IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Голдман:

    "Systemic risks from oil, China and negative rates are very unlikely," a team at the bank, led by Jeffrey Currie and Max Layton, said late Monday.

    "Banks have ample liquidity to maintain funding against higher capitalization, the negative macro impacts from low oil prices have likely already played out and are not systemic while the spillovers from China are limited and the U.S. is far from recession."

    Коментар


    • Battered Bank Stocks Reflect Not Just Jitters, but Mistrust

      "The only thing that could really wreck banks’ financial positions is “a recession that is as bad as 2008,” Mr. Bove contended. “Forget all the other stuff — consumer loan losses will shake the banks and will cause banks to run into negative earnings.” Mr. Bove is not forecasting such an event."

      http://www.nytimes.com/2016/02/14/bu...-mistrust.html

      Коментар


      • Ябълчичката пак снесе дивидентченце.

        Вий сигурно също тоже имате - ако имате ябълчички.
        Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Дебнем на замаушка Разгледай мнение
          Тук имаш право - картофът сега е в процес на нагорещяване, обаче... После като го хвърлят на нас, не знам - при такъв крах какво ще е маслодайно - злато ли, що ли? Кешът явно няма да е, дори и франкът струва ми се ще си вземе доволно.

          А локално, целият тоя кеш дето стои по депозити също няма как да не изгърми под някаква форма. Няма да го изпуснат.
          Ного ясно - оставят катеричоците да затлъстеят, преди да им одерат кожичките.

          Но от друга страна - защо е нужно голямо "БУМ"? Че те тия с депозитите така и така ги чешат ежедневно и ежечасно - и то без да се усетят? Така не е ли по-добре, отколкото да се опитат да ги очешат наведнъж, а хората да вдигнат революция?

          Ся който не се усеща, че държейки кеш или депозит, е прецакан - това си е негов проблем: кьорав карти не играе.
          Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

          Коментар


          • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение
            Импе,
            като се радваш, че качват пазарите им виж защо качват и в каква спирала влизаме ... в която е ангажиран целият 'мейнстриим' свят.

            защо качва...защото икономиката им е 'счупена' и излизат все по-гадни данни, което значи, че ще печатат пари и ще свалят още лихвата....

            това лудост, която ще свърши до няколко години (максимум няколко) с тотален крах и преразпределение на благата от което няма да намажат 98% от хората, чиито спестявания са на борсата....
            Няма да намажат докато трае цунамито. Не забравяй, че парите може и да нямат реално покритие, ама с акциите не е така.
            Който е на борсата, може да отнесе ужасен побой за година или пет или десет, ама накрая той ще тържествува, просто защото има реални активи. Същото е и ако имаш златце, качествен имот и т.н.
            Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Protokol Разгледай мнение
              Ами акциите на HSBC на NYSE падат не само на DAX ...
              Сега сериозно по въпроса - притесняват ме, че дори добрите новини не ги засилват яко нагоре....Ето виж днес . повечето евро банкови качват двойно или тройно на HSBC ...
              Да, ама и не се е сривала Хъ-Съ-Бъ-Цъ с по 18% на ден.
              Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

              Коментар


              • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение
                Импе,
                като се радваш, че качват пазарите им виж защо качват и в каква спирала влизаме ... в която е ангажиран целият 'мейнстриим' свят.

                защо качва...защото икономиката им е 'счупена' и излизат все по-гадни данни, което значи, че ще печатат пари и ще свалят още лихвата....

                това лудост, която ще свърши до няколко години (максимум няколко) с тотален крах и преразпределение на благата от което няма да намажат 98% от хората, чиито спестявания са на борсата....
                Тук имаш право - картофът сега е в процес на нагорещяване, обаче... После като го хвърлят на нас, не знам - при такъв крах какво ще е маслодайно - злато ли, що ли? Кешът явно няма да е, дори и франкът струва ми се ще си вземе доволно.

                А локално, целият тоя кеш дето стои по депозити също няма как да не изгърми под някаква форма. Няма да го изпуснат.
                Last edited by Дебнем на замаушка; 15.02.2016, 11:36.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
                  Ти какви акции си пазаруваш на Хъ-Съ-Бъ-Цъ? Щото моите са на около 5 кинта и нещо (паднаха проклетидаса) - понапълних си там на два пъти заради сосният дивидент. Какво извратено има в това да говорят хубаво за? Това е могъща бамка.

                  Иначе някои пазари вече наистина са на нивата си от 11-а - особено азиатските.
                  Ами акциите на HSBC на NYSE падат не само на DAX ...
                  Сега сериозно по въпроса - притесняват ме, че дори добрите новини не ги засилват яко нагоре....Ето виж днес . повечето евро банкови качват двойно или тройно на HSBC ...
                  За спекуланта е вредно да чете новини и още повече анализи .

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
                    Я - самураите: 7-8% нагоре.
                    Импе,
                    като се радваш, че качват пазарите им виж защо качват и в каква спирала влизаме ... в която е ангажиран целият 'мейнстриим' свят.

                    защо качва...защото икономиката им е 'счупена' и излизат все по-гадни данни, което значи, че ще печатат пари и ще свалят още лихвата....

                    това лудост, която ще свърши до няколко години (максимум няколко) с тотален крах и преразпределение на благата от което няма да намажат 98% от хората, чиито спестявания са на борсата....
                    това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                    Коментар


                    • Я - самураите: 7-8% нагоре.
                      Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Misho ILIEV Разгледай мнение
                        Според мене обаче ти не се съмняваш в лошите данни, които идват от същите институции

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Hermes73 Разгледай мнение
                          Силно се съмнявам във всички данни изнесени от ЕЦБ ,ФЕД ,Японската Централна Банка и т. н .
                          Според мене обаче ти не се съмняваш в лошите данни, които идват от същите институции

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Misho ILIEV Разгледай мнение
                            Федът в Атланта прогнозира с техния nowcast модел 2.7% растеж на американската икономика за първото тримесечие на базата на наличните данни към 12 февруари. Което не е толкова зле.

                            https://www.frbatlanta.org/cqer/rese...w.aspx?panel=1
                            Силно се съмнявам във всички данни изнесени от ЕЦБ ,ФЕД ,Японската Централна Банка и т. н .

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Hermes73 Разгледай мнение


                              Федът в Атланта прогнозира с техния nowcast модел 2.7% растеж на американската икономика за първото тримесечие на базата на наличните данни към 12 февруари. Което не е толкова зле.

                              https://www.frbatlanta.org/cqer/rese...w.aspx?panel=1

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Protokol Разгледай мнение
                                Рано е ... казват , че страховете са на нивата от 2011 (как ги смятат ) , значи и цените трябва да са там някъде...
                                Според мен перфектния bargain за момента са европейските банки.
                                Ще дебна CS - чакам да тества отново дъното от тези дни ... от глупост или ...от страх махнах поръчката си точно преди да се изпълни ....
                                И разбира се HSBC . Но ме притеснява, че само хубави неща говорят а тя акцията надолу 5 г. вече ... Ще ги чакам да пробият 30 $ и тогава ще има разпродажби ...
                                Ти какви акции си пазаруваш на Хъ-Съ-Бъ-Цъ? Щото моите са на около 5 кинта и нещо (паднаха проклетидаса) - понапълних си там на два пъти заради сосният дивидент. Какво извратено има в това да говорят хубаво за? Това е могъща бамка.

                                Иначе някои пазари вече наистина са на нивата си от 11-а - особено азиатските.
                                Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                                Коментар

                                Working...
                                X