IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение
    Бъркшайъра гледам ептен на драйфаща камила замязал...

    Аз съм малко по склонен за надоле, сигурно щото почти 40% кеш и 16% къси ми влияят зле..
    При нетно 28% дълъг не разбирам защо слагаш усмихнат емотикон накрая.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от michaelis12 Разгледай мнение
      то тука всичко може, сега ше видиме какво ще стане днес вечерта и в петъка .... аз мисля, че са на reversal ама не се знае знае ли се .....
      Бъркшайъра гледам ептен на драйфаща камила замязал...

      Аз съм малко по склонен за надоле, сигурно щото почти 40% кеш и 16% къси ми влияят зле..

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Misho ILIEV Разгледай мнение
        Е, защо пък да не падне още. Сега в момента краткосрочно нещата не изглеждат никак добре. Мениджърите на активи в такива случаи почват да продават по малко от тук, от там, но достатъчно че пазарът да падне.
        то тука всичко може, сега ше видиме какво ще стане днес вечерта и в петъка .... аз мисля, че са на reversal ама не се знае знае ли се .....

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Misho ILIEV Разгледай мнение
          Да, изглежда невероятно, но според мене не е.

          Значи ти очакваш инфлация в САЩ, основно cost-push инфлация от повишаването на цената на петрола (а също и стагнация на потребителското търсене и липса на увеличение на продажбите). До колкото знам не очакваш доларът да се вдига още много, независимо дали Федът ще вдига два или четри пъти тази година.

          Е, при това положение не е ясно как падането на корпоративните печалби ще продължи. Основият спад идва от енергийния, сиреч петролния сектор, а също и суровините. Ако петролът тръгне нагоре, а суровините се стабилизират, S&P500 най-вероятно ще отчете осезаем растеж на печалбите.

          Другата преса върху печалбите през 2015 дойде от повишаващия се долар. Но доларът и сега е доста надценен. Ти не предвиждаш катастрофа при възникващите пазари или еврозоната. Даже напротив. Значи доларът едва ли ще се изстреля нагоре в стратосферата. Значи едва ли ще има значителен натиск върху печалбите от повишаващия се долар. И следователно по-вероятно е във втората половина на 2016 да стане обратното: отслабващия долар да даде едно рамо на печалбите.

          Що се отнася пък до потребителското търсене в САЩ, аз лично се съмнявам, че ще е слабо. Да не говорим че Федът ще се интересува много повече от ефекта върху инфлацията идващ от повишаването на надниците, отколкото от повишаването на цената на петрола.
          Инфлацията се мери на годишна база. Т.е. за повишението на инфлацията не е важно дали петрола ще тръгне нагоре, а само дали ще пада повече. Ноември към ноември например спада на бензина е 40%. Но януари към януари ще е около 0

          Коментар


          • Първоначално изпратено от michaelis12 Разгледай мнение
            колко да падне още добре а ако не падне а си тръгне нагоре ....
            Е, защо пък да не падне още. Сега в момента краткосрочно нещата не изглеждат никак добре. Мениджърите на активи в такива случаи почват да продават по малко от тук, от там, но достатъчно че пазарът да падне.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
              Всяка година очакват 7% -8% растеж в началото на годината. И след това ревизират надолу. За 2015 например ще направят само 1% растеж, като очакванията за сега ча четвъртото и за първото на 2016 вече са за спад на печалбите на акция - и след това по магичен начин да направят такъв ръст че пак да удари 7 и нещо %
              Да, изглежда невероятно, но според мене не е.

              Значи ти очакваш инфлация в САЩ, основно cost-push инфлация от повишаването на цената на петрола (а също и стагнация на потребителското търсене и липса на увеличение на продажбите). До колкото знам не очакваш доларът да се вдига още много, независимо дали Федът ще вдига два или четри пъти тази година.

              Е, при това положение не е ясно как падането на корпоративните печалби ще продължи. Основият спад идва от енергийния, сиреч петролния сектор, а също и суровините. Ако петролът тръгне нагоре, а суровините се стабилизират, S&P500 най-вероятно ще отчете осезаем растеж на печалбите.

              Другата преса върху печалбите през 2015 дойде от повишаващия се долар. Но доларът и сега е доста надценен. Ти не предвиждаш катастрофа при възникващите пазари или еврозоната. Даже напротив. Значи доларът едва ли ще се изстреля нагоре в стратосферата. Значи едва ли ще има значителен натиск върху печалбите от повишаващия се долар. И следователно по-вероятно е във втората половина на 2016 да стане обратното: отслабващия долар да даде едно рамо на печалбите.

              Що се отнася пък до потребителското търсене в САЩ, аз лично се съмнявам, че ще е слабо. Да не говорим че Федът ще се интересува много повече от ефекта върху инфлацията идващ от повишаването на надниците, отколкото от повишаването на цената на петрола.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Protokol Разгледай мнение
                Някой търгували ли петрола през ETF ?
                Популярния UCO изглежда да е голямо дърво за търговия, съпоставен с XLE
                UCO е ultra (leveraged x2), умножава дневните движения и за продължително държане не зависи много от текущата цена на актива а от движенията преди това.
                Аз държа USO и XLE.
                USO страда от контанго. XLE гледам, че държи large caps, което би трябвало да намалява риска от фалити, така че ми изглежда по-добрата алтернатива, а и плаща дивидент.

                Иначе дървото идва от това, да влезеш с двойна скорост в насрещното - карам си аз и изведнъж една църква изскочи на пътя и се блъсна в мен

                Коментар


                • Първоначално изпратено от andy2000 Разгледай мнение
                  Поляците и унгарците през ETF-и ли ги играете или отделни компании?

                  Импе, и аз съм метнал око на братушките, ама има още път надолу преди да са сносни за влАзЯне.
                  През фондът на Allianz.
                  Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Longin Разгледай мнение
                    стига се излага, ... руснаците са прогресивни и трезвеници???
                    а , и колко поляци познаваш?
                    на поляците нищо им няма просто са в пъти по-малки от другите ако и двете държави са пияници, то руснаците са 6 пъти повече и ше изпият 10 пъти повече пиене от Полша, което само по себе си са повечко парици ....... т.е. повече инвестиции

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
                      Защо по дяволите падат Уолт Дисни и Ябълчичката?

                      Това не е честно.
                      Защото Импе ти казах миналия път, че има още едно надолу за потвърждение на дъното и незнаем колко ще ни завлече за тва пада .....

                      Коментар


                      • Поляците и унгарците през ETF-и ли ги играете или отделни компании?

                        Импе, и аз съм метнал око на братушките, ама има още път надолу преди да са сносни за влАзЯне.

                        Коментар


                        • Някой търгували ли петрола през ETF ?
                          Популярния UCO изглежда да е голямо дърво за търговия, съпоставен с XLE
                          За спекуланта е вредно да чете новини и още повече анализи .

                          Коментар


                          • тоже предпочита Русия. Поляците са пияници и пропадняци.
                            стига се излага, ... руснаците са прогресивни и трезвеници???
                            а , и колко поляци познаваш?
                            "the trend is your friend until the end..."

                            Коментар


                            • Дх4 - как точно Орбанов съсипва Унгария - като не допуска там да влизат талибански изверги, които да изнасилват унгарките по улиците ли? - Това е смел националноотговорен политик, истински родолюбец, който брани страната си от попълзновенията на толерастите и техните недресирани маймуняци.

                              Иначе между Полша и между Русия - като поле за инвестиции - аз предпочитам Русия - и нашата фондмениджърка, управляваща фондът, инвестиращ в ЦИЕ, тоже предпочита Русия. Поляците са пияници и пропадняци.
                              Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от dddd Разгледай мнение
                                Много съм доволен от FSLR.
                                ...
                                Сега влезе в Полша, но там се случиха кофти неща на политическият пейзаж. Опасявам се, че новите ще съсипят една просперираща държава, както Орбан съсипа Унгария.
                                Поздравления за солара.
                                Аз бих използвал ъпгрейда от GS за кеширане на профита ( те вероятно и затова го правят смарт мъни да излязат) и да си ги възстановя доста по ниско при маркет корекция. Ма ти си знаеш....

                                Каква съсипана Унгария
                                Ти унгарската борса гледал ли си я скоро, намбър уан е отвсякъде
                                И бвп-то им за 5г при Орбан расте повече отколкото при нас под мъдрото тиквено ръководство, въпреки доста по ниската ни база.
                                Нека да плюят либерастите с вси сили по полша че да напълня колкото може по ниско та да се заформи хубава позиция, сега ми е само 0.8% дела при тях.

                                Полша, Унгария, Чехия, Словакия, а и Румъния се управляват от добри, прозорливи и националноотговорни политици.
                                Само може да мечтаем за такива тук.
                                Дори и западняците ги харесват, поогледай се малко по чуждите форуми.

                                Мисля че залитането ти по Сорос ( в полит план) ти яде от трезвата преценка за нещата. Този е еврофоб.

                                Коментар

                                Working...
                                X