IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от bate Goiko Разгледай мнение
    Не мислиш ли, че в момента петрола е паднал доста повече откокото цените на петролните компании? С кои суровини би било подходящо според теб?
    Батка - това как ти се връзва едно с друго ?
    Особено при тия обеми...

    http://finviz.com/quote.ashx?t=USO&ty=c&ta=1&p=d
    http://finviz.com/quote.ashx?t=MLPL&ty=c&ta=1&p=d

    Както и соларките които обикновено са в такт с цената на олиото...

    http://finviz.com/quote.ashx?t=TAN&ty=c&ta=1&p=d
    Last edited by pipbel; 09.12.2015, 22:22.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от bate Goiko Разгледай мнение
      Не мислиш ли, че в момента петрола е паднал доста повече откокото цените на петролните компании? С кои суровини би било подходящо според теб?
      Зависи, въпрос на гледна точка!

      При вариант устойчиви дълготрайно ниски цени на петрола, петролните компании може и да не падат особено много от тук на сетне. Зависи къде си застанал и кой какви отчети ще вади!

      Всички суровини, които имат отношение към индустриалното производство!

      Ако игареш дълго сребро, при рецесия и нова финансова криза, то ще следи скока на златото! Ако ли пък вместо рецесия, което аз не вярвам да може да стане, имаме някакви устойчиви ръстове идните години, то отново ще дърпа!
      Бъдещето е на соларната енергия, в една голяма част, там 6% мисля, че от среброто отива!

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Mike Florida Разгледай мнение
        Ти така до голяма степен не си ли самоунищожаваш позициите???

        Защо примерно тези къси не ги хеджираш с други суровини или някой индекс?
        Петрола и петролните компании може да се движат в чифт? А при другия вариант може да спечелиш от двете!
        Ако петрола дръпне, това ще поведе и суровините!
        Не мислиш ли, че в момента петрола е паднал доста повече откокото цените на петролните компании? С кои суровини би било подходящо според теб?

        Коментар


        • Първоначално изпратено от bate Goiko Разгледай мнение
          Значи аз имам Големи къси позиции(за мойте възможности ), една част от които в петролни компании, искам да хеджирам с умерена дълга позиция петрол. Винаги досега съм търгувал американски петрол, но в момента Брент ми се струва по-подценен защото мисля е с по-висока себестойност!
          Ти така до голяма степен не си ли самоунищожаваш позициите???

          Защо примерно тези къси не ги хеджираш с други суровини или някой индекс?
          Петрола и петролните компании може да се движат в чифт? А при другия вариант може да спечелиш от двете!
          Ако петрола дръпне, това ще поведе и суровините!

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Mike Florida Разгледай мнение
            Аз не бих играл в момента за петрола обаче!

            Знам какво си мислиш! Ш*бания петрол беше 100 кинта, сега е под 40, петрол винаги ще си трябва, колко още да пада???

            При свръх предлагане и настъпваща рецесия може още да пада. Ако го играеш с малка позиция няма да си струва парите. Ако НАБУЗИШ, може и цени от 25 долара да видиш!

            Саудитска Арабия играе курвачка на Русия и на шистовите, те са решили да стиснат зъби и да завземат пазарен дял, а след няколко години да продават по 60-70 долара! Предполагам така си мислят!
            Иран от догодина влиза на пазара и ще прави зверски ДЪМПИНГ, отново за пазарен дял!
            И без никаква рецесия, не се вижда от къде ще дойде търсенето за скок, а да не говорим, че може да има тежки пазарни сътресения от тук на сетне.

            Ако бабето от ФЕД реши да съхранява авторитет, може да вдигне лихвата все пак декември! Колкото и да е нелогично с оглед на данните!

            Скъп долар на 1,02-1.00-0.97 не само, че ще удари петрола, но ще удари глобалната икономика!

            Рязко по-скъп долар какъвто наблюдаваме от 1 година, натиската икономиката на глобално ниво страхотно. Китай, митай всичко! Това създава големи дисбаланси и свива потреблението. Поредния факт наливащ масло в огъня на рецесията!
            Значи аз имам Големи къси позиции(за мойте възможности ), една част от които в петролни компании, искам да хеджирам с умерена дълга позиция петрол. Винаги досега съм търгувал американски петрол, но в момента Брент ми се струва по-подценен защото мисля е с по-висока себестойност!

            Коментар


            • Първоначално изпратено от bate Goiko Разгледай мнение
              Има известна логика, благодаря!

              По-долу си написал много хубаво мнение за Китай, с няколко думи е казано всичко!!!
              Аз не бих играл в момента за петрола обаче!

              Знам какво си мислиш! Ш*бания петрол беше 100 кинта, сега е под 40, петрол винаги ще си трябва, колко още да пада???

              При свръх предлагане и настъпваща рецесия може още да пада. Ако го играеш с малка позиция няма да си струва парите. Ако НАБУЗИШ, може и цени от 25 долара да видиш!

              Саудитска Арабия играе курвачка на Русия и на шистовите, те са решили да стиснат зъби и да завземат пазарен дял, а след няколко години да продават по 60-70 долара! Предполагам така си мислят!
              Иран от догодина влиза на пазара и ще прави зверски ДЪМПИНГ, отново за пазарен дял!
              И без никаква рецесия, не се вижда от къде ще дойде търсенето за скок, а да не говорим, че може да има тежки пазарни сътресения от тук на сетне.

              Ако бабето от ФЕД реши да съхранява авторитет, може да вдигне лихвата все пак декември! Колкото и да е нелогично с оглед на данните!

              Скъп долар на 1,02-1.00-0.97 не само, че ще удари петрола, но ще удари глобалната икономика!

              Рязко по-скъп долар какъвто наблюдаваме от 1 година, натиската икономиката на глобално ниво страхотно. Китай, митай всичко! Това създава големи дисбаланси и свива потреблението. Поредния факт наливащ масло в огъня на рецесията!

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Mike Florida Разгледай мнение
                Зависи, къде ще е по-добра икономическата активност.
                В исторически план, като изключим последните 10тина години лекия е по-скъп от брента, даже преди се говореше за арбитраж, че може да се прави. Той между другото излезна до някъде.

                Ако Америка ще дърпа, а Европа боксува - лек!
                Има известна логика, благодаря!

                По-долу си написал много хубаво мнение за Китай, с няколко думи е казано всичко!!!

                Коментар


                • Първоначално изпратено от bate Goiko Разгледай мнение
                  Мнението ти e наистина интесно, благодаря! Като решиш да купуваш какво ще бъде американски или брент?
                  Зависи, къде ще е по-добра икономическата активност.
                  В исторически план, като изключим последните 10тина години лекия е по-скъп от брента, даже преди се говореше за арбитраж, че може да се прави. Той между другото излезна до някъде.

                  Ако Америка ще дърпа, а Европа боксува - лек!

                  Коментар


                  • А за петролните компании - мисля че големите петролни компании са едно от най-скъпите неща на пазара - тотален балон който може да се срине с 50-70% следващите години.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от dddd Разгледай мнение
                      Аз не бих посмял да влизам дълъг в петрол. Според мен е твърде рано и твърде рисково. Балансирането на пазар минава през три фази. Първо се режат инвестициите, после се режат оперативните разходи и чак след дълъг период на агония някой се предава и спира да работи. Чак след като сме минали през третата фаза ми идва безопасно за покупки. Производствената себестойност продължава да пада, което означава все по-ниски стойности. За мен е твърде рано.
                      В момента имаме класически случай на цикличност при суровините. При тях има цикли с продължителност десетина петнадесет години. Сега е едва началото на мечият им пазар. Не разбирам защо трябва толкова рано да влизам и да хващам падащият кинжал. Според мен най-лошото ще бъде догодина и след това 4-5 години ще се влачат по корем.
                      Естествено може и да съм объркал, но аз съм си суровинна мечка вече няколко години.
                      Мнението ти e наистина интесно, благодаря! Като решиш да купуваш какво ще бъде американски или брент?

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Vomma Разгледай мнение
                        Sell implied vola
                        Защо мислиш така. На мен ми се струва че петрола ще направи доста рязко движение надолу следващите месеци.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от bate Goiko Разгледай мнение
                          В кое според вас е по-добре да се направи дълга позиция Брент или Американски петрол?
                          Ще съм благодарен ако повече хора напишат мнение!
                          Аз не бих посмял да влизам дълъг в петрол. Според мен е твърде рано и твърде рисково. Балансирането на пазар минава през три фази. Първо се режат инвестициите, после се режат оперативните разходи и чак след дълъг период на агония някой се предава и спира да работи. Чак след като сме минали през третата фаза ми идва безопасно за покупки. Производствената себестойност продължава да пада, което означава все по-ниски стойности. За мен е твърде рано.
                          В момента имаме класически случай на цикличност при суровините. При тях има цикли с продължителност десетина петнадесет години. Сега е едва началото на мечият им пазар. Не разбирам защо трябва толкова рано да влизам и да хващам падащият кинжал. Според мен най-лошото ще бъде догодина и след това 4-5 години ще се влачат по корем.
                          Естествено може и да съм объркал, но аз съм си суровинна мечка вече няколко години.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
                            Флоридов - Китай няма накъде да пада повече. Растежът на икономиката може да се е забавил, ама не е спрял. Погледни графиката на Шанхаецът за 5 години и ще видиш това.
                            Още като се сриваше, аз казах, че ще спре на 3 000 и той така стори. Можеше и повече да - ама нямаше да задържи там. А на 2380 (например) това щеше да стане най-изгодната борса на света и куцо, кьораво и сакато щеше да се хукне да инвестира там.
                            Китай е фабриката на "света", а не "фабриката" на Китай!

                            Случващото се там го гледаме през призмата на експорта и консумацията в тъй наречения развит свят! Пазара там има възможност не само да пада, а да се рути направо, подобно на всички останали!

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Vomma Разгледай мнение
                              Sell implied vola
                              Не разбрах, да продавам петролни компании ли?

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от bate Goiko Разгледай мнение
                                В кое според вас е по-добре да се направи дълга позиция Брент или Американски петрол?
                                Ще съм благодарен ако повече хора напишат мнение!
                                Sell implied vola

                                Коментар

                                Working...
                                X