IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Това е тривиално

    Първоначално изпратено от anon6706 Разгледай мнение
    Другите 20%, ако не и повече, се крият в кросовете EUR/CAD, EUR/AUD, EUR/NZD и EUR/ZAR.

    П.П. За първите 80% ще видим дали сме прави, когато ФЕД вдигне лихвите за първи път. Тогава трябва да имаме поне временна промяна на корелацията.
    Това е тривиално. Търсим по друга причина.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение
      Наистина Швейцарците купиха много американски акции след април, май и юни. Всъщност те подкрепиха пазара да не падне тогава. Това за мен все още е загадка защо се случи.

      Но останалото е само в учебниците по икономика. Няама връзка с реалността.
      Хитро е швейцарците да са си купили AAPL, ако са се почуствали застрашени от часовника им, че ще им открадне пазара. И в двата случая ще са производители на часовници

      Даже имали спад на износа на часовници
      Last edited by jori; 10.09.2015, 22:36.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение
        Правилно...имаме участник който според мен е познал 80 % от отговора.
        Другите 20%, ако не и повече, се крият в кросовете EUR/CAD, EUR/AUD, EUR/NZD и EUR/ZAR.

        П.П. За първите 80% ще видим дали сме прави, когато ФЕД вдигне лихвите за първи път. Тогава трябва да имаме поне временна промяна на корелацията.
        Last edited by anon6706; 10.09.2015, 22:21.

        Коментар


        • Стига глупости

          Първоначално изпратено от Alonso Разгледай мнение
          То ти дали уважаваш себе си не знам ама като гледам другите не ги уважаваш. Или твоята форма на уважение е неграмотното писане съчетано вмъкването на сложни термини и изброяването на гръцката азбука ?
          Няма какво да ни спамиш тука и да ни увърташ. Кажи си направо какво предлагаш и какви гаранции даваш. От колко време търгуваш? Каква годишна доходност правиш? Може и да ти се върже някой. Моето мнение е, че ако инвеститор знае какво прави, той няма нужда да работи с чужди пари. Ти ако правеше по 400% за 6 месеца нямаше да спамиш тука и да си търсиш клиенти. Щеше да трошиш кинти и да си гледаш живота.
          Аз лично не ти разбирам абсолютно нищо от това което пишеш тука. Може и да съм прост, Все пак съм направил само 10 пъти на капитала си за последните 7 години
          Стига глупости, ще продава. Какво ще продава...))) Стратегия...ще продава...ала бала...

          Коментар


          • Наистина Швейцарците

            Първоначално изпратено от snaky Разгледай мнение
            Ми тя корелацията е перфектна. Странно, а?

            На теория, нещата са така, ама кой е казал, че на практика вместо бондове, които имат ниска доходност не можеш да си купиш акциики Не казвам, че всички това са направили, ама някои със сигурност. Плюс това, тези които шортят йената и купуват облигации, свалят допълнително доходността и принуждават други търсещи по-висока доходност за сметка на риска да налазят акциите. Пък и BoJ официално си пазарува фючърси на акции и ЕТФ-и. То не е тайна. Ех, и малко е-минита на S&P, то няма лошо

            П.С. Който не вярва, че това се прави, може да прегледа и отчетите на Швейцарската банка, да види по к'ви акции си падат. Те дори не се и крият Май бяха назобили най-много с AAPL, ако не се бъркам.
            Наистина Швейцарците купиха много американски акции след април, май и юни. Всъщност те подкрепиха пазара да не падне тогава. Това за мен все още е загадка защо се случи.

            Но останалото е само в учебниците по икономика. Няама връзка с реалността.

            Коментар


            • Правилно

              Първоначално изпратено от jori Разгледай мнение
              Подкрепям.
              Ето и друга хипотеза:
              - Фед няма да вдигне лихвите ако пазара е зле, което отлага поскъпването на долара заради carry trade. Това е в стил лошата новина е добра новина. Когато нещата са нелогични вкарваш принципа bad is good (BIG) и всичко си идва по местата.

              Тази корелация знам че не е постоянна, и зависи от някакви други фактори, като е важно да се гледа по кое време e корелацията и какви фактори са валидни по това време. Iv_max имаш ли някаква графика/таблица по дни за да търсим причините в контекст?
              Правилно...имаме участник който според мен е познал 80 % от отговора.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от VDAX Разгледай мнение
                м така, прибрах се у татковината, така 4е имам кирилица, та да ти отговора.

                1: не зависимо с колко пари разполагас, хората гледат на4ина по които стигас до там. един добар инвеститор увежвава както себе си така и другите. през годините сам се нау4ил, 4е ако си дискретен с клиентите си може да полу4ис много пове4е, отколкото ако им обестес 10% ретурн. парите сте доидат от само себе си. дори и да си успйал и имас милиони, има на4ини да се похвалис на то4ното мйасто. на4ин на миролглед

                2: дали работи с 5 леве или с 500 милиона зависио от профила ти и какво целис. не може в некакав третокляасен форум каде сулйо и пулио писат, да говорис за бизнес.

                3: аз хазарт не играи. има сделки каоито влизас за ден, други за години. виз то4ка 2 и хората работат с резли4но портфолиа

                4: успех ти желаи, надивам се 4е имас добар адвизор, 4е от теб за една загуба не сам 4ул, както е и модерно из тоз форум. отделно не сметам 4е имас нужните познаниа за да правис по сложен бизнес. плаин ванила ресениа са доста добри, но има моменти в пазара кедето може би искас да се неутрален от посоката и пак да правис пари . отделно те саветвам да дизервицрац портфолиото си изван уса, 4е да не да не ти е сори после.

                успех
                То ти дали уважаваш себе си не знам ама като гледам другите не ги уважаваш. Или твоята форма на уважение е неграмотното писане съчетано вмъкването на сложни термини и изброяването на гръцката азбука ?
                Няма какво да ни спамиш тука и да ни увърташ. Кажи си направо какво предлагаш и какви гаранции даваш. От колко време търгуваш? Каква годишна доходност правиш? Може и да ти се върже някой. Моето мнение е, че ако инвеститор знае какво прави, той няма нужда да работи с чужди пари. Ти ако правеше по 400% за 6 месеца нямаше да спамиш тука и да си търсиш клиенти. Щеше да трошиш кинти и да си гледаш живота.
                Аз лично не ти разбирам абсолютно нищо от това което пишеш тука. Може и да съм прост, Все пак съм направил само 10 пъти на капитала си за последните 7 години
                Акъл ми дай, пари сам ще си спечеля.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от jori Разгледай мнение
                  Може ли да има carry trade между USD и JPY сега когато лихвите и на двете са ниски?

                  Според мен причината е следната - като се обявявят QE в Япония, Европа парите се втурват натам, и за да се финансират покупките се продават US акции и долар.
                  Че к'во като са ниски? Лихвената разлика на 10 годишните примерно е около 2%. Лошо ли е, забранено ли е Кой ти ги дава в днешно време?
                  Като не вярвате, че това се прави, тогава си спомнете к'во се случи швейцарците като клекнаха и обявиха, че повече не могат да натискат франка надолу до безкрай. Не беше преди много време, само преди няколко месеца.

                  Коментар


                  • Гилиъд изтеглили 10Б дълг и акцията пощръкле.
                    Ще ми увиснат покупките на опциите по най ниското...
                    Карай, имаме все някоя друга налична.
                    Всички толкова искат да купят нещо, аче ако ще и боклук да е ( надали естествено) акцията пак ще се изстреля 20%, друго си е като имаш хистори с яка репутация и трак рекорд....

                    http://seekingalpha.com/article/3501...eed-10-billion

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от snaky Разгледай мнение
                      Ми тя корелацията е перфектна. Странно, а?

                      На теория, нещата са така, ама кой е казал, че на практика вместо бондове, които имат ниска доходност не можеш да си купиш акциики Не казвам, че всички това са направили, ама някои със сигурност. Плюс това, тези които шортят йената и купуват облигации, свалят допълнително доходността и принуждават други търсещи по-висока доходност за сметка на риска да налазят акциите. Пък и BoJ официално си пазарува фючърси на акции и ЕТФ-и. То не е тайна. Ех, и малко е-минита на S&P, то няма лошо

                      П.С. Който не вярва, че това се прави, може да прегледа и отчетите на Швейцарската банка, да види по к'ви акции си падат. Те дори не се и крият Май бяха назобили най-много с AAPL, ако не се бъркам.
                      Може ли да има carry trade между USD и JPY сега когато лихвите и на двете са ниски?

                      Според мен причината е следната - като се обявявят QE в Япония, Европа парите се втурват натам, и за да се финансират покупките се продават US акции и долар.
                      Last edited by jori; 10.09.2015, 19:16.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение
                        Глупости. Ясно ли ти е какво е *carry trade?

                        Ако искаш да спечелиш от разликата в лихвите в някоя валута и евентуално облигации в друга.

                        Аз говоря за връзка между пазара на акции в щатите и корелацията с долара към тези две валути.
                        Третата световна "валутна" война
                        Акъл ми дай, пари сам ще си спечеля.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от jori Разгледай мнение
                          От графиката най-много да успееш да видиш че има корелация. Ние търсим просто, логично обяснение за нея. Carry trade може и да участва в обяснението, но не е достатъчно защото не касае акциите.
                          Обясни по-детайлно връзката.
                          Ми тя корелацията е перфектна. Странно, а?

                          На теория, нещата са така, ама кой е казал, че на практика вместо бондове, които имат ниска доходност не можеш да си купиш акциики Не казвам, че всички това са направили, ама някои със сигурност. Плюс това, тези които шортят йената и купуват облигации, свалят допълнително доходността и принуждават други търсещи по-висока доходност за сметка на риска да налазят акциите. Пък и BoJ официално си пазарува фючърси на акции и ЕТФ-и. То не е тайна. Ех, и малко е-минита на S&P, то няма лошо

                          П.С. Който не вярва, че това се прави, може да прегледа и отчетите на Швейцарската банка, да види по к'ви акции си падат. Те дори не се и крият Май бяха назобили най-много с AAPL, ако не се бъркам.
                          Last edited by snaky; 10.09.2015, 19:01.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от snaky Разгледай мнение
                            Това го знаят всички : carry trade
                            ми то кери трейд отдавна за момента е в историята.
                            керито бе между 2002 и 2008. тогава имаше световен подем и държавите охлаждаха икономиките си с високи лихви за да се борят с инфлацията,а японците бяха в стагнация и дефлация,заради пукането на имотния им балон от съответно поддържаха нулеви лихви.
                            от 2009 до днес,всички са с нулеви лихви-няма кери трейд.
                            тва е история

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от bate Goiko Разгледай мнение
                              Каква е идеята на Е.ОН след като прехвърлят атомните централи в новото дружество? Дали не е да го продадът на държавата?
                              Не, мислиха се за големи тарикати и бяха решили да прехвърлят там тези активи. Логично с прехвърляне на активите, се прехвълят и пасивите и съответно. Ако фаткурата за затварянето на централите се увеличи (99% сигурно) няма да им се налага да плащат. А държавата им каза да не правят сметки без кръчмар, щото ще прокарат закон, които ще ги принуди да платят при всички случаи.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от VDAX Разгледай мнение
                                други влизат вав Вале, в некаква бананова република и си обестават некви неста.

                                Е.ОН е пред промена и един от наи големите треидари в света
                                Отделно имам и много алтернативна енергиа.

                                Унипер, новате им фирма, сте поеме тежеста от4асти.

                                имат много добри хора, на медгмента е слаб.

                                РВЕ сте го духа.

                                но засто де не се слеат
                                Каква е идеята на Е.ОН след като прехвърлят атомните централи в новото дружество? Дали не е да го продадът на държавата?

                                Коментар

                                Working...
                                X