IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от andi Разгледай мнение
    взимаш ли си всеки две години,нов айфон
    Наложи се да взема два за три години, но втория след дълги разправии с FNAC ми го продадоха нов за 130 евро, защото първия се прецака още докато беше в дву-годишна гаранция. Гадовете не искаха да я признаят и така се стигна до компромис. Епъл имат таква политика, когато не ти признаят напълно гаранцията, а се чувстват гузни и им вдигнеш скандал да "сменят" айфони като им платиш нещо от сорта на производствените разходи.

    Иначе идва време за нов айфон, но може и да е чак като излезе седмицата.

    Аз съм фен и въобще не гледам какво предлага конкуренцията. Епъл и нещо друго!

    Коментар


    • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
      Това е насищането в САЩ. Извън САЩ е много по-ниско. Но насищенето не е и чак толкова важно. А между другото в САЩ хората си сменят сматфоните на всеки две години.

      ARPU на айфон е три пъти по-висок от Android и почти няма съмнение, че ще се увеличава. Затова Голдман ги ъпгрейднаха.

      Епъл имат и огромен кеш - перфектен за бай бек. И ще продължават да трупат кеш и с леко намалена печлба и пак ще има за бай бек.

      Значи, тези които си нямаме Епъл е добре да мислим за позиция ако цената стигне $75-80.
      Last edited by Misho ILIEV; 28.01.2016, 00:17.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от ДесеткиЛевове Разгледай мнение
        Ми те и потребителите на уиндоус не разбират бъкел от софтуер. Предполагам няма никакъв проблем до една година линукс да стане #1 операционна система? Безплатен е, всичко което му трябва на средния потребител го има и на линукс. Нема никакъв проблем така както го виждам аз, само нърдовска снобария.
        Това е разликата - като неразбираш от софтуер стоиш при софтуера който разбираш и познаваш. При смартфоните обаче това не е така. Те всичките са направени така че да могат да се ползват и от идиоти. За разлика от софтуера за компютри.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
          Хайде хайде сега. 99% от потребителите им бъкел не разбират от софтуер, екосистема и други али бали. Просто са балъци готови да дават по 700 долара че да правят снимки, да водят разговори и да се ровят в интернет. И да не забравяме да де фукат.

          Смартфоните не са някакви суперкомпютри че да са незанеми. Всеки нормален телефон и смартфон върши на 99,99% същата работа и са напълно взаимозаменяеми 99,99% от времето. Единствената причина останалите 0,01% да водят до големия профит маржин е че хората могат да приказват за екосистема, превъзходство и нърдовска снобария
          Ми те и потребителите на уиндоус не разбират бъкел от софтуер. Предполагам няма никакъв проблем до една година линукс да стане #1 операционна система? Безплатен е, всичко което му трябва на средния потребител го има и на линукс. Нема никакъв проблем така както го виждам аз, само нърдовска снобария.

          Коментар


          • От година и нещо постоянно ме тероризират по мобата всякакви брокерчета от всевъзможни неизвестни брокерджийници... скоро един ме зарибяваше да си купувам Самолетчета, ама аз го отсвирих... що утре не ми се обади пак, да го питам к`во става?
            Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
              Сега пък защо падат проклетите кравари - заради баба йелън ли?
              Щото са узрели крушите...

              FANG - 3.5%, so far so good..

              Коментар


              • Сега пък защо падат проклетите кравари - заради баба йелън ли?
                Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                Коментар


                • Първоначално изпратено от andi Разгледай мнение
                  взимаш ли си всеки две години,нов айфон
                  Аха
                  Вземаш го за 500, винаги му вземаш 300 след 2 години. Това си е сделка отвсякъде

                  Коментар


                  • Коментар


                    • Първоначално изпратено от Misho ILIEV Разгледай мнение
                      Също така минат не минат две години и хората си взимат нов айфон. И не гледат дали е с по-добри технически характеристики, а просто защото е Епъл. Освен това човек се овързва с Епъл. Купува си разни неща от iTunes и после няма как да ги използва с други устройства.

                      Епъл имат и голямото предимство, че те си правят и хардуеъра и софтуеъра, и така могат да гарантират че всичко ще работи заедно по-добре.

                      Така че аз не ги изключвам от играта.

                      Но както бях казал тука преди около четири месеца, Епъл са прекалено големи за да растат и затова се търгуват на ниско ПЕ. Тогава доста хора се нахвърлиха върху мене.
                      Аз говоря за целия пазар на смартфони. Епъл лесно може да прави растеж когато насищането е ниско - тогава просто краде от останалите. но когато насищането е вече 70% и те така и така имат голям дял от него - от къде точно ще им дойде растежа.

                      А в момента в който органичния растеж на целия пазар спадне или стане отрицателен. защото и второто е възможно и това веднага удря профит маржините. Просто няма как да не се случи защото конкуренцията тогава се ожесточава.

                      И като имаш продукт в който вече си вкарал горе долу всичко което ти е хрумнало че да го направиш по привлекателен какво точно още вкараш.

                      Може ли някой да ми каже например с какво ай фон 6 е по-добър от ай фон 5. Аз не използвам смартфони - смятам ги за тотална простотия - но като съм си приказвал с приятели които ползват ай фон просто не могата да ми кажат каква е разликата. А доста от тези които ползват други но са ползвали и ай фон, казват че нямат намерение да дават луди пари за нещо което не върши никаква по-добра работа от нещо което струва 10 пъти по-малко. Ама тук това било по-голямо, ама тук това било по изчистено. това са глупости. Смартфоните не са изкуство. не съм чул някой до сега да си ги слага в рамка и да мисли да ги предава на внуците си.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Misho ILIEV Разгледай мнение
                        Също така минат не минат две години и хората си взимат нов айфон. И не гледат дали е с по-добри технически характеристики, а просто защото е Епъл. Освен това човек се овързва с Епъл. Купува си разни неща от iTunes и после няма как да ги използва с други устройства.

                        Епъл имат и голямото предимство, че те си правят и хардуеъра и софтуеъра, и така могат да гарантират че всичко ще работи заедно по-добре.

                        Така че аз не ги изключвам от играта.

                        Но както бях казал тука преди около четири месеца, Епъл са прекалено големи за да растат и затова се търгуват на ниско ПЕ. Тогава доста хора се нахвърлиха върху мене.
                        взимаш ли си всеки две години,нов айфон
                        Има стари трейдъри има и смели трейдъри, но старите и смели трейдъри са само няколко

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                          Майкрософт минат не минат 2 години и те си пускат новия уиндоус и всички си го купуват. А чак пък залез на ПС та е доста пресилено. Просто и там се достигна плато. Всеки си има, и си взима ново само когато вече старото не му върши работа.

                          Смартфоните също достигнаха до този момент. но ако пазара на Майкрософт е сигурен. Като гледам никакви алтернативи на уиндоус не успяват да го изместят. То пазара на Епъл ама изобщо не е сигурен. Както Нокия научиха по трудния начин.
                          Също така минат не минат две години и хората си взимат нов айфон. И не гледат дали е с по-добри технически характеристики, а просто защото е Епъл. Освен това човек се овързва с Епъл. Купува си разни неща от iTunes и после няма как да ги използва с други устройства.

                          Епъл имат и голямото предимство, че те си правят и хардуеъра и софтуеъра, и така могат да гарантират че всичко ще работи заедно по-добре.

                          Така че аз не ги изключвам от играта.

                          Но както бях казал тука преди около четири месеца, Епъл са прекалено големи за да растат и затова се търгуват на ниско ПЕ. Тогава доста хора се нахвърлиха върху мене.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от ДесеткиЛевове Разгледай мнение
                            За една година няма как щото тяхното предимство не е толкова в хардуера (особено при айфоните) колкото в софтуера и "екосистемата", където предимствата се наваксват далеч по-трудно.
                            Хайде хайде сега. 99% от потребителите им бъкел не разбират от софтуер, екосистема и други али бали. Просто са балъци готови да дават по 700 долара че да правят снимки, да водят разговори и да се ровят в интернет. И да не забравяме да де фукат.

                            Смартфоните не са някакви суперкомпютри че да са незанеми. Всеки нормален телефон и смартфон върши на 99,99% същата работа и са напълно взаимозаменяеми 99,99% от времето. Единствената причина останалите 0,01% да водят до големия профит маржин е че хората могат да приказват за екосистема, превъзходство и нърдовска снобария

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Наивник Разгледай мнение
                              Тиху, тихуу. Да видим ще има ли йекшън
                              Бла бла бла...ма няма 2% инфлация....бла бла бла.,,акомодейтив...бла бла...2% инфлация бла бла...
                              Демек - рейт хайк ако има само 1 към края на годината - добре ще е....ко не стигнем пак до КЕ де ...

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Misho ILIEV Разгледай мнение
                                Което не означава, че акциите на Епъл не могат да се качват още дълги години напред. Както става сега с Майкрософт въпреки залеза на PC-та и на "гениалната" им операционна система Windows.
                                Майкрософт минат не минат 2 години и те си пускат новия уиндоус и всички си го купуват. А чак пък залез на ПС та е доста пресилено. Просто и там се достигна плато. Всеки си има, и си взима ново само когато вече старото не му върши работа.

                                Смартфоните също достигнаха до този момент. но ако пазара на Майкрософт е сигурен. Като гледам никакви алтернативи на уиндоус не успяват да го изместят. То пазара на Епъл ама изобщо не е сигурен. Както Нокия научиха по трудния начин.

                                Коментар

                                Working...
                                X