IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts



  • http://www.mining.com/china-factory-...eport-falls-9/

    Коментар


    • МММ

      Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение
      Голдмън верно малко по евтина изглежда, ма им нямам никакво доверие.
      За WFC и аз се облизвам като лисичка и ми се ще гроздето по сладичко да стане поне с 15% още, да не си остана само с облизването....
      Ако ще вземам 2-ра уса банка бих взел и JPM, ма WFC ми е топ чойса.
      Равния да каже, той си е повелителя на банките....

      А ти бе споменал нещо за МММ.
      Не я познавам добре, струва ми се доста скъпа още....на какви нива би купувал ?
      Обичам МММ, Mudis, WFG, GS, APPL, GOOGL и тн.

      МММ - е страхотна компания. Задължително трябва да я имаш ако дойде момент да сме пак на пазара.

      Коментар


      • Повърхностно погледнато си прав

        Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
        тотално бъркаш за суровините. Влез погледни отчетите на рио тинто, bhp, гленкор или който и да е друг голям производител на суровини и виж къде продават най-много - Китай. От къде им идваха растежите - китай. А защо растежите им идваха от Китай защото китай строеше инфраструктура с невиждани темпове.

        От друга страна Китай инвестираше и в местни производители на суровини - от неефективни мини до неефективни стоманодобивни предприятия. И сега имат толкова много капацитет че могат да снабдяват целия свят. Но и целия отсанал свят има толкова много капацитет че може да снабдява целия свят.

        Тези строежи на инфраструктура се финансираха от местни правителства, които пък имаха зад гърба си централното правителство. Сега централното правителство им казва - повече никакъв ръст на дълговете.

        В крайна сметка последните години имаме рязък ръст на капацитета - и в световните минни компании и в китайските. И сега този капацитет стои ненатоварен. защото големия краен купувач забавя. Ако Китай забави още основния губещ ще са точно минните компании и ресурсите. За изчистването на този свръх капацитет ще са нужни десетилетия. Бичия пазар при суровините свърши. И ме съмнява да започне отново преди да се пенсионираме. единствения шанс е и Индия или пък другите развиващи се пазари изведнъж и те да започнат копират Китай. Ама те нямат кинтите на китай.

        Суровините като група са умряла работа вече. отделни неща в тази група най-вероятно ще продължат да бъдат печеливши - може и да станат още по-печеливши, но голямата част ще правят просто едно състезание към дъното.

        С петрола е същата работа. Шистовия петрол е буквално като чеп за бъчва. Вдигне се цената отваряш чепа и потича петрол. падне цената слагаш чепа няма петрол. това не е като конвенционалния петрол с огромни инвестиции и труден за нагласяне добив. Имаме едни огромни залежи - вече открити които при всеки ръст на цената почват да помпят. При всеки по-голям спад да спират. В даден момент това ще доведе до стабилност на цената на петрола на ниски нива. Но към момента те трябва да си плащат дълговете. И докато не си платят тези дългове или не бъдат купени от големи компании ще помпат петрол на всяка цена която им покрива променливите разходи. А очевидно те не са толкова много колкото се е очаквало. В началото приказваха че на 90 ще престанат да помпат - не се случи. След това на 60 - пак не се случи. вече е 40 и те продължават да помпат.
        Повърхностно погледнато си прав. Нали ми каза че чета много медии преди. Тук мисля това е валидно много по силно за теб,
        Китай наистина забавя икономиката си но това се преекспонира много силно защото ръста в сравнение с други страни е огромен въпреки че е намалял. И пропускаш едно адски важно нещо отнонсо Китай а това е вътрешното потребление а те са милиярд и половина колкото 1/5 от света.. Направо съм изумен от медиите как си намират елементарни обяснения за абсолютно всичко което вече се случи на пазара и още по изумен как много хора се хващат на приказките от раз. А индия...не че е започнала да копира Китай...тя ВЕЧЕ е Китай - преди. В сравнение със Китай вътрешното потребление на Щатите ще бъде в бъдеще като момиченце по отношение на темповете с които ще расте от тук натам. Нима някой беше очаквал освен разни аналаизатори на които им плащат пари да говорят глупости че Китай ще расте всяка година с по 10 % при положение че базата за тези 10 % отчитан растеж всяка година се повишава с повече от 10 %? И сега някой се прави на изненадан може би? И обяснява елементарно....щом Китай забавя разстежа си - значи сурвините няма да се търсят. Игра за 4 годишни момиченца. Китай има проблеми наистина и това е борсата им ...но не икономиката като цяло.

        Наистина в Китай за което си прав има форма на имотен балон който със сигурност ще даде отражения и дава отражения на икономиката като цяло...но този балон е балон поради само една причина..изпревари с години възможностите на вътрешното потребление.

        Но това много скоро ще започне да се променя и девалвацията на юана която усложливо се омаловажава като фактор ( поне аз съм останал с такова впечетление което съм чел - но аз все по рядко чета основните медии ) е стъпката в правилната посока.

        Девалвацията на юана за който не разбира или не иска или не може да разбере е начин да се увеличи вътрешното потребление. А увеличаване на вътрешното потребление на 1,5 милиярда души дори и с малки проценти е огромно.

        Много факти пропускаш и гледаш отгоре отгоре на нещата.

        Относно петрола - малко ми омръзна да говоря едно и също. Аз те съветвам да не залагаш пари за нисък петрол дълго време. И съм 200 % сигурен че няма да залагаш .
        Едно е да изкажеш мнение но да не зааложиш пари а съвсем друго е да заложиш защото тогава ти трябва много по задълбочен и истински поглед върху сектора. А аз съм готов и ще заложа пари на моието твърдение когато му дойде времето.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение
          GS наистина е евтина. Даже много евтина. Но мисля че ще стане още по евтина.

          Голдмън и Уелс анд фарго са най- добрата инвестиция в банковия сектор. От тези двете Голдмън дори и сега е на много добра цена.
          Голдмън верно малко по евтина изглежда, ма им нямам никакво доверие.
          За WFC и аз се облизвам като лисичка и ми се ще гроздето по сладичко да стане поне с 15% още, да не си остана само с облизването....
          Ако ще вземам 2-ра уса банка бих взел и JPM, ма WFC ми е топ чойса.
          Равния да каже, той си е повелителя на банките....

          А ти бе споменал нещо за МММ.
          Не я познавам добре, струва ми се доста скъпа още....на какви нива би купувал ?

          Коментар


          • Могат

            Първоначално изпратено от Alonso Разгледай мнение
            Това, че има огромно количество къси позиции не означава, че не могат да се появят още три или пет пъти по толкова .
            Могат и дори със сигурност ще се появят - предполгам до ФЕД.

            Коментар


            • GS наистина е евтина

              Първоначално изпратено от Protokol Разгледай мнение
              Тази статия за пореден път ме кара да мисля , че ще има брутални "корекции"...
              щом се налага да рекламират GS като еФтина
              http://finance.yahoo.com/news/3-prof...221810754.html
              GS наистина е евтина. Даже много евтина. Но мисля че ще стане още по евтина.

              Голдмън и Уелс анд фарго са най- добрата инвестиция в банковия сектор. От тези двете Голдмън дори и сега е на много добра цена.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
                КОЙ създаде световната борсова криза?


                ПЛЕТАТ И ТЪРГУВАТ, ТЪРГУВАТ И СИ ПЛЕТАТ... КУПУВАТ БЯСНО, ПОСЛЕ РАЗПРОДАВАТ ПАНИЧЕСКИ, ИДАТ КАТО ОВЦИ, БЕГАТ КАТО ОВЦИ, ЩО Е ТО?

                КИТАЙСКИ ОВЦИ.



                Това се нарича диверсификация , с включен риск мениджмънт (нищо лично към Равния )
                За спекуланта е вредно да чете новини и още повече анализи .

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
                  КОЙ създаде световната борсова криза?
                  Грешка, Импето е виновен !

                  Коментар


                  • КОЙ създаде световната борсова криза?


                    ПЛЕТАТ И ТЪРГУВАТ, ТЪРГУВАТ И СИ ПЛЕТАТ... КУПУВАТ БЯСНО, ПОСЛЕ РАЗПРОДАВАТ ПАНИЧЕСКИ, ИДАТ КАТО ОВЦИ, БЕГАТ КАТО ОВЦИ, ЩО Е ТО?

                    КИТАЙСКИ ОВЦИ.



                    Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                      А ти нещо умно ще кажеш ли освен да се правиш на интересен
                      то ника ми е достатъчен
                      Last edited by mibova; 02.09.2015, 12:19. Причина: моля пишете на кирилица

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от VDAX Разгледай мнение
                        abe sprete se. mnogo gluposti
                        А ти нещо умно ще кажеш ли освен да се правиш на интересен

                        Коментар


                        • а бе спрете се, много глупости
                          Last edited by mibova; 02.09.2015, 12:20. Причина: моля пишете на кирилица

                          Коментар


                          • Тази статия за пореден път ме кара да мисля , че ще има брутални "корекции"...
                            щом се налага да рекламират GS като еФтина
                            http://finance.yahoo.com/news/3-prof...221810754.html
                            За спекуланта е вредно да чете новини и още повече анализи .

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение
                              Сигурно не знаеш....знаеш ли защо предните три дни познах за петрола че ще се въстанови дори и за кратко.Защото мога да си напиша домашното и да видя количеството на къси позиции които натискаха петрола цял месец надолу без значение търсенето и предлагането и беше повече от ясно зе тези позиции ще бъдат затворени ударно а те са огромни. Кой продава на късо петрола? И те все още не са затворени...но няма да се учудя ако сега падне пак до 38 и после стане 70 след един месец. И в това няма нищо общо с търсенето и предлагането а с правенето на пари.

                              .
                              Това, че има огромно количество къси позиции не означава, че не могат да се появят още три или пет пъти по толкова .
                              Акъл ми дай, пари сам ще си спечеля.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
                                Зависи от конкретният случай просто - понякога ти си прав, понякога: Равновесиев. Аз вярвам - и не без основание - в могъществото на моята компания - което описах... споменах ли за 1.9 ГБ управлявани активи?
                                Много хора вярваха и в RBS когато бе с над 3 трилиона активи. Цената в момента е 10% от това което бе когато и вярваха а активите и са около трилион само

                                Коментар

                                Working...
                                X