IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Vomma Разгледай мнение
    м да. наи големите спекуланти, си седат и не прават некви тапи фондации

    Soros не може да стапи и на малки праст на Маrc Rich
    Аз не съм убеден дали Марк Рич е спекулант или откровен престъпник. По-скоро клоня към второто.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Vomma Разгледай мнение
      правилно. peace
      И от мен. В края на краищата, важни са балансите по нашите акаунти, а не на гурутата. А на пазарите има пари за всички. Само трябва да намерим начин да ги вземем.

      Коментар


      • http://investor.wdc.com/secfiling.cf...216&CIK=106040
        С няколко думи.
        Китайците купуват дял от WDC, докато умните пари шортят загниващия бизнес с хард дискове. Тук се разминах на косъм, възнамерявайки да открия хеджираща къса на дългите си в Микрон.
        Някой има ли идея защо купуват на $92.5 чрез споразумение с WDC, вместо да си ги купят на отворения пазар?

        Коментар


        • Първоначално изпратено от anon6706 Разгледай мнение
          Може. Всеки си има пример за следване.
          правилно. peace

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Vomma Разгледай мнение
            м да. наи големите спекуланти, си седат и не прават некви тапи фондации

            Soros не може да стапи и на малки праст на Маrc Rich
            Може. Всеки си има пример за следване.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от anon6706 Разгледай мнение
              Тия са ми под нивото.
              More answers?
              м да. наи големите спекуланти, си седат и не прават некви тапи фондации

              Soros не може да стапи и на малки праст на Маrc Rich

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Vomma Разгледай мнение
                не, аz сам фен на Ivan Glasenberg, Marco Dunand, Daniel Jaeggi, Маrc Rich, Claude Dauphin, Eric de Turckheim и фирмата, кадето искам да бада е Витол. more questions
                Тия са ми под нивото.
                More answers?

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Alonso Разгледай мнение
                  Как да обявявам позиции като нямам такива. За незнм кой път обявявам че съм на 100% кеш. С какво смяташ, че си полезен ако си обявяваш позициите? Може и да са печеливши, а може и да не са. Ако са печеливши може и да си късметлия а може и да си бил умен. Просто нищо не доказваш ако това ти е целта. Аз пък не искам да доказвам на никого нищо. Това е форум. Смисълът му е в него да осъдим мислите и разсъжденията си относно пазара или конкретни компании. Да не избороявам никове, но повечето споделят и АРГУМЕНТИРАТ визията си за пазара. От теб освен бай туй, сел онуй и ю пей ай сей друго не съм прочел Всеки може сам да си взема решенията. Те не засягат никого. Да обменяме информация е безмислено. Има достатъчно места откъдето всеки може да получи информация. То иначе всеки да си чете информацията и да си взема решенията. Дейтрейдинга не ме интересува. Минималният ми праг за влизане в позиция е прекалено голям за да се интересувам от дейтрейдинг.
                  Да обменяме информация е безмислено: WTF?
                  Mинималният ми праг за влизане в позиция е прекалено голям: ako e > 25m EUR, i agree

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от anon6706 Разгледай мнение
                    Ти да нямаш негово интервю в книгата си?

                    П.П. Или поне рецензия?
                    не, аz сам фен на Ivan Glasenberg, Marco Dunand, Daniel Jaeggi, Маrc Rich, Claude Dauphin, Eric de Turckheim и фирмата, кадето искам да бада е Витол. more questions

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Vomma Разгледай мнение
                      сори, ама от Алонсо не сам видел една проста идеа.

                      сте ти дам 4ast от далгите ми инвестиции: Bakka Frost (от 2 години сам ин), Аjinomoto, water ETFs. това е zа децата ми, какво да обсаждам това тук, като става +30 години инвестмант.

                      ина4е тарса структурни трендове както при комодитис и кредит, които раzбирам наи добре и иzполzвам момента. Гленкор и добар пример, тех сам ги анлиzирам с години, осте преди да отодат на борсата...
                      Как да обявявам позиции като нямам такива. За незнм кой път обявявам че съм на 100% кеш. С какво смяташ, че си полезен ако си обявяваш позициите? Може и да са печеливши, а може и да не са. Ако са печеливши може и да си късметлия а може и да си бил умен. Просто нищо не доказваш ако това ти е целта. Аз пък не искам да доказвам на никого нищо. Това е форум. Смисълът му е в него да осъдим мислите и разсъжденията си относно пазара или конкретни компании. Да не избороявам никове, но повечето споделят и АРГУМЕНТИРАТ визията си за пазара. От теб освен бай туй, сел онуй и ю пей ай сей друго не съм прочел Всеки може сам да си взема решенията. Те не засягат никого. Да обменяме информация е безмислено. Има достатъчно места откъдето всеки може да получи информация. То иначе всеки да си чете информацията и да си взема решенията. Дейтрейдинга не ме интересува. Минималният ми праг за влизане в позиция е прекалено голям за да се интересувам от дейтрейдинг.
                      Акъл ми дай, пари сам ще си спечеля.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Vomma Разгледай мнение
                        А Бил Акман кво каzа по вапроса
                        Ти да нямаш негово интервю в книгата си?

                        П.П. Или поне рецензия?

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от anon6706 Разгледай мнение
                          Моцарт е починал много млад. Нямало е време да го пречупи живота.
                          А Бил Акман кво каzа по вапроса

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Петър Николов Разгледай мнение
                            Има време и той да се камбичне
                            Когато и да стане, да е жив и здрав, дълго след него няма да се роди по-велик спекулант. А спекулантите са творците на пазара. Ако всички бяха като Бъффет, щяхме да имаме само растящи до безумие пазари, каквито бяха последните няколко години. пълна скука!

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Vomma Разгледай мнение
                              а Моцарт?
                              Моцарт е починал много млад. Нямало е време да го пречупи живота.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от anon6706 Разгледай мнение
                                Сорос.
                                Има време и той да се камбичне

                                Коментар

                                Working...
                                X