IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Реакцията даже е доста слаба - ще продължи най-вероятно и следващите дни.

    Първо свалянето на лихвите бе по-малко от очакваното. което означава че бая народ се е нагушил с облигации с отрицателна доходност и се е надявал да ги продаде на ЕЦБ - сега духа супата и трябва да ликвидира позиции. ЕЦБ не купуват облигации с доходност под лихвата си. А такива има много

    Второ QE то не бе увеличено като сума - което означава че ЕЦБ няма да купува повече облигации от това което купува сега - отново - тези дето са се набутали в облигации с отрицателна или пък прекалено ниска доходност духат супата - може и да не успеят да ги продадат на ЕЦБ

    Трето - мани облигациите ми сигурно има една камара народ които са се набутали във фючърси в грешната посока. Хеджирали са грешната посока и са имали съвсем верен маржин кол Само така стават тези движения от по 2-3% на евро долар и по 5% движения в облигации.

    четвърто - движението бе много бързо и силно ме съмнява всички да са затворили грешни позиции - така че още дни наред ще бута пазара.

    пето - долара пада - и последната причина ФЕД да не вдига лихвите изчезва - нищо чудно Драги да направи това точно че долара да падне, ФЕД да почне да вдига лихвите по уверено и съответно коефициентите на търговия да бъдат ударени.

    шесто - долара пада падат печалбите на европейските международни фирми. Съответно падат европейски индекси, това бута и американските индекси. Все едно поради какви причини

    седмо - пазарните лихви в САЩ и в Европа днес правят брутално движение - и като се има в предвид че от средата на месеца и основната лихва в САЩ най-вероятно дъното при доходността при облигациите вече е минало. Т.е. като нищо може вече да се пука балона там

    Осмо - напълно възможно е и да не съм прав и всичко днес да си е само за днес

    осмо - Драги дори не спомена че може пак да променя нещо - т.е. до следващата му реплика няма никакъв позитивизъм - само измамени камилчета.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
      А може да паднат и доста
      Защо? Не виждам логика в това. Драгинко все пак обеща: стимули.

      Днес - малко прибръзана реакция - подсилена и от туй, че пазарите се качиха доста и ного спекуланти решиха да кешират печалбиците и да направят същевременно ново локално дъно, за да купят пак по-тънко. И аз можех да сторя туй, но не ми се занимава с врътки на дребно. Акциите ми паднаха с по 4-5 кинта.

      Утре смятам пазарите пак ще стартират с минуси, но по към обяд - ще обърнат трендът и да възстановяват ще тръгнат.
      Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

      Коментар


      • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
        1850 а може и 1600
        Кое толкова? Дау ли?
        Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

        Коментар


        • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
          1850 а може и 1600
          Ееее,много бързаш!!!

          Коментар


          • Първоначално изпратено от kefala Разгледай мнение
            2042!!!
            Я ,може и до 2035 да стигне!!!
            1850 а може и 1600

            Коментар


            • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
              Малко, малко, колко да е малко
              2042!!!
              Я ,може и до 2035 да стигне!!!
              Last edited by kefala; 03.12.2015, 21:37.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от kefala Разгледай мнение
                Още малко и почва коледното рали!!!
                Малко, малко, колко да е малко

                Коментар


                • Още малко и почва коледното рали!!!

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
                    Лошо ни биха днес накрая - отвикнал бях Вермахтът да яде бой.

                    Ама ако някой мисли, че надолу ще продължи - според мен заблуждава се. Утре може да падне още малко и после - пак нагоре, разбира се - не толкова стръмно. Ето - засега щатските пазари падат, но незначително.

                    Разбира се - известен спад - нелошо - да допълваме - а и иде краят на годината - значи доста мои клиенти парички ще си вкарат - та да накарат г-н горанов да страда - нека сторят това на по-нисички нива.
                    внимавай с пълненето да не те изненада спада догодина

                    Коментар


                    • А може да паднат и доста

                      Коментар


                      • Лошо ни биха днес накрая - отвикнал бях Вермахтът да яде бой.

                        Ама ако някой мисли, че надолу ще продължи - според мен заблуждава се. Утре може да падне още малко и после - пак нагоре, разбира се - не толкова стръмно. Ето - засега щатските пазари падат, но незначително.

                        Разбира се - известен спад - нелошо - да допълваме - а и иде краят на годината - значи доста мои клиенти парички ще си вкарат - та да накарат г-н горанов да страда - нека сторят това на по-нисички нива.
                        Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от snaky Разгледай мнение
                          Браво на Драгито! Изтрепа ги всичките, много маумуняк се беше накачил на клона. Сега и като стане ясно, че и баба няма да направи почти нищо, смеха ще е пълен.
                          Mдаа, добре стана...ако бях ги държал щях да съм на над - 5% от вчера.
                          Айде сега марш отново на 1.15 да напълним пак...

                          Коментар


                          • as expected long NEM and ABX

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от snaky Разгледай мнение
                              Браво на Драгито! Изтрепа ги всичките, много маумуняк се беше накачил на клона. Сега и като стане ясно, че и баба няма да направи почти нищо, смеха ще е пълен.
                              Да-м...

                              Ама бабата трябва да вдига. Последните новини от САЩ не са много розови, но не са и достатъчно лоши. Но така или иначе вдигането, ще е много, много плавно.

                              Коментар


                              • Браво на Драгито! Изтрепа ги всичките, много маумуняк се беше накачил на клона. Сега и като стане ясно, че и баба няма да направи почти нищо, смеха ще е пълен.

                                Коментар

                                Working...
                                X