IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от fantasy_gt Разгледай мнение
    Явно някой не си е научил урока - през последната криза Алианц падна с около 70%, а при спукването на дот ком балона - с 89%.... А пък не е високотехнологична компания...
    Това, че е станало преди, не означава, че може пак. От какви нива е паднал? Каква доходност е носила акцията тогава и каква носи сега? Защото това не е без значение... макар да е по-лесно да си гледаме само графиките.

    Паднала 89%... ти ще продадеш ли за 15 евро акция, от която чакаш 7 евро дивидент? А за 4.6 долара ще продадеш ли акция с 1.3 долара дивидент?
    Last edited by Императорът; 14.01.2016, 12:36.
    Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

    Коментар


    • Първоначално изпратено от ПИЧ Разгледай мнение
      Лошото е че Dow 30 Futures - не ще да се повдига след вчерашния огромен спад с 364 пункта на Дау , линията е като бягане по нанадолнище
      Поне не пада, мерзавецът краварски.
      Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

      Коментар


      • Първоначално изпратено от snaky Разгледай мнение
        Разпиляваш се. До сега бяха електрически, сега станаха самодвижещи се електрички. Що пък трябва да са такива?
        Бензиновите не могат ли да са автономни? И сега има.
        И лизинги има от доста време насам. То си е наем в същността си, само че с опция за откупуване, ако искаш.
        А на водород не може ли да са? Или с ДВГ на метан? Почти без пари го докараха природния газ поне в САЩ де.
        Кое те кара да си мислиш, че можеш да виждаш в бъдещето? Ами ако технологията на батериите не се подобри съществено и не се наложат?
        Бъдещето не виждам. Но виждам, че един куп много сериозни компании работят по самодвижещи се електрически коли и са доста напреднали, вече ги тестват.

        Значи има реален шанс да стане. Има и разни анализи за времевия хоризонт на внедряването им, който все повече се приближава.

        Няма смисъл да взимаш навътре това което аз смятам за разумно. Аз имам и доста по-далечен времеви хоризонт от повечето инвеститори. Това, което е добре за мене не е задължително да е добре за някой който иска барза печалба в следващите няколко месеца.

        Коментар


        • Лошото е че Dow 30 Futures - не ще да се повдига след вчерашния огромен спад с 364 пункта на Дау , линията е като бягане по нанадолнище

          Коментар


          • Oil price crash means petrol could become cheaper than bottled water



            http://www.telegraph.co.uk/finance/e...led-water.html
            destroy racism, be like a panda – he’s black, he’s white, he’s asian and he’s chubby

            Коментар


            • Първоначално изпратено от fantasy_gt Разгледай мнение
              Явно някой не си е научил урока - през последната криза Алианц падна с около 70%, а при спукването на дот ком балона - с 89%.... А пък не е високотехнологична компания...
              Те тия с ненаучените уроци са се родили научени (в случая).. Пълно е с такива.
              The strongest stand last.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
                Ами и аз това имах предвид - обяснявах, че просто няма начин Coca cola или Allianz, или още ного-ного могъщи компании като тях, да паднат със 75%, както пророкува някакъв американски палячо.
                Явно някой не си е научил урока - през последната криза Алианц падна с около 70%, а при спукването на дот ком балона - с 89%.... А пък не е високотехнологична компания...

                Коментар


                • Да видим днес как ще тръгне Европа, дано малко дръпне надолу при отварянето, та да си купя Ford.
                  Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
                    Вторият е - то се знае: Жилет.

                    Форд е измислил поточната линия, Жилет - стоките за еднократна употреба ("Използвай и хвърли").

                    Без тия двамата световната икономика въобще нямаше да е това, което е.
                    Джон Пирпонт Морган - още една доста противоречива личност

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
                      Като заговорих за Форд - тестови въпрос на който учениците ми знаят отговорът:

                      Кои са двамата създатели на съвременната икономика? Единият е Форд, а другият е?
                      .......................




                      Вторият е - то се знае: Жилет.

                      Форд е измислил поточната линия, Жилет - стоките за еднократна употреба ("Използвай и хвърли").

                      Без тия двамата световната икономика въобще нямаше да е това, което е.
                      Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от trader1 Разгледай мнение
                        Мисля че всичко започна с едно голямо "Ако..". Ако акцията на Кока Кола спадне с 75% ..., и т.н. Не съм казал че акциите им ще спаднат с толкова. Иначе няма спор че КО е една от акциите с най-стабилни дивиденти
                        Ами и аз това имах предвид - обяснявах, че просто няма начин Coca cola или Allianz, или още ного-ного могъщи компании като тях, да паднат със 75%, както пророкува някакъв американски палячо.
                        Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение
                          Да ги видим чайна бабетата доколко ще докарат утре индексо като нямат вече спирачки...а и вече 3000 го пробиха..
                          Лятото прогнозирах, че Шанхаецът ще пробие 3000 само за малко и после пак ще се върне нагоре, което стана - 3000 пункта е очевидно основното ниво на подкрепа. Ето - днес - пропада под, но пак отскача нагоре.

                          МОЖЕ да слезе и до 2700, дори до 2500, но няма начин да се задържи там.

                          Днес ного се боях азиатските хора да не напълнят гащите след краварската простотия вчера, но засега те се борят храбро - масово са на червено, но минимално и се опитват да обърнат. Днес Вермахтът и Червената армия трябва да спасяват светът.
                          Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
                            Надали дивидентът на добре печелеща компания ще падне, защото и е паднала цената... въпросът е, че просто няма как да падне до подобни нива. Сметнах това и за Allianz - при спад на цената със 75% дивидентната доходност ще е над 18%. Нали разбираш, че това просто няма как да се случи. Кой ще продаде за 38 кинта акция, която му носи 7 кинта дивидент - някой кретен ли?
                            Мисля че всичко започна с едно голямо "Ако..". Ако акцията на Кока Кола спадне с 75% ..., и т.н. Не съм казал че акциите им ще спаднат с толкова. Иначе няма спор че КО е една от акциите с най-стабилни дивиденти
                            life is simple and clear when you make the right choices

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от kubrat Разгледай мнение
                              Цял ден махам къси и накрая се оказа, че съм се престарал и съм по-дълъг отколкото искам утре трябва да пускам къси пак, въобще кипи безмислен труд
                              Три пъти го режа и все късо ...
                              life is simple and clear when you make the right choices

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от kubrat Разгледай мнение
                                Цял ден махам къси и накрая се оказа, че съм се престарал и съм по-дълъг отколкото искам утре трябва да пускам къси пак, въобще кипи безмислен труд
                                Аз ще почакам следващото движение нагоре преди да пускам пак къси. Към момента индекса се намира в долната граница на това какво се очаква като резултати от компаниите. 2050 -2100 вече ще им авкаран оптимизъм - не като сега да е предимно песимизъм.

                                Коментар

                                Working...
                                X