IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение
    Аз затова и пиша щото нямам работа....
    Аз като нямам работа имам ужасно много неща които да правя. Последното за което бих се сетил да правя ако няма какво да правя би било да пиша в някакъв си форум. Всички пишем защото не сме сигурни в позициите си. Ако бяхме сигурни нямаше да пишем. Нормално е човек да се притеснява от позициите си и да ги споделя с цел да чуе противоположните мнения и да има възможност да се поправи ако е сгрешил.
    Акъл ми дай, пари сам ще си спечеля.

    Коментар


    • Дори и да не го прочетеш това

      Първоначално изпратено от Misho ILIEV Разгледай мнение
      Внимавайте със златото. Отделно от теоретичните спорове, това което ravnovesie каза, днес го пише във ФТ:


      But other analysts warned that the rally [in gold] had been highly dependent on ETF investors.

      There had been no resurgence in physical demand in the main gold-consuming nations of India and China, which accounted for more than half of total demand last year, they noted.

      http://www.ft.com/intl/cms/s/0/f8098...#axzz40ynKqdG6
      Дори и да не го прочетеш това...търговията със златото е повече от елементарна но не си залужава. Пряка корелация с пазара като цяло - никакъв фундамент. Пазара се видга...златото пада...и обратното. Не смятам че сега е момента за покупка на злато защото очаквам леко въстановяване на пазара както казах до към 202 -206 и мога да обясня защо разбира се... не щото звездите ми казаха.

      Коментар


      • В момента ....

        Първоначално изпратено от volaswap Разгледай мнение
        Look nobody cares. Is your money. I post my trades 5 min after execution, just for fun. A ti?
        В момента имам около 19 % от парите ми само в дълги позиции на епъл, прайслайн, банките повечето, дисней, wynn, lvs, дълъг на индекса на биотехнологиите, баба, биду, fcx и ммм.

        И не правя нищо...даже не съм си отварял акаунтите от седмица и нещо.

        Аз затова и пиша щото нямам работа....

        Коментар


        • Те обикновенно каквото говорят...

          Първоначално изпратено от Hermes73 Разгледай мнение
          Щом и Голдманите взеха да говорят за още 20% спад работата не отива на добре
          Те обикновенно каквото говорят...официалнно става другото. И миналата година си промениха 2 пъти прогнозите...хубо че не ги слушах. И ми е много интересно как когато имаха прогноза за 4-6 % ръст миналата година....моя портфейл в голдман беше с 30 процента къси позиции.
          Това им е работата да създават настроения.

          Но между другото...тук ще са прави...но не сега...а твърде вероятно след юни месец. И не 20 % но около 1720-1750 за кратко е много вероятно да видим СП.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Iv_max Разгледай мнение
            Така така...благодаря много. Това че съм емоционален...не означава че не съм спокоен.

            Аз казвам каквото мисля.....и какво правя реално на пазара също казвам....и който иска знае щото съм го казал. И може да си направи сметката ако толкова много желае въпреки че едва ли му влиза в работата да прецени дали аз печеля или губя от това което казвам че имам като позиции. И аз казвам позициите си преди да се случи нещо а не след това да кажа че съм имал еди какво си а то се е вдигнало.

            Като влязах тук скоро...първите ми думи бяха ...бях шорт...сега съм леко дълъг на еди какво си. После казах....нищо не правя ...стоя си леко дълъг и чакам таргета ми. След като го казах това...пазара започна да се въстановява.....т.е съм бил прав. Към момемта можеш да направиш сметка дори и колко риск съм поел.

            Може би за много хора тук...ако вчема че не позная и почна да губя....ще дадат банкет...с такова чуство оставам. Не вярвам някой да се е загрижил за моите пари убеден съм.

            Като застана пак къс....пак ще кажа или ако реша да бъда посериозно дълъг. да може всеки който желае да ми направи сметката.
            Look nobody cares. Is your money. I post my trades 5 min after execution, just for fun. A ti?

            Коментар


            • Така така...

              Първоначално изпратено от fantasy_gt Разгледай мнение
              Пари има, нов бизнес няма. Че дори и стария не е особено читав. Затова и падат. Никакви конспирации и шменти-капели.
              Ники добре ти го е казал по-долу. Аз само ще ти напомня да се успокоиш и да стоиш далеч от пазарите. В противен случай рискуваш, освен да загубиш доста пари, съвсем да му изпуснеш края.
              Така така...благодаря много. Това че съм емоционален...не означава че не съм спокоен.

              Аз казвам каквото мисля.....и какво правя реално на пазара също казвам....и който иска знае щото съм го казал. И може да си направи сметката ако толкова много желае въпреки че едва ли му влиза в работата да прецени дали аз печеля или губя от това което казвам че имам като позиции. И аз казвам позициите си преди да се случи нещо а не след това да кажа че съм имал еди какво си а то се е вдигнало.

              Като влязах тук скоро...първите ми думи бяха ...бях шорт...сега съм леко дълъг на еди какво си. После казах....нищо не правя ...стоя си леко дълъг и чакам таргета ми. След като го казах това...пазара започна да се въстановява.....т.е съм бил прав. Към момемта можеш да направиш сметка дори и колко риск съм поел.

              Може би за много хора тук...ако вчема че не позная и почна да губя....ще дадат банкет...с такова чуство оставам. Не вярвам някой да се е загрижил за моите пари убеден съм.

              Като застана пак къс....пак ще кажа или ако реша да бъда посериозно дълъг. да може всеки който желае да ми направи сметката.

              Коментар


              • Не....

                Първоначално изпратено от Misho ILIEV Разгледай мнение
                Ти май си представяш, че някой носи пари в банката и после банката ги дава тези пари на някой друг във формата на кредит.

                Това е доста разпространено виждане и също доста погрешно.
                Не....не си го представям така, но ефекта е подобен. И мисля че е по добре да разсъждаваме върху реалния ефект и идеята която е заложена в механизма от колкото в точния механизъм

                Коментар


                • Първоначално изпратено от snaky Разгледай мнение
                  Бях купил wirecard преди 2 години и ги разкарах към 35 май. Взе да ми се вижда много скъпо. Доколко смяташ да ги държиш, че графиката не е много красива -25% за деня си е дебела тояга все пак. Да не стане trend reversal вместо reversal trade ? Там горе на 47 е като Великата китайска стена. Няма минаване.



                  Ако затвори над 26 на седмична, ще счупи тренда от 2012. Имаме и golden cross. Ще стане лудница
                  Sold 37 in aftermarket

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Misho ILIEV Разгледай мнение
                    Зиро Хедж както винаги чете така, както дяволът Евангелието

                    Голдман не са казали, че пазарът ще пада с 20%, а че за да се вдигне от сегашното ниво р/е трябва да отиде на 11-12х. Т.е. очакванията растеж на печалбите да се вдигнат. Също казват, че иначе волатилността ще продължи.

                    Тези неща и аз ги казвам без да съм Голдман

                    Goldman:
                    For equities to move meaningfully higher from here, we think valuations would need to be cheaper first (around 11x or 12x forward earnings compared with 14x currently). Without this, the market is likely to remain volatile, but tread water until there is a clear shift in inflation expectations.
                    Те очакванията може и да се вдигнат, ма може и да спаднат....

                    Eми доколкото си спомням май 126 епс си бе проектирано за края на 2016
                    Та сегашното 15.2 фор ре си е щедричко спрямо истор. норма от около 14 средно.

                    За 12 фор ре си прави 1512 да не говорим пък за 11 ....
                    Аз лично не мисля че ще падне под 13, ама пак ще горим за 1640 тогава....а това са си едни 14% по доле от настоящите нива.
                    За 14 (1764) само небрежно 8% спихче се получава.

                    Eто и по сектори..
                    http://www.yardeni.com/pub/mktbriefsppesecind.pdf

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Misho ILIEV Разгледай мнение
                      Зиро Хедж както винаги чете така, както дяволът Евангелието

                      Голдман не са казали, че пазарът ще пада с 20%, а че за да се вдигне от сегашното ниво р/е трябва да отиде на 11-12х. Т.е. очакванията растеж на печалбите да се вдигнат. Също казват, че иначе волатилността ще продължи.

                      Тези неща и аз ги казвам без да съм Голдман

                      Goldman:
                      For equities to move meaningfully higher from here, we think valuations would need to be cheaper first (around 11x or 12x forward earnings compared with 14x currently). Without this, the market is likely to remain volatile, but tread water until there is a clear shift in inflation expectations.
                      В интерес на истината и аз не съм съгласен ,според мен спада ще е в пъти а не в проценти

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от dddd Разгледай мнение
                        Не знам за Вас, но аз съм много доволен от FSLR. Явно затова не разбирам всепроникващият ви песимизъм. Лека и доходна.
                        Аз съм много доволен от Адидас и въпреки че малко неблагоразумно те са ми в момента близо 10% не мисля, че такива изключения трябва да приспиват бдителността

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение
                          http://www.zerohedge.com/news/2016-0...kets-can-rally

                          Oт апокалиптосния сайт ми даде линк търсачката.
                          Тоя път по бих се съгласил с голдмъните...макар че не виждам повече от 10 макс 15% даунсайд.
                          Зиро Хедж както винаги чете така, както дяволът Евангелието

                          Голдман не са казали, че пазарът ще пада с 20%, а че за да се вдигне от сегашното ниво р/е трябва да отиде на 11-12х. Т.е. очакванията растеж на печалбите да се вдигнат. Също казват, че иначе волатилността ще продължи.

                          Тези неща и аз ги казвам без да съм Голдман

                          Goldman:
                          For equities to move meaningfully higher from here, we think valuations would need to be cheaper first (around 11x or 12x forward earnings compared with 14x currently). Without this, the market is likely to remain volatile, but tread water until there is a clear shift in inflation expectations.
                          Last edited by Misho ILIEV; 24.02.2016, 19:07.

                          Коментар


                          • Не знам за Вас, но аз съм много доволен от FSLR. Явно затова не разбирам всепроникващият ви песимизъм. Лека и доходна.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение
                              миналата година очакванията бяхя, че ФЕД влиза в цикъл на покачване на лихвения % и това натискаше сериозно златото надолу...даже го чакаха под 1000$ да пропада.

                              сега само за 2-3 месеца палачинката се обърна
                              и вече се говори основно за отрицателни лихви и дали ФЕД ще сваля и печати ако нещата продължат да се сговняват.


                              та златото ще пропадне ако баба Елена вдигне лихвата....ако каже, че мисли да помага на банкстерите (пардон икономиката)....смятяй че отива над 1500$
                              И какво следва от това?

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Misho ILIEV Разгледай мнение
                                ОК, но по-конкретно? Някакъв линк?
                                http://www.zerohedge.com/news/2016-0...kets-can-rally

                                Oт апокалиптосния сайт ми даде линк търсачката.
                                Тоя път по бих се съгласил с голдмъните...макар че не виждам повече от 10 макс 15% даунсайд.

                                In other words, Goldman thinks stocks need to fall some 20% from here before the buyers come out in earnest.

                                Goldman’s conclusion: there will be no sustained rally until at least one of the following three things occurs: 1) Valuations become cheap; 2) The broad macro data stabilizes enough to shift up inflation expectations and/or; 3) Policy action becomes more supportive.

                                Put simply, number 2 isn't going to happen. At least not for the foreseeable future. Oil prices would need to rise dramatically, the global deflationary supply glut would need to moderate on the back of a sustained uptick in aggregate demand, and China would need to stop exporting deflation.

                                As for number 3, monetary policy can't get any more supportive. Literally. Rates are so low that the cash ban calls are rolling in and for a variety of reasons, policy makers across the globe have been reluctant to embark on massive fiscal stimulus programs.

                                Finally, as for number 1, either earnings would need to rise or else stocks need to fall. Considering the fact that the world looks very likely to careen into recession just as primary market appettite for the bond deals that are fueling bottom line-inflating buybacks dissipates, we know which alternative seems more likely to us.

                                Коментар

                                Working...
                                X