IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

NYSE

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
    Аз имам по-различно мнение за реални активи. Реални активи са тези, които ми пълнят джоба с реални пари ако ги държа. Златото не ми дава нищо. Тотално безсмислена инвестиция. Както може да струва 2000 така може да струва и 200 а защо не 20 долара.
    Оффф аман от философи на тема злато ,един от бащите на ФЕД е казал следната мисъл-ЗЛАТОТО Е ПАРИ И ПАРИТЕ СА ЗЛАТОТова се видя от Нова Година насетне много добре
    Last edited by Hermes73; 22.02.2016, 21:51.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Misho ILIEV Разгледай мнение
      20 и на мене не ми се вярва, но 300-400 като нищо.
      Може и 20$ да струва ,трябва обаче къщата в Кравария да е около 4000$

      Коментар


      • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
        Златото има относително предвидима волатилност. Така че мога да си преценявам риска относително добре. При златните акции този бонус го няма. Сега например както съм го шортил над 1200 ще го затворя на около 1000 а ако тръгне още да расте да стигне до 1300 -1350, където ще отворя още къси.
        Ако отървеш на 1100 шъ черпиш. В противен случй ще те чакам от другата страна

        Коментар


        • Да, шмайзерът също е важно нещо.
          Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
            Златцето няма как да струва нито 200, нито 20 кинта. Златцето в рачичките е реален актив при форсмажорни обстоятелства - един от малкото реални активи... и за разлика от "реалните пари", то е истинско

            Освен това можеш да му се кефиш и да си го ближеш при проблеми с кокълите или грипна епидемия.
            20 и на мене не ми се вярва, но 300-400 като нищо.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
              При форсмажорни обстоятелства има един реален актив

              Правилно

              Ако дойдат времена, в които златото да се превърне отново в основно средство за размяна - най-вероятно ще толкова зле, че AK ще е по-ценен актив
              Last edited by Misho ILIEV; 22.02.2016, 21:43.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от volaswap Разгледай мнение
                пове4ето от теzи беха ме накарили иz университета.


                Peter L. Bernstein, Against the Gods: The Remarkable Story of Risk
                Darrell Huff, How to Lie with Statistics
                Daniel Kahneman, Thinking, Fast and Slow
                Charles P. Kindleberger, Manias, Panics, and Crashes
                Fred Schwed, Where Are the Customers’ Yachts?
                One Up On Wall Street: How To Use What You Already Know To Make Money In The Market
                More Money Than God: Hedge Funds and the Making of a New Elite
                King of Capital: The Remarkable Rise, Fall, and Rise Again of Steve Schwarzman and Blackstone
                Barbarians at the Gate: The Fall of RJR Nabisco

                техни4еските книги не ма да ги споменавам хахах
                Мерси!

                Manias, Panics, and Crashes и Thinking, Fast and Slow ги имам.

                Поръчах си още една, а списъка си го запаметявам във файла с идеите.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
                  Златцето няма как да струва нито 200, нито 20 кинта. Златцето в рачичките е реален актив при форсмажорни обстоятелства - един от малкото реални активи... и за разлика от "реалните пари", то е истинско

                  Освен това можеш да му се кефиш и да си го ближеш при проблеми с кокълите или грипна епидемия.
                  При форсмажорни обстоятелства има един реален актив

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                    Аз имам по-различно мнение за реални активи. Реални активи са тези, които ми пълнят джоба с реални пари ако ги държа. Златото не ми дава нищо. Тотално безсмислена инвестиция. Както може да струва 2000 така може да струва и 200 а защо не 20 долара.
                    Златцето няма как да струва нито 200, нито 20 кинта. Златцето в рачичките е реален актив при форсмажорни обстоятелства - един от малкото реални активи... и за разлика от "реалните пари", то е истинско

                    Освен това можеш да му се кефиш и да си го ближеш при проблеми с кокълите или грипна епидемия.
                    Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
                      А защо просто - ако цената е около 1090 - не си купиш десетина дуката или един кенгур? Златцето е реален актив, значи трябва да ти е в рачичките.
                      Аз имам по-различно мнение за реални активи. Реални активи са тези, които ми пълнят джоба с реални пари ако ги държа. Златото не ми дава нищо. Тотално безсмислена инвестиция. Както може да струва 2000 така може да струва и 200 а защо не 20 долара.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                        Златото има относително предвидима волатилност. Така че мога да си преценявам риска относително добре. При златните акции този бонус го няма. Сега например както съм го шортил над 1200 ще го затворя на около 1000 а ако тръгне още да расте да стигне до 1300 -1350, където ще отворя още къси.
                        А защо просто - ако цената е около 1090 - не си купиш десетина дуката или един кенгур? Златцето е реален актив, значи трябва да ти е в рачичките.
                        Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от volaswap Разгледай мнение
                          Goldstocks! There is the leverage
                          Златото има относително предвидима волатилност. Така че мога да си преценявам риска относително добре. При златните акции този бонус го няма. Сега например както съм го шортил над 1200 ще го затворя на около 1000 а ако тръгне още да расте да стигне до 1300 -1350, където ще отворя още къси.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                            Аз златото само на късо го играя и от петък пак съм къс
                            Goldstocks! There is the leverage

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение
                              E да, ама по върха на шиповете все някаква кризичка или откровено кризище се поява неизменно. Нали си виждал оная графика че не ми е под ръка в момента...
                              В края на краищата тоя път викаш може да е различно, просто да имаме регистрирано дъно на олиото на фона на голям страх форсирал тенекето...ма дори и така да е си заслужава за мен да се отиграе, тия шипове не са никак трайни по принцип...еле пък тоя де е ол тайм хай.
                              Ако пуснеш една графика показваща фазите на луната и една на СП 500 почти сигурно в дадени моменти ще има силна корелация

                              Една теория се доказва със случайте, в които не е вярна, не с тези в които е вярна.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                                Корелацията между петрол и злато е тотално измислена. Няма нищо подобно нещо - или поне нищо което да влияе на цените на което и да било от двете.
                                E да, ама по върха на шиповете все някаква кризичка или откровено кризище се поява неизменно. Нали си виждал оная графика че не ми е под ръка в момента...
                                В края на краищата тоя път викаш може да е различно, просто да имаме регистрирано дъно на олиото на фона на голям страх форсирал тенекето...ма дори и така да е си заслужава за мен да се отиграе, тия шипове не са никак трайни по принцип...еле пък тоя де е ол тайм хай.

                                Коментар

                                Working...
                                X