IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Alonso Разгледай мнение
    Те ако паднат още два пъти по толкова, дори и аз дето хал хабер си нямам ще си купя
    Не знам докъде могат да паднат, но си спомням когато някакъв сенатор се изказа против GILD и събори цената с близо 30%... Струва ми се , че пазара ще приеме още по-сериозно изказването на един кандидат президент .... колко е това в % може ли някой да каже
    За спекуланта е вредно да чете новини и още повече анализи .

    Коментар


    • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение
      Oще 2 пъти по толкоз да паднат дано....

      Между другото диверсифицирания ми дивидентен портфейл ( 1/3 гилд и тези етф-и) вече облизва 7%, още малко спих и ще ги мине...

      ПС При това само със 7% левъридж.
      Те ако паднат още два пъти по толкова, дори и аз дето хал хабер си нямам ще си купя
      Акъл ми дай, пари сам ще си спечеля.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Vomma Разгледай мнение
        so guys:its time for a break in Spain and to refresh my brain with new ideas.

        Cy and that I will be reading

        http://www.amazon.com/The-Most-Dange.../dp/1118505212

        Enjoy
        Tоя като разбира толкова защо не си прави милиардите от къси, ами е тръгнал да пише книги ?
        Акъл ми дай, пари сам ще си спечеля.

        Коментар


        • so guys:its time for a break in Spain and to refresh my brain with new ideas.

          Cy and that I will be reading

          http://www.amazon.com/The-Most-Dange.../dp/1118505212

          Enjoy

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Alonso Разгледай мнение
            Таман с толкова са паднали за един ден
            Oще 2 пъти по толкоз да паднат дано....

            Между другото диверсифицирания ми дивидентен портфейл ( 1/3 гилд и тези етф-и) вече облизва 7%, още малко спих и ще ги мине...

            ПС При това само със 7% левъридж.
            Last edited by pipbel; 29.09.2015, 11:57.

            Коментар


            • you checked my bet on HY CDX and Itraxx?

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Vomma Разгледай мнение
                Glencore just hit my target and the 6 months turned to be 4.

                25% of the proceeds go into a call option on Glencore for technical rebound
                close the option +121%, nice implied vola, nice rebound.

                Now on the side line

                Коментар


                • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение
                  Tи пак не си си написал домашното преди да се изходиш по въпроса....

                  Имаш 3 цефа в сектора и 1 етф които дават дивиденти къде на бфб или при алианц и сие никъде не можеш намери подобни.
                  Растеж и дивиденти ( и двете сосни ) на 1 място - мечтата на всеки дивидентен фен.
                  Виж ги колко години и капиталово бият спайчо като маче у дирек. и ще продължават да го правят и занапред.

                  HQL и HQH в момента са с над 10.5% дивита, THQ (по новичко е, от миналото лято, ала снася ежемесечно) 8.4%, a etf-a PJP 2.83%
                  Таман с толкова са паднали за един ден
                  Акъл ми дай, пари сам ще си спечеля.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
                    И аз затуй се назлъндисвам. А и дивиденти не снасят тия маймуняци - .
                    Tи пак не си си написал домашното преди да се изходиш по въпроса....

                    Имаш 3 цефа в сектора и 1 етф които дават дивиденти къде на бфб или при алианц и сие никъде не можеш намери подобни.
                    Растеж и дивиденти ( и двете сосни ) на 1 място - мечтата на всеки дивидентен фен.
                    Виж ги колко години и капиталово бият спайчо като маче у дирек. и ще продължават да го правят и занапред.

                    HQL и HQH в момента са с над 10.5% дивита, THQ (по новичко е, от миналото лято, ала снася ежемесечно) 8.4%, a etf-a PJP 2.83%

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Tkilata Разгледай мнение
                      Тя е много стара история, на хиляди години.
                      Започва с 3-те инстинкта - на кръвта, на самосъхранението и на този за продължаване на рода, с огромен брой обвързаности - религиозни, за родината, касти, род, семейство;
                      с много задължения и с малко права;
                      но и със съвсем ясен тренд на увеличение на правата и на благосъстоянието.
                      В наши дни бедността си отива (въпреки, че разликата в благосъстоянието се увеличава), животът стана по-лек; време за култура, развлечения, спорт;
                      Каузите свобода или смърт бяха заместени от каузи за правата на жените и на цветнокожите; след това на бедните и инвалидите;
                      ако щетете на различните;
                      за чиста природа;
                      и сме толкова близо до пълното съвършенство - общество на неограничените права и на малкото задължения;
                      Възможно ли е това да е върха и поради природата на процеса да не е статичен, като не можем да дефинираме нов връх - да тръгнем надолу.
                      Работата е там, че човек по природа си е мързелив и ако съществуването му и на семейството му (ако има) не е заплашено, той е склонен да пести усилия и енергия.
                      Вероятно всички виждате годините между 80-те и 2008, като години на мир и просперитет, допълнително подхранени от падането на границите пред бизнеса, а в някои региони и пред хората. Катализирано и от кредитен бум.
                      Кризата през 2008-9 година беше дефинирана, като банкова криза и решена, като такава. Запушвайки дупките в банковите баланси, Централните банки върнаха доверието в икономиката на активите. Тя продължи да функционира, а активите възстановиха стойността си от преди кризата, някои дори ги подминаха.
                      Обаче по някое време суровините провлачиха крак, преди година - петрола, а ето сега ги следват клас актив след актив; Защо?
                      -Китай?
                      -Бразилия, Русия, Индонезия?
                      -ниската инфлация?
                      -слабия растеж?
                      -държавните дългове?
                      -твърде бавното задлъжняване на гражданите в Европа?
                      -автоматизиране и роботизиране нйа производството?
                      Има една друга причина, която може да бъде открита (скрита) зад всяка една от по-горните.
                      Бавно и неусетно за икономиката расте и влиза в активна възраст едно поколение на "екраните". Те са умни, мързеливи, без кауза, без амбиции и само с базови нужди.
                      Предпочитат да наблюдават света, вместо да го създават, предпочитат да наблюдават живота вместо да го изживеят..
                      Наблюдават как други скачат от самолет, падат от скейтборд, попадат в смешни трудови злополуки и се хранят с това без амбицията да го изживеят;
                      Хранят се разбира се и с храна от топлия щанд на близкия супер, в ресторанти за бързо хранене, пият Кола и Монстер и се гладят и перат в близкия пункт за химическо чистене. Имам чувството, че това ги изчерпва, а е странно да си поколение, което се изчерпва в няколко изречения.
                      Имат намерение за семейство, дом, кола.....резачка за дърва или свредел, ако щете - но някъде в далечното недефинирано бъдеще. Те не потребяват.
                      Така си обяснявам, че най-стабилните бизнеси през последните години са на:
                      -доставчици на WiFi;
                      -Cola, Monster;
                      -FB;Googl;
                      -веригите за бързо хранене;
                      -AMZN, NFLX;
                      Тоест - светът, който им е достатъчен.
                      И не виждам какво може да счупи тази тенденция;
                      И определено го виждам, като един от структурните проблем на развитите, а защо не и на развиващите се икономики;
                      Дали обаче вече не се е превърнал в доминиращ?
                      Ако е, то той въобще не е по-силите и компетенциите на Централните банки
                      Ако ти остане време от тази търговия, прочети книгата "Механично пиано" на Вонегът. Разказва се за точно това време, въпреки че е писана през 60-те Едно общество в което всичко от което имаш нужда ти пристига на място и няма нужда да работиш. Проблемът на това общество е че хората се чувстват ненужни. Няма да ти казвам как решават тези проблеми в книгата за да ти е интересно, но аз не виждам друго решение на проблема. А относно инвестициите в ядене пиене и транспорт сме го коментирали много пъти. Не знам дали ще тече там, но със сигурност ще капе и няма да загубим
                      Акъл ми дай, пари сам ще си спечеля.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Misho ILIEV Разгледай мнение
                        Не е така.

                        Повечето разделяния и spin-off-и са успешни. В общия случай предлагат добри възможности за инвеститорите. Прочети книгата на Joel Greenblatt "You Can Be a Stockmarket Genius", глава трета. Заглавието на книгата е леко дебило и отблъскващо, но книгата си заслужава.
                        Възможно е ман,
                        Аз само отчитам, че при разделяне на компании, сборът от активите им си остава същия, а нуждите от административен капацитет (викам им началници) се удвоява.
                        Ако имам време, ще я прочета, мерси.

                        П.С. освен това в една от двете ще оставят бомбата. Ходи, че гадай в коя.
                        Last edited by Tkilata; 29.09.2015, 00:18.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Alonso Разгледай мнение
                          Предполагам че масата държи там някакъв малък процент от портфейлите си. Едни от алчносст а други по принуда. Малко става като златна треска.
                          Към 3,5% от СП 500 е делът на биотехнологиите, делът на петролните компании в СП 500 е около 7% като сравнение а на промишелността към то 10%.

                          Така че ама никак не е чак толкова малък дял.

                          Коментар


                          • есе

                            Тя е много стара история, на хиляди години.
                            Започва с 3-те инстинкта - на кръвта, на самосъхранението и на този за продължаване на рода, с огромен брой обвързаности - религиозни, за родината, касти, род, семейство;
                            с много задължения и с малко права;
                            но и със съвсем ясен тренд на увеличение на правата и на благосъстоянието.
                            В наши дни бедността си отива (въпреки, че разликата в благосъстоянието се увеличава), животът стана по-лек; време за култура, развлечения, спорт;
                            Каузите свобода или смърт бяха заместени от каузи за правата на жените и на цветнокожите; след това на бедните и инвалидите;
                            ако щетете на различните;
                            за чиста природа;
                            и сме толкова близо до пълното съвършенство - общество на неограничените права и на малкото задължения;
                            Възможно ли е това да е върха и поради природата на процеса да не е статичен, като не можем да дефинираме нов връх - да тръгнем надолу.
                            Работата е там, че човек по природа си е мързелив и ако съществуването му и на семейството му (ако има) не е заплашено, той е склонен да пести усилия и енергия.
                            Вероятно всички виждате годините между 80-те и 2008, като години на мир и просперитет, допълнително подхранени от падането на границите пред бизнеса, а в някои региони и пред хората. Катализирано и от кредитен бум.
                            Кризата през 2008-9 година беше дефинирана, като банкова криза и решена, като такава. Запушвайки дупките в банковите баланси, Централните банки върнаха доверието в икономиката на активите. Тя продължи да функционира, а активите възстановиха стойността си от преди кризата, някои дори ги подминаха.
                            Обаче по някое време суровините провлачиха крак, преди година - петрола, а ето сега ги следват клас актив след актив; Защо?
                            -Китай?
                            -Бразилия, Русия, Индонезия?
                            -ниската инфлация?
                            -слабия растеж?
                            -държавните дългове?
                            -твърде бавното задлъжняване на гражданите в Европа?
                            -автоматизиране и роботизиране нйа производството?
                            Има една друга причина, която може да бъде открита (скрита) зад всяка една от по-горните.
                            Бавно и неусетно за икономиката расте и влиза в активна възраст едно поколение на "екраните". Те са умни, мързеливи, без кауза, без амбиции и само с базови нужди.
                            Предпочитат да наблюдават света, вместо да го създават, предпочитат да наблюдават живота вместо да го изживеят..
                            Наблюдават как други скачат от самолет, падат от скейтборд, попадат в смешни трудови злополуки и се хранят с това без амбицията да го изживеят;
                            Хранят се разбира се и с храна от топлия щанд на близкия супер, в ресторанти за бързо хранене, пият Кола и Монстер и се гладят и перат в близкия пункт за химическо чистене. Имам чувството, че това ги изчерпва, а е странно да си поколение, което се изчерпва в няколко изречения.
                            Имат намерение за семейство, дом, кола.....резачка за дърва или свредел, ако щете - но някъде в далечното недефинирано бъдеще. Те не потребяват.
                            Така си обяснявам, че най-стабилните бизнеси през последните години са на:
                            -доставчици на WiFi;
                            -Cola, Monster;
                            -FB;Googl;
                            -веригите за бързо хранене;
                            -AMZN, NFLX;
                            Тоест - светът, който им е достатъчен.
                            И не виждам какво може да счупи тази тенденция;
                            И определено го виждам, като един от структурните проблем на развитите, а защо не и на развиващите се икономики;
                            Дали обаче вече не се е превърнал в доминиращ?
                            Ако е, то той въобще не е по-силите и компетенциите на Централните банки

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Tkilata Разгледай мнение
                              За съжаление, аз не вярвам, че разделянето на компаниите е позитивно в дългосрочен план. Всъщност при равни други условия дори ефектът смятам ще е отрицателен за акционерите.
                              Но щом им вървят номерата. Най-вероятно просто няма да я търгувам вече.
                              Не е така.

                              Повечето разделяния и spin-off-и са успешни. В общия случай предлагат добри възможности за инвеститорите. Прочети книгата на Joel Greenblatt "You Can Be a Stockmarket Genius", глава трета. Заглавието на книгата е леко дебило и отблъскващо, но книгата си заслужава.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Alonso Разгледай мнение
                                Цял следобед чета анализи и мнения относно тези биотехи. Хем съм алчен да участвам в прогреса, хем дедо бъфет непрекъснато ми се явява и ми маха с пръстче да не се занимавам с неща от които не разбирам. Еми мъча се да разбера ама докторските работи са ми тъмна индия. Да не говорим, че дори и от биология си нямам хал хабер. Толкова много неизвестни в уравнението ме плашат. Не само за гилд. За целият сектор на лекарствата. Кой как ще се уреди да лекува болните и т.н Коя здравна каса кое лекарство ще предпочете и въобще дали ще одобри лечението да минава от бюджета. Според мен играта е по-скоро там. Много сложно ми става. Според мен досега всеки платежоспособен болен си е платил и сега брбата ще е за неплатежоспособните. Трудно ми е да си представя, човек болен от хепатит Ц, който има парите да се излекува и досега да не го е направил. Другият вариант е човек да си купи всичките в пакет и да не го бърка кой как ще се уреди и какво ще открие. Тогава пък Р/Е -то не ми излиза Трябва да разчитам че биотехите ще изместят тотално класическите лекарства. Нешинъл хелт по-си ме кефят, понеже всичко ми е просто и ясно. Имат си там една верига хосписи и си подържат добра заетост и печалба. Каквото и да стане все ще си изкарват някой лев
                                И аз затуй се назлъндисвам. А и дивиденти не снасят тия маймуняци - чичо Бъфет не обича такива работи (т.е. снасянето на), ама аз обичам - и компании, които не снасят, ме изпълват с подозрителство.

                                Ако човек се кефи на технологически акции - не е ли по-добре да си вземе не биотехнологически, а прости технологически - например Ейпълченца? Новите секси моби на Ябълчичката се продават яко.
                                Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                                Коментар

                                Working...
                                X