IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Мишо

    Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
    Знаеш ли как започна финансовата криза 2008 - две инвестиционни банки средна ръка направиха загуби които им отвяха собствения капитал

    Знаеш ли в момента какво се случва - няколко огромни инвестиционни банки правят огромни загуби, които още не са им отвяли собствения капитал, но нищо не пречи следващите тримесечия да се случи.

    Та за това падат пазарите последните месец и половина - заради това че едни огромни банки, могат да направят едни огромни загуби. Да останат без собствен капитал и да почне един процес на заразяване навсъкяде и по всяко време.
    Мишо беше дал един линк към една статия в блумбърг.

    Кои са тези банки с големите загуби? Кое ще довде до подобно нещо? Предполагам визираш дебита на петролни компании които могат да фалират.

    Няколко въпроса....банките сега в същото положение ли са като 2008 година или са далеч по добре капитализирани.

    Петрола ще продължи ли да пада ако ФЕД даде назад?

    Не казвам че това не може да стане....то всичко може да стане и война може да стане....

    И още един въпрос кога точно хората осъзнаха че това може да се случи...? На 1 януари?

    Коментар


    • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
      Знаеш ли как започна финансовата криза 2008 - две инвестиционни банки средна ръка направиха загуби които им отвяха собствения капитал

      Знаеш ли в момента какво се случва - няколко огромни инвестиционни банки правят огромни загуби, които още не са им отвяли собствения капитал, но нищо не пречи следващите тримесечия да се случи.

      Та за това падат пазарите последните месец и половина - заради това че едни огромни банки, могат да направят едни огромни загуби. Да останат без собствен капитал и да почне един процес на заразяване навсъкяде и по всяко време.
      Недей моля ти се и ти да почваш да ни даваш обяснения стил СиЕнБиСи. За това ли всички водещи индекси отвориха с годишен гап? Годишен! Доста рядко явление. Явно както всички си празнуваха и се сетиха, че някои банки може да имат проблеми Айде нЕма нужда!

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Tkilata Разгледай мнение
        Момчета купувайте, не мога да го удържа сам.
        Алонсо дай едно рамо, стига си се стискал
        Аз изкупих колкото можах, сега само си броя загубите и се забавлявам с дейтрейдинг

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Tkilata Разгледай мнение
          Момчета купувайте, не мога да го удържа сам.
          Алонсо дай едно рамо, стига си се стискал
          Щом и доларът не помага,трудна работа.

          Коментар


          • Момчета купувайте, не мога да го удържа сам.
            Алонсо дай едно рамо, стига си се стискал

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение
              Пак няма да купи вероятно шото точно тогава най много ще те е страх...или поне в общия случай
              В общият случай на пазарите 95% от учасниците губят пари. Този форум е изключение. Тук пишат само печелещите
              Акъл ми дай, пари сам ще си спечеля.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение
                Имам усещането че че биотехнологиите започва голмеия скок. Затварянето на огромните милиони шорт там ще ги изтреля в небесата...само това да не говорим за байбака.

                След някой ден всички ще позабравят страха ми се струва за икономиката...дето вика Равния.....специалист.
                Съгласен съм за първото , но не и за второто....
                Когато петрола беше паднал до 27 случайно се получи отскок близо 20 % и случайно тогава стана ясно че "късите позиции са на рекордни нива" ...
                Почти съм сигурен, че ще върне , но колко ще е достатъчно за да обере стоповете на сривльовците ...5% , 10 %
                За спекуланта е вредно да чете новини и още повече анализи .

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение
                  Страх и притеснение

                  Отговори ми на един въпрос.

                  Кое довежда до страха? Ситуацията в реалната икономика или падането на пазара?

                  Ако е реалната икономика - сега ли точно на нова година всички почна да ги е страх? Декември или цялата минала година защо нямаше страх като всичко което е сега е ясно от преди много време. Страха се поражда единственно и само от пазара. А пазара се манипулира...съответно и страха.

                  Народа се бил притеснил....притеснил се ами как няма да се притесни като му свалиха пазара с 10 а в някой сектори с 30 и повече процента. Ама защо се протеснил...заради растежа...бла бла...заради пазара се притесни. Като всичко вървеше нагоре хич и никой не се притесняваше.

                  Причината е пазара....следствието икономиката а не обратното за съжаление точно в този момент.

                  А ти когато разбереш че пазара е нагоре ....... най вероятно точно тогава е време да продаваш.

                  Или пък любимите ти биотехнологии ...да....че бяха скъпи...бяха...ама чак толкова колкото сега...хайде моля ти се. Или пък банките....пак ти бяха лщбими....ей сега трябва да са ти любими.

                  А епъл...ако си мислиш че аз правя от доста време насам бай анд холд...жестоко се лъжеш. Опитвам се да играя по свирката на свирачите до колкото мога. Епъл съм го купувал и продавал не помня колко пъти точно...ако питаш сега да имам прилично епъл.
                  Знаеш ли как започна финансовата криза 2008 - две инвестиционни банки средна ръка направиха загуби които им отвяха собствения капитал

                  Знаеш ли в момента какво се случва - няколко огромни инвестиционни банки правят огромни загуби, които още не са им отвяли собствения капитал, но нищо не пречи следващите тримесечия да се случи.

                  Та за това падат пазарите последните месец и половина - заради това че едни огромни банки, могат да направят едни огромни загуби. Да останат без собствен капитал и да почне един процес на заразяване навсъкяде и по всяко време.

                  Коментар


                  • Имам усещането че

                    Имам усещането че че биотехнологиите започва голмеия скок. Затварянето на огромните милиони шорт там ще ги изтреля в небесата...само това да не говорим за байбака.

                    След някой ден всички ще позабравят страха ми се струва за икономиката...дето вика Равния.....специалист.

                    Коментар


                    • Естественно

                      Първоначално изпратено от snaky Разгледай мнение
                      Забрави да кажеш, че преди това Тесла ги закараха от 30 на 300 (почти)
                      Съгласен съм с теб, ама кво да направим. Всеки знае, че е манипулирано, но тези които трябва да го спрат стоят и гледат. Явно така им е наредено. Когато Бернанке обяви КУ3, няколко милисекунди преди това, алгосите почнаха да купуват като луди злато. Явно имат и ясновидски способности. Даже уж и анкета отвориха. Някви резултати да си чул? Не, нали? Ама онзи младеж от Великобритания, като крашна Дау, Мау и всичките индекси, като го разбраха кои е, ако изобщо има нещо общо, веднага поискаха екстрадация и яко съд. Нормално... не е от тези, на които им е разрешено да манипулират.
                      Първо нагоре после надолу....после пак нагоре може би. Тук няма никаква манипулация...има само...фундамент...или може би очаквания....или може би ......нищо няма има само далавера ей това има.

                      Коментар


                      • Пак няма да купи вероятно

                        Първоначално изпратено от Alonso Разгледай мнение
                        Как ми се иска да беше прав. Някой да направи такава "манипулация" и да ми смъкне например кока кола на 4 или проктър и гембъл на 8 че да си накупя за целият кеш.
                        Пак няма да купи вероятно шото точно тогава най много ще те е страх...или поне в общия случай

                        Коментар


                        • Страх и притеснение

                          Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                          До колкото се сещам ти приказваше как купуваш всяко спадане, аз ти приказвах че спадът е напълно възможен - включително и при любимия ти епъл. Поне тогава ти бе любим. Не виждам за какво се заяждаш с мен при положение че ако тогава си ме бил послушал си си спестил бая загуби.

                          Сега пак си развиваш пак някакви глупости, които реално са точно глупости. Пазърт пада в момента, защото народа сериозно се е притеснил, че идва реплика на финансовата криза от 2008. И е напълно възможно да е прав. Макар и аз да мисля че греши. Но по никъкъв начин не бих се впуснал в агресивно купуване точно в този момент. Защото потенциала за сериозен спад си стои.

                          Изобщо не схващаш какво движи пазара, ама абсолютно никаква идея си нямаш. И предполагам че това е нормално. Но не е нормално да смяташ че си напълно наясно какво се случва, защото определено не си.
                          Страх и притеснение

                          Отговори ми на един въпрос.

                          Кое довежда до страха? Ситуацията в реалната икономика или падането на пазара?

                          Ако е реалната икономика - сега ли точно на нова година всички почна да ги е страх? Декември или цялата минала година защо нямаше страх като всичко което е сега е ясно от преди много време. Страха се поражда единственно и само от пазара. А пазара се манипулира...съответно и страха.

                          Народа се бил притеснил....притеснил се ами как няма да се притесни като му свалиха пазара с 10 а в някой сектори с 30 и повече процента. Ама защо се протеснил...заради растежа...бла бла...заради пазара се притесни. Като всичко вървеше нагоре хич и никой не се притесняваше.

                          Причината е пазара....следствието икономиката а не обратното за съжаление точно в този момент.

                          А ти когато разбереш че пазара е нагоре ....... най вероятно точно тогава е време да продаваш.

                          Или пък любимите ти биотехнологии ...да....че бяха скъпи...бяха...ама чак толкова колкото сега...хайде моля ти се. Или пък банките....пак ти бяха лщбими....ей сега трябва да са ти любими.

                          А епъл...ако си мислиш че аз правя от доста време насам бай анд холд...жестоко се лъжеш. Опитвам се да играя по свирката на свирачите до колкото мога. Епъл съм го купувал и продавал не помня колко пъти точно...ако питаш сега да имам прилично епъл.
                          Last edited by Iv_max; 09.02.2016, 16:58.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение
                            Едно нещо ако хвърчи като патка, крещи като патка и прилича на патка - най вероятно е патка.

                            Манипулация - Гопро - от 90 на 9, Тесла от 250 - 140, Нетфликс от 1000 - ще видим до колко. Амазон, ЛНКД... и тн. Може би инвестотори фундаменталисти видгат цената и я свалят? Или петрола....или може би огромните притеснения за китай правят медтта и т.н без пари....
                            Как ми се иска да беше прав. Някой да направи такава "манипулация" и да ми смъкне например кока кола на 4 или проктър и гембъл на 8 че да си накупя за целият кеш.
                            Акъл ми дай, пари сам ще си спечеля.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение
                              Едно нещо ако хвърчи като патка, крещи като патка и прилича на патка - най вероятно е патка.

                              Манипулация - Гопро - от 90 на 9, Тесла от 250 - 140, Нетфликс от 1000 - ще видим до колко. Амазон, ЛНКД... и тн. Може би инвестотори фундаменталисти видгат цената и я свалят? Или петрола....или може би огромните притеснения за китай правят медтта и т.н без пари....
                              Забрави да кажеш, че преди това Тесла ги закараха от 30 на 300 (почти)
                              Съгласен съм с теб, ама кво да направим. Всеки знае, че е манипулирано, но тези които трябва да го спрат стоят и гледат. Явно така им е наредено. Когато Бернанке обяви КУ3, няколко милисекунди преди това, алгосите почнаха да купуват като луди злато. Явно имат и ясновидски способности. Даже уж и анкета отвориха. Някви резултати да си чул? Не, нали? Ама онзи младеж от Великобритания, като крашна Дау, Мау и всичките индекси, като го разбраха кои е, ако изобщо има нещо общо, веднага поискаха екстрадация и яко съд. Нормално... не е от тези, на които им е разрешено да манипулират.

                              Коментар


                              • http://seekingalpha.com/article/3874...growth-problem

                                Коментар

                                Working...
                                X