IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
    Аз дори не влизам в спор. За мен това, че човек си мисли че може да знае бъдещето може да бъде описано само с две думи "пълни глупости". Ако пък играе уверено по мнението си, че може да знае бъдещето, то действията му могат да описани отново с две думи "пълни глупости".

    Това дори не подлежи на дискусия. Сама идея за познаване на бъдещето е тотална идиотия.
    Прав си. Но ми се струва, че колкото и да пишеш няма да го убедиш

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение
      Ето това между другото да се намери начин да се дават повече пари директно на домакинствата съм го коментирал адски много пъти с приятели и познати и смятам че това би бил незабавен, бърз и невероятно добър резултат относно икономиката.
      И какво сега - минаваме направо към комунизъма а, с главно К, всекиму според потребностите.
      Не споделям голия ти ентусиазъм.
      Да получаваш нещо наготово без да си го заслужил - никога не би могло да доведе до нещо добро.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение
        Дай ми едно поне разумно обяснение за следното нещо.

        Как така се случи че след 1 януари тази година.....абсолютно висчки индекси по целия свят направиха кореция заедно и петрола се сгромоляса почти 40 % от нивата си декември?

        Някой се събуди януари и каза....ахааа...време е да продавам....а преди два дена....явно беше време за покупка?
        Аз го казвах нееднократно - опасност от финансова криза, фалити на банки и финансова заразяване. А се случи след нова година защото тогава Ново Банко си прецака облигационерите.

        И да време за покупки е вече защото повечето банки вече изкараха отчети, и се вижда че няма подобно нещо. На първи март ако не се лъжа Барклис пускат резултати и това е последната голяма банка. Но това не означава, че пазарът не трябва да отиграва вероятността за фалити на банки.

        И от първи януари в ЕС влязха новите правила за фалити на банки. При които преди държавата да подпомогне банка страдат облигационери и дори в някой сслучай големи вложители.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
          Прав си, ама и Ив е прав - за манипулацията. Ти сам посочи абсурдността на корелацията между пазарите и между петролът, за което съм ти благодарен. Просто използваха слузта за всяване на паника, използваха и Китай за. Какво използваха: направо опищяха светът, че омотаните с чаршафи камилари вече няма да могат да си строят 138-етажните лъскави небостъргачи с парите на петролозависимите хора в нормалните държави и че ръстът на китайската икономика намалял до нива, за каквито развитите икономики могат само да си мечтаят... ама упорито игнорираха например ръстът на потреблението в Китай, което за мен е неизмеримо по-важен фактор.
          Прав си и че е нормално да има корекция на развитите пазари след дълъг ръст, макар тоя ръст да се изчислява на база подценените нива след предния срив, прав си и за вече ного добрата дивидентна доходност - точно това изчислявах и аз, като купувах по времето на септемврийският спад... ама това не изключва манипулаторството - сам аз като Ив-макс подозирах (и съм казвал това) манипулация. Просто един сорос (дано е проклет) и неколцина като него, с помощта и на глутница платени "анализатори" могат да правят с пазарите каквото си поискат... и го правят - играта е за ного пари.
          И двамата имате вяра всъщност във фундаменталният разум, който пазарите рано или късно проявяват... прочетете се внимателно един друг и ще се убедите в това. Няма друго спасение за нас, дето няма как да сме сигурни какви игри играят ония с мегапачките - освен да се възползваме доколкото можем от игричките им и да купуваме качество тогава, когато нивата са сгодни, а после да чакаме.
          Големия проблем е натрупания дълг в света ,докато по един или друг начин той не се намали драстично перманентните кризи като тази от началото на годината ще следват една след друга.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
            Това са много крайни виждания.

            Единственото което е свършило е увереността на инвестиращите в американски акции. То в европа и никога не е имало подобно нещо. Но проблемът не е че в момента липсва такава силна увереност както последните години.

            А проблемът са последните години. Това бе ненормалното. Пазар който върви нагоре 20% след това надолу 20% е нормален пазар. Пазар който върви нагоре 100% и не прави и 10% корекция не е нормален пазар.

            И сега им свърши ихуто и са в паника - ама какво да правим, ама фед е виновен. Ама защо Фед вдига лихвите, ама ние сме зле. Ама трябват още помощи идва вечна депресия, всичко ще се срине. Мрънкалници. Разглезиха се защото САЩ изкараха 5 години като единственото сигурно място за инвестиции и като прахосмукачка засмукваха от всякъде.

            А в момента нещата са нормални. Аз поне не виждам нищо необичайно на пазарите в момента. Има си страхът има си алчността. Оценките определено не са раздути - поне средно погледнато. Дивидентната доходност си е много добра, по всякакви стандарти. Печалбите всъщност си растят - без на един два отрасъла - но то е нормално тук и там и да има проблеми.

            Може от тук да падне 20% но може и да се вдигне 40%. И никой си няма на идея какво ще стане - и това е нормалната ситуация.
            Прав си, ама и Ив е прав - за манипулацията. Ти сам посочи абсурдността на корелацията между пазарите и между петролът, за което съм ти благодарен. Просто използваха слузта за всяване на паника, използваха и Китай за. Какво използваха: направо опищяха светът, че омотаните с чаршафи камилари вече няма да могат да си строят 138-етажните лъскави небостъргачи с парите на петролозависимите хора в нормалните държави и че ръстът на китайската икономика намалял до нива, за каквито развитите икономики могат само да си мечтаят... ама упорито игнорираха например ръстът на потреблението в Китай, което за мен е неизмеримо по-важен фактор.
            Прав си и че е нормално да има корекция на развитите пазари след дълъг ръст, макар тоя ръст да се изчислява на база подценените нива след предния срив, прав си и за вече ного добрата дивидентна доходност - точно това изчислявах и аз, като купувах по времето на септемврийският спад... ама това не изключва манипулаторството - сам аз като Ив-макс подозирах (и съм казвал това) манипулация. Просто един сорос (дано е проклет) и неколцина като него, с помощта и на глутница платени "анализатори" могат да правят с пазарите каквото си поискат... и го правят - играта е за ного пари.
            И двамата имате вяра всъщност във фундаменталният разум, който пазарите рано или късно проявяват... прочетете се внимателно един друг и ще се убедите в това. Няма друго спасение за нас, дето няма как да сме сигурни какви игри играят ония с мегапачките - освен да се възползваме доколкото можем от игричките им и да купуваме качество тогава, когато нивата са сгодни, а после да чакаме.
            Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

            Коментар


            • Дай ми едно поне разумно обяснение

              Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
              Това са много крайни виждания.

              Единственото което е свършило е увереността на инвестиращите в американски акции. То в европа и никога не е имало подобно нещо. Но проблемът не е че в момента липсва такава силна увереност както последните години.

              А проблемът са последните години. Това бе ненормалното. Пазар който върви нагоре 20% след това надолу 20% е нормален пазар. Пазар който върви нагоре 100% и не прави и 10% корекция не е нормален пазар.

              И сега им свърши ихуто и са в паника - ама какво да правим, ама фед е виновен. Ама защо Фед вдига лихвите, ама ние сме зле. Ама трябват още помощи идва вечна депресия, всичко ще се срине. Мрънкалници. Разглезиха се защото САЩ изкараха 5 години като единственото сигурно място за инвестиции и като прахосмукачка засмукваха от всякъде.

              А в момента нещата са нормални. Аз поне не виждам нищо необичайно на пазарите в момента. Има си страхът има си алчността. Оценките определено не са раздути - поне средно погледнато. Дивидентната доходност си е много добра, по всякакви стандарти. Печалбите всъщност си растят - без на един два отрасъла - но то е нормално тук и там и да има проблеми.

              Може от тук да падне 20% но може и да се вдигне 40%. И никой си няма на идея какво ще стане - и това е нормалната ситуация.

              Дай ми едно поне разумно обяснение за следното нещо.

              Как така се случи че след 1 януари тази година.....абсолютно висчки индекси по целия свят направиха кореция заедно и петрола се сгромоляса почти 40 % от нивата си декември?

              Някой се събуди януари и каза....ахааа...време е да продавам....а преди два дена....явно беше време за покупка?

              Коментар


              • Точно това искам да кажа

                Първоначално изпратено от michaelis21 Разгледай мнение
                Искаш да кажеш. че ВЧТ са станали толкова силни и независими, че държат петрола ниско ДЪЛГО (държайки къси позиции при него и при акциите, за печалба само за себе си), нанасяйки милиарди загуби на индексите, на фирмите, на инвеститорите, без някой да ги спре.
                Банки/фирми със или без собствени ВЧТ си манипулират индексите, под заръката на Фед/правителството, е защо тогава не вдигнат петрола, защото онези другите с ВЧТ го държат ниско ли ?
                Сам каза че евтиния петрол е проблем.
                Колкото и да са силни неслучайните другите играчи, "правителството" не би ги оставило да си развяват коня, защото са губещи по всички въпроси.
                Не, версията май е друга.
                Както АлКайда,ИСИС,Гленкор си действаха/т не без ползите за "правителството", така и са оставили нарочно силните с ВЧК, да са им троянски кон, можещ реално да манипулира всичко.
                Точно това искам да кажа. Благодаря че задълбаваш темата.

                ВЧТ са ужасно силни в момента и всеки с който говоря в момента и е в час казва същото. ВЧТ вече действат почти на всички пазари, европа, япония австралия. шатите и т.,н. Декември нямаше някой сериозен който да не говореше едно и също че след вдигане на лихвите всичко ще отиде на майната си щото това е играта. И докато големите не могат да продадат всичко аз можех...и продадох. И след вдигането на лихвите успяха да заблудят с "коледното уж рали" как вдигането на лихвите било добре за акциите...пълни глупости. Аз се уморих тук да говоря едно и също преди че единственното което може да доведе до корекция са вдигането на лихвите и аз ще застана на дълго само и единственно когато разбера резултата от тази корекция. Ето това съм го казвал поне 10 пъти тук - през 2015 година. Друг е въпроса че аз очаквах това да се случи много по рано а не декември.

                Та ВЧТ са ужасно силни финансово....защото последните години направиха трилиони долари заедно. Но те са най ефективни при силна волаитност....и докато преди използваха тази воалитност от средата на 2015 година започнаха да я създават.Първата репетиция беше октомври 2014 и последната беше септември 2015.

                Реално при нормален пазар ВЧТ не могат наистина да манипулират всичко.....но при страх...правят абсолютно всичко без никакъв проблем....и тази година как започна? Със страх....и той няма да спре тази година мисля. Ако видиш обемите на търговия и как са разпределени за някой дни по минути януари....след първите пропадания на пазара има дни и часове в който индексите падат с перфектна графика и ако видиш обемите на търговия на ВЧТ за точно този период всичко ще ти стане повече от ясно. Аз съм виждал такива графики които не са достъпни по отношение на това кога ВЧТ са на пазара активно. За съжакление аз мога да ги видя след като всичко е свършило.
                ВЧТ преди работеха ден за ден....сега не е така...сега държат позици за следващия ден....ха кажи ми сега защо? Бяха измамници които крадат от хората виждайки пазара преди другите...сега са маркетмейкъри. И на всичкото отгоре те си търгуват и помежду си...без никакъв риск от загуба.....което е абсолютно незаконно но абсолютно недоказуемо.
                Петрола е друга бира....петрола помага на падането на акциите и помага при вдигането им. Играчите на петрола са отчасти други но действат в координация с ВЧТ от пазара. Всички се чудят що имало такава корелация....глупости всеки сериозен трейдър или собственик на хедж фонд който е в ъкъла си казва същото което казвам и аз но не може да го каже пуъблично щото ще го разкъсат. Трябва да си сляп да не видиш каква е играта.
                Натискат ФЕД да бъде мек. И с петрола и с пазара. Щото ако лихвите станат високи играчите ще губят кинти и те не искат да губят кинти и ФЕД да им диша във врата.
                Това е проблема че покрай играта същите тези играчи могат да създадат сериозен проблем на реалната икономика.

                Дали има правителството власт на ВЧТ или ВЧТ имат вече власт над правителството не знам....но никой не смее и дума да обели против тях. Говорил съм с виш човек в банка и той казва че това е безумие имам пред вид пазара.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение
                  А да те питам....съвсем сериозно...ти наистина ли вярваш на barrons или куп други анализатори и базираш на тях решенията си?

                  Аз дори не ги гледам вече.

                  Нима не виждаш как всичко е измама? Ако си отдавна в този бизнес нима не виждаш как се е променил пазара от миналата година? Нима не ти се струва странно че след като не видгнаха септември лихвите пазара падна? Или че преди септември се срина? Или че след декември лихвите се качваше с мижави обороти....?
                  След като имаш опит...хайде аз съм говорил с хора които управляват 1.5 милиярда пари...които казват същото и споделят мнението ми както и аз тяхното....ей сега се връюам от Женева и имах една вечеря с един човек който повярвай ми знае много....та...ти с твоя опит не забелязваш ли странни неща на пазара и задавали си въпроса ЗАЩО? Питаш ли някой...за това....чуваш ли другио мнения?
                  Или вярваш че пазара е честен защото е базиран на търсене и предлагане т.е пзарна иконпомика....?
                  Ако ти наистина следиш пазарите...ти не можеш да не видиш неща...които аз...и достатъчно за моите възможности други хора които управляват много повече пари виждат отдавна.

                  Пазара е напълно манипулиран в момента...както и от средата на минаплата година особенно. Условията за търговия са тотално различни сега и от преди една година. Като казвам напълно....да не вземеш да се хванеш буквално за думите....въпроса е че това е факт...и ако ме смяташ за некомпетентен....потръси възможности да говориш ако имаш въобще такива....с някой хора които са по дълбоко в играта...чуй и друго мнение и най важното - допусни че може и да съм прав и чуй аргументите и после съди.

                  Та ти говориш за някакви анализатори....целия уолл стрийт е измама а ти ми говориш как ще търгуваш по книги....или анализатори или пък какво ти казват бай, селл

                  Виж...2004 година....щеше да бъдеш прав....да там беше ясно.там имаше фундамент ....там имаше ясен тренд ...там беше лесно.....до момента на спиране на QE в щатите.

                  Помниш ли кога се появих във форума.....? Около март- април ....активно...и тогава първите ми думи какви бяха? Че играта свърши.....и тя свърши такава каквато я познавахме преди години.

                  Ако ти смяташ че не е свършила....търговията ти и правенето на пари няма да бъде силата ти поне тази година. Сега търговията е тотално различна....и по добре помисли какво говоря....и после говори.
                  Това са много крайни виждания.

                  Единственото което е свършило е увереността на инвестиращите в американски акции. То в европа и никога не е имало подобно нещо. Но проблемът не е че в момента липсва такава силна увереност както последните години.

                  А проблемът са последните години. Това бе ненормалното. Пазар който върви нагоре 20% след това надолу 20% е нормален пазар. Пазар който върви нагоре 100% и не прави и 10% корекция не е нормален пазар.

                  И сега им свърши ихуто и са в паника - ама какво да правим, ама фед е виновен. Ама защо Фед вдига лихвите, ама ние сме зле. Ама трябват още помощи идва вечна депресия, всичко ще се срине. Мрънкалници. Разглезиха се защото САЩ изкараха 5 години като единственото сигурно място за инвестиции и като прахосмукачка засмукваха от всякъде.

                  А в момента нещата са нормални. Аз поне не виждам нищо необичайно на пазарите в момента. Има си страхът има си алчността. Оценките определено не са раздути - поне средно погледнато. Дивидентната доходност си е много добра, по всякакви стандарти. Печалбите всъщност си растят - без на един два отрасъла - но то е нормално тук и там и да има проблеми.

                  Може от тук да падне 20% но може и да се вдигне 40%. И никой си няма на идея какво ще стане - и това е нормалната ситуация.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение
                    Напротив, точно него манипулират най- много и от там излизат сметките за акциите и облигациите. И тук няма емоция и на никой не му дреме за икономиката а само за кинтите.

                    Но като казваш Щатите...нали нямаш пред вид правителството или да смяташ че аз съм казал че правителството манипулира пазара?

                    Напротив...играчите ( в последно време само ВЧТ ци даже не и банките ) ... манипулират пазара и отчасти правителството що се отнася за лихвите и политиката им. Ако преди няколко години ВЧТ ци бяха фирми които правеха луди кинти от проста ежедневна търговия ( между другото и истинските инвеститори освен че бяха ограбвани не им пукаше особенно) - то сега са толкова силни и с толкова повече пари че правят каквото си искат и когато си искат. И това с мълчеливата подкрепа на хора (
                    Искаш да кажеш. че ВЧТ са станали толкова силни и независими, че държат петрола ниско ДЪЛГО (държайки къси позиции при него и при акциите, за печалба само за себе си), нанасяйки милиарди загуби на индексите, на фирмите, на инвеститорите, без някой да ги спре.
                    Банки/фирми със или без собствени ВЧТ си манипулират индексите, под заръката на Фед/правителството, е защо тогава не вдигнат петрола, защото онези другите с ВЧТ го държат ниско ли ?
                    Сам каза че евтиния петрол е проблем.
                    Колкото и да са силни неслучайните другите играчи, "правителството" не би ги оставило да си развяват коня, защото са губещи по всички въпроси.
                    Не, версията май е друга.
                    Както АлКайда,ИСИС,Гленкор си действаха/т не без ползите за "правителството", така и са оставили нарочно силните с ВЧК, да са им троянски кон, можещ реално да манипулира всичко.
                    „Нямам да предложа нищо друго освен кръв, тежък труд, сълзи и пот”

                    Коментар


                    • Е какво пък епъл....

                      Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                      За епъл говорех.
                      Е какво пък епъл.... Епъл го купих последно преди няма и месец....почнах от 100 и съм добавял на 93-95 и т.н....сега ми е около 95 грубо...даже и не съм гледал скоро. Преди тази това нямах епъл...А епъл съм го имал адски много пъти и съм го продавал...и никога на загуба.

                      Коментар


                      • А да те питам....

                        Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                        Е ти не можеш да знаеш това.

                        Изобщо не твърдя че съм по-умен. Твърдя че си знам границите. И границите ми не включват невъзможни неща.

                        А ти даваш някакви точни неща които ще се случат. Това щяло да стане толкова и толкова пункта, това щяло да се получи така, онова щяло да стане така. Това са глупости. Пак да го кажа - не можеш да знаеш подобно нещо.

                        Всяка година barrons правят една прогноза за това на къде ще се движат пазарите. канят за тези прогнози най-добрите умове на пазарите, с много опит, много познания, много информация. И знаеш ли каква е успеваемостта на тези големи умове - горе долу нулева. Не се справят по-добре от случайно избрани резултати.

                        А да те питам....съвсем сериозно...ти наистина ли вярваш на barrons или куп други анализатори и базираш на тях решенията си?

                        Аз дори не ги гледам вече.

                        Нима не виждаш как всичко е измама? Ако си отдавна в този бизнес нима не виждаш как се е променил пазара от миналата година? Нима не ти се струва странно че след като не видгнаха септември лихвите пазара падна? Или че преди септември се срина? Или че след декември лихвите се качваше с мижави обороти....?
                        След като имаш опит...хайде аз съм говорил с хора които управляват 1.5 милиярда пари...които казват същото и споделят мнението ми както и аз тяхното....ей сега се връюам от Женева и имах една вечеря с един човек който повярвай ми знае много....та...ти с твоя опит не забелязваш ли странни неща на пазара и задавали си въпроса ЗАЩО? Питаш ли някой...за това....чуваш ли другио мнения?
                        Или вярваш че пазара е честен защото е базиран на търсене и предлагане т.е пзарна иконпомика....?
                        Ако ти наистина следиш пазарите...ти не можеш да не видиш неща...които аз...и достатъчно за моите възможности други хора които управляват много повече пари виждат отдавна.

                        Пазара е напълно манипулиран в момента...както и от средата на минаплата година особенно. Условията за търговия са тотално различни сега и от преди една година. Като казвам напълно....да не вземеш да се хванеш буквално за думите....въпроса е че това е факт...и ако ме смяташ за некомпетентен....потръси възможности да говориш ако имаш въобще такива....с някой хора които са по дълбоко в играта...чуй и друго мнение и най важното - допусни че може и да съм прав и чуй аргументите и после съди.

                        Та ти говориш за някакви анализатори....целия уолл стрийт е измама а ти ми говориш как ще търгуваш по книги....или анализатори или пък какво ти казват бай, селл

                        Виж...2004 година....щеше да бъдеш прав....да там беше ясно.там имаше фундамент ....там имаше ясен тренд ...там беше лесно.....до момента на спиране на QE в щатите.

                        Помниш ли кога се появих във форума.....? Около март- април ....активно...и тогава първите ми думи какви бяха? Че играта свърши.....и тя свърши такава каквато я познавахме преди години.

                        Ако ти смяташ че не е свършила....търговията ти и правенето на пари няма да бъде силата ти поне тази година. Сега търговията е тотално различна....и по добре помисли какво говоря....и после говори.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение
                          Не знам за кой фундамент говориш. Аз имам няколко грешки от преди много време и те са грешки които съм осъзнал отдавна а не са фундамент....но ги държа поради факта че рано или късно тези грешки ще излязат на печалба защото дългосрочно са си ок.

                          Аз бях началото на декември не 99 %.....а 100% в кеш по основния ми акаунт. Затвориш всичко преди ФеД и грешки и не грешки . в края на годината излязах шорт....на всичко на целия ФАНГ, и на куп други неща , на индексите - всички и т.н без нито една дълга позиция с изключение на петрола. Затвориш целия си шорт и загубата от петрола. Сега имам 20 % от парите ми дълги позиции. Не левъридж....20 % от целите ми пари налични в дълги позиции. Само 20 %. Даже и 20 няма ами са около 18 и нещо. И това са епъл, прайслайн, дисней, голдман, банк ъф америка, ....и почти всички банки....и т.н 14 компании.

                          В много неща съм вярвал...много неща са се променили и много грешки съм направил.....но и много кинти съм направил.

                          Та кой фундамент отива в киреча?
                          За епъл говорех.

                          Коментар


                          • Не знам за кой фундамент говориш

                            Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                            Ако си спомням правилно ти бе набутал значителна част само в един фундамент. Един фундамент който вече отива в киреча. Колко е вече надолу този фундамент 30 - 40% - ти какво разправяше тогава че 5% те били притеснявали и че си бил напълно сигурен в това което правиш защото много си го бил разглеждал този фундамент.

                            та какво точно се случи с тази ти увереност. Какво точно се промени в този ти фундамент. Още ли държиш толкова голяма част в него. Или изведнъж вече този фундамент не е толкова добър. И то не защото се е променил фундаментално - защото не е.

                            От друга страна бе шортил друг фундамент. Или по точно липса на фундамент. Какво стана с този шорт - и там нищо не се е променило. Ако тогава си вярвал че липсва фундамент на оценка то и сега липсва.

                            Аз още си държа позициите от тогава.То не че бе и толкова отдавна де. Пък и са доста по диверсифицирани - може би защото съзнавам че това е вяра, а не знание. Още вярвам на това което съм вярвал тогава. И все още мога да различавам вяра от знание. А може би защото наистина играя по фундамент.

                            Силно ме съмнява ти още да вярваш в това в което силно си вярвал тогава.
                            Не знам за кой фундамент говориш. Аз имам няколко грешки от преди много време и те са грешки които съм осъзнал отдавна а не са фундамент....но ги държа поради факта че рано или късно тези грешки ще излязат на печалба защото дългосрочно са си ок.

                            Аз бях началото на декември не 99 %.....а 100% в кеш по основния ми акаунт. Затвориш всичко преди ФеД и грешки и не грешки . в края на годината излязах шорт....на всичко на целия ФАНГ, и на куп други неща , на индексите - всички и т.н без нито една дълга позиция с изключение на петрола. Затвориш целия си шорт и загубата от петрола. Сега имам 20 % от парите ми дълги позиции. Не левъридж....20 % от целите ми пари налични в дълги позиции. Само 20 %. Даже и 20 няма ами са около 18 и нещо. И това са епъл, прайслайн, дисней, голдман, банк ъф америка, ....и почти всички банки....и т.н 14 компании.

                            В много неща съм вярвал...много неща са се променили и много грешки съм направил.....но и много кинти съм направил.

                            Та кой фундамент отива в киреча?

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение
                              И къде да те питам....ме чу аз да кажа със абсолютна сериозност - сигурен съм за нещо? След като извършвам някакво дейстивие аз имам някаква сигурност в това което мисля...кой и кога е казал че аз знам 100 процента какво ще се случи...при все че признах грешката си за петрола - и дори мога да я обоснова.

                              Въпроса е ...моите прогнози ...забележи ПРОГНОЗИ а не сигурни неща...сбъдват ли се често или не се сбъдват?
                              И твоите прогнози сбъдват ли се често...или не се сбъдват?

                              Колко пъти ти ме попита ако наистина смяташ че аз гледам в кристалната топка....защо аджеба смятам че ще стане един какво си? И когато аз ти отговоря еди какво си....ти можеш щото си по умен от мене да кажеш...не Ив ти си глупак...защото това което казваш не е вярно и по важното ....Защо не е вярно.

                              Но при теб разговора е....не на база на въпроса ЗАЩО което води до конструктивна дискусия...а на база...абе я си гледай работата не можеш да знаеш това...
                              Е ти не можеш да знаеш това.

                              Изобщо не твърдя че съм по-умен. Твърдя че си знам границите. И границите ми не включват невъзможни неща.

                              А ти даваш някакви точни неща които ще се случат. Това щяло да стане толкова и толкова пункта, това щяло да се получи така, онова щяло да стане така. Това са глупости. Пак да го кажа - не можеш да знаеш подобно нещо.

                              Всяка година barrons правят една прогноза за това на къде ще се движат пазарите. канят за тези прогнози най-добрите умове на пазарите, с много опит, много познания, много информация. И знаеш ли каква е успеваемостта на тези големи умове - горе долу нулева. Не се справят по-добре от случайно избрани резултати.

                              Коментар


                              • И къде да те питам....

                                Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                                Аз отигравам винаги поне по 5-6 мои виждания за нещата. Никога не бих ги нарекъл прогнози. Всяко едно от тези мои виждания се базира на моя вяра за някакъв дългосрочен тренд - вяра, а не знание и като такава напълно подвластно на грешка - понякога възможна и огромна грешка. Във всеки един момент ако трябва да определя дали греша или съм прав за дадено нещо което очаквам винаги бих приел, че греша. Ако в даден момент почна да си въобразявам, че знам какво ще се случи моментално намалявам експозицията си. Това е сигурен сигнал за свръхувереност и много лесен път към тотален краш. Просто се надявам че в дълъг план нещата ще се случат така както очаквам при дадена част от това което отигравам.

                                Истинската игра е реално в постоянно състояние на тотална несигурност. Поне по моите разбирания. Всяка "сигурна" игра свързана с риск е обречена на загуби - отново това си е мое разбиране. Ако човек се опитва да замени вградената несигурност със субективна увереност значи ще си загуби парите - просто играе на рулетка - и дори и може да не го съзнава.

                                И къде да те питам....ме чу аз да кажа със абсолютна сериозност - сигурен съм за нещо? След като извършвам някакво дейстивие аз имам някаква сигурност в това което мисля...кой и кога е казал че аз знам 100 процента какво ще се случи...при все че признах грешката си за петрола - и дори мога да я обоснова.

                                Въпроса е ...моите прогнози ...забележи ПРОГНОЗИ а не сигурни неща...сбъдват ли се често или не се сбъдват?
                                И твоите прогнози сбъдват ли се често...или не се сбъдват?

                                Колко пъти ти ме попита ако наистина смяташ че аз гледам в кристалната топка....защо аджеба смятам че ще стане един какво си? И когато аз ти отговоря еди какво си....ти можеш щото си по умен от мене да кажеш...не Ив ти си глупак...защото това което казваш не е вярно и по важното ....Защо не е вярно.

                                Но при теб разговора е....не на база на въпроса ЗАЩО което води до конструктивна дискусия...а на база...абе я си гледай работата не можеш да знаеш това...

                                Коментар

                                Working...
                                X