IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Misho ILIEV Разгледай мнение
    Е, да, по принцип е така. Но понякога фалирали компании се купуват, за да се закрият. Примерно INEOS има такава политика. Така контролират капацитета.

    Не знам дали фалирали шистовци няма да бъдат купени на безценица от други шистовци и кладенците да се се запечатат.
    Чакай да ти покажа как вижда процеса на фалит CEO -то на ACI. (Фалираха вчера)
    "Today's announcement represents another significant step in our ongoing efforts to position the company for long-term success," said John W. Eaves, Arch's chairman and CEO
    Даже предполагам, че вчерашните и днешните несъразмерни спрямо падането на суровините разпродажби на суровинните компании имат нещо общо с това изказване.
    Достатъчно е да си представиш, че CEO-тата на задлъжнели компании виждат significant step in our ongoing efforts to position the company for long-term success в чаптър 11

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Tkilata Разгледай мнение
      Мишо, прощавайте, че ви се меся, но видях нещо, което смятам за много грешно. А вероятно мнозина го отиграват.
      Фалитът на участник от определен отрасъл не отнема от предлагането! Дори в частни случаи, при които се държи инвентори на склад - веднага след влизане в процедурата се изсипва неприятно количество стока на пазара, която още повече смачква цената. Да речем, че в случая с шистаците второто не се случва.
      Това, което се случва е, че обезпечените облигационери получват срещу заемите си активите на фирмите. Необезпечените облигационери получват някакви опции с надеждата някъде в бъдеще да се случи чудо, а акционерите получват чиста хартия.
      Фирмата, като стойност изчезва, но о чудо - продължава да функционира и да подава към пазара същия съплай, все едно нищо не е станало. Дори в някои случаи може да е по-конкуретна от по силния си съперник преди седмица, защото вече няма дълг, съответно и лихви по-него.
      Това си е частно количествено улесняване и с нищо не помага за балансиране на пазара, напротив, разбърква го още повече.
      Единствено постоянно и повсеместно орязване на капиталовите ивестиции ще помогне, а то е и с голям лаг.
      А колкото до петрола, той е повече политика. Затова и залозите за V -възстановяване са 50/50. Сравнително добър шанс на фона на алтернативите.
      Е, да, по принцип е така. Но понякога фалирали компании се купуват, за да се закрият. Примерно INEOS има такава политика. Така контролират капацитета.

      Не знам дали фалирали шистовци няма да бъдат купени на безценица от други шистовци и кладенците да се се запечатат.

      Коментар


      • XLE е на + при все , че петрола е доста на --- .... дали това не означава, че на големите не им пука или вече знаят, че ще обръща посоката ?
        За спекуланта е вредно да чете новини и още повече анализи .

        Коментар


        • Първоначално изпратено от absd Разгледай мнение
          така е....аз не казвам че точно сега е момента....според мен дъното ще е около 20$ и е възможно доста време да се отъпква тази цена(абсолютно дъно15-16$ може би) въпроса беше какво може да се купи при евентуално дъно,което ще даде най-добър профит при обръщане на тренда в посока нагоре
          лично моите фаворити са PBR VALE SDRL NADL(ако последните не фалират дотогава но според мен с най-голям потенциал за растеж от изброените)
          Сигурно си прав, че тези могат да скочат много като се има предвид как са се сринали.

          Аз лично бих играл много консервативно и скучно с XOM, SLB или CBI. Нещо такова.

          Но не съм сигурен, че изобщо бих играл с петрола понеже бъдещето му е под въпрос дори само в следващите 3-4 години - електрически коли, соларни панели и т.н.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Наивник Разгледай мнение
            Има ли някой точен час, кога китайчетата ще акат трейд баланса? Може да спретнат нощеска едно временно дънце Да речем - 5-6% надоле
            4,30 БГ

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Misho ILIEV Разгледай мнение
              Звучи примамливо да се спекулира с петрола, а възстановяването може лесно да има V шейп. В момента се помпа много яко. Саудитците нямат чак толкова свободен капацитет. Ако нещо се случи, някакави production disruptions или просто шистовци почнат да фалират може цената рязко да отиде нагоре.

              Звучи много примамливо...

              Но ти си прав. За да печелиш не е необходимо за да си много умен. По-скоро важи правилото малко ум ама на място, както и много търпение и здрави нерви.
              Мишо, прощавайте, че ви се меся, но видях нещо, което смятам за много грешно. А вероятно мнозина го отиграват.
              Фалитът на участник от определен отрасъл не отнема от предлагането! Дори в частни случаи, при които се държи инвентори на склад - веднага след влизане в процедурата се изсипва неприятно количество стока на пазара, която още повече смачква цената. Да речем, че в случая с шистаците второто не се случва.
              Това, което се случва е, че обезпечените облигационери получват срещу заемите си активите на фирмите. Необезпечените облигационери получват някакви опции с надеждата някъде в бъдеще да се случи чудо, а акционерите получват чиста хартия.
              Фирмата, като стойност изчезва, но о чудо - продължава да функционира и да подава към пазара същия съплай, все едно нищо не е станало. Дори в някои случаи може да е по-конкуретна от по силния си съперник преди седмица, защото вече няма дълг, съответно и лихви по-него.
              Това си е частно количествено улесняване и с нищо не помага за балансиране на пазара, напротив, разбърква го още повече.
              Единствено постоянно и повсеместно орязване на капиталовите ивестиции ще помогне, а то е и с голям лаг.
              А колкото до петрола, той е повече политика. Затова и залозите за V -възстановяване са 50/50. Сравнително добър шанс на фона на алтернативите.

              Коментар


              • Има ли някой точен час, кога китайчетата ще акат трейд баланса? Може да спретнат нощеска едно временно дънце Да речем - 5-6% надоле

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Misho ILIEV Разгледай мнение
                  Standard Chartered вече предвиждат петролът да падне на $10.
                  не ми се вярва че можем да видим цени от 10$
                  ама знае ли човек както е тръгнало
                  "В очите на завистта всеки успех е престъпление.."

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Misho ILIEV Разгледай мнение
                    Не е ли по-добре се изчака да падне до към $25. Сега все още потенциално има още доста надолу до $20.
                    така е....аз не казвам че точно сега е момента....според мен дъното ще е около 20$ и е възможно доста време да се отъпква тази цена(абсолютно дъно15-16$ може би) въпроса беше какво може да се купи при евентуално дъно,което ще даде най-добър профит при обръщане на тренда в посока нагоре
                    лично моите фаворити са PBR VALE SDRL NADL(ако последните не фалират дотогава но според мен с най-голям потенциал за растеж от изброените)
                    "В очите на завистта всеки успех е престъпление.."

                    Коментар


                    • Goldman: икономиката ще расте с 2%, т.е. няма да има значителен растеж на продажбите. Нормите на печалба са достигнали пика си. Купувайте компании, чиито норми на печалбата ще се повишават през 2016 и 2017 - Alphabet, Starbucks, Amgen and Bristol-Myers Squibb.

                      http://www.cnbc.com/2016/01/12/goldm...s-outlook.html

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от dddd Разгледай мнение
                        Всички се надъхвате за петрола, но аз като прост човек си задавам елементарният въпрос. Защо всички считате, че възстановяването ще е V шейпт а не L шейпт? Аз съм за дет кет баунс от около 20 на сто от дъното след което L. При този вариант печелиш само ако хванеш абсолютното дъно.
                        Звучи примамливо да се спекулира с петрола, а възстановяването може лесно да има V шейп. В момента се помпа много яко. Саудитците нямат чак толкова свободен капацитет. Ако нещо се случи, някакави production disruptions или просто шистовци почнат да фалират може цената рязко да отиде нагоре.

                        Звучи много примамливо...

                        Но ти си прав. За да печелиш не е необходимо да си много умен. По-скоро важи правилото малко ум ама на място, както и много търпение и здрави нерви.
                        Last edited by Misho ILIEV; 12.01.2016, 23:36.

                        Коментар


                        • On Jan. 12, Congress is scheduled to vote on the “Audit the Fed” legislation (H.R. 24/S. 264)
                          „Нямам да предложа нищо друго освен кръв, тежък труд, сълзи и пот”

                          Коментар


                          • петрол

                            Standard Chartered вече предвиждат петролът да падне на $10.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Наивник Разгледай мнение
                              МедА
                              Поръчал съм тенекия мед от планински район, дето на 20 км човек се не види.....Цената се вдигнала до 9 лв на тенекия.....( бах мама му -миналата година беше 6 за буркан...)
                              В такава мед да се инвестира...
                              Другата ( електролитната ) си е рискова инвестиция...Цената само надолу...колкото толкова.....
                              Оптиката изяде медта !!!

                              Коментар


                              • Всички се надъхвате за петрола, но аз като прост човек си задавам елементарният въпрос. Защо всички считате, че възстановяването ще е V шейпт а не L шейпт? Аз съм за дет кет баунс от около 20 на сто от дъното след което L. При този вариант печелиш само ако хванеш абсолютното дъно. Тъй като съм умерено прост и не вярвам, че мога да го хвана точно си въобразявам, че е по-добре да си купя качествени акции, които са пострадали покрай сътресенията със суровините. Примерно БМВ, GILD, FSLR ... От суровинните ми харесва единствено Рио Тинто, но още е много скъп. Има време да поевтинее.
                                Аз си въобразявам и, че дъното не е фиксирано а е по-скоро плаващо, при това надолу. Когато пострадат суровинните икономики, те девалвират валутата си, което води до нови по-ниски производствени разходи в долари. Това дава възможност за нова вълна на конкуренция между производителите и нови по-ниски цени. Като резултат имаме ново обедняване на туземците и девалвация, след което цените пак падат. В даден момент мизерията стига такива нива, че няма на къде и някой хвърля кърпата като свива обема. Тогава пазара започва да се стабилизира. За мен този момент още не е дошъл и затова съм внимателен. Много хора хванаха кинжала пред очите ми. Вече и аз се изкушавам да посегна, но някак си успявам да се удържа и да седна на ръцете си и да не пипам.

                                Коментар

                                Working...
                                X