IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение
    Tи май тоя сектор си го орал....следиш го изкъсо.
    Има ли хляб в мозайките за тебе ?

    http://finviz.com/quote.ashx?t=MOS&ty=c&ta=0&p=w
    аz га следа, про4ети парво как е структуриран паzара и тогава да дискутираме

    Коментар


    • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
      В това няма хляб. K и С е с най-високи разходи при добив на поташ между големите производители. Единственото което го крепеше бе че Поташ може да го купят. Поташ се отказаха.
      това е фундаментална дислокациа (-25%). пални глупости. виж каде се трагуваха преди офертата.

      това не парвиа пат на Поташ да ги купи, както това 4е целиа паzар го о4акваше.

      имам малки каси поzиции от 41 до 37, но волатилността бе голема. просто го 4акахме тоzи момемнт.

      виж Q2, аналиzирал ли си ги ваобсте?

      Коментар


      • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
        В това няма хляб. K и С е с най-високи разходи при добив на поташ между големите производители. Единственото което го крепеше бе че Поташ може да го купят. Поташ се отказаха.
        Tи май тоя сектор си го орал....следиш го изкъсо.
        Има ли хляб в мозайките за тебе ?

        http://finviz.com/quote.ashx?t=MOS&ty=c&ta=0&p=w

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Vomma Разгледай мнение
          for the value investors:

          in K+S @24.

          share + options (50% ot portfolio-to)

          goal 26
          В това няма хляб. K и С е с най-високи разходи при добив на поташ между големите производители. Единственото което го крепеше бе че Поташ може да го купят. Поташ се отказаха.

          Коментар


          • for the value investors:

            in K+S @24.

            share + options (50% ot portfolio-to)

            goal 26

            Коментар


            • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
              Преди две години железниците бяха на мода, сега железниците се сриват.
              Мдаа... Време за покупка на железници

              Коментар


              • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение
                Бетата на Сантандер по ми импонира за хубав отскок, и за спих де....

                Общо взето съм андъруейт на банките. 3.6% от дивидентното пф.

                Имам SAN, HSBC, EUFN. От на янките само 1 взятка WFC. Ослушвам се за по прилични нива и за JPM, GS...както и за допълване на наличните.
                Oт канадците - BMO. И някои други техни ми се нравят ( по скоро дивидентите им ), ама с тая им експозиция към суровинни клиенти - не ща засега.
                За Европейските банки - имам по-големи съмнения. Но може би пък трябва да ги погледна по-отблизо.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Misho ILIEV Разгледай мнение
                  Обаче първо питай Равновесие дали при бетата, която yahoo finance дава и прогнозите за растеж, 20% не е ли малко множко за едно диверсифицирано и ефективно портфолио
                  Бетата на Сантандер по ми импонира за хубав отскок, и за спих де....

                  Общо взето съм андъруейт на банките. 3.6% от дивидентното пф.

                  Имам SAN, HSBC, EUFN. От на янките само 1 взятка WFC. Ослушвам се за по прилични нива и за JPM, GS...както и за допълване на наличните.
                  Oт канадците - BMO. И някои други техни ми се нравят ( по скоро дивидентите им ), ама с тая им експозиция към суровинни клиенти - не ща засега.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Protokol Разгледай мнение
                    Чувал съм за HSBC (и съм чел) , че са изключително консервативни. Е как успяха да си вкарат толкова китайски скелети в гардероба ? В надпреварата за експанзия с другите големи ? Това ми прилича за периода на кредитния бум в БГ .
                    Определено ми харесват повече в сравнение с големите американски събратя ...
                    От много време я следя и в случай, че падне под 30 ще вкарам 20% ...ей така консервативно, като англичанин
                    Какви скелети. Те просто имат бизнес в Китай и то голям. Нямат проблеми с капиталова адекватност, печеливши са, дават дивиденти и то доста добри. Сега народа е решил че Китай е проблем и изведнъж лошо е да си в китай. Само преди една година приказваха наобратно, пък Китай всъщност не е с нищо по-различен от Китай преди една година. Освен че икономиката му е още 600 милиарда по голяма.

                    Сега приказва че е готино да се купуват акции на магазини за търговия на дребно в САЩ. Само преди една година мислеха че всичките подобни магазини ще фалират. Преди две години железниците бяха на мода, сега железниците се сриват. Пак тогава разправяха как трябва да се купува всичко което печели от шистовия газ и петрол, сега приказват как трябва да се продава всичко това.

                    Вземете да прочетете някои новини за пазарите писани преди години ще се посмеете доста. Реално нищо от това което приказваха не се случи.

                    2014 Русия и санкциите върху нея ще сринат европейската икономика. Възможна е инвазия на Русия и в прибалтика и източна европа. Нито Русия срина европейската индустрия, нито източна европа е завладяна

                    2013 - пазарите в америка са балон и предстои неизбежен срив - Насдак е 20% над онези нива - въпреки настоящата корекция и всъщност коефициентите му сега са по-добри от тези тогава.

                    2012 - година - европа ще се срине еврозоната пак е под заплаха - Стокс 50 е на 30% над нивота си от тогава еврото продължава да съществува - мисля

                    2011 - САЩ ще фалира. това не се случи нали

                    2010 - еврозоната ще се разпадне - всеки трябва да бяга от европа. Еврозоната не се разпадна а Стокс 50 е на 50% над онези нива.

                    2009 - световната финансова система ще се срине САЩ ще изпаднат в хиперинфлация. - Световната финансова система си е съвсем добре - САЩ имат инфлация от малко над 1% а Насдак е на 150% над върха на истерията.

                    2008 - няма нищо страшно - икономиката продължава нагоре - пазарите се сринаха с 50%

                    2007 - всичко е цветя и рози растежът ще продължи до безкрай - никога не е имало общ спад на всички пазари на недвижими имоти и никога банкерите не са били толкова умни. Всички знаем какво последва

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Protokol Разгледай мнение
                      Чувал съм за HSBC (и съм чел) , че са изключително консервативни. Е как успяха да си вкарат толкова китайски скелети в гардероба ? В надпреварата за експанзия с другите големи ? Това ми прилича за периода на кредитния бум в БГ .
                      Определено ми харесват повече в сравнение с големите американски събратя ...
                      От много време я следя и в случай, че падне под 30 ще вкарам 20% ...ей така консервативно, като англичанин
                      Какво казва формулата при тези данни за HSBC:

                      Next 5 Years (per annum) 1.40%
                      Beta: 0.987535

                      Сега... FT каза за бетата 1.34 ама не е ясно дали спрямо Футси. Какво казва там формулата? (Ама май изобщо не ясно за какви периоди и как ги смятат тези бети?)

                      Last edited by Misho ILIEV; 03.10.2015, 18:49.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Protokol Разгледай мнение
                        Чувал съм за HSBC (и съм чел) , че са изключително консервативни. Е как успяха да си вкарат толкова китайски скелети в гардероба ? В надпреварата за експанзия с другите големи ? Това ми прилича за периода на кредитния бум в БГ .
                        Определено ми харесват повече в сравнение с големите американски събратя ...
                        От много време я следя и в случай, че падне под 30 ще вкарам 20% ...ей така консервативно, като англичанин
                        Обаче първо питай Равновесие дали при бетата, която yahoo finance дава и прогнозите за растеж, 20% не е малко множко за едно диверсифицирано и ефективно портфолио?
                        Last edited by Misho ILIEV; 03.10.2015, 18:51.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                          Естествено че това ще каже - все пак това е разследване до колко шефа и е знаел че банката и в Швейцария е служила за място за криене на данъци.

                          За другото - ми човек винаги може да си купува акции на компании в чиято цена няма вкарани никакви лоши новини. И да стиска палци и никакви лоши новини да не излизат, че иначе да не се окаже че е купил на връх
                          Чувал съм за HSBC (и съм чел) , че са изключително консервативни. Е как успяха да си вкарат толкова китайски скелети в гардероба ? В надпреварата за експанзия с другите големи ? Това ми прилича за периода на кредитния бум в БГ .
                          Определено ми харесват повече в сравнение с големите американски събратя ...
                          От много време я следя и в случай, че падне под 30 ще вкарам 20% ...ей така консервативно, като англичанин
                          За спекуланта е вредно да чете новини и още повече анализи .

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Misho ILIEV Разгледай мнение
                            Освен това не звучи много окуражително, когато шефът на една банка казава, че банката му има "ужасен списък от проблеми" и че той няма представа какво се случва в подразделенията й.

                            http://video.cnbc.com/gallery/?video=3000357312

                            А какво има в book-а на HSBC предполагам също не е съвсем ясно (което е вярно за почти всяка инвестиционна банка).

                            17% намаляване на печалбата през 2014 и спад на ROE от 10% на 6 и нещо

                            http://www.independent.co.uk/news/bu...-10064159.html
                            Естествено че това ще каже - все пак това е разследване до колко шефа и е знаел че банката и в Швейцария е служила за място за криене на данъци.

                            За другото - ми човек винаги може да си купува акции на компании в чиято цена няма вкарани никакви лоши новини. И да стиска палци и никакви лоши новини да не излизат, че иначе да не се окаже че е купил на връх

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                              1,Англичаните са супер консервативни при акциите. Хората се интересуват преди всичко от дивиденти, от какъв кеш им идва от портфейла и много много не ги е еня за някакви дългосрочни перспективи.
                              2.HSBC се търгува и в Хонг Конг и всъщност се търгува на значителна премия спрямо големите китайски банки които се търгуват там.
                              Освен това не звучи много окуражително, когато шефът на една банка казава, че банката му има "ужасен списък от проблеми" и че той няма представа какво се случва в подразделенията й.

                              http://video.cnbc.com/gallery/?video=3000357312

                              А какво има в book-а на HSBC предполагам също не е съвсем ясно (което е вярно за почти всяка инвестиционна банка).

                              17% намаляване на печалбата през 2014 и спад на ROE от 10% на 6 и нещо

                              http://www.independent.co.uk/news/bu...-10064159.html

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Protokol Разгледай мнение
                                Имате ли идея защо HSBC се търгува на P/B 0.73 а бразилската ITUB на P/B 1.73 .
                                Вярно са се набили здраво в Китай , но...
                                Може и по-зле - като DB P/B 0,45
                                Много страх, много ..
                                1,Англичаните са супер консервативни при акциите. Хората се интересуват преди всичко от дивиденти, от какъв кеш им идва от портфейла и много много не ги е еня за някакви дългосрочни перспективи.
                                2.HSBC се търгува и в Хонг Конг и всъщност се търгува на значителна премия спрямо големите китайски банки които се търгуват там.

                                Коментар

                                Working...
                                X