все едно е. А когато имаме липса на ликвидност - тя се търси най-вече от борсите и впоследствие от трежърис, защото там нещата са сериозни и интернационални и са в краен случай.

                            Дано ме разбираш какво имам предвид.

                            Успех!

                            Лека на всички и утре пак....
                            Сори, нямам твоя многогодишен опит, та да си питам :

                            1. За златото - защо очакваш да се изстреля при положение че GOR e all time high 30
                            http://www.macrotrends.net/1380/gold...storical-chart

                            Oсвен това не съм преживявал големия спих от 2008, но доколкото знам и съм гледал и тогава златото се е суркало доста месеци заедно с пазара, защо сега пък да е различно ? Еле пък и преди евентуален рейт хайк...

                            2. Правилно ли разбирам че един вид препоръчваш вече да се отварят позиции на TBT ?

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                              суапови числа на акции, ако Мастъра си е купил и една акция през живота аз съм трамвай с гуми.
                              Какъвто и актив да търгуваш на марджин винаги има суапови числа при реворвирането на позиция за следващия ден. Не ми се прави на трамвай с гуми!... А най-вероятно не знаеш и що е това суапови числа?!
                              Седерастите, сините талибани, соросоидите и НПО простетата са безочливо нагла зомбирана сган!

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                                Ти май нещо ама съвсем не схващаш.
                                хаха.... Ама молА ти се. Ти си толкова умен, а аз толкова тъп. Как ще го схвана?.... хаха
                                Седерастите, сините талибани, соросоидите и НПО простетата са безочливо нагла зомбирана сган!

                                Коментар

                                Working...
                                X