IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Misho ILIEV Разгледай мнение
    Федът в Атланта прогнозира с техния nowcast модел 2.7% растеж на американската икономика за първото тримесечие на базата на наличните данни към 12 февруари. Което не е толкова зле.

    https://www.frbatlanta.org/cqer/rese...w.aspx?panel=1
    Силно се съмнявам във всички данни изнесени от ЕЦБ ,ФЕД ,Японската Централна Банка и т. н .

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Hermes73 Разгледай мнение


      Федът в Атланта прогнозира с техния nowcast модел 2.7% растеж на американската икономика за първото тримесечие на базата на наличните данни към 12 февруари. Което не е толкова зле.

      https://www.frbatlanta.org/cqer/rese...w.aspx?panel=1

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Protokol Разгледай мнение
        Рано е ... казват , че страховете са на нивата от 2011 (как ги смятат ) , значи и цените трябва да са там някъде...
        Според мен перфектния bargain за момента са европейските банки.
        Ще дебна CS - чакам да тества отново дъното от тези дни ... от глупост или ...от страх махнах поръчката си точно преди да се изпълни ....
        И разбира се HSBC . Но ме притеснява, че само хубави неща говорят а тя акцията надолу 5 г. вече ... Ще ги чакам да пробият 30 $ и тогава ще има разпродажби ...
        Ти какви акции си пазаруваш на Хъ-Съ-Бъ-Цъ? Щото моите са на около 5 кинта и нещо (паднаха проклетидаса) - понапълних си там на два пъти заради сосният дивидент. Какво извратено има в това да говорят хубаво за? Това е могъща бамка.

        Иначе някои пазари вече наистина са на нивата си от 11-а - особено азиатските.
        Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Protokol Разгледай мнение
          Рано е ... казват , че страховете са на нивата от 2011 (как ги смятат ) , значи и цените трябва да са там някъде...
          Според мен перфектния bargain за момента са европейските банки.
          Ще дебна CS - чакам да тества отново дъното от тези дни ... от глупост или ...от страх махнах поръчката си точно преди да се изпълни ....
          И разбира се HSBC . Но ме притеснява, че само хубави неща говорят а тя акцията надолу 5 г. вече ... Ще ги чакам да пробият 30 $ и тогава ще има разпродажби ...
          Предполагам гледат VIX. Но стаховете могат много бързо да се заменят с алчност, както стана вчера.

          Сигурно може да се направят повече пари с европейски банки. Но те не са в добра форма и аз не съм убеден, че еврозоната е много добре. Също европейските банки са неконкуретни в investment banking-а. И в какво изобщо е силата им?

          Пък за американската икономика съм много по-сигурен и техните банки са добре капитализирани. Верно Федът няма повече арсенал и при една рецесия може би ще трябва да измъдри още по-неконвенционални мерки - като отрицателните лихви. Но някак много малко вероятно е това.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Misho ILIEV Разгледай мнение
            Някой да е пазарувал американски банки вчера?

            Аз най-после се сдобих с BAC ($11.5) след години назландисване.
            Рано е ... казват , че страховете са на нивата от 2011 (как ги смятат ) , значи и цените трябва да са там някъде...
            Според мен перфектния bargain за момента са европейските банки.
            Ще дебна CS - чакам да тества отново дъното от тези дни ... от глупост или ...от страх махнах поръчката си точно преди да се изпълни ....
            И разбира се HSBC . Но ме притеснява, че само хубави неща говорят а тя акцията надолу 5 г. вече ... Ще ги чакам да пробият 30 $ и тогава ще има разпродажби ...
            Last edited by Protokol; 13.02.2016, 14:04.
            За спекуланта е вредно да чете новини и още повече анализи .

            Коментар


            • Първоначално изпратено от momcol Разгледай мнение
              В youtube се въртят клипове за колапс на фондовите пазари на 19 февруари 2016. Но интересното е, че няма информация в тях защо точно на тази дата. Поразрових се из форумите ( в Щатите и Канада) на 19 излизат отчетите на големите компании в Северна Америка. Като гледам паниката на борсите тук тази седмица, нищо чудно при неочаквани резултати да настъпи срив. Още повече 19-ти е петък.
              Че те повечето отчети отдавна излязоха. На 19-ий излиза отчетът на Allianz.

              Да не говорим, че досега резултатите бяха почти винаги неочаквани за анализаторите.... неочаквано добри.
              Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

              Коментар


              • Някой да е пазарувал американски банки вчера?

                Аз най-после се сдобих с BAC ($11.5) след години назландисване.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от fantasy_gt Разгледай мнение
                  Абе никакво измислица не беше загубата. По тази логика провизиите и обезценките за лоши кредити на банките не трябва да се вземат предвид, защото, видиш ли, те може и да не загубят нищо накрая.

                  Загубите си бяха истински, макар и на хартия. Но така е и с печалбите в повечето случай. Проблемът беше, че тези загуби плашеха останалите и, както предполагат поведенческите финанси, в един момент се превръщат в самосбъдващо се пророчество, защото всички се панират и...
                  Точно поради тази причина през месец март 2009-та FASB промени един много важен счетоводен стандарт (FAS-157), касаещ mark-to-market, като в общи линии остави компаниите да оценяват активите си както им отърва.
                  (не)Случайно това действие (по-скоро очакванията за него) съвпадна с дъното на пазара през 2009-та.
                  След това просто оставяш пазара да свърши останалото, като междувременно го залееш с трилиони евтини долари. Даже малко печалба направи правителството, но така остана повече за тези, които им плащат хонорари за лекции и разни кампании за сенатори, конгресмени, президенти....
                  При нормални условия загубата на хартия си е загуба. При паника на пазара liquidity preference на играчите се променят и всеки се стреми към възможно най-ликвидния актив (кеш или резерви в ЦБ). В такава ситуация почти всички финансови институции се оказват в несъстоятелност, защото са принудени да продават активите си едновременно.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от snaky Разгледай мнение
                    Ами предпочитам да съм от лаиците дето се плашат, щото "професионалистите" ги видяхме докъде я докараха предния път Лошото е, че от тогава досега нищо не се е променило, напротив, по-зле е и индикатора за това са отрицателните лихви. Ако всичко беше ок, дали щяхме да ги видим? Или ти се трува нормално Японските облигации да са с отрицателна доходност до 10 годишните, че и отгоре... А колко е дълга няма да споменавам, обидно ми е да го коментирам даже.
                    Да видим един конкретен пример с interest rate swap (IRS). Представи си ние двамата имаме по един милиард долара дълг в облигации. Аз плащам фиксирана лихва - 4%, а ти плаваща - 3mo USD LIBOR + 150bcp. Решаваме да направим суап и аз се задължавам да ти плащам периодически 3mo USD LIBOR + 150bcp, а ти на мене 4%. Всичко това върху notional amaount от един милиард.

                    Значи при този суап ти ми плащаш $40m, а аз ти плащам 3mo USD LIBOR + 150bcp. Сега ние не знам 3mo USD LIBOR + 150bcp колко точно ще излезе, но да речем аз очаквам да е $35m, а ти $45m.

                    Т.е. ако "занетим" ще излезе, че реално cash flow-а между нас ще е между 0 и $5 милиона. Ако USD LIBOR рязко се качи или падне сумата може и да се увеличи на $10 или $20 милиона.

                    Сега ти би ли казал, че нашата обща нетна експозиция в резултат на суапа е един или два милиарда?

                    Между другото ние този суап можем да го направим и без да имаме по един милиард дълг. Правим си суап върху имагинерната сума (notional amount) един милиард.

                    И на всичкото отгоре, на следващия ден си променяме мнението за бъдещите лихви и направим втори IRS с други числа. Така за една седмица notional amount на суаповете ни може да скочи на 5 милиарда, но като net-нем може да се окаже, че парите които текат между нас са някаква доста мизерна сума.

                    Сега пък си представи, че ние не търгуваме директно един с друг, а чрез посредник - Уелс Фарго.

                    Коментар


                    • В youtube се въртят клипове за колапс на фондовите пазари на 19 февруари 2016. Но интересното е, че няма информация в тях защо точно на тази дата. Поразрових се из форумите ( в Щатите и Канада) на 19 излизат отчетите на големите компании в Северна Америка. Като гледам паниката на борсите тук тази седмица, нищо чудно при неочаквани резултати да настъпи срив. Още повече 19-ти е петък.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Misho ILIEV Разгледай мнение
                        Имах предвид, че ритейл продажбите са се увеличили повече от очакваното през януари, но сега виждам, че потребителският сентимент е спаднал през февруари. Картината е смесена

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Hermes73 Разгледай мнение
                          В добра форма викаш е потребителя,да прав си краварите яко бачкат ,от последния доклад по заетоста се видя-бармани и сервитьори на временни трудови договори
                          Имах предвид, че ритейл продажбите са се увеличили повече от очакваното през януари, но сега виждам, че потребителският сентимент е спаднал през февруари. Картината е смесена

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Misho ILIEV Разгледай мнение
                            На баба по-скоро ще й се наложи да вдига още малко. Американският потребител е в добра форма, противно на твоите очаквания. И петролът ще трябва леко да се вдигне тази година. А и да не се вдигне, достатъчно е да спре да пада.
                            В добра форма викаш е потребителя,да прав си краварите яко бачкат ,от последния доклад по заетоста се видя-бармани и сервитьори на временни трудови договори

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Hermes73 Разгледай мнение
                              Ако Баба въведе отрицателни лихви ..............
                              На баба по-скоро ще й се наложи да вдига още малко. Американският потребител е в добра форма, противно на твоите очаквания. И петролът ще трябва леко да се вдигне тази година. А и да не се вдигне, достатъчно е да спре да пада.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                                И този балон се подхранва от ниските лихви на централните банки - които не са индикатор за нищо, освен за политически действия. Тези ниски лихви правят хеджа супер евтин и правят възможно прехвърляне на ниски лихви от една парична зона в друга, като по този начин надуват балони навсякъде.
                                Кнут Виксел?

                                Защо не се развихри една яка ифлация в Япония и САЩ през последните 6 години, ако лихвите са много по-ниски от това което диктува пазара?
                                Last edited by Misho ILIEV; 12.02.2016, 23:31.

                                Коментар

                                Working...
                                X